Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

μολις γυρισα απο τον γιατρο!! ειδαμε εναν μικρουτσικο, γλυκουτσικο σακο!!! μου εγραψε δυο ενεσεις για σημερα κ αυριο, μου ειπε να παρω την αιματολογο αυριο να μας δωσει αυτη τις οδηγιες της τι να κανουμε!!! αισιοδοξια κ χαρα λοιπον!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κοπέλα μου,άντε να περάσουν δύο βδομάδες να ακούσετε καρδούλα.

Από δω κ πέρα να είσαι χαρούμενη ξεχνά το παρελθόν ζήσε το παρόν σαν να είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη. Το Σποριδιο αυτή την στιγμή σε θέλει δυνατή και χαρούμενη για να μεγαλώνει γρήγορα κ σωστά.

Οι ενέσεις πονάνε?κοστίζουν πολύ?(ΣΥΓΝΩΜΗ εάν ρωτάω βλακείες,αλλά στο περίπου θέλω να ξέρω μήπως σε κάποτε τύχει κ σε μένα)

Πες μας ρε κούκλα μου την συνταγή,τον τρόπο δηλ που πρόσεχατέ,μήπως πάρουν κ άλλες σειρά. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

kristy κοριτσαρα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ! τι τελεια νεα!!!!!!!!!!!!!!!! μην αγχωνεσαι τωρα με την Λευκου θα πανε ολα καλα! θα περιμενουμε νεα! ενεσεις ποτε θα κανεις? βγηκαν τα αποτ/τα απο τις εξετασεις???? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ χαρηκα πολυ για σενα


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ!!! ευχομαι να πιασουν οι ευχες κ δεν θελω τιποτα αλλο!!!

moody Μινα_ κ gogopo σειρα σας τωρα κοριτσια μου!!

το μυστικο πλεον μπορω να σας πω με σιγουρια ποιο ειναι!! να το βγαλεις εντελως απο το μυαλο σου, ουτε γονιμες, ουτε αγχος. αυτο τον μηνα δεν σκεφτηκαμε ποτε το θεμα εγκυμοσυνη, παρολο που οταν εβλεπα μωρακι στο δρομο ελιωνα, ημασταν απαροφημενοι με τις εξετασεις, ειχε κ αδεια ο αντρουλησ μου κ περνουσαμε πολυ χρονο μαζι. τωρα ποτε πιαστηκε το μπουμπουκακι μου δεν μπορω να φανταστω καν.

η μονη συμβουλη μου ειναι να τα ξεχασετε ολα κ να απολαυσετε το σεξ με τους αντρες σας...

οι ενεσεις πανω στο κουτι αναφερουν τιμη 7,40 αλλα εμενα μου τα εγραψε ο γιατρος ενα κουτακι(εχει 2 ενεσεις μεσα, μεχρι την παρασκευη να μας πει η αιματολογος τι θα κανουμε) κ δεν πληρωσα κατι. χθες μου την εκανε η μαμα μου(νοσοκομα στα νιατα της!!) κ μαλλον οταν θα λειπει θα μου τις κανει η πεθερα μου(οδοντιατρος) κ λεω οσο εχω τους "ειδικους" διπλα μου να μην τολμησω να τις κανω μονη. τωρα για τον πονο εγω που γενικα ειμαι αναισθητη τολμω να ομολογισω οτι με ετσουξε!! αλλα το μωρακι μου να ειναι καλα κ εγω θα τρυπιεμαι οσο χρειαστει!!!

λοιπον οπως ειπε η gogopo να παιρνετε κ αλλες σειρα!! να μετατρεψουμε το τοπικ μονο με ευχαριστες ιστοριες!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κρίστι της ενέσεις που της κανείς?

Όντως έχεις δίκαιο που λες ότι δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε κ γρήγορα θα μείνουμε,και εγώ κ στις δύο εγκυμοσύνες δεν το σκεφτόμουν καν είχα τόσα στο μυαλό που ούτε καν σκεφτόμουν το θέμα μπέμπέ.

Περιμένουμε νέα από την αιματολογο,αύριο βγαίνουν κ τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίστι της ενέσεις που της κανείς?

Όντως έχεις δίκαιο που λες ότι δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε κ γρήγορα θα μείνουμε,και εγώ κ στις δύο εγκυμοσύνες δεν το σκεφτόμουν καν είχα τόσα στο μυαλό που ούτε καν σκεφτόμουν το θέμα μπέμπέ.

Περιμένουμε νέα από την αιματολογο,αύριο βγαίνουν κ τα αποτελέσματα.

στην κοιλια την εκανα, ο γιατρος ειπε η κοιλια η μπουτι η μπρατσο.

ναι αυριο βγαινουν απλα δεν ξερουμε τι ωρα θα μας τα στειλουν αλλιως αυριο κιολας θα πηγαινα στην αιματολογο.αντε να δουμε τι θα δειξουν γιατι να σας πω την αληθεια επιρεαστηκα απο ενα σχημο ονειρο σχετικα με τις εξετασεις κ δεν βγαινει απο το μυαλο μου.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω βλακείες,τα όνειρα είναι μόνο για να μας τρελαίνουν,από την στιγμή που έχεις έρθει σε επαφή με αιματολογο ότι κ να βγει στις εξετάσεις το θέμα είναι ότι θα το αντιμετωπίσετε.

Κάπου διάβασα ότι τα όνειρα είναι του διαβόλου αυτός θέλει να μας επηρεάζει ψυχολογικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

λοιπον το ονειρο ηταν τελικα εντελως ασχετο! οι εξετασεις ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ!!

αυτο βεβαια σημαινει οτι δεν βρηκαμε κατι να δικαιολογει τις αποβολες,μου ειπε η αιμοτολογος οτι απο την μια θα μπορουσαμε οτι ηταν τυχαια περστατικα απο την αλλη πιστευει οτι ισως κατι υπαρχει κ θα επαναλαβουμε καποιες εξετασεις την 11-12η εβδομαδα.συνεχιζω κανονικα την αγωγη με ενεσεις,σαλοσπιρ.παιρνω κ τις βιτανιμουλες μου κ εχω ραντεβου με τον γιατρο μου 2 σεπτεμβριου!!! αρα 10 κ σημερα!!! :D:D:D:D


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι κοπέλες που ενώ δεν είχαν θρομβοφιλια όσο δεν ήταν έγκυες κ όταν έμεναν έγκυες κ ξανά κάνανε εξετάσεις βγαίνανε θετικές. Γι αυτό μερικοί γιατροί στην εγκυμοσύνη Πάρο όλου βγαίνουν τέλειες οι εξετάσεις δίνουν στις γυναίκες να κάνουν ενέσεις.

(δεν ξέρω εάν βγάλατε άκρη το κι έγραψα,κολλάει πολύ το κινητό κ ούτε που ξέρω τι έγραψε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!!

λοιπον το ονειρο ηταν τελικα εντελως ασχετο! οι εξετασεις ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ!!

αυτο βεβαια σημαινει οτι δεν βρηκαμε κατι να δικαιολογει τις αποβολες,μου ειπε η αιμοτολογος οτι απο την μια θα μπορουσαμε οτι ηταν τυχαια περστατικα απο την αλλη πιστευει οτι ισως κατι υπαρχει κ θα επαναλαβουμε καποιες εξετασεις την 11-12η εβδομαδα.συνεχιζω κανονικα την αγωγη με ενεσεις,σαλοσπιρ.παιρνω κ τις βιτανιμουλες μου κ εχω ραντεβου με τον γιατρο μου 2 σεπτεμβριου!!! αρα 10 κ σημερα!!! :D:D:D:D

Είναι κοπέλες που ενώ δεν είχαν θρομβοφιλια όσο δεν ήταν έγκυες κ όταν έμεναν έγκυες κ ξανά κάνανε εξετάσεις βγαίνανε θετικές. Γι αυτό μερικοί γιατροί στην εγκυμοσύνη Πάρο όλου βγαίνουν τέλειες οι εξετάσεις δίνουν στις γυναίκες να κάνουν ενέσεις.

(δεν ξέρω εάν βγάλατε άκρη το κι έγραψα,κολλάει πολύ το κινητό κ ούτε που ξέρω τι έγραψε)

Αυτα ειναι πολυ Καλα Νεα Κρυστι μου.. Τελεια νεα..!!!

Τωρα οσο αφορα την Θρομβοφιλια... μιας και εγω εχω...!!!

Να ξερετε οτι το αιμα της γυναικας ετσι και αλλοιως πηζει σε μια εγκυμοσυνη.. πηζει περιπου δυο φορες, γιατι ο οργανισμος απο την αρχη ετοιμαζετε για την γεννα.. οποτε στις αλλες εξετασεις θα βρεθεις σιγουρα θετικη στην θρομβοφιλια...!!! ειναι πολυ Φυσιολογικο..!!!

Τωρα οσο αφορα την Αγωγη που σου εδωσε Κρυστι μου.. Η συνηφαδα μου ειναι σαν εσενα.. ειχε δυο αποβολες σε μεγαλη βδομαδα και δεν ειχε θρομβοφιλια.. αλλα κανει ενεσακια ο,25 και πινει σαλοσπιρ 100Mg... και αυτο προληπτικα.. !!

Δεν κανουν κακο τα ενεσακια ουτε τα σαλοσπιρ.. μονο αν ειναι σε μεγαλη δοση, δηλαδη η συνηφαδα μου δεν κανει να κανει ενεσουλες 0,45 που κανω εγω,... γιατι θα εχει προβλημα... !!

Τεσπα... Εσυ απο την στιγμη που κανεις ολα αυτα.. δεν εχεις θεμα.. απο την μερια σου εχεις καληψει ολα τα ενδεχομενα... αυτο μου ειπε και εμενα η γιατρος μου.. δεν υπαρχει κατι αλλο να κανει.. οποτε απολαυσε απο εδω και περα την εγκυμοσυνη σου...!!!

Στην ουσια να θυμαστε παντα... Οτι η πηξη του αιματος στην εγκυμοσυνη αυξανετε... και για αυτο καποιες γυναικες με αποβολες κανουν ενεσακια.. απλα απαγορευετε να κανουν μεγαλη δοση...!!

Και συνηθως τις κανουν μονο το πρωτο τριμηνο.. επειδη τοτε φτιαχνετε το μωρο...!!!!και εχει μικρες αρτηριες και μπορει να παθει θρομβοσεις..


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!

georgia-kak κ gogopo οταν ειχα κανει τις εξετασεις τελικα ημουν ηδη εγκυος, απλα δεν το ηξερα,αλλα παρολα αυτα η αιματολογος μου ειπε οτι καμια φορα "ενεργοποιειται'' αργοτερα στην εγκυμοσυνη για αυτο κ θα επαναλαβουμε καποιες την 12η εβδομαδα να δουμε πως κ αν θα συνεχισουμε την αγωγη.επισης να σημειωσω οτι οι αποβολες μου ηταν παντα σε μικρη εβδομαδα.να σου πω την αληθεια κ εγω ειμαι πιο ησυχη που κανω τις ενεσεις,μου δημιουργουν περισσοτερη ασφαλεια.απο την στιγμη που δεν ξερουμε τελικα τι μπορει να εφταιξε ας κανω οποια αγωγη χρειαζεται αρκει να βοηθησω το μπουμπουκι μου να μεγαλωσει!!!

9 κ σημερα!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις που ολα θα πάνε καλά και σε εννιά μέρες θα ακούσεις τον καταπληκτικό ήχο που θα σε μαγέψει.

Κανε εσύ της ενέσεις να έχεις ήσυχο το κεφαλάκι σου κ όπως είπε η γεωργία κακό δεν πρόκειται να σου κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!

georgia-kak κ gogopo οταν ειχα κανει τις εξετασεις τελικα ημουν ηδη εγκυος, απλα δεν το ηξερα,αλλα παρολα αυτα η αιματολογος μου ειπε οτι καμια φορα "ενεργοποιειται'' αργοτερα στην εγκυμοσυνη για αυτο κ θα επαναλαβουμε καποιες την 12η εβδομαδα να δουμε πως κ αν θα συνεχισουμε την αγωγη.επισης να σημειωσω οτι οι αποβολες μου ηταν παντα σε μικρη εβδομαδα.να σου πω την αληθεια κ εγω ειμαι πιο ησυχη που κανω τις ενεσεις,μου δημιουργουν περισσοτερη ασφαλεια.απο την στιγμη που δεν ξερουμε τελικα τι μπορει να εφταιξε ας κανω οποια αγωγη χρειαζεται αρκει να βοηθησω το μπουμπουκι μου να μεγαλωσει!!!

9 κ σημερα!!!

Σπανιως καλο μου αλλαζει.. ειδικα αφου εισαι εγκυος οταν τις εκανες το τε δενε χεις προβλημα...!!!

Να σου πω τι μου ειπαν εμενα και η γυναικολογος μου και η αιματολογος που μου εκανε τις εξετασεις..

1.. πρεπει να εχουν περασει το λιγοτερο δυο μηνες απο την αποβολη για να βγουν σωστα τα αποτελεσματα..

και

2... η θρομβοφιλια σκοτωνει το εμβρυο απο την 10η βδομαδα και πανω... κατω απο την 10η βδομαδα... τοτε παει να πει οτι υπαρχει πολυ βαρια μορφης θρομβοφιλια.. και για αυτο πεθαινει.. οποτε εσυ αφου εισαι καθαρη τοτε ολα καλα... κανε τα ενεσακια σου.. μονο και μονο για να μην εχεις αγχος.. βοηθανε αν ειναι χαμηλη η δοση..αληθεια τι δοση σου εδωσαν...??

και κοριτσακι μου.. ξεχνα τις αποβολες.. ολα γινονται για καποιο λογο.. οταν ξεκινησε η εγκυμοσυνη μου τωρα ειχα φοβερο αγχος.. και ημουν σε κακη κατασταση.. το ειδα ομως αλλιως.. ειναι θελημα θεου.. οτι ειναι να γινει θα γιενι.. ειτε μας αρεσει ειτε οχι...!!!

κοιτα να ευχαρηστηθεις τωρα... και να εισαι ηρεμη.. γιατι και το αγχος δεν κανει καλο.. ισα ισα.. που προκαλει θεμτα


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...