Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

εγω περιμενω τις εξετασεις μεσα στην εβδομαδα αλλα δεν σου κρυβω οτι κ για μενα θα ειναι ''ανακουφιση'' να βρουμε εστω κατι για να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε. κ εννοειται τρεμω στην ιδεα αλλης αποβολης γιατι δεν νομιζω να το αντεξω 4η φορα..... μακαρι να μα φυγει αυτο καποια στιγμη γιατι δεν μας βλεπω καλα!!

κοριτσια εχω προβληματακι....ακομα η περιοδος αφαντη....:roll::roll: 30η μερα κυκλου.αισθητα πρησμενο στηθος κ τρελα νευρα....με προβληματιζουν πολυ τα καφε υγρα που ειχα απο την 19η μεχρι την 23η μερα.... τι γινεται δεν ξερω.λεω απο δευτερα να παρω τον γιατρο τηλ. εχει καμια αναλογη εμπειρεια??

κ εγω στην δευτερη βιοχημικη ειχα καφε μια βδομαδα κ μετα αδιαθετησα κανονικα.με ειχε σκισει στον πονο εκεινη την φορα ελπιζω εσυ φυσικα να μην πονας..

αχ κριστη θα περιμενω νεα με τις εξετασεις να μου πεις κ τι αγωγη σου εδωσε η Λευκου.

Ειναι πολυ καλη παντως σε χαλαρωνει κ σου εμπνεει εμπιστοσυνη.Θυμαμαι οταν πηγα μου ειπε θα κανουμε τις εξετασεις κ μην ανησυχεις δεν θα σ αφησουμε να αποβαλλεις ξανα.βαλσαμο τα λογια της αλλα τ αγχος υπαρχει ! Αληθεια ποιος γιατρος σε παρακολουθει? ευχομαι να φουσκωσουν γρηγορα οι κοιλιτσες μας δλδ τι να φουσκωσουν ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ!!:)


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω στην δευτερη βιοχημικη ειχα καφε μια βδομαδα κ μετα αδιαθετησα κανονικα.με ειχε σκισει στον πονο εκεινη την φορα ελπιζω εσυ φυσικα να μην πονας..

αχ κριστη θα περιμενω νεα με τις εξετασεις να μου πεις κ τι αγωγη σου εδωσε η Λευκου.

Ειναι πολυ καλη παντως σε χαλαρωνει κ σου εμπνεει εμπιστοσυνη.Θυμαμαι οταν πηγα μου ειπε θα κανουμε τις εξετασεις κ μην ανησυχεις δεν θα σ αφησουμε να αποβαλλεις ξανα.βαλσαμο τα λογια της αλλα τ αγχος υπαρχει ! Αληθεια ποιος γιατρος σε παρακολουθει? ευχομαι να φουσκωσουν γρηγορα οι κοιλιτσες μας δλδ τι να φουσκωσουν ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ!!:)

περδικης λεγεται κ εχει το ιατρειο του στο κεντρο. κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλος γιατρος αλλα μετα την δευτερη αποβολη αποφασισα να παρω δευτερη γνωμη. κ κατεληξα παλι στον ιδιο κ δεν το βλεπω να τον αλλαζω προς το παρον γιατι μου φαινεται βουνο η αναζητηση νεου γυναικολογου.

33η μερα χωρις ιχνος περιοδου. τα νευρα βεβαια αυξηθηκαν δραματικα! οτι θα αγχωνομουν οτι μπορει να εμεινα εγκυος ποιος να μου το'λεγε! βεβαια λογικα αν το παρουμε δεν παιζει αυτο το σεναριο αλλα κατι μεσα μου με τρωει. με βλεπω να κανω τεστακι αυριο μηπως κ ηρεμισω κ μου ερθει!

εσεις κοριτσακια μου που χαθηκατε ολες;; διακοπουλες;;; η τα μικρουλια σας δεν σας αφηνουν καθολου ελευθερο χρονο;; φιλακια αμετρητα σε μωρουλια κ κοιλιτσες!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κρίστι μου λυπάμαι ειλικρινά για την τρίτη αποβολλή.τι διαβάζω υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?μακάρι κοπέλα μου μακάρι

Όταν διαβάζω για αποβολλές θλίβομαι πολύ,λυπάμαι για ολα τα κορίτσια. Ένα έχω μόνο να πω σε όλες δεν το βάζουμε κάτω σηκώνουμε το κεφάλι κ προχωράμε και που θα πάει όλες θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το θαύματακί μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κρίστι μου λυπάμαι ειλικρινά για την τρίτη αποβολλή.τι διαβάζω υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?μακάρι κοπέλα μου μακάρι

Όταν διαβάζω για αποβολλές θλίβομαι πολύ,λυπάμαι για ολα τα κορίτσια. Ένα έχω μόνο να πω σε όλες δεν το βάζουμε κάτω σηκώνουμε το κεφάλι κ προχωράμε και που θα πάει όλες θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το θαύματακί μας.

καλησπερα σκυλομανουλα!!

δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση γιατι θεωρητικα προσεχαμε απλα τετοια καθυστερηση δεν μου εχει ξανατυχει. βεβαια κ αλλη μια φορα μου ηρθε 36η μερα αλλα ειχα καφε υγρα ολη τη διαρκεια. τι να πω. αν ειχαν βγει τα αποτελεσματα των εξετασεων θα ημουν χαλαρη. ασε που τις προηγουμενες μερες επλενα κ σηκωνα μονη μου τα χαλια, βγαιναμε συχνα εξω, επινα κανονικοτατα μην σου πω κ παραπανω τα ποτακια μου κ δεν νομιζω να ηταν καλη αρχη για εγκυμοσυνη. θα ξερουμε συντομα.

εσυ τι κανεις;; εκανες την σαλπιγγογραφια;; εχουμε κανενα ευχαριστο;;;


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκανα την Σαλπιγγογραφια,γιατί έγιναν πολλά κ στην προσωπική μου ζωή κ παντού. Ψυχολογικά είμαι χάλια κ δεν Θέλω να κάνω τίποτα. Σε λίγους μήνες θα φύγω για Νορβηγία και όταν ξανά κατέβω ελπίζω να έχω συνέλθει κ να πάω για εξετάσεις.

Προς το παρόν τον άλλο μήνα έχω ραντεβού στο αττικό νοσοκομείο για να δω εάν έχω θρομβοφιλια,είναι ειδικό ιατρείο.

Κρίστι μου μην ανησυχείς,να ξέρεις ότι τα γερά Σποριδια έρχονται όταν δεν τα περιμένεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gogopo στεναχωρηθηκα τωρα.ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο κ ολα να ειναι περαστηκα.πανε το ταξιδακι σου κ σιγουρα θα νιωσεις καλυτερα! οσο για τις εξετασεις πολυ καλα θα κανεις. κ εγω τωρα περιμενω τα αποτελεσματα απο τις δικες μου για θρομβοφιλια κ καποιες αλλες.

οσο για το σποριδιο απο το στομα σου κ στου θεου τ'αυτι!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κρίστι σήμερα περιμένουμε το θετικό?

Ποτέ με το καλό βγαίνουν οι εξετάσεις?

αχ κοριτσι μου αποφασισαμε με τον

αντρουλη μου να μην το κανουμε ακομα. γιατι απο τη μια λεω δεν υπαρχει περιπτωση να εμεινα αυτο το μηνα γιατι προσεχαμε. 22 μας ειπαν βγαινουν, δηλαδη την πεμπτη. τουλαχιστον να μην αργησουν κ μεινω κ αλλο με την αγωνια...


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτό αποφασίσατε με τον αντρουλη σου συμφωνώ εσείς ξέρετε καλύτερα.

Με τον γιατρό σου μίλησες?σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

λοιπον εχω νεα! σημερα θα πηγαινεο αντρουλης μου να πληρωσει τις εξετασεις για να τις στειλουν την πεμπτη κατευθειαν στην γιατρο! ετυχε κ μας πηραν οι φιλοι μας τηλ για καφε κ με πηρε κ μενα μαζι του.τελικα μπηκαμε στο μικροβιολογικο κ λεω τον αντρουλη μου ''να κανουμε μια χοριακη που ειναι κ αξιοπιστη μιας κ ειμαστε εδω??". πριν απο 45' λεπτα μου ηρθε email με το αποτελεσμα 2117!!!! εχω πανικοβληθει!! 8 η ωρα με περιμενει ο γιατρος μου!!!

δεν ξερω τι να κανω!! τι να σκεφτω!! χαμογελω μεχρι τα αυτια αλλα κ το ασχημο τερατακι του φοβου υπαρχει κ αυτο!!! SOS!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον εχω νεα! σημερα θα πηγαινεο αντρουλης μου να πληρωσει τις εξετασεις για να τις στειλουν την πεμπτη κατευθειαν στην γιατρο! ετυχε κ μας πηραν οι φιλοι μας τηλ για καφε κ με πηρε κ μενα μαζι του.τελικα μπηκαμε στο μικροβιολογικο κ λεω τον αντρουλη μου ''να κανουμε μια χοριακη που ειναι κ αξιοπιστη μιας κ ειμαστε εδω??". πριν απο 45' λεπτα μου ηρθε email με το αποτελεσμα 2117!!!! εχω πανικοβληθει!! 8 η ωρα με περιμενει ο γιατρος μου!!!

δεν ξερω τι να κανω!! τι να σκεφτω!! χαμογελω μεχρι τα αυτια αλλα κ το ασχημο τερατακι του φοβου υπαρχει κ αυτο!!! SOS!!

Κριστυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηρεμια και να παρεις τηλ την Λευκου οπωςδηποτεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κρίστι μου γλυκιά μου σου στέλνω ένα μεγάλο φιλί,ανατρίχιασα,μπράβο σας ρε θηρία που τα καταφέρατε τόσο γρήγορα,συγχαρητήρια,να δεις που αυτή η εγκυμοσύνη θα έχει ευτυχής κατάληξη,καλέ ανατρίχιασα. Μπράβο σας μπράβο. Είδες όσο κ να προσεχείς άμα θέλει ο θεός ολα γίνονται. Γρήγορα στην αιματολογο.

Περιμένουμε νέα.

Link to comment
Share on other sites

Κριστυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηρεμια και να παρεις τηλ την Λευκου οπωςδηποτεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

markela μου τα'χω παιξει!!! κραταω την κοιλιτσα μου να το καλοπιασω να μην με ξαναφησει!!

το σκεφτηκα να την παρω αλλα λεω ας παω στον γιατρο να μου πει πως να κινηθουμε! δεν ξερω καν αν θα μπορεσει να δει κατι. βασει τελευταιας περιοδου ειμαι 4+4.

ποσο κατηγορω τον εαυτο μου που δεν προσεχα καθολου,εχω πολλες τυψεις αλλα που να το φανταστω οτι το θαυματακι μου θα τρυπωνε ετσι!

δεν περναει κ η ωρα!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίστι μου γλυκιά μου σου στέλνω ένα μεγάλο φιλί,ανατρίχιασα,μπράβο σας ρε θηρία που τα καταφέρατε τόσο γρήγορα,συγχαρητήρια,να δεις που αυτή η εγκυμοσύνη θα έχει ευτυχής κατάληξη,καλέ ανατρίχιασα. Μπράβο σας μπράβο. Είδες όσο κ να προσεχείς άμα θέλει ο θεός ολα γίνονται. Γρήγορα στην αιματολογο.

Περιμένουμε νέα.

κραταω την φραση σου απο χθες ''Κρίστι μου μην ανησυχείς,να ξέρεις ότι τα γερά Σποριδια έρχονται όταν δεν τα περιμένεις'' κ θα εχεις ενα καλαθι καλουδια απο μενα!!!

σε ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλαρα μου χάρηκα παρά πολύ για σένα.

Θα δεις που ολα θα πάνε καλά,μην έχεις τύψεις,γιατί να έχεις εξάλλου?αφού της εξετάσεις της έκανες σε λίγες μέρες θα έχεις τα αποτελέσματα και εάν βγεις θετική στην θρομβοφιλια θα κανείς της ένεσουλες σου κ ολα θα πάνε καλά. Μην τρελαίνεσαι κ απόλαυσε το.

Επικοινώνησε και με την γιατρό να σου ανεβάσει την διάθεση κ θα δεις που κ αυτή θα σου πει πως ολα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...