Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

kristy μου τι ωραια νεα μας λες! μακαρι να σε ακολουθησουμε κ αλλες αυτο το μηνα...εγω εχω ραντεβου την Δευτερα με τον γιατρο για να δουμε σε τι φαση ειναι τ αυγουλακια μου και μαλλον θα ζητησω να κανω και την pregnyl αυτο το μηνα..κριστυ τι ενεσεις ειναι αυτες που κανεις?η Λευκου στις συστησε ή ο γιατρος σου. σε ρωταω γτ κ οι δικες μου εξετασεις καθαρες βγηκαν αλλα μου εδωσε σαλοσπιρ κ κορτιζονη...


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kristy μου τι ωραια νεα μας λες! μακαρι να σε ακολουθησουμε κ αλλες αυτο το μηνα...εγω εχω ραντεβου την Δευτερα με τον γιατρο για να δουμε σε τι φαση ειναι τ αυγουλακια μου και μαλλον θα ζητησω να κανω και την pregnyl αυτο το μηνα..κριστυ τι ενεσεις ειναι αυτες που κανεις?η Λευκου στις συστησε ή ο γιατρος σου. σε ρωταω γτ κ οι δικες μου εξετασεις καθαρες βγηκαν αλλα μου εδωσε σαλοσπιρ κ κορτιζονη...

κανω τις innohep των 0,35ml μου τις ξεκινησε ο γιατρος μαζι με salospir κ η Λευκου συμφωνησε με την αγωγη. για κορτιζονη αυτη δεν μου ειπε κατι παρολο που το ανεφερε ο γιατρος μου κ ετσι το αφησαμε. λετε να πρεπει να ξαναρωτησω;; απλα ειναι ηδη αρκετα τα χαπια που παιρνω κ που να χωρεσουν κ αλλα!! αχ μινα μου ειναι δυνατον οι εξετασεις μας να ειναι αριστες κ να εχουμε τοσες αποβολες;; κ μετα σου λενε μην πιστευεις στην αρνητικη ενεργεια. τζωρτζια εχεις δικιο οτι ολα γινονται για καποιο λογο, ετσι θελω να σκεφτομαι κ εγω απλα κριμα οι ψυχουλες μου που χαθηκαν μαλλον αδικα αφου στο τελευταιο που ειδαμε κ εμβρυακι ο καρυοτυπος εδειξε οτι δεν εχει προβλημα(ηταν κ αγορακι το μικρο μου!).

Μινα ευχομαι ειλικρινα να ακολουθησουν κ αλλες κοπελες, αρκετα ταλαιπωρηθηκαμε, κανε την ενεση αν ειναι απαραιτητο απλα βγαλτο οσο γινεται απο το μυαλο σου κ απολαυσε τις στιγμες με τον αντρουλη σου! κ μετα περιμενουμε τα ευχαριστα!!!

τζωρτζια εισαι πολυ κατατοπιστικη!! οντως τι ωραια που τα λες!!

gogopo κ για σε σενα ισχυει η ευχη μου!! μην ξεχνιομαστε!! τα μαλλιαρα μας χρειαζονται αδερφακια!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίστι μου,εμένα θα αργήσει να πραγματοποιηθεί η ευχή σου,αλλά σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι.

Ρε γαμωτο γιατί αφού ήταν υγιές κ δεν έχεις θρομβοφιλια παλινδρομήσε,κρίμα το μικρό ζουζουνάκί.

Αλλά Κρίστι μου δεν θέλω να στεναχωριέσαι τα μικρά μας είναι στην πιο ζέστη κ προστατευτική αγκαλιά που υπάρχει,την Παναγίτσας.

Τώρα θα σε προστατεύουν τα μωρά σου από κει ψηλά και θα βοηθήσουν το ανθρωπάκι σου να μεγαλώσει δυνατό κ υγιές

Link to comment
Share on other sites

κανω τις innohep των 0,35ml μου τις ξεκινησε ο γιατρος μαζι με salospir κ η Λευκου συμφωνησε με την αγωγη. για κορτιζονη αυτη δεν μου ειπε κατι παρολο που το ανεφερε ο γιατρος μου κ ετσι το αφησαμε. λετε να πρεπει να ξαναρωτησω;; απλα ειναι ηδη αρκετα τα χαπια που παιρνω κ που να χωρεσουν κ αλλα!! αχ μινα μου ειναι δυνατον οι εξετασεις μας να ειναι αριστες κ να εχουμε τοσες αποβολες;; κ μετα σου λενε μην πιστευεις στην αρνητικη ενεργεια. τζωρτζια εχεις δικιο οτι ολα γινονται για καποιο λογο, ετσι θελω να σκεφτομαι κ εγω απλα κριμα οι ψυχουλες μου που χαθηκαν μαλλον αδικα αφου στο τελευταιο που ειδαμε κ εμβρυακι ο καρυοτυπος εδειξε οτι δεν εχει προβλημα(ηταν κ αγορακι το μικρο μου!).

Μινα ευχομαι ειλικρινα να ακολουθησουν κ αλλες κοπελες, αρκετα ταλαιπωρηθηκαμε, κανε την ενεση αν ειναι απαραιτητο απλα βγαλτο οσο γινεται απο το μυαλο σου κ απολαυσε τις στιγμες με τον αντρουλη σου! κ μετα περιμενουμε τα ευχαριστα!!!

τζωρτζια εισαι πολυ κατατοπιστικη!! οντως τι ωραια που τα λες!!

gogopo κ για σε σενα ισχυει η ευχη μου!! μην ξεχνιομαστε!! τα μαλλιαρα μας χρειαζονται αδερφακια!!

εμενα οι εγκυμοσυνες μου ηταν βιοχημικες τα εχανα ολα 5-6 εβδομαδα ισως γι αυτο μου εδωσε κορτιζονη κ δεν μου ειπε κτ για ενεσεις.εσενα απ οτι καταλαβα ηταν σε μεγαλυτερες εβδομαδες.Οπως και να εχει αυτη τη φορα εχεις "λαβει τα μετρα σου" και θα πανε οοοοολα τελεια! Μακαρι να σε ακολουθησω κ εγω συντομααααα!εχθες μου ειπε μια το φλυτζανι κ μου βρηκε οτι θα μεινω εγκυος συντομα κ θα ειναι κοριτσακι.και ναι συμφωνω ντροπη μου και που το αναφερω μορφωμενη γυναικα αλλα ρε γαμωτο θες τοσο πολυ να τα ακουσεις μερικα πραγματα που η ικανοποιηση να τα πιστεψεις ειναι τερααστια......


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μίνα μου θα δεις που σύντομα θα μείνεις έγκυες,μην ανχονέσαι και μην το σκέφτεσαι καθόλου γιατί αυτό είναι το καλύτερο αντισυλιπτικο.

Θα δεις που σύντομα θα έχεις ένα Σποριδιο στην κοιλιά σου που θα μείνει για εννιά μήνες.

Όσο για το φλιτζάνι δεν συμφωνώ με αυτά,γιατί η θρησκεία μας είναι πολύ κατά των χαρτιών του φλυτζάνιου κ ότι έχει να κάνει με προβλέψει του μέλλοντος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!Βλεπω νεα προσωπα κ αν πολυ θα ηθελα να μην ειστε εδω θελω να σας πω να ειστε αισιοδοξες και ολα θα πανε καλα!

Δυστυχως δεν μπορω να διαβασω ολα οσα γραψατε θα το κανω αλλη στιγμη γιατι πριν λιγο γυρησα απο το γιατρο και ειμαι πτωμα!

Κριστυ μου συγχαριτηρια!Ευχομαι ολα να πανε τελεια!Να εχεις μια τελεια και ηρεμη εγκυμοσυνη!ολα θα πανε ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Εγω εχω καιρο να σας γραψω τα νεα μου και ειναι πολλα!Χθες πηγαμε στο γυναικολογο ειδαμε το μπαρπαδελι μια χαρα!Μεγαλωσε εβγαλε χερακια και ποδαρακια κουνιωταν πολυ και η καρδουλα χτυπουσε σαν τρελη με 181 παλμους!Ειμαι στην 10η εβδομαδα την αλλη φορα θα κανουμε αυχενικη!Πρωτα ο Θεος!Αυτα χθες γιατι σημερα..... ξυπνησαμε μια χαρα πηγαμε βολτιτσα με την Χριστινα μου στη γιαγια της και ξαφνικα παω στο μπανιο και βλεπω αιμα!!!!!Πανικος!Παιρνω το γιατρο μου λεει ελα ΤΩΡΑ!Παω απο κει μου κανει τον υπερηχο το μπαρμπαδελι δοξα τω Θεω καλα απλα ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ!Μικρη αλλα θαυματουργη!!!Τι στο καλο λεω ρε κοριτσια τοοοοοσο ευαισθητη ειμαι;;;;Και στην Χριστινα ειχα παθει αποκολληση και μαλιστα μεγαλη και τωρα παλι για δευτερη φορα!Εκει που εκλεισε η μια και λεω φτηνα τη γλυτωσαμε ουτε αιμα δεν ειχα τσουπ να τη 2η και με αιμα για μην λεω!Αισθανομαι σαν οπως το εργο "Ο ευθραυστος" εγω ειμαι η ευθραυστη λοιπον!Λεω στο αντρα μου να με βαλει σε γυαλα να με τυληξει με αφρολεξ κατι να με κανει!Τελος παντων τωρα πρεπει ξεκουραση ουτροτζεσταν μαγνησιο μου εκανε και μια ενεση προλουτον και φυσικα εχουμε να σκεφτομαστε και αρνητικο ρεζους και μου εκανε και μια ενεση κ για αυτο!Τωρα δεν εχω τιποτα απολυτως απο αιμα εννοω!Αυτα!Ειχαμε να παμε και στον ανοσολογο σημερα για εμβολιο και γυρησαμε πριν λιγο και ειμαι ΠΤΩΜΑ!Το κοριτσακι μου κοιμηθηκε και θα κανω και εγω το ιδιο!

Λοιπον φιλακια σε ολες και τα λεμε!

Καληνυχτα!:wink:


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρυσά μου εύχομαι γρήγορα να φύγει η αποκόλληση, πολύ ξεκούραση προς το παρόν και ολα θα περάσουν αφού το μπέμπέ είναι καλά αυτό έχει σημασία.

Τώρα είδα ότι η κόρη σου είναι πολύ μικρή,είναι λιγάκι δύσκολο να ξεκουράζεσε ελπίζω να έχεις κάποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χρυσά μου εύχομαι γρήγορα να φύγει η αποκόλληση, πολύ ξεκούραση προς το παρόν και ολα θα περάσουν αφού το μπέμπέ είναι καλά αυτό έχει σημασία.

Τώρα είδα ότι η κόρη σου είναι πολύ μικρή,είναι λιγάκι δύσκολο να ξεκουράζεσε ελπίζω να έχεις κάποια βοήθεια.

Σε ευχαριστω πολυ gogopo!ευχομα οτι καλυτερο για σενα!εγω ευτυχως εχω πολυ βοηθεια κ απο τη μανουλα κ απο τη πεθερα μου!ειχαμε 4 αποβολες πριν τη Χριστινα κ αν και ηξερα οτι θα ειναι δυσκολο (βεβαια δεν το φανταζομουν κ ετσι) να μεινω εγκυος τωρα που ειναι πολυ μικρη δεν ηθελα να μην αφησω το χρονο να περναει γιατι ονειρο μας ειναι μια μεγαλη οικογενεια!Δοξα το Θεο που μας εστειλε τη Χριστινα μου κ ελπιζω να πανε ολα καλα κ να δικαιωθω απο την επιλογη μου!ας ειμαι ξαπλα δεν πειραζει δεν θα ειναι για πολυ!μονο που δεν μπορω να παρω αγκαλιτσα το παιδακι μου αλλα ξαπλωνουμε κ κανουμε πολλεεεεες αγκαλιτσες!αυτα!

Φιλακια πολλα!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις αποβολές?φαντάζομαι τι πόνο πέρασες(ψυχολογικό)

Εγώ δύο αποβολές πέρασα κ κόντεψα να τρελαθώ.

Είχες κάποιο θέμα η τυχαίο γεγονός?

Φαντάζομαι πως θα κανείς για το χριστινακι σου.

Πως τα πήγατε με το εμβόλιο έκλαψε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τέσσερις αποβολές?φαντάζομαι τι πόνο πέρασες(ψυχολογικό)

Εγώ δύο αποβολές πέρασα κ κόντεψα να τρελαθώ.

Είχες κάποιο θέμα η τυχαίο γεγονός?

Φαντάζομαι πως θα κανείς για το χριστινακι σου.

Πως τα πήγατε με το εμβόλιο έκλαψε?

η πρωτη ηταν βιοχημικη οι επομενες δυο.στην 7 εβδομαδα κ η τριτη στην 9!ηταν δυδκολα αλλα τωρα ολα περασαν!υπηρχε πρβλημα ημαλλον αρκετα μικρα προβληματακια!το ενα ηταν θετικα αντιπυρινικα εναν αλλο ηπια μορφη θρομβοφιλιας ενα γονιδιο που ευθυνεται για αποβολες κ μειωμενη αλλοανοσος προστασια δηλ δεν μπορουσα να δημιουργησω πραστατευτηκα αμτισωματα για το εμβρυο!γιαυτο κανουμε εμβολια λεμφοκυταρων!χθες εγω εκανα εμβολιο οχι η μικρη!

Η Χριστινα μου μας αλλαξε ολη τη ζωη μας ποτε δεν φανταζομουν τετοιες υπεροχες στιγμες!οταν γεννηθηκε...δεν υπηρχε πιο ομορφη μερα για μας μεχρι τοτε!τωρα καθε μερα ειναι κ καλυτερη!θα δεις οταν με το καλο κρατησεις το μωρακι σου!υπομονη μονο ολα θα γινουν!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλ να καταλάβω ο οργανισμός σου εναντιώνονταν στο έμβρυο?αυτές της ενέσεις θα της κανείς συνέχεια?

Να ναι πάντα καλά η ζουζουνά σας,θα έρθει και σε λίγο καιρό το αδερφάκι κ θα γεμίσει το σπίτι με γέλια,τι περισσότερο να θέλει ένας άνθρωπος.

Φαντάζομαι πως όταν την κοιτάτε στα μάτια βλέπετε όλον τον κόσμο.

Η πρώτη μέρα με το μωρό θα σας φάνηκε ένα όνειρο(τουλάχιστον εγώ έτσι θα ένιωθα)

Τώρα η μικρή λέει καμία λέξη?μπούσουλαει?σαν μωρό είναι ήρεμη η γκρίνιαρα?

Ωχ σε τάραξα στις ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δηλ να καταλάβω ο οργανισμός σου εναντιώνονταν στο έμβρυο?αυτές της ενέσεις θα της κανείς συνέχεια?

Να ναι πάντα καλά η ζουζουνά σας,θα έρθει και σε λίγο καιρό το αδερφάκι κ θα γεμίσει το σπίτι με γέλια,τι περισσότερο να θέλει ένας άνθρωπος.

Φαντάζομαι πως όταν την κοιτάτε στα μάτια βλέπετε όλον τον κόσμο.

Η πρώτη μέρα με το μωρό θα σας φάνηκε ένα όνειρο(τουλάχιστον εγώ έτσι θα ένιωθα)

Τώρα η μικρή λέει καμία λέξη?μπούσουλαει?σαν μωρό είναι ήρεμη η γκρίνιαρα?

Ωχ σε τάραξα στις ερωτήσεις

ακριβως ετσι!καταπολεμουσα το εμβρυο κ με τα εμβολια ευσισθητοποιητε ο οργανισμος μου κ παραγω αντισωματα!πριν τη εγκυμοσυνη εκανα 4 για προετοιμασια κ στην εγκυμοσυνη αλλα 5 μεχρι τον 4ο μηνα.τωρα εκανα 2 πριν κ αλλα 5 παλι!αυτο ηταν το τριτο εχω αλλα δυο!χτυπαω ενεσουλεςυπαρινης καθε μερα στην οιλια μεχρι τελος κ παιρνω κορτιζονη μεχρι 6μιση μηνων!οι πρωτες 17 εβδομαδες ειναι κρισιμες!

ΗΧριστινα μου περπαταει κανονικα εδω κ ενα μηνα σχεδον απο λεξουλες δεν λεει πολλα μονο.μαμα μπαμπα παππου γιαγια κ αντε!τα καταλαβαινει ολα οτι της λεμε το κανει χορευει μολις ακουσει μουσικη!εχει πολυ πλακα!κ ειναι πολυυυυυυυ χαδιαρα!εινσι το αστρο μου!η δυναμη μου!μου δεινει θετικη ενεργια!οταν τη κοιταω σα ματια δεν υπαρχειια τιοτα αλλο!ειναι βολικο μωρακι απο νεογεννητο!κοιμαται καλα κ μεσημερι κ βραδυ με το φαγακι δεν τα παμε πολυ καλα αλλα ειναι απι.τη ζεστη λεει ο γιατρος!ειναι καλη στακοιλα της κ δεν ανχωνομαι!αυτα!

Φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

χρυσα σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη μεχρι να παρεις στα χερια σου το μωρακι σας! και εγω ειχα 3 αποβολες κ τωρα παιρνω κορτιζονη μεχρι να μεινω εγκυος και ως την 9η εβδομαδα μου ειπαν.

καλημερα σε ολες κοριτσια τελευταιες μερες του καλοκαιριου ας το ευχαριστηθουμε με τους αντρες μας ;)


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρυσα σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη μεχρι να παρεις στα χερια σου το μωρακι σας! και εγω ειχα 3 αποβολες κ τωρα παιρνω κορτιζονη μεχρι να μεινω εγκυος και ως την 9η εβδομαδα μου ειπαν.

καλημερα σε ολες κοριτσια τελευταιες μερες του καλοκαιριου ας το ευχαριστηθουμε με τους αντρες μας ;)

Ευχαριστω πολυ Μινα μου!ευχομαι κ σε σενα πολυ συντομα να εχεις ενα γερο και δυνατο σπορακι και πανε ολα τελεια μεχρι τελος!

Εμενα προς το παρον δεν τη λες υπεροχη εγκυμοσυνη αλλα δοξα τω Θεω προχωραμε!αν δεν περασουν ομως οι 4 μηνες δεν θα ησυχασουμε!

Φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...