Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

χρυσακι συγχαρητηρια μεγαλουτσικος ο μπεμπης ε μα τι αντρας θα ηταν!!!τωρα να σας πω κ γω οτι ειμαι εγκυος. σε δυδιμα.................χαχαχαχ ψαρωσαμε ε?οχι δεν ειμαι αλλα τετοια φορα που εχει παρει με τις εγκυμοσυνες η σελιδα αυτη ειπα να κανω χουμορακι χι χιχι εγω λοιπον θα εχω δυο ανηψιους ενα απο την τζενη κ αλον ενα απο την αλλη μου αδερφη ,κ που ξερετε ισως καποτε.....καποτε λεω να γινει ενα θαυμα κ να μπορω να κανω κ αλο παιδι!

Βρε εσείς σαν οικογένεια ζωή να έχετε δεν σταματάτε να γεννοβολάτε:D Είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα κάνεις κι εσύ τον διάδοχο και το όλο θέμα σου θα ανήκει στο παρελθόν!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια ολες σας!

Τζενη πολυ χαρηκα!ευχομαι να πηγαινουν ολα τελεια και με ενα γερο μωρακι!

Αdnihor γιατι οχι αλλο ενα;σου ευχομαινα το κανεις!!εγω προς το παρον θελω λιγη ξεκουραση αλλα αν περασουν 2 - 3 χρονακια το συζηταμε!!!χαχαχα!

Φιλακια πολλα!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας/ειδα φως και μπηκα.εχω μια παλλινδρομη στην 8 βδομαδα και μια αποβολη στον 5 μηνα.δυστηχως απ την αποβολη και μετα τα πραγματα δυσκολεψαν 4 μηνες τωρα και ολο αιμα.συμφησεις ενδομητριωση.ελπιζω να παν ολα καλα.εκανα αποξεση παλι περιμενω τη βιοψια και το οκ του γιατρου να ξεκινησω προσπαθειες.φοβαμαι

Link to comment
Share on other sites

ωχ χιλια συγνωμη.σε λαθος μερος βρισκομαι,μιλατε για εγκυμοσυνες και γω σας λεω τα δικα μιυ.συγγνωμη αλλη μια φορα και με το καλο ολες οι εγκυουλες και να πινετε και το γαλα σας για να εχετε γερα μωρακια...και να μην κανετε και πολλες δουλειες....

Link to comment
Share on other sites

σερενατα μου στο σωστο μερος εισαι ,απλα μετα απο πολλες ατυχιες καναμε τα παιδακια μας κ μεις το ιδιο κ συ συντομα θα μπεις να μας πεις τα δικα σου!

εγω ειχα δυο αποβολες στο πρωτο τριμηνο κ μια την 5 εβδομαδα αλλα ηταν διδημα κ ετσι απεκτησα την πρωτη μυ κορουλα η δευτερη μας ηρθε ξαφνικα ,να εισαι εσυ καλα κ το μωρακι θα ερθει συντομα ξερω ειναι δυσκολο να χανεις παιδι στον 5 μηνα δυστηχως ομως υπαρχουν κ χειροτερα .να μην φοβασαι να κοιτας μπροστα κ ολα θα πανε καλα .εξετασεις εκανες εκτος απο καρυοτυπο?


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω.ουτε καρυοτυπο εχω κανει-ουτε τιποτα.δεν μου ειπαν κατι και δεν ξερω και τι πρεπει να κανω..εσυ τι λες??να χαιρεστε και τα μωρακια σας.μπραβο......αρα..ολα γινονται

Link to comment
Share on other sites

φυσικα κ ολα γινονται,το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις εναν καλο γιατρο να σε κατευθηνει,ειναι πολυ σημαντικο να βρεις εναν γιατρο που θα σε καταλαβαινει κ θα σε βαλει σε σειρα.εγω ας πουμε εκανα καρυοτυπο εμβρυου(ειναι κατι που δεν μπορεις να το κανεις τωρα παει)εκανα βιοψια ενδομητριου εκανα εξεταση για αυτοανοσα θρομβοφιλικο ελεγχο ,ορμονολογικες,καλλιεργειες κολπικου υγρου για τυχον μικροβιο κ για τοξωπλασμα.πανε βεβαια κ τοσα χρονια δεν τα θυμαμαι ολα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα αλλα σκεφτηκα να κλεισω ενα ραντεβου στο τμημα αποβολων του αρεταιειου και να με κατευθυνουν,δεν θελω να το ξαναπερασω:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα αλλα σκεφτηκα να κλεισω ενα ραντεβου στο τμημα αποβολων του αρεταιειου και να με κατευθυνουν,δεν θελω να το ξαναπερασω:mrgreen:

Σερενατα πραγματικα λυπαμαι για τις ατυχιες που ειχες. ομως να ξερεις πως σιγουρα θα κανεις παιδακι, μπορει να σου φαινονται βουνο αυτες οι αποτυχιες, αλλα να εισαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις και θα κρατας το θαυματακι σου αγκαλια. Εγω μετα απο μια παλλινδρομη στην 7η εβδομαδα, και στο καπακι μια βιοχημικη, εχω το αγορακι μου που ειναι πεντεμιση μηνων. και ολα αυτα μεσα σε τρεις μηνες...εμεινα εγκυος 3 φορες σε 4 μηνες. θα υπαρξει ευτυχες τελος, να εισαι σιγουρη. Και να εμπιστευτεις το γιατρο σου.

Αυτο που εχω να σου πω, απο καθαρα προσωπικη εμπειρια, ειναι οτι πηγα στο τμημα αποβολων του Αρεταιειου, δεν υπηρξε χειροτερη επιλογη. ειδα ενα γιατρο που μονο γιατρο δεν θα τον ονομαζα. εαν εχεις γιατρο που εμπιστευεσαι, ακολουθησε αυτον τι θα σου πει. και παλι σου λεω οτι ειναι προσωπικη καθαρα εμπειρια. αποφασισε να μεινεις σε ενα γιατρο και εμπιστευσου τον.

Και μην ξεχνας, μη χανεις την ελπιδα σου! θα γινεις μανουλα, στην ακρη αυτου του νηματος σε περιμενει το παιδακι σου!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω ζαχαρουλα μου.να σαι καλα.εχω γιατρο στο ελενα --και ειμαι ευχαριστημενη-μου εχει φερθει πολυ καλα--ομως ολοι μου λενε να παρω και δευτερη γνωμη και τριτη και αρχιζω να μουρλαινομαι--εκανα και τη χαζομαρα και κοιταξα στο ιντερνετ γιααυτον και οι μισες λενε τα καλυτερα και αλλες τα χειροτερα.τι να πω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σερενατα μου γεια σου!λυπαμαι πολυ για οτι περνας!τα εχουμε περασει ολες εδω ομως ολες τα καταφεραμε!μην το βαζεις κατω ολα θα πανε καλα και θα κανεις μωρακι σιγουρα!

εγω ας πουμε ειχα 4 αποβολες μεσα σε ενα χρονο (μια βιοχημικη και 3 παλλινδρομες) τωρα εχω δυο παιδακια ενα κοριτσακι 19 μηνων και ενα αγορακι 28 ημερων!

Βρες ενα καλο γιατρο η συναιχησε με αυτον που εχεις!Μονο που θα πρεπει να τον εμπιστευεσαι και να αισθανεσαι σιγουρια!Μην ακους τι λεει ο καθενας!Σηζητησε το μονο με τον αντρα σου!

Φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

:-Dνα σου ζησουν τα μωρακια σου.πρεπει να ηρεμησω--να τακτοποιησω λιγο τη ζωη μου-να συνελθω και να ξαναπροσπαθησω.ειναι το αγχος του οτι δεν εχω παιδια ακομα και φοβομαστε για το χειροτερο παντα---μου δινετε ομως ολες κουραγιο----περιμενω περιοδο---ειχα τραβηγματα με συμφησεις κτλ--και μετα οτι μου πει ο γιατρος---σας ευχαριστω.ασε που με φοβησανε και για την ηλικια και τα κιλα--αλλα ενταξει δηλαδη οποιος εχει 10-15 κιλα παραπανω παει να πει οτι δεν θα τα καταφερει????δεν ξανακουω κανενα..----εντωμεταξυ θα προσπαθησω να χασω και κανα κιλακι-----να στε ολες καλα-και σεις και τα μωρακια σας και οι αντρουλιδες σας ---:-D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε Ολες!

Δυστυχώς θα συνεχίσω το θέμα που είχε ανοίξει πριν δυο χρόνια πράγμα που σημαίνει οτι υπάρχει ακόμα...

Το πρωί επέστρεψα απο γνωστό Μαιευτήριο για απόξεση...

Ας τα πάρω όμως απο την αρχή.

Είμαι παντρεμένη 2 χρόνια απο τα 25 μου.

Πέρσυ το Σεμπτέμβρη ξεκιμήσαμε προσπάθειεσ με τον ανδρα μου και 2 μηνεσ μετα έμεινα έγκυος δυστυχωσ όμωσ τα πραγματα δεν πήγαν καλά και το έμβρυο αποβλήθηκε μονο του.

Εγω όπωσ καταλαβαίνετε σε μαύρα χάλια...Αφησα αρκετο καιρο και τον Μαιο που μασ περασε ξαναβάλαμε μπροσ.. 3 μηνέσ μετα και ενω ήμουν σε διακοπεσ με τον ανδρα μου παιρνω ενα τεστ και βγαινει θετικο!!

Κανω χοριακη και ολα καλα..

Ακουσα Καρδια και δυστυχωσ εχθεσ στο καθιερομενο ραντεβου για υπερηχο... απλα το μωρο μου είχε χαθει...

Αισθανόμουν οτι ήμουν σε παραλληλο σύμπαν και ξεφνικα αρχισα να κλαιω με τον γιατρο να ειναι παντα διπλα μου σαν πατερας να με ηρεμησει μαζι με τον ανδρα μου...

Μου δώσανε ένα χαπακι και μεσα σε λιγα λεπτα ειχε ξεκινησει η αντιστροφη μετρηση..

Ειχα τοσεσ τυψεισ θεε μου.. Λεσ και ειχα κανει κατι κακο...

Το πρωι ημουν στο νοσοκομειο και με συνοπτικεσ διαδικασιεσ μεσα σε λιγη ωρα είχαν ολα τελειώσει.. Ξυπνησα με κλάμματα. Η μαια συνεχωσ δίπλα μου να μου δίνει κουράγιο... Δεν αισθανόμουν τιποτα. Μονο κενο.. Ο γιατρος ειπε θα κάνω ολεσ τισ εξετασεισ και μετα απο 3 κυκλους θα μπορεσω να προσπαθησω...

Το ξέρω οτι έχω δρομο μπροστα μου θελω όμωσ να πιστευω οτι στο τελος της διαδρομης θα με περιμενει ενα στρομπουλο μωρο να με κοιταει και να λίωνω...

Ειδα πολλα κοριτσια μικρα σε ηλικια σήμερα στο νοσοκομειο.. Μακαρι να είναι τα τελευταια..

Συγνωμη για την πολυλογια αλλα σημερα ηταν μεγαλη μερα...

Σας φιλω και περιμενω τις απαντήσεισ σασ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε Ολες!

Δυστυχώς θα συνεχίσω το θέμα που είχε ανοίξει πριν δυο χρόνια πράγμα που σημαίνει οτι υπάρχει ακόμα...

Το πρωί επέστρεψα απο γνωστό Μαιευτήριο για απόξεση...

Ας τα πάρω όμως απο την αρχή.

Είμαι παντρεμένη 2 χρόνια απο τα 25 μου.

Πέρσυ το Σεμπτέμβρη ξεκιμήσαμε προσπάθειεσ με τον ανδρα μου και 2 μηνεσ μετα έμεινα έγκυος δυστυχωσ όμωσ τα πραγματα δεν πήγαν καλά και το έμβρυο αποβλήθηκε μονο του.

Εγω όπωσ καταλαβαίνετε σε μαύρα χάλια...Αφησα αρκετο καιρο και τον Μαιο που μασ περασε ξαναβάλαμε μπροσ.. 3 μηνέσ μετα και ενω ήμουν σε διακοπεσ με τον ανδρα μου παιρνω ενα τεστ και βγαινει θετικο!!

Κανω χοριακη και ολα καλα..

Ακουσα Καρδια και δυστυχωσ εχθεσ στο καθιερομενο ραντεβου για υπερηχο... απλα το μωρο μου είχε χαθει...

Αισθανόμουν οτι ήμουν σε παραλληλο σύμπαν και ξεφνικα αρχισα να κλαιω με τον γιατρο να ειναι παντα διπλα μου σαν πατερας να με ηρεμησει μαζι με τον ανδρα μου...

Μου δώσανε ένα χαπακι και μεσα σε λιγα λεπτα ειχε ξεκινησει η αντιστροφη μετρηση..

Ειχα τοσεσ τυψεισ θεε μου.. Λεσ και ειχα κανει κατι κακο...

Το πρωι ημουν στο νοσοκομειο και με συνοπτικεσ διαδικασιεσ μεσα σε λιγη ωρα είχαν ολα τελειώσει.. Ξυπνησα με κλάμματα. Η μαια συνεχωσ δίπλα μου να μου δίνει κουράγιο... Δεν αισθανόμουν τιποτα. Μονο κενο.. Ο γιατρος ειπε θα κάνω ολεσ τισ εξετασεισ και μετα απο 3 κυκλους θα μπορεσω να προσπαθησω...

Το ξέρω οτι έχω δρομο μπροστα μου θελω όμωσ να πιστευω οτι στο τελος της διαδρομης θα με περιμενει ενα στρομπουλο μωρο να με κοιταει και να λίωνω...

Ειδα πολλα κοριτσια μικρα σε ηλικια σήμερα στο νοσοκομειο.. Μακαρι να είναι τα τελευταια..

Συγνωμη για την πολυλογια αλλα σημερα ηταν μεγαλη μερα...

Σας φιλω και περιμενω τις απαντήσεισ σασ

Οταν βλεπω να ανοιγει ξανα ενα τετοιο θεμα με τρομάζει.....γιατί καποιοι γονεις να περνουν κατι τόσο δύσκολο...

Γλυκο μου κοριτσι κουραγιο....δεν θα σου πω να μη στεναχωρηθείς...πολυ δυσκολο αυτο που περνας..παρε το χρονο που χρειαζεσαι να ηρεμησεις οοοσο μπορεις..το ξερω ποτε δε θα ξεχασεις τι εχεις περασει...

Να ξερεις πως οι"δυσκολιες"ειναι για τους δυνατους!!

Ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις τα πιο ωραια νεα!!ο θεος να ειναι διπλα σου..να σου απαλυνει τον πονο στελνοντας ενα γερο στρουμπολο μωρακι!:-)

Καλη επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου!

Το μονο που δεν ξερω ειναι πως συνεχίζεις μετα απο κατι τετοιο...

Εινσι σαν να ζω έναν εφιάλτη και δεν μπορω να ξυπνήσω... Ο Θεος να δώσει κουράγιο σε ολα τα ζευγάρια που έχουν περασει κατι τετοιο...

Σε φιλώ και να χαιρεσαι την οικογένεια σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...