Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σε καταλαβαινω απολυτα...και γω θα ένιωθα το ίδιο και θα φοβόμουν μη κολλήσω...τώρα που έκανα την εμβρυομεταφορα μου είπαν από το κέντρο νσ προσέχω μη κολλησω κατι γιατί ο πυρετός δεν ειναι καλό σε αυτή τη φάση. Ενώ έχω πολλές και καλές φίλες αλλα δεν είδα καμια. Πηγαίνω μόνη μου βόλτες τα πρωινά και με μάσκα γιατί έχω και τους γνωστούς/ες που σε γραπωνουν και σε φιλανε σταυρωτά πριν προλάβεις να πεις "γεια" 😁. Οταν σε βλεπουν με μασκα φοβουνται δε σε φιλανε!

      Σε ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Μακάρι να πάνε όλα καλά τη Δευτερα! 🙏

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

Την επομενη παρασκευη στις 27/09 ακριβως στην αλλαγη του μηνα!θα μπω στον 4!!!!!μου ειπε αν θελω κ δεν αντεχω να παω κ νωριτερα αλλα δεν να κανω υπομονη και το.παιξω ανετη!χαχαχα!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε με το καλό,ευτυχώς έχεις καλό γιατρό,γιατί μερική λένε μετά από ένα μήνα. Εγώ δεν θα άντεχα μέχρι να αρχίσει να κλωτσάει θα ήθελα κάθε μέρα να το βλέπω.

Το νιώθεις η είναι νωρίς ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό,ευτυχώς έχεις καλό γιατρό,γιατί μερική λένε μετά από ένα μήνα. Εγώ δεν θα άντεχα μέχρι να αρχίσει να κλωτσάει θα ήθελα κάθε μέρα να το βλέπω.

Το νιώθεις η είναι νωρίς ακόμα?

Αχ ευτυχως!μαζι με αυτον τον γιατρο τα περασαμε ολα και ξερει ποσο παιδευτηκαμε και με εχει στειρηξει πολυ και ψυχολογικα!και αυτος και ο ανοσολογος που με παρακολουθε ειναι πολυ καλοι γιατροι!

Αν και ειναι πολυ νωρις ακομα μερικες φορες νομιζω πως κατι νιωθω!αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα μωρε!παντως η Χριστινα μου ηταν πολυ ζωηρη κ ημουν ηρεμη!μακαρι να ειναι αυτο!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

χρυσα μου ευχαριστω για την απαντηση! ηταν πολυ καθησυχαστικη! σε μενα ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη που ακουμε τον υπεροχο χτυπο της καρδουλας μας κ βλεπουμε να αναπτυσεται το μικρο μας ανθρωπακι!! μακαρι να μπορουσα να ξεχασω τα παλια (πολυ εγωιστικο ακουγεται για τα εμβρυακια που χαθηκαν :( ) για να μπορεσω να απολαυσω μια χαρουμενη κ ηρεμη εγκυμοσυνη... δεν ξερω τι παιχνιδια μου παιζουν οι ορμονες μου αλλα οσο σκεφτομαι το μικρο ανθρωπακι που μεγαλωνει μεσα μου κ οτι τι στιγμες με περιμενουν με πιανουν τα κλαματα!!

να χαιρεσαι κ την χριστινα σου!!! να την καμαρωνεις κ να την χαιρεσαι!! ολα τα καλα του κοσμου ευχομαι στο κοριτσακι σου κ εννοειται κ στο αδερφακι της που ειναι στο δρομο!!

φιλακια πολλα κ στην gogopo!!! ελπιζω να εισαι σουπερ κοριτσι μου!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγους μηνες θα κλαις απο χαρα!δεν σε περιμενει καμια ασχημη στιγμη μονο ομορφες και ανεπαναληπτες στιγμες που δεν μπορει κανεις να σου περιγραψει!οταν δεις το προσωπακι του δεν θα θες να θυμαδαι τιποτα αλλο!δεν ειναι καθολου εγωιστικο απλα ετσι ειναι!ο χρονος τα γιατρευει ολα λενε αλλα στην περιπτωση σου (και τη δικη μου και ολων μας εδω) το μωρακι που ερχεται θα τα γιατρεψει ολα!ισως να μην ξεχασεις ποτε αλλα θα καταλαβεις το λογο που τα περασες ολα αυτα!για να εχεις ΑΥΤΟ το μωρο!και τιποτα αλλο δεν θα εχει αξια!μονο αυτο το πλασματακι που θα κρατας στην αγκαλια σου και δεν θα θελεις να το αφησεις ουτε ενα λεπτο!και εισαι διπλα και τριπλα περιφανη!

Να προσπαθεις να εισαι ηρεμη και να κανεις ευχαριστες σκεψει!η ψυχολογια ειναι το μισο η και το περισσοτερο που χρειαζεται για να πανε ολα καλα!και θα πανε!!!!φιλακια!

Σε ευχαριστω για τις ευχες!!!το ιδιο ευχομαι και για σενα!

Φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρυσά μου,τι καλούς γιατρούς που έχεις?εγώ με όσους έμπλεξα όλοι ήταν μ@λ@κες μόνο τα λεφτά μου ήθελαν.

Πήγα την τετάρτη στο αττικό έκανα εξετάσεις που μου έγραψε αιματολογος 180 ευρώμου κόστισαν αυτές στο νοσοκομείο κ της άλλες που με έβαλαν να κάνω έξω δεν έχω μάθει τιμές ρώτησα μόνο σε ένα μικροβιολογίκο και μου είπε με έκπτωση 175 πολλά τα λεφτά.

Κρίστι μου δεν είναι καθόλου εγωιστικό αυτό που ζητάς,άμα δεν είχες περάσει ότι πέρασες δεν θα ήσουν τώρα κάθε μέρα ανήσυχη εάν πάνε ολα καλά η όχι.

Καλά στην αυχενική να δεις πως θα κανείς σαν τρελή όταν ειδικά το νιώθεις να κλωτσάει. Και είναι φυσικό να κλαις κάθε φορά που το σκέφτεσαι.μόλις ήταν να βγω από το ιατρείο της αιματολογου ξέρεις τι μου είπε κ έβαλα τα κλάματα?"σε παρακαλώ να προσεχείς να μην μείνεις έγκυος,όταν με το καλό κ πρώτα ο θεός πάρουμε της εξετάσεις τότε θα δούμε εάν έχεις κάποιο πρόβλημα,κ θα δεις που σε ένα λίγους μήνες θα φουσκώσει η κοιλίτσα σου".

Μπορεί να μην έχω άντρα αλλά μόνο με την σκέψη της φουσκωμένής κοιλίτσας συγκινήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίστι μου προσπαθώ να είμαι σούπερ μπροστά στους άλλους,πονάω η πληγή είναι φρέσκια ακόμα.

Είμαι μόνη κ προσπαθώ να το ξεπεράσω μόνη δεν έχω κάποιον. Το παλεύω πέφτω σηκώνομαι, πέφτω σηκώνομαι. Προσπαθώ να σηκώνομαι γιατί εάν πέσω μια κ καλή την πάτησα.

Εσύ μην φοβάσαι τίποτα,άρχισε να ταξιδεύεις σε ροζ και γαλάζια σύννεφα,και θα πάνε ολα καλά,πίστεψε στο μωράκι σου:wink:

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ..

Επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας οπότε ας πω σε όλες σας καλό φθινόπωρο!

Γυρίσαμε χθες το μεσημέρι αλλά επειδή έλειπα 3 ολόκληρους μήνες και ο άντρας μου όλο αυτό το χρονικό διάστημα ήταν μόνος του καταλαβαίνετε πως βρήκα το σπίτι.. Οπότε πλακώθηκα χθες και σήμερα στις δουλειές και την Τετάρτη περιμένω και την κοπέλα για να κάνουμε μια σούπερ γενική αλλά δεν με πειράζει καθόλου.. Αισθάνομαι τόσο όμορφα που γύρισα σπίτι μου..

Σιγά σιγά θα ετοιμαστούμε για τη βάφτισή μας και πρέπει να προσαρμοστούμε και στο χειμερινό πρόγραμμα μιας και 4 Νοέμβρη πάω για δουλειά.. Ναι, ναι.. πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα.. τώρα κάποια στιγμή πρέπει να πάω στη δουλειά για να κανονίσουμε τι ωράριο θα δουλεύω μιας και το να ξαναγυρίσω 11-7 (το παλιό ωράριο) το αποκλείω.. Ο μικρός 8 η ώρα κάνει μπάνιο και 8.30 κοιμάται οπότε αν γυρίσω στο παλιό δεν θα τον βλέπω καθόλου όλη μέρα.. Εγώ θα προτείνω να πηγαίνω 10-6 για να τον θηλάζω το πρωί πριν φύγω αλλά και για να προλαβαίνω έστω και μια ωρίτσα να είμαι μαζί του το βράδυ..

Ελπίζω να είστε όλες καλά

Σας φιλούμε γλυκά.. τώρα ελπίζω να μας βλέπετε περισσότερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα,καλώς ήρθατε πίσω στο σπιτάκι σας. Σαν το σπίτι σου τίποτα.

Καλή προσαρμογή στο χειμερινό

Πρόγραμμα κ καλή αρχή στην δουλειά.

Κορίτσια την τετάρτη πήγα στο αττικό μου είπαν να κάνω εκεί το πακέτο θρομβοφιλιας με της τρεις μεταλλάξεις κ μου είπαν να πληρώσω μέσω τραπέζης 180 ευρώ επίσης μου γράψανε κ κάτι εξετάσεις να κάνω εκτός αττικού. Εκείνες της εξέτασης πήγα κ ρώτησα στο Ιόνια κ με προσφορά μου είπαν 180 ευρώ,σήμερα πήγα στο βίομέριμνα κ μου είπαν ότι κοστίζουν 80 ευρώ οι εξετάσεις κ επίσης ο έλεγχος θρομβοφιλιας σε 12 μεταλλάξεις 100 σύνολο 180 κορίτσια τρελάθηκα,χάρηκα πολύ έκανα το πακέτο των 12 μεταλλάξεων κ της άλλες εξετάσεις σε μια εβδομάδα θα χω τα αποτελέσματα.

Επίσης πήρα στο αττικό τηλ. Αφού μου είπαν σε ένα μήνα κ θα βγουν τα αποτελέσματα κ τους είπα να ακυρωθεί η εξέταση γιατί δεν έχω τα χρήματα να πληρώσω,ο ένας μου έλεγε πάρε εκεί ο άλλος μου έλεγε να πάρω τον προηγούμενο κ στο τέλος νευριασά κ τους είπα εγώ λεφτά δεν έχω να πληρώσω κ τους το έκλεισα.

Μα πόσο κλέφτες ρε κορίτσια τον πακέτο τον τριών να μάνες εκατόογδόντα στο νοσοκομείο κ σε ιδιωτικό το πακέτο τον 12 εκατό?έψαξα κ έμαθα ότι άμα μου ζητούσαν στο νοσοκομείο το πακέτο των 12 τότες θα μου ζητούσαν 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιααααα!

Πηγαμε στο γιατρο σημερα!Ειδα το μωρακι μου!Ειναι μια χαρα δοξα τω Θεω!!!Ειχα ενα ανχος......!!!!Τελικα το ατιμουτσικο μεγαλωσε εγινε 11 εκ και 30 γρμ και ειναι πολυ ζωηρο!Ειδε και επαθε ο γιατρος να κανει τις μετρισεις!χαχαχα!Μου το εγραψε και σε DVD και οταν το βαλαμε να το δουμε στο σπιτι να βλεπατε χαρα η Χριστινα μου!Της λεγαμε το νινι το νινι και πηγαινε κοντα στη TV και εκανε ααααααα να να να και γελουσε!χαχαχα!

Σημερα κλεινω τον τριτο μηνα αρχιζω και σιδηρο ασβεστιο και αυτα κοριτσια!Ολα καλα!ουφ ηρεμησα τωρα!

Τα λεμε!Φιλακια σε ολες!:tongue:


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρυσα μου!!!! τι τελεια!!! συγχαρητηρια,διαβασα καταπληκτικα νεα κ χαρηκα οσο δεν φανταζεσαι!!! μπραβο κ παλι μπραβο!!!!

αχ να δω κ εγω το μικρουλι μου!!με επιασε ενα χαζο αγχος σημερα.....

φιλακια πολλα στην κοιλιτσα κ στην χριστινα!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρυσα μου!!!! τι τελεια!!! συγχαρητηρια,διαβασα καταπληκτικα νεα κ χαρηκα οσο δεν φανταζεσαι!!! μπραβο κ παλι μπραβο!!!!

αχ να δω κ εγω το μικρουλι μου!!με επιασε ενα χαζο αγχος σημερα.....

φιλακια πολλα στην κοιλιτσα κ στην χριστινα!!!

Σε ευχαριστω πολυ Κριστυ μου!

Ολα καλα θα ειναι μην σκεφτεσαι ασχημα πραγματα!Το μικρουλι σου μεγαλωνει μια χαρα!ποτε εχεις ραντεβου παλι;

πολυ μου θυμιζεις εμενα Κριστυ μου!και εγω φοβομουν τοσο πολυ και στην Χριστινα μου!Ελεγα δεν μπορει να ειμαι τοσο τυχερη κατι θα γινει!ΝΑ... σημερα.. αυριο κατι θα γινει!με επιανε τρελα ηθελα να παω στο γιατρο και απο την αλλη ελεγα κι αν παω και δεν ειναι καλα τι θα κανω;;;και να τα κλαματα στα καλα καθουμενα!κοιμομουν ξυπνουσα με το χερι στην κοιλια!ηρεμησα οταν αρχισα το νιωθω να κουνιεται!Ειχα επικοινωνια καθε μερα μαζι της και ευτυχως ηταν πολυ ζωηρη και ημουν ανετη!Μετα ανχοθηκα προς τελος!Την τελευταια εβδομαδα δηλ!

Και τωρα φοβαμαι πολυ αλλα εχω τη Χριστινα μου και με κανει να ξεχναω!μου δεινει θτικη ενεργια!Αλλα σημερα οταν πηγα στο γιατρο ημουν σαν ζομπι!Ειχα 98 παλμους οταν μου πηρε την πιεση η κοπελα!Νομιζα οτι θα εσπαζε η καρδια μου!χαχαχα!

Θα μας γερασουν πριν την ωρα μας αυτα τα ζουζουνια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

σαν να τα εγραφα εγω!!! ετσι ακριβως νιωθω....σκεφτομαι οτι ειμαι πολυ τυχερη κ φοβαμαι μην παει κατι στραβα....ευτυχως οχι καθε μερα αλλα μερες σαν την σημερινη δεν παλευονται!!!

14/10 αυχενικη εχουμε αλλα με βλεπω την δευτερα που θα περασω απο τον γιατρο να τον αναγκασω να μου κανει υπερηχο!!! αλλιως θα σκασω 2 εβδομαδες!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες τι κάνετε?τα Σποριδια μας τι κάνουν?

Πήρα της εξετάσεις θρομβοφιλιας

Παράγοντας ΧΊΙ (μετάλλαξη-V34L) nl/mt(ετεροζυγό)

MTHFR(μετάλλαξη Ομοκυστεινης C677Tκαι A1298C) και στα δύο ετεροζυγη

Και μετατρέπτικο ένζυμο αγγείοτενσινης(ACE/ID) del/del

Αυτά. Άμα είχε καμία κοπέλα ίδια αποτελέσματα ας μου δώσει τα φώτα της μέχρι να πάω σε αιματολογο.

Link to comment
Share on other sites

gogopo καλησπερα!!! δυστυχως αυτα που εγραψες μου φαινονται κινεζικα κ δεν μπορω να σε βοηθησω!! ποτε εχεις ραντεβου με τον αιματολογο;;; ευχομαι ολα καλα να ειναι!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...