Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε;ολα καλα;

εμεις μια χαρα!μπηκα στην 16η εβδομαδα!!!πριν μια εβδομαδα εκανα το 5ο και τελευταιο εμβολιο και τελος απο τον ανοσολογο!μονι τηλεφωνηκα θα ταλεμε μου ειπε για καποιες εξετασεις που θα μου βαζει κατα διαστηματα!μου ειπε οτι χρειαστω οτι ωρα και να ειναι να τον παρω τηλ και μου ευχηθηκε καλη λευτερια!!!ειχαμε και τη Χριστινα μαζι η οποια ειναι τοοοσο χαρουμενη οποτε την παιρνουμε και ο γιατρος λεει καταλαβαινει τη φωνη του!!!χαχαχα!στις 24/10 εχω γυναικολογο που θα ειμαι 18 εβδομαδων και λογικα την αααλλη φορα θα κανω και το β επιπεδου γυρω στις 21 εβδομαδες δηλ!πρωτα ο Θεος!

Αχ ηρεμησα λιγο κοριτσια!ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα αυτον καιρο!σταματησαν οι αναγουλες και βρηκα τις δυναμεις μου!μπορω να κανω καποα πραγματα μονη μου δηλ ασχολουμε πολυ περισσοτερο με το κοριτσακι μου παιζουμε μαζι κανουμε αγκαλιτσες και εχει κολλησει πολυ πανω μου παλι!κανω τις δουλιτσες μου σιγα σιγα βγαινω και καμια βολτιτσα με την Χριστινα μου στο καροτσακι της!φτου φτου μη με ματιασω ειμαι πολυ καλα δοξα το Θεο!

Εσεις;τα νεα σας;Κριστυ μου οκ;

φιλακια πολλα!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρυσά μου μπράβο σας,που τελειώσατε της ενέσεις κ πλέον έχεις αρχίσει σιγά σιγά κ βγαίνεις έξω με την κουκλίτσα σου,και περνάτε καλά.

Κρίστι τι κανείς πως είσαι?το Σποριδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Που ειστε βρε κοριτσια ολες;Που χαθηκατε;Εχω νεα!

Πηγα στο γιατρο σημερα!Ολα καλα με το νινι!Μεγαλωνει γινεται θηριο!Ειναι 130 γρμ και 19 εκ!!!χαχαχα!Ολα ειναι φυσιολογικα δοξα τω Θεω!και ειναι ΑΓΟΡΑΚΙ!!!Εχουμε τσουτσουνι!!!χαχαχα!:tongue:

Ραντεβου παλι σε ενα μηνα για υπερηχο β επιπεδου!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Είπα να γράψω εδώ γιατί δεν μπορώ να βρω κάπου αλλού παρηγοριά.. Πριν 1,5 χρόνο είχα μια βιοχημική κυηση. Οι εξετάσεις μας ήταν καλές με εξαίρεση εκτός την σαλπιγγογραφια που βρέθηκε ένας μικρός πολυποδας . Ο γιατρός μου είπε ότι δεν εμποδίζει εκεί που ειναι . Μετα απο αρκετό καιρό άλλαξα γιατρό με σκοπό να κάνω σπερματεγχυση. Αφαίρεσα με υστεροσκοπηση τον πολυποδα και σε 1 μήνα εμεινα φυσιολογικα εγκυος. Όλα πήγαιναν τέλεια. Χτες (9η εβδομαδα) πήγαμε για να ακούσουμε καρδιά. Δυστυχώς παλινδρομησε. Έκανα αποξεση και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Απ'οτι μου είπε ο γιατρός θα έπρεπε ήδη στην πρώτη αποβολή να είχα κάνει μια ένεση σχετικά με το Ρέζους αρνητικό που έχω. Το θέμα ειναι ότι ενώ πριν μια μέρα πετούσαν στα σύννεφα απο ευτυχία τώρα νιώθω ότι έχω πιάσει πάτο . Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Όταν μήλα στο χειρουργείο ευχόμουν να μην ξυπνήσω . Πραγματικά ζω έναν εφιάλτη!! Εσείς πως το διαχειρίζεστε όλο αυτό.; Απο την άλλη ειναι κι οχρονος που με πιέζει... Είμαι 35 και όχι 20...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας... Είπα να γράψω εδώ γιατί δεν μπορώ να βρω κάπου αλλού παρηγοριά.. Πριν 1,5 χρόνο είχα μια βιοχημική κυηση. Οι εξετάσεις μας ήταν καλές με εξαίρεση εκτός την σαλπιγγογραφια που βρέθηκε ένας μικρός πολυποδας . Ο γιατρός μου είπε ότι δεν εμποδίζει εκεί που ειναι . Μετα απο αρκετό καιρό άλλαξα γιατρό με σκοπό να κάνω σπερματεγχυση. Αφαίρεσα με υστεροσκοπηση τον πολυποδα και σε 1 μήνα εμεινα φυσιολογικα εγκυος. Όλα πήγαιναν τέλεια. Χτες (9η εβδομαδα) πήγαμε για να ακούσουμε καρδιά. Δυστυχώς παλινδρομησε. Έκανα αποξεση και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Απ'οτι μου είπε ο γιατρός θα έπρεπε ήδη στην πρώτη αποβολή να είχα κάνει μια ένεση σχετικά με το Ρέζους αρνητικό που έχω. Το θέμα ειναι ότι ενώ πριν μια μέρα πετούσαν στα σύννεφα απο ευτυχία τώρα νιώθω ότι έχω πιάσει πάτο . Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Όταν μήλα στο χειρουργείο ευχόμουν να μην ξυπνήσω . Πραγματικά ζω έναν εφιάλτη!! Εσείς πως το διαχειρίζεστε όλο αυτό.; Απο την άλλη ειναι κι οχρονος που με πιέζει... Είμαι 35 και όχι 20...

κοπελα μου καταρχην λυπαμαι για την απωλεια σου.τωρα στο διαταυτα αν ο γιατρος ηξερε οτι επρεπε να κανεις μια ενεση γιατι δεν την εκανες μαλλον γιατι δεν στην εκανε ο γιατρος αφου ηξερε?δεν αλλαζει δυστηχως αυτο που εγινε ξερω πως ειναι την μια να πετας στα συννεφα κ την αλλη να εισαι στα ταρταρα ,το να ευχεσε να μην ξυπνησεις δεν ειναι σωστο καρδουλα μου κ σενα μανουλα σε εκανε αν πονας τοσο για ενα πλασματακι που δεν το ειδες οι δικοι σου ανθρωποι ποσο πονουν για σενα?επισης 35 εισαι οχι 105 ηρεμησε αλλες στα 35 ειναι ανυπαντρες ακομα προσπαθησε να ορθοποδησεις μονη σου πρεπει να το κανεις αυτο δεν μπορει αλλος για σενα.μετα απο καθε αποβολη σκεφτομουν μονο να περασει ο καιρος να ξαναπροσπαθησω να απαλεινω τον πονο μου ρωτα τον γιατρο ποτε μπορεις να αρχισεις ξανα αυτο θα σε βοηθησει.ολα θα γινουν μην απογοητευεσε


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι μου καλησπέρα. Λυπάμαι πραγματικά για ότι σου συνέβη κι εύχομαι ο Θεός να σου δώσει δύναμη να το παλέψεις. Ναι είναι δύσκολο. Εγώ έκανα 6 μήνες να συνέρθω. Θα δεις όμως θα σταθείς πάλι στα πόδια σου! Και θα ξαναπροσπαθήσεις. Και ναι μπορεί αν μην είσαι όπως λες 20 αλλά δεν είσαι και 70! Έχεις ακόμη περιθώριο να ζήσεις το θαυματάκι. Ψάξτο, άλλαξε γιατρό αν νομίζεις ότι δε το χειρίστηκε σωστά, δες τις επιλογές σου! Είναι δύσκολο τώρα το ξέρω πολύ καλά. Θα δεις όμως ότι θα περάσει.

Να μας λες τα νέα σου.

Φιλιά!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας. Ο τωρινής γιατρός υπέθεσε ότι η ένεση ειΧε γίνει. Θα περιμένουμε τα αποτελέσματα και θα δούμε αν πραγματικά φταίει αυτό . Ξέρω ότι πρεπει να το ξεπεράσω και να σταθώ στα πόδια μου, να νιώσω δυνατή απλά τώρα μου φαίνεται βουνό. Ειναι που το περιμένω 3 χρόνια.... Να ειστε όλες καλά.

Link to comment
Share on other sites

το (ΥΠΕΘΕΣΕ)να μην το σχολιασω καλιτερα για να μην σε στεναχωρισω.να σου πω μονο οτι εφοσον ξερεις τι εφταιξε θα αποφυγεις ολες τις εξετασεις κ την ταλαιπωρια κ συντομα που θα ξαναμεινεις εγκυος ολα πανε μια χαρα.λιγο πολυ ολες τοσο περιμεναμε εγω ξεκινησα τις προσπαθιες το 07 κ γεννησα την κορη μου το 11 ολα θα γινουν ,στο χρονο που θα περιμενεις για να ξαναβαλεις μπροστα κανε κατι που δεν θα μπορεις μετα γιατι μετα οοοοοολα κοβονται ακομα κ μια ωρα στο κομπιουτερ θεωρειται πολυτελεια!!!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Είπα να γράψω εδώ γιατί δεν μπορώ να βρω κάπου αλλού παρηγοριά.. Πριν 1,5 χρόνο είχα μια βιοχημική κυηση. Οι εξετάσεις μας ήταν καλές με εξαίρεση εκτός την σαλπιγγογραφια που βρέθηκε ένας μικρός πολυποδας . Ο γιατρός μου είπε ότι δεν εμποδίζει εκεί που ειναι . Μετα απο αρκετό καιρό άλλαξα γιατρό με σκοπό να κάνω σπερματεγχυση. Αφαίρεσα με υστεροσκοπηση τον πολυποδα και σε 1 μήνα εμεινα φυσιολογικα εγκυος. Όλα πήγαιναν τέλεια. Χτες (9η εβδομαδα) πήγαμε για να ακούσουμε καρδιά. Δυστυχώς παλινδρομησε. Έκανα αποξεση και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Απ'οτι μου είπε ο γιατρός θα έπρεπε ήδη στην πρώτη αποβολή να είχα κάνει μια ένεση σχετικά με το Ρέζους αρνητικό που έχω. Το θέμα ειναι ότι ενώ πριν μια μέρα πετούσαν στα σύννεφα απο ευτυχία τώρα νιώθω ότι έχω πιάσει πάτο . Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Όταν μήλα στο χειρουργείο ευχόμουν να μην ξυπνήσω . Πραγματικά ζω έναν εφιάλτη!! Εσείς πως το διαχειρίζεστε όλο αυτό.; Απο την άλλη ειναι κι οχρονος που με πιέζει... Είμαι 35 και όχι 20...

Γεια σου Pinnie!Λυπαμαι για οτι περνας αλλα συμφωνω απολυτα με τα κοριτσια!Καταρχας η ηλικια σου ειναι μια χαρα μη την ξανασχολιασουμε!!!

Τωρα για την ενεση που λες μετα την βιοχημικη επειδη τυχαινει να εχω και εγω αρνητικο ρεζους και η πρωτη μου αποβολη ηταν βιοχημικη ο γιατρος μου δεν μου εκανε ενεση γιατι οπως μου ειπε το "εμβρυακι" (που δεν ειναι καν εμβρυακι) ειναι τοοοοσο μικρο που δεν εχει καλα καλα αιμα για μπερδευτει με το δικο μου!Η βιοχημικη δεν θεωρειται αποβολη και το πιο πιθανο αν δεν προσπαθουσες για μωρακι θα ηταν να μην το καταλαβαινες κιολας!Θα νομιζες οτι απλα ειχες μια καθυστερηση!Ακομα και οταν ημουν εγκυος στο κοριτσακι μου ειχα παθει αποκολληση στις 6μιση εβδομαδες και την ενεση μου την εκανε ο γιατρος εντελως προληπτικα και λογο του ιστορικου αποβολων μου γιατι πιστευε οτι ηταν πολυ νωρις για να γινει μπερδεμα με τα αιματα!Παρολα αυτα δεν ρισκαραμε και την καναμε!Στην 28η εβδομαδα εκανα εξεταση coombs και ηταν οκ και μετα τον τοκετο ξαναεκανα ενεση για να μην υπαρχει προβλημα στην επομενη εγκυμοσυνη!

Φανταζομαι μετα την αποβολη σου στην 9η εβδομαδα εκανες ενεσουλα!Την εξεταση για το αν επιασε η ενεση την εκανες;Λεγεται εμμεσος coombs γινετε περιπου ενα μηνα μετα νομιζω απο την αποξεση!

Αν θελεις οσο λες να γινεις μανουλα μην ξανασκεφτεις ποτε οτι καλυτερα να μην ξυπνουσες!Εδω εισαι και θα το παλεψεις και θα τα καταφερεις!Εγω ειχα μια βιοχημικη και αλλες 3 παλινδρομες πριν κανω την Χριστινα μου και τωρα ειμαι εγκυος στο 2ο!Υπαρχουν κοπελες εδω μεσα που περασαν πολυ χειροτερα και ομως εχουν γινει μανουλες!:P


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα. Ετοιμάζονται για εξωσωματικη αλλά δεν εχω ταμείο και δεν μπορω να πάρω τα φάρμακα απο την επιτροπή. Ψάχνω απεγνωσμένα είτε για gonal είτε για puregon. Οποία κοπέλα εχει και δεν τα χρειάζεται θα το εκτιμούσα να μου έστελνε ενα μήνυμα. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου μπηκα να δω τι κανει η χρυσα μας με τα μπεμπακια της κ ειδα οτι με ψαχνατε!!

απο οτι βλεπω κοντευεις να κανεις την β' επιπεδου!! τι ωραια γλυκια μου! χαιρομαι που σταματησαν οι αναγουλες κ χαιρεσαι πια τον χρονο σου με την γλυκια μας χριστινα!!!

gogopo μου τι κανεις κοριτσι μου??? για πες μας ομορφα νεακια?? εισαι ελλαδα η εφυγες τελικα?? με τις εξετασεις πως πηγε??

ειδα κ με καινουρια κοπελιτσα. Pinnie να χανεις ενα εμβρυακι ειναι πολυ δυσαρεστο κ λογικα να αγωνιας.αλλα θα σου πω οτι μου ειπαν κ τα κοριτσια οταν αρχισα να γραφω κ εγω εδω προσπαθωντας να συνελθω απο την τριτη μου αποβολη.δες ποσες μανουλες περασαν τα ιδια κ τωρα κρατανε τα μικρουλια τους αγκαλιτσα!! τοσες ιστοριες αισιοδοξες που θα σου δωσουν δυναμη να συνεχισεις!! ακομα κ εγω τωρα που μιλαμε σκεψου οτι διανυω την 16η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου! βεβαια εχω δρομο ακομα αλλα μονο η αισιοδοξια κ η πιστη στο μωρακι μου μου φτανουν!! σου ευχομαι κ σε σενα πολυ συντομα ενα γλυκο μωρακι να σε κανει να ξεχασεις οτι δυσαρεστο εχεις περασει!

τα νεακια μου ειναι οτι θα γινει κοριτσομανα!! ναι ναι μια ακομα πριγκηπισσουλα ερχεται! βεβαια δεν ηρθαν ολα ροδινα γιατι μετα απο μια κακη αυχενικη καταληξαμε σε ληψη τοφοβλαστης οπου δοξα τον θεουλη επιβεβαιωθηκαμε οτι το μικρο μου κοριτσι ειναι καλα!!!χαρα μεγαλη,ανυπομονυσια να ξεκινησει ο κυκλος της μητροτητας αλλα προσπαθω να ζησω καθε στιγμη της εγκυμοσυνης μου γιατι ειλικρινα το βλεπω σαν θαυμα! ενας μικρος κοκος ρυζιου που μας παρουσιασανε για το μωρακι μας πηρε σαρκα κ οστα,εγινε ανθρωπακι ολοκληρωμενο που αντιδραει κ ολας στον υπερηχο κ νευριαζει που την ενοχλουμαι!!! τι αλλο να ζητησω απο την ζωη μου! δεν εχω νιωσει ποτε τετοια ευτυχια!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Κριστυ μου ειχα αρχισει να ανυσηχω!δοξα τω Θεω ειστε καλα!συγκινηθηκα πολυ!κοριτσακι λοιπον ε;να ειναι γερο και τελειωμηνο!τα κοριτσια ειναι τρελα!εμεις εχου αγορακι αυτη τη φορα!μου λενε οτι τα αγορια ειναι πολυ χαδιαρικα αλλα ποδο πιο πολυ απο τη Χριστινα μου;;;εχω αρχισει να τον καταλαβαινω και ειναι αρκετα ζωηρος μπορω να πω!μου φαινεται πολυ παραξενο που θαεχω αλλο ενα μωρακι σε λιγους μηνες αγκαλιτσα!ανηπομωνω να δω την αντιδραση της Χριστινας!σε 3 εβδομαδες θα κανω β επιπεδου ελπιζω να ειναι ολα καλα!σε λαχταρισε η πονηρουλα ε;φανταζομαι την αγωνια σου!αλλα τελος καλο ολα καλα!τωρα θα περναει πιο γρηγορα ο καιρος θα το δεις!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι-αγορι!!! τι τελεια!!! θα εχεις δυο ψυχουλιτσες να σε τρελαινουν με τα ναζακια τους!!! με το καλο να κανεις κ την β επιπεδου κ εννοειται θα ειναι ολα καλα!

αν με λαχταρησε.....τι να σου λεω!αλλα τα αξιζει ΟΛΑ!!αυτη να ειναι καλα κ εγω την παλευω!! ανυπομονω να την νιωσω κ εγω για να συμπληρωθει η ευτυχια μου!

με το καλο τα μικρουλια μας λοιπον!! ας παρουν τον χρονο τους κ οταν αποφασισουν να ερθουν στην αγκαλιτσα μας!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσιααααααα

ελπιζω να ειστε ολες καλα.

μπηκα να σας πω οτι την κυριακη βαφτισα το αστερακι μου.κ το ονομα αυτης γεωργια.

ταλαιπωρηθηκαμε βεβαια γιατι ημασταν αυπνοι αλλα μας αποζημιωσε το αποτελεσμα.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...