Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

αχ κοριτσι μου ποσο σε καταλαβαινω!! σπασιμο νευρων αυτα τα καφε!! εγω ειχα 2 φορες αιματακι ισα ισα στο χαρτι κ το μωρακι μου ηταν μοα χαρα. τωρα απο χθες ειχα λιγα καφε στο εσωρουχο κ απο κει κ περα ελαχιστο στο σκουπισμα κ οχι συνεχεια. ναι αλλα αγχωνομαι!! αυριο θα παρω τον γιατρο να του κλαφτω μπας κ με δει νωριτερα!! εμενα οι αναγουλες πανε κ ερχονται... την μια τελεια την αλλη δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι... το στηθος ομως καμια αλλαγη :?:???::?

Δεν ξερω Κριστυ μου!Θα τρελαθω νομιζω!Σημερα μια κλαιω μια ειμαι ψυχραιμη!Δεν ξερω τι να σκεφτω!ξερω μονο οτι ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!Νομιζα πως αυτη θα ηταν ηρεμη εγκυμοσυνη αλλα που....!Μακαρι να πανε ολα καλα αλλα φοβαμαι πολυ!Τελος παντων θα δουμε!

Εγω και στην Χριστινα μου ειχα πολλες αναγουλες μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα μετα χαθηκαν και το στηθος μου ηταν πολυ πρησμενο!Ακριβως ετσι ειμαι και τωρα!Σε καθε γυναικα ομως ειναι διαφορετικα!Αλλες δεν εχουν κανενα απολυτως συμπτωμα!

Μην ανχονεσαι ολα θα πανε καλα!Να εισαι ηρεμη!ποια μιλαει τωρα ε; χαχαχα!Τι να κανουμε η μια θα παρηγορει την αλλη!

Φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω Κριστυ μου!Θα τρελαθω νομιζω!Σημερα μια κλαιω μια ειμαι ψυχραιμη!Δεν ξερω τι να σκεφτω!ξερω μονο οτι ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!Νομιζα πως αυτη θα ηταν ηρεμη εγκυμοσυνη αλλα που....!Μακαρι να πανε ολα καλα αλλα φοβαμαι πολυ!Τελος παντων θα δουμε!

Εγω και στην Χριστινα μου ειχα πολλες αναγουλες μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα μετα χαθηκαν και το στηθος μου ηταν πολυ πρησμενο!Ακριβως ετσι ειμαι και τωρα!Σε καθε γυναικα ομως ειναι διαφορετικα!Αλλες δεν εχουν κανενα απολυτως συμπτωμα!

Μην ανχονεσαι ολα θα πανε καλα!Να εισαι ηρεμη!ποια μιλαει τωρα ε; χαχαχα!Τι να κανουμε η μια θα παρηγορει την αλλη!

Φιλακια!

Χρυσάκι ηρέμησε!!!!!!!Από τη στιγμή που ο υπέρηχος τα δείχνει όλα καλά ψυχραιμία. Μήπως φταίνε και οι αντιπηκτικές για τα καφέ; (νομίζω κάνεις έτσι; ).Όπως και να έχει πάντως τα καφέ δεν ανησυχούν ποτέ κανέναν γιατρό. Λίγες εβδομάδες έμειναν υπομονή, όπως πέτυχε η προηγούμενη εγκυμοσύνη θα πετύχει και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Χρυσάκι ηρέμησε!!!!!!!Από τη στιγμή που ο υπέρηχος τα δείχνει όλα καλά ψυχραιμία. Μήπως φταίνε και οι αντιπηκτικές για τα καφέ; (νομίζω κάνεις έτσι; ).Όπως και να έχει πάντως τα καφέ δεν ανησυχούν ποτέ κανέναν γιατρό. Λίγες εβδομάδες έμειναν υπομονή, όπως πέτυχε η προηγούμενη εγκυμοσύνη θα πετύχει και αυτή.

Ναι Stef μου κανω αντιπηκτικες αλλα στη Χριστινα μου δεν ειχα προβλημα!τωρα τι να πω δεν ξερω τι να πω!απλα ο γιατρος μου ειπε οτι λογο των αντιπηκτικων η αποκολλησγ θα αργησει νσ κλησει λιγο!την Παρασκευη που πηγα μου εκανε απο πανω υπερηχο ολα φαινοταν καλα γιατι ειμαι κ αδυνατη αλλα η αποκολληση δεν φαινοταν κ μου ειπε μαλλον εκλεισε!σημερα ας πουμε προς το παρον δεν εχω τιποτα!αλλα εκει που πανε να τελειωσουν ξαναερχοντε!κ μενα μου ειπε οτι τα καφε δεν μας ανησυχουν κ μαλιστα απο τη στιγμη απο τη στιγμη που το εμβρυακι αναπτυσεται κανονικοτατα!δεν δειχνει κανενα σημαδι παλλινδρομησης!ολα ειναι φυσιολογικοτατα!απλα ανχονομαι γιατι κ στις αλλες αποβολες με καφε ξεκινουσαν ολα ομως βεβαια κ τα εμβρυακια δεν αναπτυσοταν ηταν παντα πιο μικρα απο οτι επρπε!δηλ με το ζορι μεγαλωναν τα καημενα ωσπου σταματουσαν!κ σε καμια περιπτωση δεν φταναμε ως εδω!ολα σταματουσαν το πολυ στις 9 εβδομαδε!δεν ξερω ολα ειναι μπερδεμενα στο μυαλο μου!θα δουμε!υπομονη κ θα δειξει!ευχαριστω πολυ παντως!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που χαθηκατε ολες;τι κανετε;

εμεις καλα!μπορω να πω οτι ειμαι καλυτερα!τα καφε νομιζω πως αρχισαν να σταματανε επιτελους!σημερα ειναι τριτη μερα που εχω ελαχιστα σχεδον καθολου!μακαρι να σταματησουν εντελως!μην κανουν καμια εμφανιση παλι!ειχα τη Χριστινουλα μου αρρωστουλα!εκανε πυρετο κ ειχε μπουκωμα στη μυτουλα!ευτυχως σημερα ςιναι καλυερα κ αυτη!απο χθες το μεσημερι εχει να ανεβασει κ κοιμηθηκε καλα το.βραδυ!ισως κ αυτο το οτι ηταν αρρωστο το μωρο με εκανε να μην ασχολουμαθ με τα καφε!το μυαλο μου ηταν Χριστινα!παντως ειμαστε καλυτερα κ οι δυο!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στο χριστινακι. Πολύς κόσμος είναι άρρωστος αυτό το μήνα.

Χρυσά μου εύχομαι αυτά τα ΚΟΛο καφέ να εξαφανιστούν κ να ηρεμήσεις. Μην ανχονέσαι όμως πολύ επηρεάζεις το μπέμπέ,αφού μεγαλώνει κ είναι καλά μην στεναχωριέσαι.

Κρίστι μου σε κάθε γυναίκα η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική,γι αυτό μην ανχονέσαι με τα συμπτώματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα έστω και καθυστερημένα..

Να ζήσουν τα καινούργια μωράκια και να τα χαίρονται οι μανούλες τους.. Τα καινούργια εμβρυάκια να τρώνε όλο τους το φαγητό για να μεγαλώσουν και να γίνουν γερά παιδιά και όσες μανούλες επιθυμούν ακόμη ένα παιδάκι εύχομαι να το αποκτήσουν το συντομότερο!

Εμείς είμαστε πολύ καλά.. Είμαστε ακόμη στο χωριό.. την επόμενη Κυριακή θα μαζευτούμε κι εμείς στη βάση μας για να ετοιμαστούμε για τη βάφτιση, να μπούμε στο πρόγραμμα του χειμώνα και να συνηθίσουμε κι εμείς σιγά σιγά στην κλεισούρα..

Καλό το χωριό δεν λέω αλλά μου έχουν λείψει οι φίλοι μου.. το μωρό μου δεν το αλλάζω με τίποτε εννοείται απλά κάποιες στιγμές μου λείπουν και οι μεγαλίστικες κουβέντες..

Το αγοράκι μου στις 16 του μήνα κλείνει αισίως τους 6 μήνες.. Έχουμε ξεκινήσει φρουτόκρεμα.. αυτή τη στιγμή τρώμε μήλο, αχλάδι και μπανάνα και αύριο θα βάλουμε και το ροδάκινο.. Έχει φτάσει αισίως τα 8 κιλά και στη γιατρό θα πάμε με το που θα γυρίσουμε για να κάνουμε ακόμη ένα εμβόλιο..

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι τα μπάνια μιας και το καλοκαίρι δεν μας έχει εγκαταλείψει ακόμη. Η θάλασσα του κάνει πολύ καλό και το μικρούλι μου έχει πάρει και ένα χρυσαφένιο χρώμα.. Είναι γελαστούλης και έχει κάψει καρδιές..

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Καταρχας ζηταω συγγνωμη που μπαινω στα ξαφνικα στην παρεουλα σας....Καποιες με θυμαστε...Για οσες με θυμουνται..ακομα δεν τα εχω καταφερει...Εχω κουραστει απιστευτα πολυ..τοσες αποτυχιες..η μια μετα την αλλη...απλα τωρα πια για να παρουμε φαρμακα πρεπει να περασουμε απο επιτροπη...Χρειαζομαι αμεσα δυο κουτια μενοπουρ και δυο αρβεκαπ....Επειδη δεν εχω το δικαιωμα να περασω απο επιτροπη μεχρι το καλοκαιρι αν καποια κοπελα εχει στο ψυγειο τις παραπανω ενεσεις και δεν τις χρειαζεται πια ας μου στειλει ενα μηνυμα...Αν παλι εχετε ακουσει για καποιο κοριτσι να χαριζει ας με ενημερωσετε!

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Κρίστι μου τι κανείς?ποτέ θα δεις το μπέμπέ?

καλησπερα κοριτσι μου!! τι κανεις;;

χθες ειδα το μπουμπουκι μου!! μεγαλωσε, η καρδουλα χτυπαει σαν τρελη, ψιλοκινουμαστε κιολας. το μονο που με απασχολει κ με εχει αγχωσει αρκετα ειναι οτι ειναι 3-4 μερες μικροτερο συμφωνα με την περιοδο. ο γιατρος δεν αγχωθηκε καθολου, μας ανοιξε κ καρτελα εγκυμοσυνης(πρωτη φορα το ζω αυτο!!!) αλλα αντε τωρα να ησυχασω εγω!

χρυσα καπου διαβασα οτι το εμβρυακια σου που ειχαν αποκλιση δεν προχωρησαν. θυμασαι ποσες μερες ηταν;; οι χτυποι ηταν φυσιολογικοι;;;

να ξερετε δεν γραφω συχνα γιατι μπαινω απο το κινητο κ δεν με βολευει!! σε λιγες μερες που θα εχω ξανα το λαπτοπ θα δηλωνω παρουσια!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

κριστι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ κοπεεεεεεεεεεεεεεεελαααααααααααααααα μου μεγαλωσατεεεεεεεεεεεεεεεεε καλε οχτω εβδομαδων ειστε και σιγα σιγα μπαινετε στην εννατη..

μην ανχονεσαι καθολου καλε για οσα εμβρυακια εχω διαβασει ειναι μερικες μερες πισω βαση τελευταια περιοδου,μπορει η ωορρηξια να εγινε αργοτερα απο οτι νομιζατε..

μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσι μου!! τι κανεις;;

χθες ειδα το μπουμπουκι μου!! μεγαλωσε, η καρδουλα χτυπαει σαν τρελη, ψιλοκινουμαστε κιολας. το μονο που με απασχολει κ με εχει αγχωσει αρκετα ειναι οτι ειναι 3-4 μερες μικροτερο συμφωνα με την περιοδο. ο γιατρος δεν αγχωθηκε καθολου, μας ανοιξε κ καρτελα εγκυμοσυνης(πρωτη φορα το ζω αυτο!!!) αλλα αντε τωρα να ησυχασω εγω!

χρυσα καπου διαβασα οτι το εμβρυακια σου που ειχαν αποκλιση δεν προχωρησαν. θυμασαι ποσες μερες ηταν;; οι χτυποι ηταν φυσιολογικοι;;;

να ξερετε δεν γραφω συχνα γιατι μπαινω απο το κινητο κ δεν με βολευει!! σε λιγες μερες που θα εχω ξανα το λαπτοπ θα δηλωνω παρουσια!!

Κριστυ μου μην ανχωνεσαι!αυτα δεν ειναι στανταρ εχουν σχεση με το ποτε εγινε η συλλγψη!ισως να εγινε λιγο πιο αργα!δηλ τις τελευταιες μερες της οωρρηξιας!στα δικα μου δεν προλαβαιναμε να ακουσουμε καρδουλα!ηταν πανταν μικροτερα και μεχρι την 7η εβδομαδα δεν ακουγαμε καρδουλα!αλλα κ αυτη τη φορα στην αρχη ηταν κανα δυο μερες μικροτερο αλλα μετα πηρα φορα κ τωρα ειναι και 3-4 μερες πιο μεγαλο!μην ανχονεσαι!οα καλα ειναι απολαυσετο!φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εμενα τα καφε εχουν μια βδομαδα που τελειωσαν!ελπιζω πως ως εδω ηταν το κακο και απο δω και περα να εχω ηρεμια!μπηκα στην 14η εβδομαδα νομιζω ειμαι σε καλο δρομο!στο γιατρο θα παω την αλλη παρασκευη ελπιζω να εχω καλα νεα να σας πω!

Χθες ειχε γεννεθλια το κοριτσακι μου!το αστερακι μου εγινε 12 μηνων!τι υπεροχος χρονος ηταν αυτος!θυμαμαι την πρωτη φορα που την αντικρισα που την αγγιξα!ενα ευθραυστο πλασματακι κ τωρα ενα χρονο μετα περπαταει κανει ναζια κ κολπα κ μας τρελαινει!

Αυριο θα κανουμε την γιορτουλα της!το μωρο μου θα σβησει ενα κερακι!!!!!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η ζουζουνή,να είναι πάντα υγιείς κ καλότύχη,να έρθουν ολα ρόδινα στην ζωή της.

Χρυσά μου μήπως τα καφέ έρχονται όταν αλλάζεις μήνα?

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!

Δεν νομιζω ρε gogopo!γιατι ειχα πρωτα αποκολληση ηρθε πρωτα το αιμα και μετα συνεχισαν τα καφε για 3 εβδομαδες κ τωρα τελος φτου φτου!λες μηπως ειναι στην αλλαγη του μηνα; τι να πω θα δουμε!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...