Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΜΟΣΧΑΤΟ


Recommended Posts

μακαρονια με κιμα ειχα σημερα.

να σου πω θα κανω και εγω αρακα που γινεται και γρηγορα γιατι ποιος ξερει τι ωρα θα γυρισω σπιτι αυριο.

νηστευει καμια σας?

η πεθερα μου με εκραξε που δεν νηστευω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΤΙ Σ'ΕΚΑΝΕΕΕ????

εμενα μου ειπα να μην νηστεψω ... φετος ηθελα να νηστεψω και τις 40 μερες ΑΛΛΑ στισ εγκυες δινουν αφεση εκτος κι αν εσυ απλα δεν θελεις να τρως μερικα "απαγορευμενα" φαγητα.

Χτες ολως τυχαιως που πηγα στην προισταμενη μου ηρθε ενας παπας που ειναι φιλος τους και τον ρωτηα και μου ειπε και σημερα εσυ που εισαι εγκυος φας κρεας και το πρωι να ερθεις να κοινωνησεις δεν υπαρχει προβλημα....


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι δεν θα νηστεψω!ο γιατρος μου φωναζει να τρωω συκωτι γιατι επεσε ο αιματοκριτης μου.

παω να φτιαξω να φαει κατι ο αντρας μου και ελπιζω να σας βρω σε λιγακι

Link to comment
Share on other sites

μακαρονια με κιμα ειχα σημερα.

να σου πω θα κανω και εγω αρακα που γινεται και γρηγορα γιατι ποιος ξερει τι ωρα θα γυρισω σπιτι αυριο.

νηστευει καμια σας?

η πεθερα μου με εκραξε που δεν νηστευω...

Ε οχι. Εμένα η πεθερά μου περισυ Μ.Παρασκευη με μπουκωνε. Σιγα μη νυστεψεις στην κατασταση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηρθα ξανα :)

Χμμμ σικωτακι??? ααααα και μ'αρεσει εχω καιρο να φαω .... για να παω αυριο στον χασαπη φιλο του μπαμπακα μου να προμηθευτω ;);) & να το φτιαξει η μανουλιτσα μου αυριο που θα μ'εχει παρεα της ...

Κοριτσια εφαγα πριν μαζι με τον ελληνικο μερικα μουστουκουλουρακια :wink:

Τωρα εχω μια περιεργη χμμ απεριγραπτη αναστατωση στα μεσα μου :(

και ειναι και να θελω να πιω μια σοδα με λεμονι αλλα και σαν να θελω να φαω κατι ......


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμα πω του αντρουλη μου οτι θελω πχ αλμυρη κρεπα τι θα πει αραγε???:confused::confused::confused::confused:

Ας καω μια δοκιμη :P:p

Περιμενετε απαντηση:!::!::!:


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι μοσχατο τωρα στελιτσα....

του εκανα τα γλυκα ματακια και παραγγειλαμε 2 αλμυρουλες...μιαμ μιαμμμμ


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ'ευχαριστω Στελιτσα μου

παω να την περιμενω και μετ ανα ξαναπεσω για νανι... Σημερα πολυ υπνο εχω ριξει :P:p....

φιλακια...καλο μας βραδυ & κυριως ομορφο και καλο μας ξημερωμα;););)


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...