Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΜΟΣΧΑΤΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αποκλειστικα θηλάζω. Ουτε καν ξέρω πώς πιανουν το μπιμπερο. Ζητηστε στο μαιευτηριο να μην ους δωσουν ξενο γαλα και να σας το φέρνουν οποτε πειναει. Εχω κάνε διατριβη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το σκεφτομουνα να το ζητησω αυτο.

το ζητας την ωρα που κανεις την εισαγωγη?

εχεις παρει θηλαστρο?με εχουν φαει με αυτο το θηλαστρο να παρω αλλα αν δεν το εχω αναγκη?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ όλες μο τις εξετασεις τις εκανα στον Τριβυζακη στην Χρ. Σμήρνης. Οικονομικος και καλός.

Στον κυρ.Μιχαλη πας κι εσυ Στελλιτσα? :-P

Εκει παω χρονια απλα δεν ηξερα οτι κανει κι αυτος τις εξετασεις αυτες....

Κοιταχτε επειδη την εχω πατησει με το ΙΚΑ {μου ειχαν διαγνωση οξια σκουλικοειδητιδα ενω εγω την ειχα βγαλει χρονια πριν}

Απο τοτε εμπιστοσυνη 100% δεν εχω ποτε

το μονο που εχω να κανω ειναι να τις κανω αυριο στο ΙΚΑ και αν ειναι κανω μια βολτα κι απο τον Μιχαλη και κανω κι εκει :P.Θα με τσιμπησουν που θα με τσιμπησουν χιχιχιχι

Ποσο σου ειχαν παει Στελλα εκει θυμασαι?

Εγω θελω να θηλασω....τωρα για τον θηλασμο διαβαζω και την συμπεριφορα των μαιων στα νοσοκομεια να ξερω τι μου γινεται οχι τιποτα αλλο


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομουνα να το ζητησω αυτο.

το ζητας την ωρα που κανεις την εισαγωγη?

εχεις παρει θηλαστρο?με εχουν φαει με αυτο το θηλαστρο να παρω αλλα αν δεν το εχω αναγκη?

Να το ζητησεις επιμονα. Να πεις να στο φερνυν όποτε πειναει. Αν τις πρωτες 3 μερες (μεχρι να κατεβει το κανονικο γαλα) Βαζεις το παιδι στο στηθος και τραβαει τοτε θα εχεις γαλα ποταμι.....

Θηλαστρο εγώ ακομα δεν το έχω χρησιμοποιησει αλλά καλό ειναι να πάρεις. Οχι χειροκινητο. Ηλεκτρικο προτημισε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααα δεν ηξερα οτι ειναι τοσο φτηνα να παω κατευθειαν εκει χμμμ

μαλλον θα τον παρω ενα τηλεφωνο πιο μετα που θα ανοιξει να τον ρωτησω :P

οταν εκανα την χοριακη και το απογευμα πηγα να παρω την απαντηση μου λεει {ειναι οικογενειακος μικροβιολογος μας...}

αντε κι ο κ.Γιαννης θα βαλει πανες για την ακρατια ...ειδικα απο σενα ..... παραπονο το ειχε ....


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

αααα δεν ηξερα οτι ειναι τοσο φτηνα να παω κατευθειαν εκει χμμμ

μαλλον θα τον παρω ενα τηλεφωνο πιο μετα που θα ανοιξει να τον ρωτησω :P

οταν εκανα την χοριακη και το απογευμα πηγα να παρω την απαντηση μου λεει {ειναι οικογενειακος μικροβιολογος μας...}

αντε κι ο κ.Γιαννης θα βαλει πανες για την ακρατια ...ειδικα απο σενα ..... παραπονο το ειχε ....

ειδες?????τελεια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παω να δω την πιο συμπαθητικη προισταμενη μου να πιουμε καφε να τα πουμε γιατι με αυτα και με την εγκυμοσυνη και με τις δικες τις αδειες εχουμε να βρεθουμε να μιλησουμε κανα 2μηνο ... δεν ξερεικαν τα νεα τησ εγκυμοσυνης καλα καλα ....


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!ειναι πολυ χρησιμες!!

ανωδυνατα μαθηματα τοκετου ειχες κανει?

Μη με ευχαριστεις. Εγώ δεν ειχα κανέναν να μου τα πει. Ο γιατρος μου έχει μια καταπληκτικη μαια που με βοηθησε και οτι χρειαζομαι ακομα με βοηθαει. Αναπνοες εκανα και με βοηθησαν πάρα πολύ. Γεννησα φυσιολογικα, χωρις επισκληριδιο. Μονο με αναπνοες!

Link to comment
Share on other sites

Μη με ευχαριστεις. Εγώ δεν ειχα κανέναν να μου τα πει. Ο γιατρος μου έχει μια καταπληκτικη μαια που με βοηθησε και οτι χρειαζομαι ακομα με βοηθαει. Αναπνοες εκανα και με βοηθησαν πάρα πολύ. Γεννησα φυσιολογικα, χωρις επισκληριδιο. Μονο με αναπνοες!

χωρις επισκληριδιο???ηρωιδα εισαι κοπελα μου!!

φανταζομαι οτι θα ξεκιννησω μεσα στον αλλο μηνα τα μαθηματα!ο αντρας σου μπηκε στον τοκετο?

ο δικος μου εχει λυσσαξει να μπει!θα μπει και ο πατερας μου λογω του οτι ειναι γιατρος..οικογενειακως θα γεννησουμε μου φαινεται!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...