Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

My quick snack (ενα γρηγορο σνακ)


aria146.

Recommended Posts

λοιπόν καθόμουν στο πισι και πείνασα και λεω θα φταιξω (αυτο που συνήθως φτιαχνω και μετα ...) ειπα κατσε να κανουμε ενα τοπικ για

τα γρηγοα σνακ μας...

-συνήθως βρεχω δυο παξιμάδια λίγο λαδι και αλατι πιπερι δεντρολίβανο και θυμαρι .....

αντε και καμια φετα γαλοπούλα

-όταν ειμαι εξω και δε γουσταρω αυτα τα τυπου σαντουτσοτυροπιταδικα

εχω μαζι Knorr Quick Snack κοτόσοπα (μπαινω σε καφετεριες ζητάω ενα κουταλακι κι ενα κύπελο με καυτο νερο (καμια φορα το χρεωνουν 0,50 λεπτα καμια φορα οχι... αναλογα ) και βαζω τη σουπα και ειμαι σουπερ ....

-βραστο αυγο και αγγουρακια (to go...home made)

-(καλοκαιρια) καρπουζι σε ταπερ η φρουτο γενικά....

αλλο ...???

για πειτε καμια ιδεα για να μη σαβουριαζουμε ετοιματζιδικα ..? (εγω προτειμω ανεφ τυριου ιδεες μιας και υπαρχει δυσανεξία στην λακτώζη )

για πειτε !!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:idea:αυγοφετες (ναι αυτες που φτιαχνανε και οι γιαγιαδες μας) αλλα εγω τις τρωω χωρις ζαχαρη...κοβεις φετες ψωμιου λεπτες ,χτυπας αυγα σαν ομελετα με λιγο αλατι,βουτας ψωμι-τηγανιζεις και καλη ορεξη.....

:idea:θα επανελθω ξυπνησε η μικρη


2U03p3.png

SxMvp2.png nPqtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωωω φοβερό τι μου θύμισες....καλο ...πολύ καλο !!!!

εχουμε λοιπόν λίστα (φτιάχνω λίστα )

Γρηγορα σπιτικά γευματα :

-συνήθως βρεχω δυο παξιμάδια λίγο λαδι και αλατι πιπερι δεντρολίβανο και θυμαρι .....

αντε και καμια φετα γαλοπούλα

-όταν ειμαι εξω και δε γουσταρω αυτα τα τυπου σαντουτσοτυροπιταδικα

εχω μαζι Knorr Quick Snack κοτόσοπα (μπαινω σε καφετεριες ζητάω ενα κουταλακι κι ενα κύπελο με καυτο νερο (καμια φορα το χρεωνουν 0,50 λεπτα καμια φορα οχι... αναλογα ) και βαζω τη σουπα και ειμαι σουπερ ....

-βραστο αυγο και αγγουρακια (to go...home made)

-(καλοκαιρια) καρπουζι σε ταπερ η φρουτο γενικά....

-αυγοφετες (ναι αυτες που φτιαχνανε και οι γιαγιαδες μας) αλλα εγω τις τρωω χωρις ζαχαρη...κοβεις φετες ψωμιου λεπτες ,χτυπας αυγα σαν ομελετα με λιγο αλατι,βουτας ψωμι-τηγανιζεις και καλη ορεξη.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κριτσινια ολικης!!!η ψωμακι του τοστ με μαυρο ψωμακι και κασερι δαλοπουλα!η σκετη γαλοπουλα και μουσταρδα η σκετη γαλοπουλα και μαρουλι!για αυτουςπου δεν τ απανε καλα με τη λακτοζη!!! αν σου ειναι ευκολο η σουπα κνορ,τοτε θα μπορουσες να φας κι ενα μπωλ φαριν λακτε νουνου!απολυτα θρεπτικη και σε κραταει! επισης 1-2 λουκανικα βραστα!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

-συνήθως βρεχω δυο παξιμάδια λίγο λαδι και αλατι πιπερι δεντρολίβανο και θυμαρι .....

αντε και καμια φετα γαλοπούλα

-όταν ειμαι εξω και δε γουσταρω αυτα τα τυπου σαντουτσοτυροπιταδικα

εχω μαζι Knorr Quick Snack κοτόσοπα (μπαινω σε καφετεριες ζητάω ενα κουταλακι κι ενα κύπελο με καυτο νερο (καμια φορα το χρεωνουν 0,50 λεπτα καμια φορα οχι... αναλογα ) και βαζω τη σουπα και ειμαι σουπερ ....

-βραστο αυγο και αγγουρακια (to go...home made)

-(καλοκαιρια) καρπουζι σε ταπερ η φρουτο γενικά....

-αυγοφετες (ναι αυτες που φτιαχνανε και οι γιαγιαδες μας) αλλα εγω τις τρωω χωρις ζαχαρη...κοβεις φετες ψωμιου λεπτες ,χτυπας αυγα σαν ομελετα με λιγο αλατι,βουτας ψωμι-τηγανιζεις και καλη ορεξη.....

-μαρουλοσαλάτα με κομμένα βραστά αυγά μέσα. Μούρλια και χορταστικό και υγιεινό.

-κριτσινια ολικης!!!η ψωμακι του τοστ με μαυρο ψωμακι και κασερι δαλοπουλα!η σκετη γαλοπουλα και μουσταρδα η σκετη γαλοπουλα και μαρουλι!για αυτουςπου δεν τ απανε καλα με τη λακτοζη!!! αν σου ειναι ευκολο η σουπα κνορ,τοτε θα μπορουσες να φας κι ενα μπωλ φαριν λακτε νουνου!απολυτα θρεπτικη και σε κραταει! επισης 1-2 λουκανικα βραστα!

-(χτες ανακάλυψα αυτη τη συνατγή )

1/2 κνσέρβα τόνος σε νερο , μια κουταλία της σούπας μαγιονέζα, λίγο καρυ , αλατι , λίγο αγγουρι , ψιλοκομενο κρεμύδι , μια κουταλία της σουπας ξύδι μπαλσαμικο.... (τρελα...)

Link to comment
Share on other sites

To Μελεκούνι,

εχω πάντα ένα στην τσάντα μου !

http://www.mel.gr/greek/melekouni.html

το βαλα και στα αγαπημένα μου:

http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=198890&postcount=24

πεντανόστιμο και υγιεινό, και Ελληνικό προιόν! :wink:

θα ήθελα να ξερα ποιός θα φτιάξει κάτι αντίστοιχο με φυστίκι αιγίνης!

(χωρίς ζάχαρη.. ) τρελλαίνομαι για φυστικια αιγινης αψητα/αναλατα με μέλι....αχ...

(και κανω δίαιτα :-))) )


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kelloggs all bran !!!

στη δουλεια κατα τις 12:00 που αρχίζει η κοιλια να διαμαρτυρεται

τα βαζω σε ενα σεικερ σχετικα χαμηλο....και πηγαινοντας στη δουλεια παιρνω και ενα φρεσκο γαλατακι....το ριχνω μεσα και ετοιμα !!!:mrgreen:

αυτο με κρατάει μεχρι τις 17:00 που παω σπιτι για φαγητο και ειναι κ πολυ υγεινο ;)

και για να μη βαριεμαι (ολο το ιδιο και το ιδιο) καμια φορα παιρνω τις σουπιτσες κνορ ;)

και οταν θελω κατι γλυκο χτυπαω και κανα κομματακι παστελι (Κρητικο παντα...δοκιμαστε το)

Επεξεργάστηκαν by mpap

''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

-Αυγοφετες με παπρικα

-Ψωμι ή παξιμαδι με λαδι, αλατι, παπρικα, ριγανη

-Ψωμακι σαντουιτς ή αραβικη πιτα με λουκανικο γαλοπουλας, κετσαπ, μουσταρδα

-Μπαρες δημητριακων

-Γιαουρτι με ξηρους καρπους (κασιους, φουντουκια ή καρυδια) και μελι

-Σαλατα πρασινη με καρυδια ή αμυγδαλα, κρουτον και ντοματινια

-Κουλουρι Θεσσαλονικης και ταχινι

Αυτα προς το παρον.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
×
×
  • Δημιουργία νέου...