Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

       

       

      @Kate89Θυμισε μ τη Δευτερα εκανες την εμβρυομεταφορα? Εγω π την εκανα το περασμενο Σαββατο ειχα λιγο καφε την Παρασκευη το βραδυ στο σερβιετακι κ στο σκουπισμα και μετα ειχα ελαχιστο στο σκουπισμα κ σημερα το πρωι...θεωρω πως ειναι παλιο αιμα το οποιο βγαινει μαζι με την κολπικη προγεστερονη.. τελικά αφου δε συνεχίστηκε φαντασου δεν πηρα καν το γυναικολογο μ! Πανικοβληθηκα την Παρασκευή το βραδυ κ μετα ηρεμησα.. αναδιοργανωσα τις σκεψεις μ, διαβασα το μηνυματα σας ,πηγα πηρα 2 τεστ ενα κλασσικο κ ενα ψηφιακό βγηκαν κ τα δυο θετικα κ ηρεμησα.. τ τρελου κοινως..

      γενικα συνηθως το κοκκινο ειναι ανησυχητικο & ειδικα μαζι με εντονο πονο..

      @Kate89 Επισης καταλαβαινω πως παιρνεις αρκετη προγεστερονη ανεφερες κ προλουτεξ αρα περιοδος πολυ δυσκολα θα σ ερθει..

      Γενικα οι περισσοτερες κοπελες π ειχαν λιγο καφε ειχαν θετικη χοριακη

       

      Ευχαριστουμε πολυ @Eflenew & @Fay_!!! @Fay_ δυστυχώς δεν ξερω να σε βοηθησω για τα τραβηγματα π λες αλλα οπως το ακουω μ ακούγεται λογικο..

      @NelsΘα ρωτησω κ εγω μηπως να την μεταφερω σε αλλη συριγγα..πραγματικα κανω μια βδομαδα μονο κ εχω γινει ηδη χαλια..κ τις προηγουμενες φορες χαλια γινομουν απο μελανιες αλλα ρε συ δε θυμαμαι να πονούσα τοσο.. εκτος αν το εχω ξεχασει το να πω.. κ θα κανω κ εγω αν ολα πανε καλα σε ολη την εγκυμοσυνη οπως εσυ..

      @Bluee19 Βαριεμαι να σου πω να ανεβω Μαρουσι να την κανω στον γιατρο που ξερω πως θα βγει τσακ μπαμ γτ εχω παρει κ την 7ημερη αδεια (δουλευω κοντα οποτε υπο αλλες συνθηκες θα βολευε) κ ετσι ρωτησα μερικα κοντα μου κ βρηκα ενα που μ ειπε θα μ τη βγαλει 11-12.. ολοι οι αλλοι μ ελεγαν μεσημερι ή απογευμα..καμια ενσυναισθηση με την αγωνια μας...τους ελεγα ειμαι απο εξωσωματικη κλπ..τπτ..χαχαχχ

      Επισης αν θυμαμαι απο το ολο στορυ σου στο φορουμ ειμαστε στον ιδιο γιατρο αρα το Σάββατο ειμασταν παρέα στο σαλονακι της αναμονης!!!🤪🥰

      Εσυ τι ωρα υπολογιζεις να εχεις νεακια?

      Αχχχ ποσό χαίρομαι άρα τα λέγαμε κι από κοντά !!! Εγώ πάλι ξύπνησα πρωί πρωί άρα θα πάω τώρα όπου ναναι !!! Εμένα σε ένα μικροβιολογικό εδώ κοντά έχει τύχει να μου βγάλουν αποτελέσματα και σε μισή ώρα άρα ελπίζω να νιώσουν το άγχος και να μου τα βγάλουν κατευθείαν χαχαχα !!!!!

      @Fay_ @Eflenew ευχαριστούμε πολύ θα σας ενημερώσουμε σύντομα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου!

      Ναι την προηγούμενη Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορα δύο εμβρύων τριών ημερών!

      Καλά αποτελέσματα να έχεις σήμερα!! Και καλή εβδομάδα ♥️♥️

      Καλημέρα 🩷 

      ευχαριστουμε πολύ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

οχι η θερμοκρασια ειναι αυτη που αποστειρωνει και δοξα το Θεο απο οτι μου εχουν πει τα ρουχα βγαινουν καυτα απο το στεγνωτηριο ασε που διαχεται αυτη η θερμοκρασια!

εμενα μου ειπαν οτι ειναι περιττο να τα σιδερωνω αν εχω στεγνωτηριο!

κι εμενα το ιδιο μου λενε....αλλα να μωρε φοβαμαι , λεω κι αν δεν τα αποστειρωνει καλα? κι αν για να γλιτωσω χρονο δεν κανω καλο στο δερματακι του? ενα σορο ΑΝ......

εγω εχω ενα στεγνωτηριο περιπου 3-4 χρονια, της hoover. το ειχαμε παρει 600 ευρω αν θυμαμαι καλα. βεβαια να ξερεις οτι εχουν τρελη καταναλωση ρευματος. εμας εινια β ενεργιακης κλασης γιατι οταν το πηραμε δεν ειχε κατι καλυτερο απο β. τωρα εχουν βγαλει νομιζω και με α ενεργειακη κλαση. ψαξτο ομως πριν παρεις.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για το κίτρινο χρώμα! Όταν γεννήθηκε ο ανιψιός μου, του έστρωσε η αδερφή μου ένα κίτρινο σεντονάκι με άσπρα παπάκια (εγώ το είχα πάρει) και η παιδίατρος του νοσοκομείου στην τακτική εξέταση τον σήκωσε, τον έβαλε πάνω στο κρεβάτι της αδερφής μου και στραβωμένη της είπε: "Τι μου το βάλατε αυτό το κίτρινο; Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν αντανακλά ή αν έχει ίκτερο το μωρό". Οπότε.....

Για το στεγνωτήριο πιστεύω ότι αποστειρώνει καλύτερα από οτιδήποτα άλλο, αλλά δεν είμαι ειδική, αυτή είναι η γνώμη μου.

Ναι, και εγώ τα είχα ευχαριστηθεί πολύ. Σταμάτησα να αισθάνομαι ότι είμαι σε άπατα νερά, πλέον μπορούσα να κάνω μια βουτιά και να πατήσω κάτω, και ας με καλύψει λίγο το νερό!!!

Τι ενοείς για τις θηλές; Γιατί να τις περιποιούμαστε; Το οινόπνευμα δεν ξεραίνει το δέρμα; Δεν θυμάμαι να μας είχε πει τίποτα και δεν έκανα τίποτα απολύτως για προετοιμασία. Απλά είχα μια κρέμα (νομίζω της frezyderm) για όταν θήλαζα, και την έβαζα μετά το θηλασμό όταν πονούσα ή κοκκίνιζα. Και πριν ξαναφάει το μωρό τις καθάριζα με λίγο χαμομήλι βουτηγμένο σε οινόπνευμα. Και αυτά το πρώτο εικοσαήμερο, σχεδόν ολόκληρη πετάχτηκ η κρέμα, μετά δεν πονούσα καθόλου πια.

Μαρία, και εμένα μετά το τρίμηνο με βόλευαν πιο πολύ αυτά που ανοίγεις μόνο τον κώλο όπως είπες (και πολύ γέλασα). Τις πρώτες μέρες όμως έτρεμα να πιάσω το μωρό, ούτε σκέψη να το κρατήσω στον αέρα για να το αλλάξω. Βέβαια εμένα γεννήθηκε δυόμιση κιλά, έχασε και 250 γρ. στο νοσοκομείο.... μισοριξιά ήτανε, πού να την "κακομεταχειριστώ".

Συμβουλή προς τη Μαρία (κυρίως): βάλε κάποιον να σου φέρει τα ρούχα στο κρεβάτι και ξαναδές' τα. Και εγώ είχα προσπαθήσει και πήρα τα περισσότερα ουδέτερα, αλλά να: το ένα έχει γιακαδάκι, το άλλο ένα πράσινο λαγουδάκι με ροζ φιόγκο, το τρίτο έχει μια μικρή δαντελίτσα στο αριστερό ποδαράκι... (απόλυτη αλήθεια, έτσι είναι τα ρούχα) και ο άντρας μου με απειλεί ότι αν τολμήσω να τα βάλω αυτά στον γιο του θα τον βγάλει φωτογραφία και θα την δείχνει σε όλες τις γκόμενες που θα έχει, ρεζίλι να γίνει και τότε το παιδί και όχι μόνο τώρα που δεν θα μπορεί να έχει άποψη.

χαχαχαχαχαχαχαχα φοβερος ο αντρας σου.......χαχαχαχαχαχα

μας ειπε να το κανουμε καθε μερα αυτο με το οινοπνευμα. και σε 2 γνωστες μου που γεννησαν προσφατα τους το ειχαν πει η μαιες και σε αυτες. τωρα που θα δω τον γιατρο μου και τις μαιες του θα τις ρωτησω κι αυτες. παντως και στο ιντερνετ που διαβαζω το εχω δει οτι το αναφερουν κι αλλα κοριτσια.

βασικα το οινπνευμα σκληραινει και ισως αυτο να θελει και η μαια μας, να σκληρηνουν οι θηλες.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το κίτρινο χρώμα! Όταν γεννήθηκε ο ανιψιός μου, του έστρωσε η αδερφή μου ένα κίτρινο σεντονάκι με άσπρα παπάκια (εγώ το είχα πάρει) και η παιδίατρος του νοσοκομείου στην τακτική εξέταση τον σήκωσε, τον έβαλε πάνω στο κρεβάτι της αδερφής μου και στραβωμένη της είπε: "Τι μου το βάλατε αυτό το κίτρινο; Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν αντανακλά ή αν έχει ίκτερο το μωρό". Οπότε.....

Για το στεγνωτήριο πιστεύω ότι αποστειρώνει καλύτερα από οτιδήποτα άλλο, αλλά δεν είμαι ειδική, αυτή είναι η γνώμη μου.

Ναι, και εγώ τα είχα ευχαριστηθεί πολύ. Σταμάτησα να αισθάνομαι ότι είμαι σε άπατα νερά, πλέον μπορούσα να κάνω μια βουτιά και να πατήσω κάτω, και ας με καλύψει λίγο το νερό!!!

Τι ενοείς για τις θηλές; Γιατί να τις περιποιούμαστε; Το οινόπνευμα δεν ξεραίνει το δέρμα; Δεν θυμάμαι να μας είχε πει τίποτα και δεν έκανα τίποτα απολύτως για προετοιμασία. Απλά είχα μια κρέμα (νομίζω της frezyderm) για όταν θήλαζα, και την έβαζα μετά το θηλασμό όταν πονούσα ή κοκκίνιζα. Και πριν ξαναφάει το μωρό τις καθάριζα με λίγο χαμομήλι βουτηγμένο σε οινόπνευμα. Και αυτά το πρώτο εικοσαήμερο, σχεδόν ολόκληρη πετάχτηκ η κρέμα, μετά δεν πονούσα καθόλου πια.

Μαρία, και εμένα μετά το τρίμηνο με βόλευαν πιο πολύ αυτά που ανοίγεις μόνο τον κώλο όπως είπες (και πολύ γέλασα). Τις πρώτες μέρες όμως έτρεμα να πιάσω το μωρό, ούτε σκέψη να το κρατήσω στον αέρα για να το αλλάξω. Βέβαια εμένα γεννήθηκε δυόμιση κιλά, έχασε και 250 γρ. στο νοσοκομείο.... μισοριξιά ήτανε, πού να την "κακομεταχειριστώ".

Συμβουλή προς τη Μαρία (κυρίως): βάλε κάποιον να σου φέρει τα ρούχα στο κρεβάτι και ξαναδές' τα. Και εγώ είχα προσπαθήσει και πήρα τα περισσότερα ουδέτερα, αλλά να: το ένα έχει γιακαδάκι, το άλλο ένα πράσινο λαγουδάκι με ροζ φιόγκο, το τρίτο έχει μια μικρή δαντελίτσα στο αριστερό ποδαράκι... (απόλυτη αλήθεια, έτσι είναι τα ρούχα) και ο άντρας μου με απειλεί ότι αν τολμήσω να τα βάλω αυτά στον γιο του θα τον βγάλει φωτογραφία και θα την δείχνει σε όλες τις γκόμενες που θα έχει, ρεζίλι να γίνει και τότε το παιδί και όχι μόνο τώρα που δεν θα μπορεί να έχει άποψη.

μα εχει δικιο ειναι δυνατον ο μαγκας νεραιδα με φιογκακια και κορδελες!!

χαχα

εγω τα ειχα παρει απο μια βιομηχανια και απο τα μαδερκεαρ

και ηταν μονοχρωμα χωρις ιδιαεταιρα σχεδια πχ λαχανι με μια καμηλοπαρδαλη πανω

ή λευκο με ενα λιονταρακι

η μπεζ με καφε ριγες κατι τετοια τα εχω δει μου τα ανοιξε η κοπελα που εχω και κανει δουλειες!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσαρες μου τι παθατε ολες; Μπα Παναγία μου! Δεν ξερω τι να πω; Ευχομαι να πανε ολα καλα και να σταματησει συντομα η όποια ταλαιπωρία σας. Καντε υπομονή! Φιλάκια στα ζωηρούλια σας! Α πα πα πα! Τι παιδιά ειναι αυτά! Αναρχο-μπεμπακια!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2013

1. ΝΟΥΝΟΥ ΠΗΤ 30/09/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Thanoula ΠΗΤ 01/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ

3. Zouzounakiii ΠΗΤ 04/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

4.maria1106 ΠΗΤ 06/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΙΑΣΩ

5.Maraki Hope ΠΗΤ 07/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΗΤΕΡΑ

6. mpanti84 ΠΗΤ 07/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ

7.Παραμυθένια ΠΗΤ 11/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

8. vagelio ΠΗΤ 14/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ

9. dike ΠΗΤ 17/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

10. gianna_p ΠΗΤ 18/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

11. nasia79 ΠΗΤ 18/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

12. annat29 ΠΗΤ 20/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ

13. ngn1980 ΠΗΤ 20/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

14. Anna0 ΠΗΤ 23/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

15. caramello ΠΗΤ 24/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

16. liannap ΠΗΤ 26/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΡΕΑ

17. nikx ΠΗΤ 28/10/2013 ΑΓΟΡΑΚΙ ΙΑΣΩ

18. Λία33 ΠΗΤ 30/10/2013 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ετσι την αναιβαζω να την θυμομαστε!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια

Dike να προσεχείς κάνε κουράγιο κοπέλα μου!Και εγώ από βοήθεια μηδέν...

Πάντως αυτό που λέτε για αγόρια κ κορίτσια δεν νομίζω να ισχύει.

Εγώ είμαι ξάπλα με αίμα συσπάσεις και όλα τα "καλά" από τον 4ο κ έχω αγοράκι.

Νομίζω ότι έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη.

Αύριο έχω γιατρό κορίτσια κ από το άγχος μου το'χω δει όλα!!!!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

Dike να προσεχείς κάνε κουράγιο κοπέλα μου!Και εγώ από βοήθεια μηδέν...

Πάντως αυτό που λέτε για αγόρια κ κορίτσια δεν νομίζω να ισχύει.

Εγώ είμαι ξάπλα με αίμα συσπάσεις και όλα τα "καλά" από τον 4ο κ έχω αγοράκι.

Νομίζω ότι έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη.

Αύριο έχω γιατρό κορίτσια κ από το άγχος μου το'χω δει όλα!!!!!!

Αχ πόσο σε καταλαβαίνωωωωω!!!!

Και εγώ όταν είναι να πάω στον γιατρό μου τρέμω!!!!

Καλύτερα όμως γιατί ξέρουμε τι μας γίνεται!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαρία βγήκες απο το νοσοκομείο?Εύχομαι να ξαναμπεις μόνο όταν φτάσεις στο τέλος για να γεννήσεις!!

Εδώ καλά........απο χθες το μεσημέρι σταμάτησε το αίμα.Ελπίζω να μην το ξαναδώ......

Παω για ξάπλα!Θα προσπαθήσω να ξαναμπω αργότερα!


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Μαρία βγήκες απο το νοσοκομείο?Εύχομαι να ξαναμπεις μόνο όταν φτάσεις στο τέλος για να γεννήσεις!!

Εδώ καλά........απο χθες το μεσημέρι σταμάτησε το αίμα.Ελπίζω να μην το ξαναδώ......

Παω για ξάπλα!Θα προσπαθήσω να ξαναμπω αργότερα!

μακαρι να μην ξαναδεις αιμα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

δεν εχω διαβασει τα τελευταια!

Εχω ερωτηση για μια φιλη.

Ποσο περιπου ειναι κανονικα το μηκος του τραχηλου;

της το μετρησε 3 και της ειπε να μη κανει καθολου δουλειες κλπ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

δεν εχω διαβασει τα τελευταια!

Εχω ερωτηση για μια φιλη.

Ποσο περιπου ειναι κανονικα το μηκος του τραχηλου;

της το μετρησε 3 και της ειπε να μη κανει καθολου δουλειες κλπ...

Καλημέρα. Νομίζω οτι είναι πάνω από 4. Εμένα την Πέμπτη που πήγα μου το μέτρησε 3,3 και επειδή είχα δει αίμα μου είπε να συνεχίσω να είμαι στο κρεβάτι μέχρι τουλάχιστον τις 32 εβδ.

Η φίλη σου σε ποια εβδομάδα είναι????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

caramello δεν ξέρω ποσο πρέπει να είναι το φυσιολογικό ούτε πόσο έγκυος είναι η φίλη σου,αλλά σου θυμίζω οτι κι εγώ 3 είχα και ξαφνικά βρέθηκα με το 1,5.

Θα συμφωνήσω με τον γιατρό της.Οχι δουλειές και ξάπλα.

Βέβαια ούτε εγώ έκανα δουλειές αλλά δεν ήμουν και τελείως ξάπλα και τώρα τα βλέπεις.......


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...