Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

caramello κι εμένα ο άντρας μου τραβούσε βιντεάκι με το κινητό στην αυχενική γιατί δεν έχει dvd η γιατρός μου! Είναι μια χαρά κι έτσι! Αφού το έδειχνε και το ξαναέδειχνε στους φίλους μας, γιατί εκείνη την ώρα έβαζε και το δαχτυλάκι στο στόμα!

Άννα εμένα με βοήθησε κάποιες μέρες που έφαγα σαλάτα παντζάρι σχεδόν ένα πιάτο! Μα ήταν φανταστικό! Και κάποιες μέρες έφαγα αρακά και άλλα λαχανικά. Με βοήθησε. Επίσης το περπάτημα ενεργοποιεί το έντερο. Όσο μπορείς χωρίς να κουράζεσαι και να μην πηγαίνεις πολύ γρήγορα. Αρκετό νερό αν μπορείς. Δοκίμασε και το κρύο νερό το πρωί μόλις ξυπνήσεις που είπε η dike με κανα 2 σταγόνες λεμόνι νομίζω.

καλημερα καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι, μετα απο μια παλλινδρομη τον δεκεμβριο..

ολα πηγαιναν καλα- και ελπιζω να πανε απο δω και περα! μεχρι που σημερα το πρωι ειχα λιγο κοκκινο αιμα...πηγαμε στο γιατρο για υπερηχο, δεν φανηκε να υπαρχει καποια αποκολληση, ξαναακουσαμε τη καρδουλα και ολα καλα γενικα...ο γιατρος ευχαριστημενος. το μονο θεμα ηταν το εξης:

πρωτο υπερυχο ειχα 14/03 οπου με ειχε βγαλει 6w ακριβως, με ΠΗΤ 07/11/2013. Ο επομενος υπερυχος ηταν στις 21/03 - μια εβδομαδα ακριβως μετα οπου και ακουσαμε καρδουλα, οπου με βγαζει 7w1d, μια εβδομαδα μεγαλυτερη, με ΠΗΤ 06/11/2013. Σημερα το πρωι λοιπον, με βγαζει 7w4d, 2 μερες μικροτερη! με ΠΗΤ 09/11/2013! τι γινεται ? σας εχει τυχει απόκλιση μεταχυ υπερυχων? ο γιατρος ειπε οτι δεν τον ενοχλει αυτο...αλλα εγω ανησυχω.

Ζαχαρούλα με το καλό κι εσύ κορίτσι μου! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου! Όσον αφορά την ηλικία που βγάζουν οι υπέρηχοι νομίζω δεν εχει τόσο σημασία ειδικά όταν είναι τόσες λίγες μέρες. Κι εμένα θυμάμαι στην πρώτη είχα διαφορά στους πρώτους υπέρηχους. Ποτέ δεν ήταν ίδια ηλικία σε σχέση με την ΤΕΡ. Νομίζω την ηλικία την βγάζουν μετρώντας το ύψος ή το στομάχι αργότερα αν θυμάμαι καλά (πάλι μπούρδες λέω;). Αν τους ξεφύγει λίγο το χέρι ή κουνιέται το μωρό και ξεφύγει κανένα χιλιοστούλι αυτό μπορεί να αλλάξει τη μέτρηση. Μην ανησυχείς καθόλου αφού δεν ανησυχεί και ο γιατρός σου!

Καλησπερα κοριτσια! γυρισαμε απο τον γιατρο.Το σπορακι ειναι καλα,μεγαλωσε και ειναι ακριβως στις μερες. Χορευε κιολας! :D

Το μονο που με προβληματισε ειναι οτι εκτος σακου ο γιατρος ειδε κατι αλλα δεν ξερουμε αν ειναι αιμα ή καποιο αλλο υγρο. Μου ειπε να ξεκινησω utrogestan,αλλα δεν μου ειπε να μεινω ξαπλα... :confused:

Τι τέλεια που είδατε το μωράκι!! Μην κουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά! Πολλές φορές ο οργανισμός τα απορροφάει από μόνος του!

Γεια σας κοριτσια μου! Μη το βαζετε κατω καθολου! Ολα καλα θα πανε στο τελος! Την παρασκευη εχω και εγω υπερηχο..... και το παιζω ψυχραιμη. Χα χα χα! Γι αυτο σας λεω παρτε παραδειγμα απο μενα!!!!!!:tongue:

Νάσια για αυχενική πας; Βλεπω είσαι κοντά στις εβδομάδες. Ή θα πας και την Παρασκευή και μετά από καμιά βδομάδα;

Εγώ πήγα όταν ήμουν 7εβδ και 1ημ αν θυμάμαι καλά και μετά ήταν να πάω μετά από ένα μήνα. Επείδη όμως θα ήμουν 11 μου είπε να πάω όταν θα είμαι 12 για να κάνουμε κατευθείαν την αυχενική. Θα ήθελα πολύ να το δω νωρίτερα για να παίρνω και καμιά ανάσα, αλλά είπα να κάνουμε λίγη οικονομία!;)

Με το καλό να δεις το σποράκι σου και να μας πεις ευχάριστα την Παρασκευή!!

Κορίτσια κουραγιο με τους εμετούς και τις ανακατωσούρες. Περνάει σιγά σιγά το πρώτο τρίμηνο και εύχομαι τα πράγματα να καλυτερέψουν δραστικά!!!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!


LXEWp2.png

Ένα αγγελούδι στην αγκαλιά μου κι ένα άλλο στον ουρανό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το λεμονι συνηθως εχει αντιθετη δραση..:confused:το βαζουμε στις διαρροιες, τσαι με λεμονι, λαπας με λεμονι κλπ...αλλα μπορει και να ισχευει μαζι με το νερακι να βοηθαει αλλιως τι να πω...στην ανακατοσουρα μπορει να βοηθησει λιγακι επισης..αλλα στη δυσκοιλιοτητα δε το νομιζω αλλα φυσικα μπορει να κανω και λαθος..

Σαλατα παντζαρι ε; εσυ την ειχες φτιαξει; για πες! τι ειχε μεσα;

Αννα για ενα κιλο τσιριζε ;Και που τα ειδε τα οπισθια σου πηρε μεζουρα; ενταξει ειπαμε να προσεχουμε λλα οχι και υστεριες! Αφου στο πρωτο τριμηνο δικαιουμαστε 1-2 κιλα.Ακου υποβρυχιο με ενα κιλο...

Ξερετε τι επινα εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη για τις ανακατωσουρες; αφεψημα τζιντζερ! Αν αντεχεις τη γευση βοηθαει γιατι ειναι κι αυτο ετσι λεμονατο! Κανει ενα μικρο καψιμο στο στομαχι αλλα εμενα μου ηταν ευχαριστο και καπως βοηθουσε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

nikx μπραβο που ηταν ολα καλα!

Εγω αυριο θα παω να δουμε πως παει η αποκολληση...πως να παει δλδ αφου ακομα εχω χρωματακια και ξαπλα δεν ειμαι...τουλαχιστον να μην ειναι χειροτερα..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

ο γιατρος μου ειναι λιγο υπερβολικος γιατι πηρα πολλα κιλα στη πρωτη μου εγκυμοσυνη και λογω του προβληματος που εχω με τη θρομβοφιλια φοβαται,εννοειται πως μιλουσε μεταξυ αστειου και σοβαρου(φανταζομαι!!!).

τα πατζαρια οντως ειχαν βοηθησει καποια στιγμη αλλα μου φεραν αιματοουρια(αν το λεω σωστα) και δν τα ξαναεφαγα.

το νερακι με λιγο λεμονι το πρωι θα το κανω.η αληθεια ειναι οτι ειμαι νεροφιδα πινω τουλαχιστον 2 λιτρα νερο χωρις να υπολογισω χυμους ή καφε ή τσαι.

για την αθριτιδα τπτ κοριτσια??

γνωριζει καποια κοπελα κατι?


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

caramello κι εμένα ο άντρας μου τραβούσε βιντεάκι με το κινητό στην αυχενική γιατί δεν έχει dvd η γιατρός μου! Είναι μια χαρά κι έτσι! Αφού το έδειχνε και το ξαναέδειχνε στους φίλους μας, γιατί εκείνη την ώρα έβαζε και το δαχτυλάκι στο στόμα!

Άννα εμένα με βοήθησε κάποιες μέρες που έφαγα σαλάτα παντζάρι σχεδόν ένα πιάτο! Μα ήταν φανταστικό! Και κάποιες μέρες έφαγα αρακά και άλλα λαχανικά. Με βοήθησε. Επίσης το περπάτημα ενεργοποιεί το έντερο. Όσο μπορείς χωρίς να κουράζεσαι και να μην πηγαίνεις πολύ γρήγορα. Αρκετό νερό αν μπορείς. Δοκίμασε και το κρύο νερό το πρωί μόλις ξυπνήσεις που είπε η dike με κανα 2 σταγόνες λεμόνι νομίζω.

Ζαχαρούλα με το καλό κι εσύ κορίτσι μου! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου! Όσον αφορά την ηλικία που βγάζουν οι υπέρηχοι νομίζω δεν εχει τόσο σημασία ειδικά όταν είναι τόσες λίγες μέρες. Κι εμένα θυμάμαι στην πρώτη είχα διαφορά στους πρώτους υπέρηχους. Ποτέ δεν ήταν ίδια ηλικία σε σχέση με την ΤΕΡ. Νομίζω την ηλικία την βγάζουν μετρώντας το ύψος ή το στομάχι αργότερα αν θυμάμαι καλά (πάλι μπούρδες λέω;). Αν τους ξεφύγει λίγο το χέρι ή κουνιέται το μωρό και ξεφύγει κανένα χιλιοστούλι αυτό μπορεί να αλλάξει τη μέτρηση. Μην ανησυχείς καθόλου αφού δεν ανησυχεί και ο γιατρός σου!

Τι τέλεια που είδατε το μωράκι!! Μην κουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά! Πολλές φορές ο οργανισμός τα απορροφάει από μόνος του!

Νάσια για αυχενική πας; Βλεπω είσαι κοντά στις εβδομάδες. Ή θα πας και την Παρασκευή και μετά από καμιά βδομάδα;

Εγώ πήγα όταν ήμουν 7εβδ και 1ημ αν θυμάμαι καλά και μετά ήταν να πάω μετά από ένα μήνα. Επείδη όμως θα ήμουν 11 μου είπε να πάω όταν θα είμαι 12 για να κάνουμε κατευθείαν την αυχενική. Θα ήθελα πολύ να το δω νωρίτερα για να παίρνω και καμιά ανάσα, αλλά είπα να κάνουμε λίγη οικονομία!;)

Με το καλό να δεις το σποράκι σου και να μας πεις ευχάριστα την Παρασκευή!!

Κορίτσια κουραγιο με τους εμετούς και τις ανακατωσούρες. Περνάει σιγά σιγά το πρώτο τρίμηνο και εύχομαι τα πράγματα να καλυτερέψουν δραστικά!!!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Καλημερα κοριτσια! Την Παρασκευη παω για απλο υπερηχο. Νομιζω δεν θα αργησει να ερθει και η αυχενικη. Αντε να το δω λιγο γιατι εχω να το ακουσω εδω και ενα μηνα. Σημερα με επιασε μια αποτομη ζαλαδα και ισα που προλαβα να καθισω στο πατωμα. Λετε τα συμπτωματα να αρχισουν τωρα σε μενα; :-P:razz:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!

ο γιατρος μου ειναι λιγο υπερβολικος γιατι πηρα πολλα κιλα στη πρωτη μου εγκυμοσυνη και λογω του προβληματος που εχω με τη θρομβοφιλια φοβαται,εννοειται πως μιλουσε μεταξυ αστειου και σοβαρου(φανταζομαι!!!).

τα πατζαρια οντως ειχαν βοηθησει καποια στιγμη αλλα μου φεραν αιματοουρια(αν το λεω σωστα) και δν τα ξαναεφαγα.

το νερακι με λιγο λεμονι το πρωι θα το κανω.η αληθεια ειναι οτι ειμαι νεροφιδα πινω τουλαχιστον 2 λιτρα νερο χωρις να υπολογισω χυμους ή καφε ή τσαι.

για την αθριτιδα τπτ κοριτσια??

γνωριζει καποια κοπελα κατι?

Οχ οχ οχ! Και εγω εχω παρει τουλαχιστον 1,5 κιλο. Να δω τι θα ακουσω αυριο!!!!!!!:-P


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσια ειμαι σιγουρη οτι το ενα κιλο το εχω βαλει στο στηθος. Δεν ξερω πια που να τα βαλω. Ηταν που ηταν τεραστια τωρα θελω αεροστατο και οχι σουτιεν...................:P


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Ε φταιει λιγο και το μωρο που εχει βαρος 8-10 γραμμαρια. Να σου τα παραπανω κιλακια!!!:rolleyes:

και εγω αυτο του ειπα 10 γρμ το νινι,1 κιλο το στηθος ,λιγο το θεμα με την τουαλετα που δν παω να το 1,5 κιλο!!!καλα δεν τα υπολογιζω???:D:razz::P


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο του ειπα 10 γρμ το νινι,1 κιλο το στηθος ,λιγο το θεμα με την τουαλετα που δν παω να το 1,5 κιλο!!!καλα δεν τα υπολογιζω???:D:razz::P

Ε βεβαια και του τα ειπες καλα. Τι θα μας τρελανουν; Αμα θελουν ας αναλαβουν οι αντρες και εμεις να κανουμε υποστηρικτικη.....:-P:razz::-P:razz:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε βεβαια και του τα ειπες καλα. Τι θα μας τρελανουν; Αμα θελουν ας αναλαβουν οι αντρες και εμεις να κανουμε υποστηρικτικη.....:-P:razz::-P:razz:

ετσι ακριβως!!!αμαν πια!!!:D:D:D:D

εχθες μου θυμησες ολο το σκηνικο μια ταινια της Βλαχοπουλου στο Παριζιανα!!!tragic!!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

nikx μπραβο που ηταν ολα καλα!

Εγω αυριο θα παω να δουμε πως παει η αποκολληση...πως να παει δλδ αφου ακομα εχω χρωματακια και ξαπλα δεν ειμαι...τουλαχιστον να μην ειναι χειροτερα..

Σου εύχομαι να πανε όλα σούπερ! Δηλαδή εσυ παίρνεις και utrogestan και μαγνήσιο?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ!!ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!ΠΙΠΙΛΙΖΕ ΚΑΙ ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ!ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟ!!ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ,ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ!ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ..ΑΑΑ!ΠΗΡΑ 1 ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΙΛΟ!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΕΑ???

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ!!ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!ΠΙΠΙΛΙΖΕ ΚΑΙ ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ!ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟ!!ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ,ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ!ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ..ΑΑΑ!ΠΗΡΑ 1 ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΙΛΟ!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΕΑ???

Μπράβοοοοοοοοο! Τετοια να μαθαινουμε να παιρνουμε θαρρος! Τι κρέμα σου εγραψε γιατι σκεφτομαι και εγω να αγορασω αλλα προβληματιζομαι για τα συστατικά τους!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...