Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

ngn ποσα κιλα-υψος εχεις αν επιτρεπεται.και φαινεται ηδη η κοιλιτσα τοσο πολυ;εγω ειμαι 160 και 49κιλα,προς το παρον και ενω εχω πολυ περισσοτερη κοιλιτσα απ την πρωτη δε λεω οτι δε μπορω και να το κρυψω.ειδικα τωρα που φοραμε ακομα μακρυμανικα.ειναι και τι.ντυσιμο.κανεις..θες να το.κρυψεις απο καποιους;

Είμαι 1,64 και 52 κιλά. Νομίζω όμως οτι είναι ο σωματότυπος μου να φαίνεται η κοιλίτσα μου γιατί έχω στενή λεκάνη και αρκετά αδύνατα πόδια. Πάντως αν με δεις το καταλαβαίνεις κατευθείαν οτι είμαι έγκυος.

Ναι, έλεγα να το πω σε όλους μετά την αυχενική διαφάνεια αλλά κάποιοι που με έχουν δει το έχουν ήδη καταλάβει. Σε 10 μέρες πάω για αυχενική οπότε αν όλα πάνε καλά θα το δείχνω χωρίς να με νοιάζει.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ειχες προβλημα στην πρωτη γεννα με τη στενη λεκανη;Φυσιολογικα η καισαρικη;

Αντε σε δεκα μερες να το λες παντου με καμαρι και να μη το κρυβεις αλλο!:D

Ναι κοριτσάκι μου δυστυχώς είχα. Ο μικρός ήταν 3800 και επειδή έχω στενή λεκάνη δεν μπόρεσα να το βγάλω φυσιολογικά και πήγαμε για καισαρική. Ο γιατρός δεν το πίστευε οτι έχω μέσα μου τόσο μεγάλο μωρό και αν και προσπάθησα με τεχνητούς πόνους από τις 7 το πρωί ως τις 4 το μεσημέρι δεν έκανα καθόλου διαστολή και έτσι έφαγα και τους πόνους έφαγα και το μαχαίρι αλλά δεν πειράζει. Άξιζε τον κόπο.

Άντε να πάω για την αυχενική να πάρω τα πάνω μου!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε πολυξενη εχουμε ξαναμιλησει εδω γιατι συστηνεσαι σα πρωτη φορα σε θυμομαστε!;)

Το αμυγδαλελαιο ειναι πανακριβο στα βιολογικα.κοιταξτε το λινκ που εβαλε η μαρκελλα και αν βρω και το δικο μου θα το βαλω.

Αν σε τραβαει η σε τρωει το δερμα τεντωνεται και θελει ενυδατωση.Βαζε λαδακι...

κι εγω τον εχω ακουσει το μυθο για την καρδια...δε ξερω αν ισχυει...

απο συμπτωματα συνηθως μετα την εκτη εβδομαδα αλλα δεν ειναι τα ιδια σε καθε γυναικα ουτε σε καθε εγκυμοσυνη.

διατροφη δε μπορω να ακολουθησω με το στομαχ μου σε αυτη την κατασταση.μολις στρωσω λιγο θα τρωω πιο καλα αλλα τωρα τρωω οτι αντεχω και δε με αηδιαζει....μπορει και ο γυναικολοος σου να σου πει μια διατροφη η και διατροφολογος.Αλλα το λιγο απ ολα ειναι οτι καλυτερο.Αποφευγοντας φυσικα τις απαγορευμενες τροφες για την εγκυμοσυνη.

Δυσκοιλιοτητα δεν εχω ευτυχως.Λιγο μονο αλλα οφειλεται στη διατροφη μου.μολις φαω λιγο λαχανικο παραπανω στρωνω.Εχουμε ομως καποιες κοπελεςπου το αντιμετωπιζουν.κανενα δαμασκηνο η ξερο συκο εχεις δοκιμασει;

πονοκεφαλο ειχα απο χτες.Βοηθαει το ζεστο μπανακι και απο παυσιπονα ντεπον παναντολ.

Συστηθηκα μηπως δεν με θυμοσασταν!!! Το αμυγδαλελαιο μαλλον θα το παρω απο το σαιτ της μαρκελας, αλλα ειμαι Ναυπλιο Αργολιδα και μαλλον θα με φανε τα εξοδα αποστολης. :D Δαμασκηνα τρωω, και λαχανο και μαρουλι και γενικα σαλατες, αλλα απο "δουλεια" τιποτα, μεγαλο προβλημα!!!

οσο για το ντεπον θα το τιμησω!!! Εχω ακομα πονοκεφαλο!!!!

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!

Πως είσαι?

Νομίζω οτι δεν παίζει ρόλο το αν είσαι γυμνασμένος. Εγώ που είμαι αν με δεις με κάνεις για 4 μηνών έγκυο. Μάλλον παίζει ρόλο ο σωματότυπος. Δεν μπορώ με τίποτα να το κρύψω.

θα συμφωνησω απολυτα, γιατι εγω ειμαι 7εβδομαδων και ηδη ειναι ορατη η κοιλια μου!!! τη χαϊδευουμε κανονικα!!!! και δεν ειμαι υπερβολικα αδυνατη!!! Ειμαι 1.70 υψος και 60κιλα!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει δοκιμασει καμια το herbalene για τη δυσκοιλια???

το πηρα σημερα χωρις να ρωτησω το γιατρο μου μια φιλη μου ειναι εγκυος κ την αφηνει ο γιατρος να το παρει ειναι φυτικο σαν ριγανη διαβασα ομως καπου οτι προκαλει συσπασεις εντερου ξερετε κατι???


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συαπασεις του εντερου δε μας πειραζει να κανει αυτη ειναι η δουλεια του για να ανακουφιστει το εντερο.Το προβλημα ειναι τι βοτανα εχει μεσα γιατι καποια προκαλουν συσπασεις της μητρας δεν ειναι ολα καταλληλα για εγκυμοσυνη.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε???

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω??? Διψάτε καθόλου???? Εγώ τις τελευταίες μέρες διψάω πάρα πολύ αλλά μόλις πιω λίγο παραπάνω τα βγάζω!!!:oops::oops::oops::oops:

Ούτε νερό δεν μπορώ να πιω!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε πινω καθολου υγρα..με το ζορι προσπαθω...γιατι χαλαει το στομαχι μου, δε τα βγαζω αλλα χαλιεμαι πολυ.Για να πιω παραπανω πρεπει να εχω φαει κατι αλμυρο και να το ζηταω πολυ! Ειναι φυσιολογικο να διωας ομως...

Εγω εχω σχεδον αφυδατωθει αφου θηλαζω κι ολας κι αυτο απο μονο του χρεια`ται παραπανω υγρα αλλα μπααα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε πινω καθολου υγρα..με το ζορι προσπαθω...γιατι χαλαει το στομαχι μου, δε τα βγαζω αλλα χαλιεμαι πολυ.Για να πιω παραπανω πρεπει να εχω φαει κατι αλμυρο και να το ζηταω πολυ! Ειναι φυσιολογικο να διωας ομως...

Εγω εχω σχεδον αφυδατωθει αφου θηλαζω κι ολας κι αυτο απο μονο του χρεια`ται παραπανω υγρα αλλα μπααα...

Εγώ τις τελευταίες μέρες διψάω πολύ και συνεχώς. Να ανησυχώ????

Και μένα με χαλάει πολύ αλλά το ζητάω τρομερά. Τι να κάνω???? Μαρτύριο είναι.

Εσύ όμως που θηλάζεις πρέπει έστω με το ζόρι να πίνεις γουλιές γιατί θα αφυδατωθείς σύντομα. Μήπως σε βοηθάνε οι χυμοί ή έστω τα φρούτα???? Εγώ δεν μπορώ να τα ακουμπήσω αυτά δυστυχώς!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα,τι κάνετε?Εγώ έχω πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες δουλειά ετοιμασίες μετακόμιση στο σπίτι μας :) και χτες όλη μέρα μοιράζαμε προσκλητήρια..Τα καλά νέα είναι ότι την Παρασκευή το απόγευμα είδα το μωράκι μου και κλείσαμε και γα αυχενική στις 12/4,και ότι μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε μπει στο σπιτάκι μας!!!!!

Βλέπω μιλάτε για κιλά,εγώ ξεκίνησα 56 κιλά με 1,72 ύψος και τώρα είμαι 54 κοιλιά ακόμα δεν έχω μ'ονο ένα μικρό φούσκωμα


HXNKp2.png

zYAup2.png

Link to comment
Share on other sites

Ολες μοντελακι εισαστε; :P

Οχι βεβαια να μην ανησυχησεις που διψας φυσιολογικο ειναι...

λιγο μηλο και αχλαδι τρωω οταν τρωει και η μκρη...και λιγα υγρα αλλα σιγουρα οχι οσα χρειαζομαι.Ουτε χυμους θελω...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα .εμεις περασαμε ενα πολυ επεισοδιακο σαββατο κυριακο...αφου για πολιοστη φορα τα μωρα μας αρρωστησαν λογω του παιδικου σταθμου το κολλησα κι εγω και ημουν χαλια συνεχεια εμετους κ<ι απο το πολυ ζορισμα κατουρησα πανω μου!!!εκει λιγο τα χρειαστηκα γιατι νομιζα πως ηταν αμνιακο υγρο αλλα ενταξει το μωρακι μας ειναι μια χαρα!!εσεις πως περασατε?


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια σφαχτακια του δευτερολεπτου χαμηλα ,πολυ χαμηλα στην κοιλια;

εχω σφαχτες αρκετα συχνα ερχονται και φευγουν ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε να μν φοβαμαι ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα.


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμένα την προηγούμενη βδομάδα με πιάσανε στη δουλειά κράμπες στην κοιλιά , όχι πόνος, σαν μικρά σφιξιματάκια και μου κράτησε κανά τέταρτο. Δεν πήρα το γιατρό γιατί μου πέρασε. Την Πέμπτη έχουμε αυχενική....μακάρι να πάνε όλα καλά να μου φύγει το άγχος. Κι εμένα η κοιλιά μου έχει ξεπεταχτεί και δεν είχα καθόλου. Δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό και δεν έχω εμετούς αφού ανησύχησα και ρώτησα το γιατρό αν είναι κακό που δεν παχαίνω...φοβάμαι το ζάχαρο και προσέχω πολύ τι τρώω μάλλον γι' αυτό. Κατά τ' άλλα επειδή μ' έπιασε από την 11 βδομάδα φοβερή ξηροδερμία στα πόδια άρχισα να πασαλείβομαι με baby oil και στην κοιλιά και στο στήθος και νομίζω ότι μαλακώνει πολύ το δέρμα και το κάνει ελαστικό. Αυτά την Πέμπτη θα επανέλθω με νεότερα ελπίζω ευχάριστα, αχ μακάρι να δούμε και το φύλο γιατί θα σκάσω...:-P


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...