Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Κορίτσια επεστρεψα! Είδα το μωρό μου!!!!!!! Χερακια ψηλα, ποδαρακια. Ειμαι 11 εβδομαδων και το μωρο 5 εκατοστα. Είμαι πολύ χαρουμενη σημερα! Και συμφωνα με τη ζυγαρια του γιατρου εχω παρει μισο κιλο!!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz:

μπρααααβοοοοοοοο...........!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

αυχενικη κλεισατε?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εγω τη δευτερα εχω αυχενικη και νιωθω οτι το σκ δεν θα περασει με τπτ.τη δευτερα θα ειμαι 12εβδομαδων και 1 ημερα.να σας ρωτησω η κοιλιτσα σας εχει μεγαλωσει καθολου?εμενα τπτ:(:(

γεια σου Ιουλια.

εγω σαν να νομιζω οτι εχει αρχισει η κοιλιτσα να εμφανιζεται.....δηλαδη δε νομιζω, εχει εμφανιστει.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που θα την κανεις?

Είμαι απο νησι οπως και εσυ και θα την κανω σε καποιο ιδωτικο ακτινολογικο κεντρο. Εχω να διαλεξω αναμεσα σε δυο που υπαρχουν στο νησι. Θα το ψαξω.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

νασια συγχαρητηρια!με το καλο και η αυχενικη!

καραμελο ναι ειναι το πρωτο.η μονη διαφορα που παρατηρουμε με τον συζυγο μου ειναι πως οταν την πιανουμε κατω απο τον αφαλο εχει στρογγυλεψει!


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα κάνει μπαμ η κοιλιά μου. Δεν μπορώ με τίποτα να κρύψω την εγκυμοσύνη όσο και να θέλω. Είμαι βέβαια αρκετά αδύνατη. Ίσως αυτό φταίει.

gianna φαντάζομαι θα σε προλάβω γιατί στάνταρ θα πάω πιο πριν.

dike εμένα αυτή την εβδομάδα μου χειροτέρεψαν οι εμετοί. Κάνω γύρω στους 5 κάθε μέρα. Έχω εξαντληθεί. Αντί να μου μειώνονται μου αυξήθηκαν. Τι να πω????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εισαι πολυ γυμνασμενη Ιουλια; Παιζει κι αυτο ρολο κρατανε οι κοιλιακοι!;) Στην πρωτη που ημουν πιο γυμνασμενη εκανα αμαν να πεταξει λιγη κοιλιτσα!

Ξεχασα να πω οτι η παρατηρηση της μαρκελλας για το αμυγδαλελαιο ειναι σημαντικη.Κι εγω κατι παρομοιο εχω παρει 1 λιτρο 10 ευρω κατι τετοιο.Αλλιως ειναι πανακριβο!

Αν θελετε να ψαξω κι εγω το λινκ απο που το ειχα παρει.e pharmacy νομιζω και ειχε ερθει σπιτι παρα πολυ γρηγορα.Και ειναι και καθαρο αμυγδαλελαιο χωρις καμια προσμιξη


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εισαι πολυ γυμνασμενη Ιουλια; Παιζει κι αυτο ρολο κρατανε οι κοιλιακοι!;) Στην πρωτη που ημουν πιο γυμνασμενη εκανα αμαν να πεταξει λιγη κοιλιτσα!

Ξεχασα να πω οτι η παρατηρηση της μαρκελλας για το αμυγδαλελαιο ειναι σημαντικη.Κι εγω κατι παρομοιο εχω παρει 1 λιτρο 10 ευρω κατι τετοιο.Αλλιως ειναι πανακριβο!

Αν θελετε να ψαξω κι εγω το λινκ απο που το ειχα παρει.e pharmacy νομιζω και ειχε ερθει σπιτι παρα πολυ γρηγορα.Και ειναι και καθαρο αμυγδαλελαιο χωρις καμια προσμιξη

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!

Πως είσαι?

Νομίζω οτι δεν παίζει ρόλο το αν είσαι γυμνασμένος. Εγώ που είμαι αν με δεις με κάνεις για 4 μηνών έγκυο. Μάλλον παίζει ρόλο ο σωματότυπος. Δεν μπορώ με τίποτα να το κρύψω.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκι μου!

Πως είσαι?

Νομίζω οτι δεν παίζει ρόλο το αν είσαι γυμνασμένος. Εγώ που είμαι αν με δεις με κάνεις για 4 μηνών έγκυο. Μάλλον παίζει ρόλο ο σωματότυπος. Δεν μπορώ με τίποτα να το κρύψω.

και εγω εχω κανει κοιλια φαινεται οτι ειμαι εγκυος!!!οχι οτι με χαλαει αλλα ηθελα να το κρυψω λιγο ακομα...

τι ειναι αυτο το αμυγδαλελαιο κοριτσια κ απο που το αγοραζουμε?

εγω βαζω κρεμα σωματος δν κανει?στη 1η μου εγκυμοσυνη δν εκανα ραγαδες καθολου αν και πηρα πολλα κιλα.

εσεις εχετε φαγουρα στο στηθος?


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια :D, ειμαι απο το διπλα καφε (του νοεμβριου) αλλα εχω αποριες :?, οποτε μιας και ειστε σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη θα ξερετε!!!!

1. Ο μυθος για τον χτυπο της καρδιας ισχυει;;; (αν ειναι λιγοτεροι ειναι κοριτσι, αν ειναι περισσοτεροι ειναι αγορι;;)

2. Σε ποια βδομαδα ξεκινησαν τα "τρελα" συμπτωματα;;; εγω δεν εχω σχεδον τιποτα πλεον, ξεκινησα με κατι αναγουλες και καουρες στην 5η αλλα τωρα σχεδον τιποτα, μονο ο πονος στο στηθος δυναμωνει.

3. απο χθες εχω εντονους πονοκεφαλους που με "τρυπανε" κανονικα, μπορω να παρω κατι;;; δεν εχω ρωτησει τον γιατρο!!

4. ακολουθειτε καποια διατροφη;;; αν ναι βασισμενη σε ποσες θερμιδες;;;

5. εχω δυσκοιλιοτητα (σορρυ κιολας :oops:) απο πολυ νωρις, ενω προβλημα δεν ειχα ποτε μου, ισα ισα που ημουν του 2λεπτου το πολυ 5λεπτου, τωρα ομως μιλαμε για 20λεπτο γεματο. Τι να κανω;; Ξερει καμια;;;

εχω κι αλλες αποριες αλλα οι υπολοιπες σιγα σιγα μην σας ζαλισω με τη μια!!! Φιλακια σε ολες!!! :P :p :P


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω κανει κοιλια φαινεται οτι ειμαι εγκυος!!!οχι οτι με χαλαει αλλα ηθελα να το κρυψω λιγο ακομα...

τι ειναι αυτο το αμυγδαλελαιο κοριτσια κ απο που το αγοραζουμε?

εγω βαζω κρεμα σωματος δν κανει?στη 1η μου εγκυμοσυνη δν εκανα ραγαδες καθολου αν και πηρα πολλα κιλα.

εσεις εχετε φαγουρα στο στηθος?

Αμυγδαλελαιο θα βρεις σιγουρα στα φαρμακεια και σε καποια καταστηματα με βιολογικα προϊοντα, εγω ξεκινησα προς το παρον με βαζελινη οχι τοσο για την κοιλιτσα οσο για το στηθος που πραγματικα εχει μεγαλωσει κατα ενα-δυο νουμερα και με τραβαει απο παντου το καημενο, ετσι μετα το μπανιο θα βαλω σιγουρα!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε πολυξενη εχουμε ξαναμιλησει εδω γιατι συστηνεσαι σα πρωτη φορα σε θυμομαστε!;)

Το αμυγδαλελαιο ειναι πανακριβο στα βιολογικα.κοιταξτε το λινκ που εβαλε η μαρκελλα και αν βρω και το δικο μου θα το βαλω.

Αν σε τραβαει η σε τρωει το δερμα τεντωνεται και θελει ενυδατωση.Βαζε λαδακι...

κι εγω τον εχω ακουσει το μυθο για την καρδια...δε ξερω αν ισχυει...

απο συμπτωματα συνηθως μετα την εκτη εβδομαδα αλλα δεν ειναι τα ιδια σε καθε γυναικα ουτε σε καθε εγκυμοσυνη.

διατροφη δε μπορω να ακολουθησω με το στομαχ μου σε αυτη την κατασταση.μολις στρωσω λιγο θα τρωω πιο καλα αλλα τωρα τρωω οτι αντεχω και δε με αηδιαζει....μπορει και ο γυναικολοος σου να σου πει μια διατροφη η και διατροφολογος.Αλλα το λιγο απ ολα ειναι οτι καλυτερο.Αποφευγοντας φυσικα τις απαγορευμενες τροφες για την εγκυμοσυνη.

Δυσκοιλιοτητα δεν εχω ευτυχως.Λιγο μονο αλλα οφειλεται στη διατροφη μου.μολις φαω λιγο λαχανικο παραπανω στρωνω.Εχουμε ομως καποιες κοπελεςπου το αντιμετωπιζουν.κανενα δαμασκηνο η ξερο συκο εχεις δοκιμασει;

πονοκεφαλο ειχα απο χτες.Βοηθαει το ζεστο μπανακι και απο παυσιπονα ντεπον παναντολ.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

ngn ποσα κιλα-υψος εχεις αν επιτρεπεται.και φαινεται ηδη η κοιλιτσα τοσο πολυ;εγω ειμαι 160 και 49κιλα,προς το παρον και ενω εχω πολυ περισσοτερη κοιλιτσα απ την πρωτη δε λεω οτι δε μπορω και να το κρυψω.ειδικα τωρα που φοραμε ακομα μακρυμανικα.ειναι και τι.ντυσιμο.κανεις..θες να το.κρυψεις απο καποιους;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...