Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Οχι μαγνησιο δε μου δωσε ακομα...μονο ουτρο...

Κοριτσια σιγουρα παιζει ρολο και το δερμα αλλα εγω για τις ραγαδες θα κανω οτι εκανα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εκανα ουτε μια! Καθε μερα λαδακι μπειμπι οιλ η ακομα καλυτερα πιο αγνο αμυγδαλελαιο στην κοιλιτσα και οπου τραβαει το δερμα, οχι μασαζ δε κανει μονο πασαλειμμα ισα ισα και οσο αντεχα βαζελινη baby.Ειναι λιγο γλιτσα αφηνεις να απορροφηθει και ταμποναρεις τα πολλα.Ο αντρας μου με ελεγε λαδοποντικα αλλα ουτε πληρωσα μια περιουσια σε κρεμες αμφιβολου περιεχομενου και αποτελεσματος ουτε εκανα ραγαδες...Παντα ομως παιζει ρολο και το δερμα...δλδ αν καποια ακολουθησει το συστημα αυτο και κανει ραγαδες μη με κυνηγαει μετα!σε εμενα παντως δουλεψε τελεια!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια, βρίσκομαι στην 12η εβδομάδα και αύριο θα κάνω την αυχενική διαφάνεια και papp-A, έχω απίστευτο άγχος χθες ο γιατρός μου, μου είπε οτι 90% έχω αγοράκι:) εσάς σας είδε το φύλο του παιδιού;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι μαγνησιο δε μου δωσε ακομα...μονο ουτρο...

Κοριτσια σιγουρα παιζει ρολο και το δερμα αλλα εγω για τις ραγαδες θα κανω οτι εκανα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εκανα ουτε μια! Καθε μερα λαδακι μπειμπι οιλ η ακομα καλυτερα πιο αγνο αμυγδαλελαιο στην κοιλιτσα και οπου τραβαει το δερμα, οχι μασαζ δε κανει μονο πασαλειμμα ισα ισα και οσο αντεχα βαζελινη baby.Ειναι λιγο γλιτσα αφηνεις να απορροφηθει και ταμποναρεις τα πολλα.Ο αντρας μου με ελεγε λαδοποντικα αλλα ουτε πληρωσα μια περιουσια σε κρεμες αμφιβολου περιεχομενου και αποτελεσματος ουτε εκανα ραγαδες...Παντα ομως παιζει ρολο και το δερμα...δλδ αν καποια ακολουθησει το συστημα αυτο και κανει ραγαδες μη με κυνηγαει μετα!σε εμενα παντως δουλεψε τελεια!

Apo poia bdomada xekinises to Ladaki Gia tis ragades?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω πιστευω οτι ειναι θεμα δερματος.Εγω δεν εβαζα τιποτα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και δεν εβγαλα καμια ραγαδα.Για να δουμε βεβαια και τωρα τι θα γινει...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!

Πως είστε????

Εγώ έχω ξεπατωθεί στους εμετούς και τα έχω φτύσει!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Εγώ για τις ραγάδες στον γιο μου έβαζα την SALBA MAMA UNO από το φαρμακείο και δεν έκανα ούτε μία. Την ίδια πήρα και τώρα. Βέβαια νομίζω οτι παίζει ρόλο και το δέρμα.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και απο τωρα βαζω λαδακι.Αμυγδαλελαιο. γιατι ηδη νιωθω τραβηγαμτακια.Ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη και φουσκωσα πιο γρηγορα.Αλλιως συνηθως κρεμουλες ξεκινανε απο τον τεταρτο.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Πήγαμε και εμείς σήμερα στο γιατρό!!

Όλα είναι τέλεια!!!!Το σποράκι έδωσε ρεσιταλ κουνήματος!!:tongue::tongue:

Ασταμάτητο ήταν!!!!

Κλείσαμε για αυχενική στις 8/4.

Εγώ κρέμα δεν έβαλα στην 1η μου εγκυμοσύνη.Τώρα μου έδωσε κάτι δείγματα ο γιατρός αλλά ούτε τα κοίταξα ακόμη:oops:

Οι εμετοί ελαττώθηκαν πάρα πολύ(2 την ημέρα).Μου εξήγησε οτι τώρα που θα αρχίσει να πέφτει η χοριακή θα σταματήσουν(όπως τα είπε η Μαρκέλα;))

Τώρα μένει να φύγει και το φούσκωμα που νιώθω συνέχεια και θα είμαι οκ!!!


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε dike ε κατι εμαθα και εγω απο τα βιβλια του αντρα μου που ειναι τρελογιατρος και εχει και μερικα γυναικολογιας τα εχω διαβασει σιγα σιγα!!!

Οσες μενουν θεσσαλονικη , εχει ο Διγκας στην αριστοτελους Αμυγδαλελαιο 1 λιτρο 4.5 ευρω.Εγω με αυτο εβγαλα την πρωτη εγκυμοσυνη.Ειναι αυτο που χρησιμοποιουν οι γιατροι γιατι το μαγαζι πουλαει ιατρικα ειδη.Αν καποια θελει ας παρει απο εκει...και εχει και site στο ιντερνετ αν καμια απο αλλου θελει να παραγγειλει...παντως απο την βαζελινη και τις κρεμες ειναι πολυ καλυτερο.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε κι εμεις γιατρουλη...λιγο καλυτερα η αποκολληση.Σε διαστασεις τουλαχιστον γιατι απο χρωματακια ειμαστε σταθεροι.Το μπεμπακι μεγαλωσε ειναι σε αναπτυξη μια εβδομαδα μεγαλυτερο και ηταν πιο δραστηριο σημερα.Εκανε τουμπιτσες και ειχε λοξυγγα!και μετα εκανε τσουληθρα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε κι εμεις γιατρουλη...λιγο καλυτερα η αποκολληση.Σε διαστασεις τουλαχιστον γιατι απο χρωματακια ειμαστε σταθεροι.Το μπεμπακι μεγαλωσε ειναι σε αναπτυξη μια εβδομαδα μεγαλυτερο και ηταν πιο δραστηριο σημερα.Εκανε τουμπιτσες και ειχε λοξυγγα!και μετα εκανε τσουληθρα!

Καλημέρα! Ειχε λοξυγγα; Χα χα χα!!!!! Θελω και εγω!!!!!!!!!!!:-P:D:razz:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια. τι κανετε?

σιγα σιγα ξεκιναμε και τις αυχενικες. καλα αποτελεσματα να εχουμε ολες.

εγω 08/04 εχω ραντεβου. αλλα πολυ φοβαμαι ρε κοριτσια.......εχω τρελαθει απο την αγωνια να ειναι ολα καλα.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. τι κανετε?

σιγα σιγα ξεκιναμε και τις αυχενικες. καλα αποτελεσματα να εχουμε ολες.

εγω 08/04 εχω ραντεβου. αλλα πολυ φοβαμαι ρε κοριτσια.......εχω τρελαθει απο την αγωνια να ειναι ολα καλα.

Καλημέρα!!! Και εγω σημερα παω στη 1 για υπερηχο και μαλλον θα μου κλεισει για αυχενικη τις επομενες μερες. Είναι μόλις η δευτερη φορα που θα δω το μωρο (ελπιζω δηλαδη). Την πρώτη φορα απλως ηταν μια καρδουλα που χτυπουσε. Εχει περασει ενας ολοκληρος μηνας απο τοτε και φοβαμαι μηπως στο ενδιαμεσο εχει συμβει κατι κακο. Σημερα εχω φοβερη αγωνια και αγχος. Οχ Παναγία μου!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Και εγω σημερα παω στη 1 για υπερηχο και μαλλον θα μου κλεισει για αυχενικη τις επομενες μερες. Είναι μόλις η δευτερη φορα που θα δω το μωρο (ελπιζω δηλαδη). Την πρώτη φορα απλως ηταν μια καρδουλα που χτυπουσε. Εχει περασει ενας ολοκληρος μηνας απο τοτε και φοβαμαι μηπως στο ενδιαμεσο εχει συμβει κατι κακο. Σημερα εχω φοβερη αγωνια και αγχος. Οχ Παναγία μου!

μα τι αγχος ειναι αυτο που τραβαμε?

απορω πως αντεξες και δεν ζητησες κι αλλο υπερηχο ενδιαμεσα. εγω φαντασου εχω κανει 5? καπου εκει. με το που αισθανθω κατι τρεχω για υπερηχο. ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα ειμαι επηρεασμενη απο την παλλινδρομη που ειχα.

κοντεβει η ωρα και θα δεις το μωρακι σου. σιγουρα θα σου κεισει για αυχενικη ραντεβου. μεχρι 10/04 λογικα θα την εχεις κανει.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

μα τι αγχος ειναι αυτο που τραβαμε?

απορω πως αντεξες και δεν ζητησες κι αλλο υπερηχο ενδιαμεσα. εγω φαντασου εχω κανει 5? καπου εκει. με το που αισθανθω κατι τρεχω για υπερηχο. ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα ειμαι επηρεασμενη απο την παλλινδρομη που ειχα.

κοντεβει η ωρα και θα δεις το μωρακι σου. σιγουρα θα σου κεισει για αυχενικη ραντεβου. μεχρι 10/04 λογικα θα την εχεις κανει.

Δεν θεωρω οτι υπαρχει τιποτα το υπερβολικο σε αυτο που ζουμε και αισθανομαστε. Τι να κανουμε; Μηπως το θελουμε να νιωθουμε ετσι; Τουλάχιστον ας πανε ολα καλα μεχρι τελους!!!!!!!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρω οτι υπαρχει τιποτα το υπερβολικο σε αυτο που ζουμε και αισθανομαστε. Τι να κανουμε; Μηπως το θελουμε να νιωθουμε ετσι; Τουλάχιστον ας πανε ολα καλα μεχρι τελους!!!!!!!

το πιο τραγικο ειναι οταν οι γυρω σου λενε, ελα μωρε μην αγχωνεσαι, και τι στεναχωριεσαι? και μην αγωνιας γιατι ταραζεις το μωρο....

λες και μπορεις να πατησεις το κουμπακι της αναισθησιας και να εισαι ενταξει......

αλλα οποιος ειναι εξω απο το χορο......


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...