Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

εγω σημερα χαλια ουτε στη δουλεια δν πηγα

ποναει πολυ η μεση μου και κατω χαμηλα η κοιλια μου αριστερα κ δεξια και εχω "σφαχτες" που κρατανε λιγα δευτερολεπτα στη κοιλια μου

:(


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε????

Εγώ τις 2 τελευταίες μέρες είμαι καλύτερα. Κάνω λιγότερους εμετούς. Ελπίζω σε λίγο να μου κοπούν και αυτοί.

ANNA η κάθε μέρα είναι ξεχωριστή. Και γω μια είμαι καλά μια είμαι χάλια. Άντε να περάσει το 1ο τρίμηνο να συνέλθουμε κάπως.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κι εγώ είμαι κάπως περίεργα σήμερα........

ανακατεύομαι συνέχεια αλλά ευτυχώς δεν κάνω εμετό:?

Ngn μακάρι να σου σταμάτησαν τελείως οι εμετοί.......ξέρω καλά τι ζόρι είναι......


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε????

Εγώ τις 2 τελευταίες μέρες είμαι καλύτερα. Κάνω λιγότερους εμετούς. Ελπίζω σε λίγο να μου κοπούν και αυτοί.

ANNA η κάθε μέρα είναι ξεχωριστή. Και γω μια είμαι καλά μια είμαι χάλια. Άντε να περάσει το 1ο τρίμηνο να συνέλθουμε κάπως.

απο εμετους ευτυχως εχω ηρεμησει τελευταια φορα ηταν τη κυριακη!!!

απλα με ποναει πολυ η μεση μου κ δν μπορω να κανω τπτ!!!

λες να κοπουν οι αναγουλες?

με το μικρο σου τι κανεις?εχεις βοηθεια σπτ?


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα μελλουσες μανουλες και σε ολες τις κοπελες της παρεας μας!!!!!

ευχομαι να ειστε καλα και εσεις και οι "κοιλιτσες σας"

λογω τρελου φορτου "εργασιων και υποχρεωσεων" δεν προλαβαινω να μπω να γραψω αλλα σας διαβαζω καθημερινα!!!!!!

εγω ειμαι καλα, ελπιζω και το μπεμπε μου...την πεμπτη εχω αυχενικη και η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτομαι τιποτα αλλο!!!!! θελω να δω αν ειναι καλα...να το ακουσω....να μου πει ο γιατρος οτι ειναι ολα καλα μπας και ηρεμησω καθολου!!!!!!! αχ......

θα επανελθω την πεμπτη....ευχομαι με ευχαριστα νεα!!!!!

να προσεχετε και να περνατε ομορφα ολες σας!!!!!πολλα φιλιααααα.......


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκανα τηναυχενικη σημερα.ευτυχως ολα πηγαν μια χαρα.οποτε καιρος να ηρεμησω λιγακι.με το καλο και οι υπολοιπες;)

Πως ηταν;;; Τι σου κανανε;;; Εκανες και παππΑ;; (εχω αγχος καταλαβαινεις)

Ευχομαι ολα να συνεχισουν ετσι καλα!!! :D

καλησπερα μελλουσες μανουλες και σε ολες τις κοπελες της παρεας μας!!!!!

ευχομαι να ειστε καλα και εσεις και οι "κοιλιτσες σας"

λογω τρελου φορτου "εργασιων και υποχρεωσεων" δεν προλαβαινω να μπω να γραψω αλλα σας διαβαζω καθημερινα!!!!!!

εγω ειμαι καλα, ελπιζω και το μπεμπε μου...την πεμπτη εχω αυχενικη και η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτομαι τιποτα αλλο!!!!! θελω να δω αν ειναι καλα...να το ακουσω....να μου πει ο γιατρος οτι ειναι ολα καλα μπας και ηρεμησω καθολου!!!!!!! αχ......

θα επανελθω την πεμπτη....ευχομαι με ευχαριστα νεα!!!!!

να προσεχετε και να περνατε ομορφα ολες σας!!!!!πολλα φιλιααααα.......

Με το καλο και εσυ η αυχενικη διαφανεια!!! :D :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?

καλα αποτελεσματα με τις αυχενικες.

εγω εχω την δευτερα και .....ανυπομονω. εχει κι ενα φοβο αλλο πραγμα. μακαρι να ειναι ολα καλα για ολες μας.

εχω κρυωσει κ εχω παρα πολυ βηχα. Αραγε τα φυτικα σιροπακια να κανουν στην εγκυμοσυνη? απο τον πολυ βηχα φοβαμαι και για το μωρο.

κατα τα αλλα οι εμετοι εχουν ελλατωθει αρκετα. ακομα εχω αλλα οχι με το ρυθμο που ειχα. το στομαχι μου ομως ακομα κολαστηριο. ουτε να φαω εχω ορεξη κ οτι τρωω δεν μπορω να το χωνεψω.

η μεση μου ποναει κ μενα πολλες μερες τωρα. απο εχτες εχω επισης κατι πονακια σαν περιοδου(πολυ πιο ηπια ομως). ας ελπισω οτι μεγαλωνει η μητρα ......!


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

Μπραβο για την αυχενικη Ιουλια!

Εκανε καμια αλλη; ουφ δε μου εχει μεινει μυαλο πια!

Καλη επιτυχια γιαννα και μαρακι ολα καλα θα ειναι!!:D:D:D

Γιαννα κι εμενα μου ειχαν δωσει ενα φυτικο σιροπι για το λαιμο απο φαρμακειο και καλα ακινδυνο σε σχεση με τα φαρμακευτικα που δε δινουν αν δεν εχεις το οκ του γιατρου.Το πηρα λιγες μερες και το μετανιωσα οταν διαβασα τα συστατικα του και το σταματησα.Κατα τη γνωμη μου ειναι λαθος να δινουν τα βοτανα ως ακινδυνα διοτι ολα τα βοτανα εχουν τις ιδιοτητες τους και καποια ειναι ακαταλληλα για την εγκυμοσυνη! δες για παραδειγμα αυτο το σαιτ και υπαρχουν κι αλλα...

http://botanologia.blogspot.gr/2010/12/blog-post_18.html

φυσικα για να γινει κατι πρεπει να ειναι σε μια αρκετη ποσοτητα αλλα τα σιροπακια εχουν αρκετη ποσοτητα σε σχεση με το να βαλεις πχ ριγανη στο φαγητο σου.Θελει προσοχη! Για να καταλαβεις τη δυναμη των βοτανων παλια οταν θελανε να ριξουνε ενα παιδι χωρις να τις παρουν πρεφα στον περιγυρο,πινανε αφεψηματα ριγανης! Δε θελω να προκαλεσω πανικο γιατι επαναλαμβανω οτι ηταν σε μεγαλες ποσοτητες για να γινει κατι.Στο φαγητο μας μπορουμε να βαζουμε.Αλλα καλο ειναι να τα εχουμε υποψιν μας...γνωμη μου..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα!!!!Ειχα πει να σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα γιατι οι εμπειριες που μοιραζομαστε σωζουν μωρακια!!!!

Καταρχην ΚΑΛΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΩ!!!Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τον καρυοτυπο και το παιδι α) Ηταν κοριτσακι και β) ειχε τρισωμια22 η οποια τρισωμια εμφανιζεται 1 φορα στις 30.000-50.000 εμβρυα!!!Δηλαδη πειτε μου εσεις ποσο τυχη μπορει να εχω ?????????????!!! ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΣΕ ΜΕΝΑ???????????ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑΤΙ ?????????????Δηλαδη μου πηρε ενα στις 38 εβδομαδες και ακομα το κλαιω ολα τα σπανια σε μενα δλδ ????????????????

Δεν παιζει ρολο η ηλικια δεν παιζει ρολο αν εχεις παραπανω κιλα , ζαχαρο , η θυροειδη , θρομβοφυλια και οτιδηποτε αλλο ειναι να μην σου κατσει που λενε!!!!!!!!!!!

Τα παιδια με αυτο το συνδρομο ακομα και αν φτασουν να γεννηθουν πραγμα πολυ σπανιο εχουν διαρκεια ζωης το πολυ 3 χρονια και οι επεμβασεις που μπορει να δεχθουν ειναι πολυ επικυνδυνες!!!Το καλο σε ολο αυτο ειναι οτι γενετικα εγω η ο αντρας μου δεν εχουμε κανενα προβλημα μιας και ειναι προβλημα στον πολλαπλασιασμο των κυταρων κατα την ωογεννεση!!!Σας βαζω και το σχετικο αρθρο ενημερωτικα και λεω οτι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ''ΤΥΧΑΙΟ'' αν δεν ειναι τεκμηριομενο...ολα πρεπει να τα ψαχνουμε!!!Οποτε ηταν ενα τυχαιο τεκμηριομενο γεγονος και βαζουμε μπρος για αλλα!!!!

http://www.iatrikionline.gr/8emata_1_2008/1.pdf


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρκελλα μου τελικα αποδειχτηκε ανωμαλια;μεγαλη ατυχια οτι και να πει"ς αλλα σε σχεση με αυτο που περασες η με το τι θα περνουσες αν γεννιοταν αυτο το μωρακι μπορουμε να πουμε οτι καλυτερα που εγινε ετσι.ελπιζω να μη παρεξηγεις τα λογια μου πραγματικα λυπαμαι που το περνας αυτο αλλα αφου μας εκατσε η γκαντεμια τουλαχισυτον ας εχει το λιγοτερο δυνατο πονο...παμε για το τυχερο!μπορειτε να ξεκινησετε προσπαθειες;;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Caramello , οχι δεν παρεξηγουμε πλακα κανεις!!Καλυτερα τωρα!!!!Αν διαβασεις το αρθρο η βιβλιογραφια γιαυτο το συνδρομο δεν ειναι αρκετη γιατι ειναι πολυ πολυ σπανιο ασε που τα περισσοτερα δεν αντεχουν μεχρι την γεννα και αν γεννηθουν εχουν περιορισμενα χρονια ζωης!!!Το θεμα ειναι οτι δεν φταιω εγω η ο αντρας μου ειναι καθαρα θεμα της ωογεννεσης δλδ αντι να εχει 2 χρωμοσωματα νο22 ειχε 3!!!Πηρα ολους τους γιατρους τηλ ενημερωσα για τα αποτελεσματα και ολοι μου δωσανε πρασινο φως μολις ερθει η ακατανομαστη περιοδος τωρα σε 10 μερες ξεκιναω αμεσως προσπαθεια.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου!με το καλο να πιασει με την πρωτη!και μια φιλη ειχε παλλινδρομιση και εκανε αποξεση και περιμενουν αποτελεσματα για το τι εφταιξε.καρυοτυπο πιθανοτατα δλδ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...