Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

το πιο τραγικο ειναι οταν οι γυρω σου λενε, ελα μωρε μην αγχωνεσαι, και τι στεναχωριεσαι? και μην αγωνιας γιατι ταραζεις το μωρο....

λες και μπορεις να πατησεις το κουμπακι της αναισθησιας και να εισαι ενταξει......

αλλα οποιος ειναι εξω απο το χορο......

.... πολλα τραγουδια ξερουν ... και εμεις μονο ενα. Ασε ασε δεν το χω σημερα. Βρισκομαι σε ταραχη. Ξαναδινω πανελλαδικες......


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

.... πολλα τραγουδια ξερουν ... και εμεις μονο ενα. Ασε ασε δεν το χω σημερα. Βρισκομαι σε ταραχη. Ξαναδινω πανελλαδικες......

χαχαχαχα. σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ.

απο ανακατοσουρες πως τα πας?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα. σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ.

απο ανακατοσουρες πως τα πας?

Γενικως μεχρι τωρα εγω την εβγαλα καθαρη. Δεν εχω κανει καμια φορα εμετο . Ελαχιστες ανακατουσουρες καμια φορα το βραδυ, ισως και λογω κουρασης. Με ταλαιπωρεί λιγο το στομαχι με δυσπεψιες αλλα δεν μιλω καθολου.....


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Γενικως μεχρι τωρα εγω την εβγαλα καθαρη. Δεν εχω κανει καμια φορα εμετο . Ελαχιστες ανακατουσουρες καμια φορα το βραδυ, ισως και λογω κουρασης. Με ταλαιπωρεί λιγο το στομαχι με δυσπεψιες αλλα δεν μιλω καθολου.....

μια χαρα σε βρισκω.....ουτε του παπα μη το πεις.:D

εμενα παλι με εχουν ξεκανει και οι ανακατοσουρες και οι εμετοι. τωρα τελευταια σταματανε 2-3 μερες και δωστου παλι. αλλα το στομαχι δεν με εχει αφησει λεπτο. ουτε να φαω δεν μπορω. τρωω ισα ισα λιγο και νομιζω οτι θα εκραγω.....κι αντε μετα να χωνεψω. εκει να σε εχω. το καλο ειναι οτι πρεπει να εχω χασει 2 κιλακια. δεν εχω ζυγιστει καθολου αλλα το καταλαβαινω.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα σε βρισκω.....ουτε του παπα μη το πεις.:D

εμενα παλι με εχουν ξεκανει και οι ανακατοσουρες και οι εμετοι. τωρα τελευταια σταματανε 2-3 μερες και δωστου παλι. αλλα το στομαχι δεν με εχει αφησει λεπτο. ουτε να φαω δεν μπορω. τρωω ισα ισα λιγο και νομιζω οτι θα εκραγω.....κι αντε μετα να χωνεψω. εκει να σε εχω. το καλο ειναι οτι πρεπει να εχω χασει 2 κιλακια. δεν εχω ζυγιστει καθολου αλλα το καταλαβαινω.

Ουδεν κακον αμιγες καλου! Εγω παλι εχω παρει 1,5 -2 κιλα αφου δεν ειχα προβλημα με το φαγητο!!!!!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα έχω ζαλάδες και δεν έχω σηκωθεί καθόλου από το κρεβάτι. Οι εμετοί συνεχίζονται ακάθεκτοι και έχει προστεθεί και ο πονοκέφαλος. Έχει καμιά σας????

Εγώ έχω χάσει γύρω στα 3-3,5 κιλά. Αυτό είναι το μόνο θετικό της κατάστασης.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμας!!!πως ειστε?ο γιατρος μου λεει οτι τη πιο αγχωτικη περιοδο η γυναικα τη παιρναει στην εγκυμοσυνη οποτε κοριτσια ειναι απολυτα λογικο και φυσιολογικο να τρελλαινομαστε ειδικα αν εχεις περασει κ το σταδιο των αποβολων...

αυχενικη εμεις 12/04 κ ευτυχως θα μου τη κανει ο γιατρος μου:rolleyes::rolleyes:

εγω εχθες το βραδυ δν μπορεσα να κοιμηθω καθολου η κοιλια μου ηταν ετοιμη να ανατιναχτει :tongue::tongue: και ενιωθα σουβλιες :shock::shock: σας εχει συμβει?


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα έχω ζαλάδες και δεν έχω σηκωθεί καθόλου από το κρεβάτι. Οι εμετοί συνεχίζονται ακάθεκτοι και έχει προστεθεί και ο πονοκέφαλος. Έχει καμιά σας????

Εγώ έχω χάσει γύρω στα 3-3,5 κιλά. Αυτό είναι το μόνο θετικό της κατάστασης.

καλημερα κοπελια :P

υπομονη λιγες μερουλες μεινανε να κλεισουμε τη 12η εβδομαδα:tongue:

εγω σημερα ειμαι λιγο καλυτερα ευτυχως εχουν μειωθει αρκετα οι αναγουλες αλλα ακομα ειμαι φουσκωμενη,οι σουβλιες ερχονται και φευγουν λες να ειναι απο το εντερο ή να αρχισω να φοβαμαι??:confused:


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος γιατι μου ειπε μετα την 14η εβδομαδα περνανε οι αναγουλες? Απο κιλα δεν εχω παραπονο εχω παρει κιολας.Και ελεγα με κανενα εμετο να εχανα τιποτα. :tongue: Η κοιλια νομιζω εχει αρχισει να φαινεται.Λιγο τα παραπανω κιλα,λιγο το πρηξιμο ε να τη η κυρια! ;)

Ρε κοριτσια απο τοτε που ξεκινησα τα utrogestan μου περασαν και τα πονακια που ειχα.Μακαρι να εχει αρχισει το αιμα να εξαφανιζεται...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Νasia τώρα το είδες το μωράκι!!Ελπίζω να το απόλαυσες πολύ-πολύ!!!!!!

Νgn εμένα άρχισαν κάτι μικροί πονοκέφαλοι απο την ημέρα που μειώθηκαν οι εμετοί.Δεν μπορώ να πω οτι με ενοχλούν.Μάλλον τους προτιμάω κιόλας σε σχέση με τους εμετούς:rolleyes:

Κι ο δικός μου γιατρός εκεί λέει:κοντά στις 14 το αργότερο περνάνε οι εμετοί αλλά στις περισσότερες στις 12.Τώρα βέβαια υπάρχουν και οι περιπτώσεις σαν της ngn που κρατάνε περισσότερο.Τι να πω?Υπομονή???Που να την βρούμε πλέον?

Gianna-p κι εγώ δεν μπορώ να φάω.Παιδική μερίδα τρώω και πάλι δεν χωνεύω με τίποτα.-2,5 κιλά μέχρι στιγμής(πολύ καλό για εμένα που τα έχω παραπάνω:tongue:)

nikx εννοείται οτι θα εξαφανιστεί και το αίμα.Κι εγώ που φαινόταν στις αρχές 1 μικρή αποκόλληση ποτέ δεν ξαναείδα αίμα με τα χάπια και η αποκόλληση εξαφανίστηκε!


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νασια ολα καλα με τον υπερηχο??? ειδες το μικρακι σου?:D

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα έχω ζαλάδες και δεν έχω σηκωθεί καθόλου από το κρεβάτι. Οι εμετοί συνεχίζονται ακάθεκτοι και έχει προστεθεί και ο πονοκέφαλος. Έχει καμιά σας????

Εγώ έχω χάσει γύρω στα 3-3,5 κιλά. Αυτό είναι το μόνο θετικό της κατάστασης.

πονοκεφαλους ειχα στην αρχη της εγκυμοσυνης. τωρα που κ που με πιανει αν ζοριστω πολυ με τους εμετους.

καλα αυτο με τα κιλα δεν απλα θετικο.....θεικο ειναι.;););):D:D:D:D

την ημερα της αυχενικης θα παω λιγακι πιο νωρις ΜΗΠΩΣ και μπω και πιο γρηγορα γιατι 1+15 εχω αιματολογο και πρεπει να φυγω σφεντονα. δηλαδη θα φροντισω να ειμαι απο 11+15 εκει. οπως και να εχει παντως σιγουρα θα σε προλαβω. θα εχεις και τον μικρο σου μαζι?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω Εγω εχω πονοκεφαλο! Απο χτες το απογευμα εχω παρει δυο ντεπον που δε τα θελω κι ολας και ειμαι χαλιαααα δε περναειιι!!!

Νασια πραγματικα πως αντεξες χωρις υπερηχο τοσο καιρο;εισαι η πιο φρονιμη και υπομονετικη εγκυος εβερ!

Αννα μαζι εχουμε αυχενικη! κι εγω 12.4 αλλα απογευμα...

κιλα ευτυχως ειμαι σταθερη.`εχασα ενα στην αρχη και πηρα ενα με το καθισιο τωρα.Αλλα οκ στην πρωτη ειχα κρεβατωθει τελειως και επαιρνα πολλααα ουτρο και ειχα παρει 3-4 μεχρι τον 4ο!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εγω τη δευτερα εχω αυχενικη και νιωθω οτι το σκ δεν θα περασει με τπτ.τη δευτερα θα ειμαι 12εβδομαδων και 1 ημερα.να σας ρωτησω η κοιλιτσα σας εχει μεγαλωσει καθολου?εμενα τπτ:(:(


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιουλια ειναι το πρωτο σου; ειναι νωρις ακομα για να μεγαλωσει η κοιλιτσα.Εμενα ειναι το δευτερο και εχω φουσκωσει πολυ περισσοτερο απο την πρωτη που μεχρι τον 4ο δεν ειχα τπτ..μη βιαζεσαι θα εχεις χρονο να ευχαριστηθεις κοιλιτσα..και κοιλαρα χεχε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επεστρεψα! Είδα το μωρό μου!!!!!!! Χερακια ψηλα, ποδαρακια. Ειμαι 11 εβδομαδων και το μωρο 5 εκατοστα. Είμαι πολύ χαρουμενη σημερα! Και συμφωνα με τη ζυγαρια του γιατρου εχω παρει μισο κιλο!!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...