Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

αιμαγγειωμα-sos


Recommended Posts

ο γιος μου γεννηθηκε το καλοκαιρι κ τη δευτερη εβδομαδα παρουσιασε στη μυτουλα ενα αιμαγγειωμα,στην αρχη σαν μικρο σπυρακι,σαν ερεθισμος.σιγα σιγα μεγαλωνε κ εγινε σαν φουσκαλα-φραουλα το λενε.εχει παραμεινει το ιδιο σε μεγεθος(ειναι στο μεγεθος του αρακα)ως τωρα που κλεισαμε τον 6 μηνα.μας ειπε ο παιδοχ/ργος να περιμενουμε,αυτα συνηθως υποχωρουν μονα τους ως τα 3 με 5 χρονια,αλλιως επεμβαινεις με λειζερ.εχει καμια σας εμπειρια απο κατι τετοιο?τι να κανω,γιατι δεν μπορω να το βλεπω αλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σταυρουλα εχει και η κορη μου ενα τετοιο κοντα στο λαιμο.Φραουλα μας ειπαν και εμας πως το λενε.Οντως φευγει καποια στιγμη απο οτι μας ειπαν παιδιατρος και δερματολογος,μπορει και πανω στον χρονο.καποια στιγμη αυτα τα φουσκωματα, να το πουμε ετσι,ενωνονται μεταξυ τους ,γινονται ενα και καποια στιγμη μπορει να σπασει αυτο το πραμα.Τοτε απλα βαζουμε μια γαζουλα και παμε στον παιδιατρο ή την δερματολογο να το δει αν θελει ισως καποιο καθαρισμα κ.τ.λ.το μονο θεμα ειναι οτι μενει ενα πολυ μικρο ασπρο σημαδακι αφου σπασει.Ετσι μας ειπε η δερματολογος και δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να ανησυχουμε


[U][COLOR=#f4003f][SIGPIC][/SIGPIC] Η ΔΑΦΝΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ[/COLOR][/U]
Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου γεννηθηκε το καλοκαιρι κ τη δευτερη εβδομαδα παρουσιασε στη μυτουλα ενα αιμαγγειωμα,στην αρχη σαν μικρο σπυρακι,σαν ερεθισμος.σιγα σιγα μεγαλωνε κ εγινε σαν φουσκαλα-φραουλα το λενε.εχει παραμεινει το ιδιο σε μεγεθος(ειναι στο μεγεθος του αρακα)ως τωρα που κλεισαμε τον 6 μηνα.μας ειπε ο παιδοχ/ργος να περιμενουμε,αυτα συνηθως υποχωρουν μονα τους ως τα 3 με 5 χρονια,αλλιως επεμβαινεις με λειζερ.εχει καμια σας εμπειρια απο κατι τετοιο?τι να κανω,γιατι δεν μπορω να το βλεπω αλλο!!!!

Γειά σου,Σταυρούλα!Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου και να το χαίρεσαι!Απόσο ξέρω για τα αιμαγγειώματα γιατί είχε κι η μικρή μου,όντως με το πέρασμα των χρόνων εξαλείφονται.Εμένα η κόρη μου,όταν γεννήθηκε, είχε ένα πίσω στον αυχένα μεγάλο σαν κοκκινίλα,ένα ανάμεσα στα φρύδια κι ένα δίπλα στο ματάκι της.Μου είχε πει κι εμένα ο γιατρός οτι θα της φύγουν μεγαλώνοντας.Όντως,τώρα που είναι 5 χρονών της έχει μείνει μόνο λίγο απ'τον αυχένα.Κι εμένα φράουλα μου το είχε πει ο γιατρός,γιατί μοιάζει σαν φράουλα.Πιστεύω οτι δε χρειάζεται να ανησυχείς!


LGXAp3.png

vjNwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου να ειναι γερο και δυνατο. ειμαι 32 χρονων γεννηθηκα το 1977. αν σου στειλω φωτογραφιες μου να δεις πως γεννηθηκα και πως ημουν μεχρι να κλεισω τον πρωτο χρονο της ζωης μου πιστεψε με το μωρο σου ειναι μοντελο σε σχεση με μενα. ενα θα σου πω η μητερα μου ειπε... παρτε το πισω δεν ειναι δικο μου!!!! το σημαδι ηταν σαν μπαλονι σκεπαζε ολο το φρυδακι μου μετοπο και λιγο ματι.....

να μη στεναχωριεσαι κουκλα μου γλυκεια θα φυγει μολις το κουκλι σου παει ενος. τουλαχιστον σε εμενα αυτο εγινε και αυτο γινετε. η συγκεντρωση αγγειων το δημιουργει αυτο και μολις μεγαλωνουμε απλα αποροφιετε και φευγει. και φυσικα θα το κοιταζεις με τους γιατρους σου αλλα δεν υπαρχει νομιζω λογος ανυσυχιας μακαρι να μπορουσα να σου στειλω φωτο μου να δεις και να καταλαβεις. το μονο χαρακτηριστικο που το θυμιζει ειναι οταν μαυριζω πολυ το καλοκαιρι και γινομαι γκαγκανο απλα φενετε ελαχιστα ενα βαθουλοματακι. θα μπορουσα να το ειχα διωθρωσει με πλαστικη σαν γυναικα αλλα ειπα..... αστο βρε ειχα πολυ μυαλο και ξεχειλισε...... θεωρησε το και σαν γουρι.

οτι χρειαστεις ειμαι εδω

να μου φιλησεις το μωρο σου.


b1Iqp2.png

PnR7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η πρώτη μου κόρη έχει αιμαγγείωμα στο πίσω μέρος του κεφαλιού και είναι όσο ο πάτος ενός μεγάλου ποτηριού τουλάχιστον και φουσκωτό. Μολύνθηκε όταν ήταν 2,5 μηνών γιατί έπιασε νινιδα μάτωσε και μπήκε μικρόβιο.Την έχουμε πάει σε χειρουργούς, δερματολόγους αλλά και σε πλαστικό χειρουργό.Η απάντηση όλων ήταν να το αφήσουμε και ίσως χρειαστει αφαίρεση όταν μαραθεί τελείως και πάψει να αιματώνεται. Γι'αυτό ίσως φτάσει και τα 18. Ο πλαστικός μου είπε όχι leiser γιατί καραδοκεί ο καρκίνος στις μέρες μας και όλα αυτά επιβαρύνουν την κατάσταση. Είναι 25 μηνών και δεν έχει αλλάξει όψη. Η δεύτερη μου κόρη έχει στο ματάκι, στο πάνω χείλος και 2 στο πίσω μέρος τοπυ κεφαλιού αλλά είναι επίπεδα και τώρα που είναι 10 μηνών ίσα που φαίνονται. Εφόσον δεν τους δημιουργούν περαιτέρω προβλήματα υγείας καλό είναι να μην τα πειράζουμε τουλάχιστον όσο είναι μικρά τα ζουζουνάκια μας.


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο πλαστικός μου είπε όχι leiser γιατί καραδοκεί ο καρκίνος στις μέρες μας και όλα αυτά επιβαρύνουν την κατάσταση.

Συγνώμη ήθελα να σε ρωτήσω γιατί ο πλαστικός είπε όχι στο laser; Τι σχέση έχει ο καρκίνος με το laser; Και αν μπορείς να μου πεις ποιος πλαστικός είναι, ιδιώτης ή στο παίδων; Και εμένα ο γιος μου έχει σημαδάκι εκ γεννητής και θέλω να το αφαιρέσω απλά φοβάμαι το χειρουργείο.

Επεξεργάστηκαν by maria.nd

8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σταυρουλα μην αγχωνεσαι,να χαιρεσαι το μωρακι σου κ το σημαδακι αυτο θα φυγει με τον καιρο,εμενα ο γιος μου ειχε στο κεφαλι,βγηκε κ εμας την 2η εβδομαδα γεννησης,δεν ειχε καθολου μαλλια κ πραγματικα ανυσηχησα,πηγα σε 2 παιδιατρους κ ενα παιδοχειρουργο κ μου ειπαν κ οι 3 το ιδιο πραγμα να μην το πειραξουμε κ θα φυγει μονο του,οντως τωρα κοντευει τα 3 κ το σημαδι εχει εξαφανιστει τελειως,η αληθεια παντως ειναι πως κ εγω ειχα αγχωθει παρα πολυ αλλα τελικα ηταν χωρις λογο,χαρακτηριστικα ενας γιατρος μου ειπε ετσι ξαφνικα οπως βγηκε ετσι κ θα εξαφανιστει κ οντως ετσι εγινε.

Θα μου πεις βεβαια το δικο σου το ειχε στο κεφαλι ναι αλλα μεχρι 6 μηνες επειδη ειναι κ ξανθος φαινονταν τα παντα.

ΟΠως παντως θα διαβασεις πολλες κοπελες εχουν κατι παρομοιο οποτε μην ανυσηχεις.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εσπασαν αυτα βρε κοριτσια καποια στιγμη ή απλα μαραθηκαν?Γιατι και εμας μας ειπαν οτι αυτο σπαει(για το αιμαγγειωμα φραουλα μιλαω).


[U][COLOR=#f4003f][SIGPIC][/SIGPIC] Η ΔΑΦΝΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ[/COLOR][/U]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα, το αιμαγγείωμα δεν σπάει. Απλά μπορεί λόγω υπερφόρτωσης της κυκλοφορίας του αιματος κάποια στιγμή να ματώσει. Το μόνο που κάνουμε είναι να το πιέσουμε μέχρι να σταματήσει το αίμα.Σε μας έτυχε μόνο μία φορά μετά την μόλυνση. Με τον καιρό σταματάει να αιματώνεται, νεκρώνονται τα αγγεία και μαραίνεται. Αν είναι επίπεδο απλά χάνει το χρώμα του μέχρι που δε φαίνεται καθόλου. Ως προς το leiser μου είπε ο πλαστικός στο Αγία Σοφία πως όλα αυτά είναι καρκινογόνα, κάτι που μπορεί να εμφανιστεί μετά από χρόνια ή και ποτέ αλλά γιατί να επιβαρύνουμε την κατάσταση. Επίσης έχω ρωτήσει και για χειρουργίο και μου ήπαν όλοι πως αν το κάνω τώρα που η αιμάτωση του αιμαγγειώματος είναι πλούσια ακόμη το πιο πιθανό είναι πως θα χρειαστεί και μετάγγιση. Οπότε εφόσον δεν την πονάει και δεν την ενοχλει το αφήνω να ακολουθήσει την πορεία του απλά το προσέχουμε και το παρακολουθούμε.


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...