Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια και αγορια moment!!!!!Καλημερα και απο εμενα!Πως θα περασουν και εμενα οι μερες μου μεχρι την αλλη εβδομαδα?????

Καλημέρα Γεράσιμε!!!! Βρήκες το δρόμο κι εσύ!!!! Ωραία!!!!! Αχ!!! Δύσκολη η αναμονή...το ξέρουμε πολύ καλά!!!!! Το πιο κουραστικό της όλης διαδικασίας....τα φάρμακα, οι ενέσεις κλπ γίνονται και περνούν....οι μέρες όμως μέχρι τη χοριακή είναι ένα βουνό....Να κάνετε κάτι; Να βγαίνετε λίγο να ξεφεύγετε...Τι μέρα θα κάνετε τη χοριακή;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΑΘΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΑΥΤΟ..... ΧΙΧΙΧΙΧΙ

Καλημέρα Κούκου!!!! Καλως σε βρήκαμε και σένα!!!!:D Κι εμείς την ίδια εξάρτηση έχουμε...Πού΄αλλού εξάλλου μπορούμε να συζητάμε τα πάντα???;)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γεράσιμε!!!! Βρήκες το δρόμο κι εσύ!!!! Ωραία!!!!! Αχ!!! Δύσκολη η αναμονή...το ξέρουμε πολύ καλά!!!!! Το πιο κουραστικό της όλης διαδικασίας....τα φάρμακα, οι ενέσεις κλπ γίνονται και περνούν....οι μέρες όμως μέχρι τη χοριακή είναι ένα βουνό....Να κάνετε κάτι; Να βγαίνετε λίγο να ξεφεύγετε...Τι μέρα θα κάνετε τη χοριακή;

Στις 16/2 θα την κανουμε αν ολα πανε καλα.Εχθες ειχε η συζυγος κατι πονακια, ελπιζω να ειναι η αρχη των καλων νεων!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντεεεεε αλλη μια εβδομαδα μας εμεινε!!!μου φαινεται αιωνας!και το κακο πιστευω ειναι αν εχεις και αρνητικο αποτελεσμα...Αν εγω νιωθω ετσι πιστευω οτι μπορω να καταλαβω ολες εσας τι αγωνια εχετε!!!Γι' αυτο και εγω σας εχω ζαλισει για να μην ζαλιζω την γυναικα μου και την τρελαινω

Link to comment
Share on other sites

αντεεεεε αλλη μια εβδομαδα μας εμεινε!!!μου φαινεται αιωνας!και το κακο πιστευω ειναι αν εχεις και αρνητικο αποτελεσμα...Αν εγω νιωθω ετσι πιστευω οτι μπορω να καταλαβω ολες εσας τι αγωνια εχετε!!!Γι' αυτο και εγω σας εχω ζαλισει για να μην ζαλιζω την γυναικα μου και την τρελαινω

ΧΙΧΙΧΙ ΣΩΣΤΟ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΙΣ 1 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ,ΣΤΗ 2 ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΤΗ 3 ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕ ΠΗΓΑ ΤΟΣΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ:P


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Chryssaki μου κσλωσόρισες στο νέο μας καφέ!!!! Οι κακοί είναι παντού!!! Προσπαθούμε να ξεφύγουμε χεχεχε


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

αντεεεεε αλλη μια εβδομαδα μας εμεινε!!!μου φαινεται αιωνας!και το κακο πιστευω ειναι αν εχεις και αρνητικο αποτελεσμα...Αν εγω νιωθω ετσι πιστευω οτι μπορω να καταλαβω ολες εσας τι αγωνια εχετε!!!Γι' αυτο και εγω σας εχω ζαλισει για να μην ζαλιζω την γυναικα μου και την τρελαινω

Δεν μας ζαλίζεις!!!! Αντιθέτως όλα αυτά που λες μας είναι γνώριμα και αναμενόμενα!!!! Μπράβο σου που σκέφτεσαι τη γυναίκα σου...Εκτός από μας ταλαιπωρείστε κι εσείς δίπλα μας...Απλά καλό να της κάνεις να της διευκρινίζεις πως ό,τι και να γίνει, όποιο και να είναι το αποτέλεσμα, εσύ θα είσαι δίπλα της. Εσείς να στε καλά και προσπάθειες μπορείτε να κάνετε πολλές!!! Όταν μου τα λεγε αυτά ο σύζυγος μου ένιωθα λίγο καλύτερα γιατί πίστεψε με, σε αυτή την αναμονή εκτός από το δικό μας εαυτό και το αναμενόμενο μωράκι σκεφτόμαστε και τους αντρουλληδες μας να μην απογοητευτούν και να στενοχωρηθούν!!!! Ουφ!!! Θα περάσει και η βδομάδα!!!! Όταν πλησιάσουν δε οι μέρες θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα!!! όπως το στρατό ένα πράμα!!!!;)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΧΙΧΙΧΙ ΣΩΣΤΟ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΙΣ 1 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ,ΣΤΗ 2 ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΤΗ 3 ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕ ΠΗΓΑ ΤΟΣΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ:P

Και τώρα όλα θα αλλάξουν!!!! Στην εξωσωματική θα τρέέέέέέέχεις για τη χοριακή!!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ζαλίζεις!!!! Αντιθέτως όλα αυτά που λες μας είναι γνώριμα και αναμενόμενα!!!! Μπράβο σου που σκέφτεσαι τη γυναίκα σου...Εκτός από μας ταλαιπωρείστε κι εσείς δίπλα μας...Απλά καλό να της κάνεις να της διευκρινίζεις πως ό,τι και να γίνει, όποιο και να είναι το αποτέλεσμα, εσύ θα είσαι δίπλα της. Εσείς να στε καλά και προσπάθειες μπορείτε να κάνετε πολλές!!! Όταν μου τα λεγε αυτά ο σύζυγος μου ένιωθα λίγο καλύτερα γιατί πίστεψε με, σε αυτή την αναμονή εκτός από το δικό μας εαυτό και το αναμενόμενο μωράκι σκεφτόμαστε και τους αντρουλληδες μας να μην απογοητευτούν και να στενοχωρηθούν!!!! Ουφ!!! Θα περάσει και η βδομάδα!!!! Όταν πλησιάσουν δε οι μέρες θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα!!! όπως το στρατό ένα πράμα!!!!;)

Ακριβως γι'αυτο τον λογο επειδη γνωριζεται εχω μπει στο forum.Δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα για εναν αντρα να συζηταει τετοια θεματα με τοσες γυναικες αλλα σιγουρα στο θεμα ψυχολογιας με εχει βοηθησει αρκετα.Ειμαι τυχερος που εχω την γυναικα μου και το μονο που θελουμε ειναι να ολοκληρωσουμε την οικογενεια μας.Αυτο το ξερει και της το λεω συνεχεια.αχχχχ 11 και σημερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα όλα θα αλλάξουν!!!! Στην εξωσωματική θα τρέέέέέέέχεις για τη χοριακή!!!!!:P

Κι εγω που περιμενω πως και πως την ακατανομαστη, να ξεκινησω τις ενεσουλες? Θεε μου τι μαζοχισμος!!! Καλη επιτυχια σε ολες που ξεκινουν ή παιρνούν τωρα τη διαδικασία εξωσωματικης ή σπερματεγχυσης. Ειπαμε το 2010 ειναι η χρονια μας!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με την σπερματεγχυση..Είχα μια παλίνδρομη κύηση τον Ιούλιο και απο τον Οκτώμβριο προσπαθούμε και τίποτα..Είναι πολύ νωρίς να μπούμε σε αυτή την διαδικασία λέτε? Είναι επίπονο? Ο κύκλος μου είναι πολύ σταθερός 25-26 μέρών. Θα εκτιμούσα πολύ σε μια απαντησή σας! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με την σπερματεγχυση..Είχα μια παλίνδρομη κύηση τον Ιούλιο και απο τον Οκτώμβριο προσπαθούμε και τίποτα..Είναι πολύ νωρίς να μπούμε σε αυτή την διαδικασία λέτε? Είναι επίπονο? Ο κύκλος μου είναι πολύ σταθερός 25-26 μέρών. Θα εκτιμούσα πολύ σε μια απαντησή σας! :)

γεια σου και με το καλό να έρθει το χαρμόσυνο..

το νωρίς ή μη, είναι θέμα του ζευγαριού..

συνήθως οι γιατροί λένε μετά από 1 ή 2 χρόνια προσπαθειών (αναλόγως την ηλικία) το ψάχνουμε, αλλά πάλι το θέμα είναι το τι θέλουμε εμείς..

μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο κολπικού επιχρίσματος (για ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα, χλαμύδια κλπ.) αν δεν έχεις κάνει ήδη για να δεις ότι είσαι free από μικρόβια..

να κάνεις μια εξέταση προγεστερόνης γύρω στην 20-22η ημέρα του κύκλου σου (ρώτα το γιατρό σου πότε ακριβώς) ανάλογα με την τιμή της προγεστερόνης λίγο πριν την έναρξη του επόμενου κύκλου, βλέπουν την "ποιότητα" της ωορρηξίας.

(PRG)

Μια εξέταση αίματος που λαμβάνεται στο δεύτερο μισό του εμμηνορροϊκού κύκλου μπορεί να μετρήσει την προγεστερόνη ώστε να διαπιστωθεί εάν η ωορρηξία συνέβη λίγες ημέρες πριν, αφού αυτή η ορμόνη παράγεται από τις ωοθήκες μετά από την ωορρηξία.

υπάρχουν και κάποιες άλλες εξετάσεις ορμονικές που τις ζητάνε την 2η-3η μέρα του κύκλου όσο δηλ. έχεις αίμα

Η ωοθηλακοτρόπος ορμόνη (FSH) και η ωχρινοποιητική ορμόνη (LH) μετριούνται επίσης στην αρχή του εμμηνορροϊκού κύκλου για να αξιολογηθεί εάν οι ωοθήκες παραγάγουν ωάρια καλής ποιότητας. Εάν υπάρχουν ανωμαλίες της περιόδου, εξετάσεις που αφορούν την λειτουργία της προλακτίνης και του θυροειδή μπορεί να ζητηθούν. (TSH) & (PRL) (Δ4) (DHEA-S) (PCT) (E2)

ένα σπερμοδιάγραμμα, με αερόβια και αναερόβια εξέταση για μικρόβια (αποχή 3 μέρες πριν από τη συλλογή δείγματος σε αποστειρωμένο ουροδοχείο).

Μετά αν χρειαστεί κάνεις μια υστεροσαλπιγγογραφία.

Αλλά σε γενικές γραμμές ο κύκλος των εξετάσεων είναι κομματάκι ατελείωτος, το σημαντικό είναι να έχεις έναν γιατρό που τον εμπιστεύεσαι και ακολουθείς (όχι τυφλά) τις συμβουλές του, ανάλογα με τις ανάγκες και τις επιθυμίες που έχετε με τον άντρα σου.

Επιπλέον αν δε σε αγχώνει και δε σου χαλάει τη ζαχαρένια σου.. μπορείς να δοκιμάσεις να εντοπίσεις την ημέρα ωορρηξίας, με τεστ ωορρηξίας, νομίζω πως πρέπει να έρθεις σε επαφή 12 ώρες αφού δείξει χαμόγελο και ξανά σε 24.. εδώ ας μας διαφωτίσουν και τα υπόλοιπα κορίτσια.

το σίγουρο είναι πως αφού έμεινες μια φορά έγκυος, σύντομα θα ξαναμείνεις, καλή επιτυχία στις προσπάθειες!!

Επεξεργάστηκαν by kalliroi.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...