Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΝΑΜΕ ΔΙΑΤΡΙΒΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΑΛΛΙΩΣ

Ελπιζω αυτη την φορα να σου πανε ολα καλα και να εχετε ευχαριστα νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεράσιμε και pegg βλέπω ότι μιλάτε για κινητικότητα και θέλω να ρωτήσω την δική σας γνώμη. Με 20% κινητικότητα και 10 εκατομ. πληθυσμό ξέρετε αν υπάρχει ενδεχόμενο για φυσιολογική σύλληψη?ξέρω ότι χρειάζονται γύρω στα 20 εκατ. και 60% κινητικότητα τουλάχιστον για να επιτευχθεί φυσιολογικά αλλά με τα παραπάνω νουμερα μας έδωσε ελπίδες ο γιατρός, μόνο που κουράστηκα να περιμένω!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεράσιμε και pegg βλέπω ότι μιλάτε για κινητικότητα και θέλω να ρωτήσω την δική σας γνώμη. Με 20% κινητικότητα και 10 εκατομ. πληθυσμό ξέρετε αν υπάρχει ενδεχόμενο για φυσιολογική σύλληψη?ξέρω ότι χρειάζονται γύρω στα 20 εκατ. και 60% κινητικότητα τουλάχιστον για να επιτευχθεί φυσιολογικά αλλά με τα παραπάνω νουμερα μας έδωσε ελπίδες ο γιατρός, μόνο που κουράστηκα να περιμένω!

TIΠOTA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ.ΠΑΡΕ ΟΜΩΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ 25% ΖΩΗΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΤΗ 1ΗΩΡΑ ΚΑΙ 65.000.000 ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ 3 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καλή εβδομάδα,

τελικά έχουμε μικρότερη κιρσοκήλη από ότι πιστεύαμε, πήγαμε σε 2ο γιατρό ανδρολόγο/ουρολόγο έκανε tripplex - doppler στο ιατρείο του, και η κιρσοκήλη που βρήκε είναι 1χιλ. και δε χρειάζεται επέμβαση (ευτυχώς που δεν ακούσαμε τον πρώτο γιατρό).

Τα ποσοστά μας είναι:

pH: 8,3

Όγκος: 3 ml Αριθμός: 40.εκ. / ml Συνολικός αριθμός: 120 εκ.

Κινητικότητα 1h / 3h

Ταχεία πρόσθια: 20% / 16%

Νωθρή : 25% / 23%

Επιτόπια: 19% / 17%

Ακινησία: 36% / 44%

Ζώντα: 75% / 70%

Φυσιολογικές μορφές κατά Kruger: 2% (Φ.T. >14%)

Πυοσφαίρια: λίγα 1-4

Βακτήρια/πρωτόζωα: ουδέν ευρέθη Συγκόλληση: δεν ανευρέθη

Ο γιατρός σύστησε την εξής 3μηνη θεραπεία: Nolvadex-Pycnogenol-BION 3

και πιστεύει πως έτσι θα βελτιωθούν όλες οι παράμετροι.

Οι έχοντες εμπειρία από προβληματική μορφολογία που ακολούθησαν παρόμοια θεραπεία είδαν βελτίωση;

Λέμε να ακολουθήσουμε τη θεραπεία και να δοκιμάσουμε μέχρι 2 σπερματεγχύσεις με φάρμακα και αν δε γίνει το θαύμα μετά εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

ησυχια εχει σημερα!!Που ειναι ολοι?τσαγγαροδευτερα?

Γεράσιμε 8 και απόψε!!!!! Πέσατε σε μονοψήφιο!!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι χαίρομαι πολύ που σας ξαναβρήκα. Δεν είχα χρόνο τις προηγούμενες μέρες να μπω και να βρώ το νέο φόρουμ.

Ελπίζω όλοι και όλες να είστε καλά!!:P

Εγώ μετρώ τις ώρες τώρα, την Τετάρτη το πρωί θα κάνω το τεστ για να δουμε αν πέτευχε η δεύτερη σπερματέγχυση.. Ανυπομονώ πάρα πολύ, έχω και συμπτώματα περιόδου, όπως πόνο στην κοιλιά και απογοητεύομαι...:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καλή εβδομάδα,

τελικά έχουμε μικρότερη κιρσοκήλη από ότι πιστεύαμε, πήγαμε σε 2ο γιατρό ανδρολόγο/ουρολόγο έκανε tripplex - doppler στο ιατρείο του, και η κιρσοκήλη που βρήκε είναι 1χιλ. και δε χρειάζεται επέμβαση (ευτυχώς που δεν ακούσαμε τον πρώτο γιατρό).

Τα ποσοστά μας είναι:

pH: 8,3

Όγκος: 3 ml Αριθμός: 40.εκ. / ml Συνολικός αριθμός: 120 εκ.

Κινητικότητα 1h / 3h

Ταχεία πρόσθια: 20% / 16%

Νωθρή : 25% / 23%

Επιτόπια: 19% / 17%

Ακινησία: 36% / 44%

Ζώντα: 75% / 70%

Φυσιολογικές μορφές κατά Kruger: 2% (Φ.T. >14%)

Πυοσφαίρια: λίγα 1-4

Βακτήρια/πρωτόζωα: ουδέν ευρέθη Συγκόλληση: δεν ανευρέθη

Ο γιατρός σύστησε την εξής 3μηνη θεραπεία: Nolvadex-Pycnogenol-BION 3

και πιστεύει πως έτσι θα βελτιωθούν όλες οι παράμετροι.

Οι έχοντες εμπειρία από προβληματική μορφολογία που ακολούθησαν παρόμοια θεραπεία είδαν βελτίωση;

Λέμε να ακολουθήσουμε τη θεραπεία και να δοκιμάσουμε μέχρι 2 σπερματεγχύσεις με φάρμακα και αν δε γίνει το θαύμα μετά εξωσωματική.

ΚΟΠΈΛΑ ΜΟΥ, και μεις ακριβώς το ίδιο με τις μορφές...τερατοζωοσπερμία...2 στα 100 φυσιολογικά όλα τα αλλα άστα πως είναι...όμως ακόμα δε χορηγήθηκε θεραπεία..θα ειαμι αργότερα σε θέση να σου πω...πάντως στη σπερματεγχυσξη το καθαρίζουν το σπέρμα και μένουν μόνο τα καλά οπότε αν εσυ δεν εχεις θέμα...υπάρχουν πολλές πιθανότητες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φίλες και φίλοι χαίρομαι πολύ που σας ξαναβρήκα. Δεν είχα χρόνο τις προηγούμενες μέρες να μπω και να βρώ το νέο φόρουμ.

Ελπίζω όλοι και όλες να είστε καλά!!:P

Εγώ μετρώ τις ώρες τώρα, την Τετάρτη το πρωί θα κάνω το τεστ για να δουμε αν πέτευχε η δεύτερη σπερματέγχυση.. Ανυπομονώ πάρα πολύ, έχω και συμπτώματα περιόδου, όπως πόνο στην κοιλιά και απογοητεύομαι...:(

σου ευχομαι καλή τυχη κοπέλα μου...μη στεναχωρίεσαι τα συμπτώματα της περιόδου και της εγκυμοσύνης μπορεί να είναι και ακριβώς τα ίδια!!!

τα καλύτερα σου ευχομαι και είμαι στο πλευρό σου!!

αν επιτρεπεται...ποιό το πρόβλημα και οδηγηθηκες σε σπερματέγχυση?αν εχεις όρεξη γράψε..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καλή εβδομάδα,

τελικά έχουμε μικρότερη κιρσοκήλη από ότι πιστεύαμε, πήγαμε σε 2ο γιατρό ανδρολόγο/ουρολόγο έκανε tripplex - doppler στο ιατρείο του, και η κιρσοκήλη που βρήκε είναι 1χιλ. και δε χρειάζεται επέμβαση (ευτυχώς που δεν ακούσαμε τον πρώτο γιατρό).

Τα ποσοστά μας είναι:

pH: 8,3

Όγκος: 3 ml Αριθμός: 40.εκ. / ml Συνολικός αριθμός: 120 εκ.

Κινητικότητα 1h / 3h

Ταχεία πρόσθια: 20% / 16%

Νωθρή : 25% / 23%

Επιτόπια: 19% / 17%

Ακινησία: 36% / 44%

Ζώντα: 75% / 70%

Φυσιολογικές μορφές κατά Kruger: 2% (Φ.T. >14%)

Πυοσφαίρια: λίγα 1-4

Βακτήρια/πρωτόζωα: ουδέν ευρέθη Συγκόλληση: δεν ανευρέθη

Ο γιατρός σύστησε την εξής 3μηνη θεραπεία: Nolvadex-Pycnogenol-BION 3

και πιστεύει πως έτσι θα βελτιωθούν όλες οι παράμετροι.

Οι έχοντες εμπειρία από προβληματική μορφολογία που ακολούθησαν παρόμοια θεραπεία είδαν βελτίωση;

Λέμε να ακολουθήσουμε τη θεραπεία και να δοκιμάσουμε μέχρι 2 σπερματεγχύσεις με φάρμακα και αν δε γίνει το θαύμα μετά εξωσωματική.

Γεια σου Kalliroi διαβαζοντας τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος ειμαστε σχεδον στα ιδια. Στο συζυγο μου ο γυναικολογος μου εδωσε Βιταμινες και καρνιτινη. Tα δικα σας σκευασματα τί ειναι?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalliroi είμαστε και στην ίδια φάση...και μεις ειπαμε να ακολουθήσουμε τον ίδιο δρόμο...και μεις κιρσοκίλη βρήκαμε η οποία δε χρειάζεται να χειρουργηθεί αλλά εξωσωματική δε σκέπτομαι να σου ω την καθαρή μου αλήθεια...εδω ο γιατρο λέει οτι ούτε και σπερματεγχυση δε χρειάζεται! αλλη κοπέλα με της τιμές της δικές σας εμεινε από μόνη της...και με ολοιγοσπερμία...κοπέλα μου τύχη είναι!

στον Ασβέστη πήγατε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι χαίρομαι πολύ που σας ξαναβρήκα. Δεν είχα χρόνο τις προηγούμενες μέρες να μπω και να βρώ το νέο φόρουμ.

Ελπίζω όλοι και όλες να είστε καλά!!:P

Εγώ μετρώ τις ώρες τώρα, την Τετάρτη το πρωί θα κάνω το τεστ για να δουμε αν πέτευχε η δεύτερη σπερματέγχυση.. Ανυπομονώ πάρα πολύ, έχω και συμπτώματα περιόδου, όπως πόνο στην κοιλιά και απογοητεύομαι...:(

Elenaph μου καλωσόρισες κι από δω! :P Σε σκεφτόμουν γιατί θυμόμουν ότι μια από αυτές τις μέρες είναι η μεγάλη μέρα! Τετάρτη ε? Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! Και μην ανησυχείς για τα συμπτώματα περιόδου και τον πόνο στην κοιλιά γιατί αυτά μπορεί άνετα να είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης!!!! Ποτέ δεν ξέρεις!!!! Ή μάλλον θα ξέρεις...την ΤΕΤΑΡΤΗ!!!!Θα περιμένουμε νεότερα ε!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Elenaph μου καλωσόρισες κι από δω! :P Σε σκεφτόμουν γιατί θυμόμουν ότι μια από αυτές τις μέρες είναι η μεγάλη μέρα! Τετάρτη ε? Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! Και μην ανησυχείς για τα συμπτώματα περιόδου και τον πόνο στην κοιλιά γιατί αυτά μπορεί άνετα να είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης!!!! Ποτέ δεν ξέρεις!!!! Ή μάλλον θα ξέρεις...την ΤΕΤΑΡΤΗ!!!!Θα περιμένουμε νεότερα ε!!!!:D

Καλημερα κοριτσια! Elenaph σου ευχομαι μια μεγαλη χοριακη.... Moments ολα καλα? Εγω περασα χθες μια κριση αγχους αλλα σημερα ειμαι καλα. Ακομη δεν αδιαθετησα μαλλον απο το αγχος, αλλα που θα παει θα 'ρθει και τοτε ποιος με πιανει.... Ξεκιναω με πολυ καλη διαθεση


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...