Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

      με αγχώσες! λες γι αυτό να μ είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο; να είδε τπτ;  κάνω αντιπηκτικές και πίνω σάλοσπιρ

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου!!!!νομιζα οτι σας εχασα αλλα σας βρηκα τελικα!

τι κανετε?

κοριτσακια μου εθεσα ενα ερωτημα στο αλλο παρεντς πριν το κλεισουν , οπως ειπα θελω να σας ρωτησω κατι μπορουμε να εχουμε ελευθερες επαφες αυτες τις μερες πριν την σπερματεγχυνση???ντρεπομαι να ενοχλησω τον γιατρο για αυτο μωρε και ξεχασα να του το ρωτησω την τελευταια φορα.


ticker.php?pic=xv3yzugzjjgai786

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσακια μου!!!!νομιζα οτι σας εχασα αλλα σας βρηκα τελικα!

τι κανετε?

κοριτσακια μου εθεσα ενα ερωτημα στο αλλο παρεντς πριν το κλεισουν , οπως ειπα θελω να σας ρωτησω κατι μπορουμε να εχουμε ελευθερες επαφες αυτες τις μερες πριν την σπερματεγχυνση???ντρεπομαι να ενοχλησω τον γιατρο για αυτο μωρε και ξεχασα να του το ρωτησω την τελευταια φορα.

Ερμινα μου καλημέρα!!!!! Καλωσόρισες και πάλι στην παρέα μας!!!! Εγώ θα σου απαντήσω από τη δική μου εμπειρία αλλά ίσως να μην βοηθήσω. Είχαμε κανονικές επαφές μέχρι 2 μέρες πριν λόγω αλιγοασθενοσπερμίας (ή κάτι τέτοιο). Οπότε σύμφωνα με οδηγίες του γιατρού είχαμε 2ήμερα αποχή για να έχει καλύτερη ποιότητα και ποσότητα το σπέρμα. Δεν ξέρω σε περιπτώσεις χωρίς πρόβλημα τι γίνεται.


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!νομιζα οτι σας εχασα αλλα σας βρηκα τελικα!

τι κανετε?

κοριτσακια μου εθεσα ενα ερωτημα στο αλλο παρεντς πριν το κλεισουν , οπως ειπα θελω να σας ρωτησω κατι μπορουμε να εχουμε ελευθερες επαφες αυτες τις μερες πριν την σπερματεγχυνση???ντρεπομαι να ενοχλησω τον γιατρο για αυτο μωρε και ξεχασα να του το ρωτησω την τελευταια φορα.

Καλημερα κοριτσια! Κι εμας δε μας απαγορευσε τις επαφες πριν την σπερματεγχυση εκτος απο 4 μερες πριν για να υπαρχει, οπως ειπε και η φιλη μου moments, μεγαλυτερη ποσοτητα και καλυτερη ποιοτητα στο σπερμα. Ομως γιατι οχι μπορεις να το ρωτησεις...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Κι εμας δε μας απαγορευσε τις επαφες πριν την σπερματεγχυση εκτος απο 4 μερες πριν για να υπαρχει, οπως ειπε και η φιλη μου moments, μεγαλυτερη ποσοτητα και καλυτερη ποιοτητα στο σπερμα. Ομως γιατι οχι μπορεις να το ρωτησεις...

καλημερα και απο εμενα.Εμεις καναμε την σπερματεγχυση το σαββατο το πρωι και το βραδυ μας ειπε να εχουμε επαφη ισα ισα για να υπαρχει νεο σπερμα αν τυχων καποιο "αυγουλακι" αργησε να "σπασει".Η επαφη βεβαια ηταν σχεδον μηδενικη!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.Εμεις καναμε την σπερματεγχυση το σαββατο το πρωι και το βραδυ μας ειπε να εχουμε επαφη ισα ισα για να υπαρχει νεο σπερμα αν τυχων καποιο "αυγουλακι" αργησε να "σπασει".Η επαφη βεβαια ηταν σχεδον μηδενικη!

Οντως προτεινουν οι γιατροι επαφη την επομενη μερα της σπερματεγχυσης για τυχον ωοθυλακια που δεν εσπασαν. Πιστεω ομως πως δυσκολο να πετυχει ετσι, ειδικα αν το σπερμα εχει προβλημα με την κινητικοτητα.

1. γιατι δεν δεχεται επεξεργασια και

2. γιατι την προηγουμενη μερα ηδη ειχε χρησιμοποιηθει οποτε θα υστερει σε ποιοτητα και ποσοτητα.

Βεβαια ποτε δεν ξερεις...

Γερασιμε μου ομως εσεις δεν εχετε τετοιο προβλημα οποτε καλα κανατε και προσπαθησατε. Καλα αποτελεσματα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οντως προτεινουν οι γιατροι επαφη την επομενη μερα της σπερματεγχυσης για τυχον ωοθυλακια που δεν εσπασαν. Πιστεω ομως πως δυσκολο να πετυχει ετσι, ειδικα αν το σπερμα εχει προβλημα με την κινητικοτητα.

1. γιατι δεν δεχεται επεξεργασια και

2. γιατι την προηγουμενη μερα ηδη ειχε χρησιμοποιηθει οποτε θα υστερει σε ποιοτητα και ποσοτητα.

Βεβαια ποτε δεν ξερεις...

Γερασιμε μου ομως εσεις δεν εχετε τετοιο προβλημα οποτε καλα κανατε και προσπαθησατε. Καλα αποτελεσματα

Ναι οντως εμεις δεν εχουμε βρει καποιο προβλημα και και στην κινητικοτητα και την ποιοτητα ειμαστε πανω απο το μεσο ορο.Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και σε εσενα οτι καλυτερο.Εχθες η συζυγος ειχε ανεβασει δεκατα μηπως ξερεις αν αυτο εχει σχεση με τα φαρμακα ή κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως εμεις δεν εχουμε βρει καποιο προβλημα και και στην κινητικοτητα και την ποιοτητα ειμαστε πανω απο το μεσο ορο.Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και σε εσενα οτι καλυτερο.Εχθες η συζυγος ειχε ανεβασει δεκατα μηπως ξερεις αν αυτο εχει σχεση με τα φαρμακα ή κατι αλλο??

ΓΕΡΑΣΙΜΕ ΩΣ ΕΜΠΕΙΡΗ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ UTROGESTAN ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΥΠΝΗΛΙΑ,ΔΕΚΑΤΑ,ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΟΠΟΤΕ...ΔΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ!!!ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΕΙΧΑ 37.4


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΡΑΣΙΜΕ ΩΣ ΕΜΠΕΙΡΗ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ UTROGESTAN ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΥΠΝΗΛΙΑ,ΔΕΚΑΤΑ,ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΟΠΟΤΕ...ΔΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ!!!ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΕΙΧΑ 37.4

Καλημερα pegg.Ναι αυτα τα φαρμακα περνουμε.Ειχε απο 36,9 μεχρι 37,3 και τωρα που το λες εχει και υπνηλια και συχνοουρια!Δεν ειναι να σκας??Καθομαι και παρατηρω το σωμα της μπας και δω κατι διαφορετικο!ειναι και πολλες οι ριμαδες οι μερες μεχρι την αλλη δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα pegg.Ναι αυτα τα φαρμακα περνουμε.Ειχε απο 36,9 μεχρι 37,3 και τωρα που το λες εχει και υπνηλια και συχνοουρια!Δεν ειναι να σκας??Καθομαι και παρατηρω το σωμα της μπας και δω κατι διαφορετικο!ειναι και πολλες οι ριμαδες οι μερες μεχρι την αλλη δευτερα.

ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΤΗ 1Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 6 ΩΑΡΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΔΕ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΛΕΓΑ?ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ !!!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ.ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΤΗ 1Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 6 ΩΑΡΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΔΕ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΛΕΓΑ?ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ !!!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ.ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ

Ειχατε προβλημα pegg??εμεις εχουμε εκνευριστει γιατι χωρις να εχουμε ουσιαστικο προβλημα προσπαθουμε σχεδον 2 χρονια.Εχουμε αλλαξει 3 γιατρους και εχουμε κανει απιστευτα πολλες εξετασεις!Δεν ξερω τι να πω ελπιζω τωρα με την σπερματεγχυση να τα καταφερουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ειχατε προβλημα pegg??εμεις εχουμε εκνευριστει γιατι χωρις να εχουμε ουσιαστικο προβλημα προσπαθουμε σχεδον 2 χρονια.Εχουμε αλλαξει 3 γιατρους και εχουμε κανει απιστευτα πολλες εξετασεις!Δεν ξερω τι να πω ελπιζω τωρα με την σπερματεγχυση να τα καταφερουμε.

Είστε δηλαδή στις περιπτώσεις των ζευγαριών με ανεξήγητη υπογονιμότητα; Αχ! Αυτό είναι ακόμη πιο εκνευριστικό. Από την άλλη αφού δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα πάει να πει πως ίσως είστε πιο τυχεροί τώρα με τη σπερματέγχυση. Μακάρι!!!! Όσο αφορά τη θερμοκρασία δυστυχώς δεν είναι δείκτης για εγκυμοσύνη ή όχι. Είναι και τα ουτροτζεστάν στη μέση που δημιουργούν μεγαλύτερη σύγχιση. Πάντως έτσι για ενημέρωση υπάρχουν κοπέλες που μετρούν καθημερινά τη θερμοκρασία τους. Όταν είναι ψηλά είναι καλό. Λένε πως τη μέρα που αρχίζει να πέφτει έρχεται και η περίοδος. Με αυτά τα δεδομένα ελπίζω να μείνει εκεί στα δέκατα γιατί πήγαν όλα καλά και όχι λόγω των φαρμάκων!!!! Δέκα και απόψε!!!! Πλησιάζουμε!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ειχατε προβλημα pegg??εμεις εχουμε εκνευριστει γιατι χωρις να εχουμε ουσιαστικο προβλημα προσπαθουμε σχεδον 2 χρονια.Εχουμε αλλαξει 3 γιατρους και εχουμε κανει απιστευτα πολλες εξετασεις!Δεν ξερω τι να πω ελπιζω τωρα με την σπερματεγχυση να τα καταφερουμε.

Μην αγχωνεσαι Γερασιμε και προ παντως μην αγχωνεις τη γυναικα σου. Κανετε αλλα πραγματα και συζητησεις. Καλα 2 χρονια προσπαθουσατε και κανενας χριστιανος δε σας ειπε για σπερματεγχυση? Ολα θα πανε καλα...ολοι στην ιδια μοιρα ειμαστε αλλα το αποτελεσμα με την προσπαθεια μας θα ειναι θετικο.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είστε δηλαδή στις περιπτώσεις των ζευγαριών με ανεξήγητη υπογονιμότητα; Αχ! Αυτό είναι ακόμη πιο εκνευριστικό. Από την άλλη αφού δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα πάει να πει πως ίσως είστε πιο τυχεροί τώρα με τη σπερματέγχυση. Μακάρι!!!! Όσο αφορά τη θερμοκρασία δυστυχώς δεν είναι δείκτης για εγκυμοσύνη ή όχι. Είναι και τα ουτροτζεστάν στη μέση που δημιουργούν μεγαλύτερη σύγχιση. Πάντως έτσι για ενημέρωση υπάρχουν κοπέλες που μετρούν καθημερινά τη θερμοκρασία τους. Όταν είναι ψηλά είναι καλό. Λένε πως τη μέρα που αρχίζει να πέφτει έρχεται και η περίοδος. Με αυτά τα δεδομένα ελπίζω να μείνει εκεί στα δέκατα γιατί πήγαν όλα καλά και όχι λόγω των φαρμάκων!!!! Δέκα και απόψε!!!! Πλησιάζουμε!!!!

Καλη σου ημερα moment!!Εγω ηξερα οτι τις γονιμες ημερες ανεβαινει η θερμοκρασια σας!Ετσι εχει πει και ο γιατρος μας οτι ειμαστε σε αυτο το ποσοστο που δεν εχουμε καποια σαφη εξηγηση :(. Δεν αισθανομαι πολυ ανετα που το λεω αλλα πριν αρκετα χρονια πριν συναντησω την γυναικα της ζωης μου και παντρευτουμε ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη με καποια κοπελα και απο τις πρωτες μερες ειχε καποιες αλλαγες στο σωμα της, ειχαν σκουρινει οι θηλες της και ειχε γεμισει το στηθος της. Προφανως δεν ειναι παντα το ιδιο σε καθε γυναικα.Ναι ναι 10 και σημερα.Αντε να πεσουμε σε μονοψηφιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...