Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΚΡΑΣΙΑ


jesgk

Recommended Posts

κοριτσια!!!το μαγικο βουνο που ηπια εγω (του λαζαριδη ειναι νομιζω)ειναι ξηρο κοκκινο και εχει ομως και λευκο ξηρο!

το κρασι της θειας κοινωνιας ειναι το νάμα!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jesgk

    jesgk 23 δημοσιεύσεις

  • miamama

    miamama 7 δημοσιεύσεις

  • efitsa

    efitsa 5 δημοσιεύσεις

  • kisha

    kisha 4 δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Το πόρτο επίσης μοιάζει με της Θείας κοινωνίας.

Πως φαίνεται οτι είμαστε "γερά" ποτήρια, έχουμε να γράψουμε ένα μήνα σχεδόν!! Αν και τώρα με τα νέα οικονομικά μέτρα βλέπω να υπάρχει τρελή προσέλευση, όλες θα πίνουμε για να ξεχνάμε:tongue:

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει σε ενα μαγαζί στο Μαρούσι και είχα πιει μαυροδαφνη ξηρή..

ήταν εκπληκτική!!αλλά είχα πάρει ποτηρι και δεν ξερω τί ήταν!!

αλλά ήταν εκπληκτική!!

δεν έχω ψαξει σε καβα αλλά στο σουπερ δεν υπάρχει..

μήπως κάποια το έχει δει ???!!


FAcZp3.png

gimFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαυρο δαφνη σε ξηρο θα βρεις σε κεφαλλονητικα κρασια κυριως κ σε καποια πελοποννησιακα . ο ρουβαλης νομιζω πως εχει , αν κ οτι κ να πιεις του ρουβαλη ειναι αντε γεια .

μιλαμε για κρασαρες:P

επειδη βλεπω οτι ψαχνεστε για γλυκουλια

για παρτε

1) πυργακης late harvest. αγιωργιτικο- μερλο με διαδικασια αφυγρανσης του σταφυλιου για συμπηκνωση σακχαρων;)

2)κτημα αλφα ωμεγα απλα ασυγκριτο. και παλαιωμενο!

3) βινσαντο υπαρχουν πολυ καλοι παραγωγοι της σαντορινης κ ειναι ολοι τους αξιολογοι

πωπω τι ωραιο τοπικ ειναι αυτο:-D

οτι αλλο θελετε σφυρατε:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω με όλα τα ελαφριά και γλυκά κρασιά που προτείνετε και με χαρά βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη!

1. Μοσχάτο D'Asti

2. Sangria

3. Chardonnay (τέλειο με ψάρι, κοτόπουλο και λευκές σάλτσες)

Κόκκινο πέρα από τη Sangria δεν πίνω αλλά το μαγειρεύω τέλεια μέσα σε κοκκινιστά!μμμμ!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα ελαφριά και γλυκά κρασιά που προτείνετε και με χαρά βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη!

1. Μοσχάτο D'Asti

2. Sangria

3. Chardonnay (τέλειο με ψάρι, κοτόπουλο και λευκές σάλτσες)

Κόκκινο πέρα από τη Sangria δεν πίνω αλλά το μαγειρεύω τέλεια μέσα σε κοκκινιστά!μμμμ!

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


jesgk

πολύ χαίρομαι που ανοιξες αυτό το θέμα. Πάντα μου άρεσε το κρασί και δοκιμάζω καινούργια. Βέβαια δεν το έχω ψάξει τόσο πολύ ακόμα. Αν και αρκετές φορές έρχεται στο μυαλό μου μια επιθυμία μου, να φτιάξω ένα πολύ μικρό κελλάρι και να μάθω να σερβίρω το κάθε διαφορετικό κρασί με την κάθε γεύση.

Εγώ πάντως είμαι περισσότερο των ημίγλυκων και Merlot κρασιών.

Από τα λευκά θα πρότεινα 2 από τα καλύτερά μου, τα οποία είναι φρουτένια

1) Λημνία Γη (Η Λήμνος έχει την τιμητική της)

2) Στροφιλιά Λευκό

Από κόκκινα πάλι έχω 2 αγαπημένα

1) Νέα Γη

2) Νότιος, εξαιρετικό Αγιωργίτικο

Αν ανακαλύψω κανα άλλο το οποίο θα με ενθουσιάσει θα σας τα πω

Καλη συνέχεια


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είναι φαν των κόκκινων πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσει Ξυνόμαυρο Κτήμα Καρυδά..

Είναι κρασάκι Νάουσας, ενός μικρού οινοποιίου αλλά είναι κατ εμέ απίθανο!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Δεν μπορω να πω οτι ειμαι φαν του κρασιου, ομως το Κατωγι Αβερωφ το κοκκινο ειναι το κατι αλλο! Εξαιρετικο! Το μονο που πινω με τοση ευχαριστηση.


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είναι φαν των κόκκινων πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσει Ξυνόμαυρο Κτήμα Καρυδά..

Είναι κρασάκι Νάουσας, ενός μικρού οινοποιίου αλλά είναι κατ εμέ απίθανο!

η ναουσα και η δραμα εχουν φοβερους παραγωγους με μερακι.

βοηθα βεβαια και το μερος;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τα κρασιά εκεί ειναι το κάτι άλλο...

Ειδικά οι ποικιλίες του ξυνόμαυρου εχουν βραβευτεί απειρες φορές...

Μακάρι να εβαζαν μυαλο σε αυτο το κρατος και να εκαναν εξαγωγες τα τόσο ωραια προιοντα μας!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...