Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Kαλησπέρα στην ομάδα και από ένα ακόμη καινούριο μέλος.  Σε λίγους μήνες κλείνω τα 46 και μόλις την προηγούμενη βδομάδα επισκεφτήκαμε γνωστό κέντρο εξωσωματικής στο κέντρο της Αθήνας με άριστες κριτικές για να προχωρήσουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής με δικά μου ωάρια. Οι πιθανότητες είναι μονοψήφιες όπως μας είπαν, αλλά υπάρχουν.

      Θα ήθελα να ρωτήσω  τη δική σας γνώμη βάσει των εμπειριών σας. Αξίζει να προσπαθήσουμε με δικά μου ωάρια στην ηλικία των 46; Ή θα ταλαιπωρηθούμε μάταια χάνοντας πολύτιμο χρόνο; Θα θεωρούσατε τα ωάρια δότριας μονόδρομο; 

      Καλώς ήρθες !! Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι θέμα χρόνου αλλά χρημάτων. Αν έχεις χρήματα φυσικά Κ αξίζει να δοκιμάσεις Κ με δικά σου ωάρια. Εντάξει είναι αρκετά δύσκολο να υπάρξει υγιές εγκυμοσύνη αλλά μια μικρή πιθανότητα υπάρχει ανάλογα Κ με τις εξετάσεις σου βέβαια . 

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Άστο εγώ δεν έχω τέτοια προνόμια. Είμαι σε φροντιστήριο με σύμβαση ορισμένου χρόνου. Τον Μάιο απολύομαι δηλαδή. Οπότε από Σεπτέμβρη δεν ξέρω τι θα γίνει. Αν θα με ξαναπάρουν δηλαδή...........Κατάλαβες?Είναι περίεργα. Άστα. Με αγχώνει και αυτό. :P:|

Λοιπόν. Κατ' αρχήν το ΙΚΑ θα σου δώσει την άδεια που δικαιούσαι μετά την ΠΗΤ, δηλαδή 2 μήνες +1 λόγω διδύμων. Τώρα για τπ Σεπτέμβριο... αυτό καλό είναι να το συζητήσεις από τώρα με τον εργοδότη σου και να ξέρεις ότι από τη νομοθεσία απαγορεύεται να σου αρνηθεί εργασία λόγω τέκνου, απλά θα πας όταν λήξει η αδειά σου. Αυτό τουλάχιστον ξέρω ότι ισχύει στους περισσότερους συμβασιούχους. Τα φροντιστήρια ίσως είναι λίγο πιο αυστηρά λόγω υπερπροσφοράς εργατικού δυναμικού, αλλά δεν είναι ικακό να ρωτήσεις, ειδικά αν ήσουν στον ίδιο εργοδότη πολλά έτη.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και βέβαια δεν θα καταθεσουμε τα οπλα.Θα συνεχίσουμε να κάνουμε οτι και πριν απλα θα πάρει λίγο χρόνο.Ηδη εγω δεν λειτουργω οπως πριν 1 μηνα.Εχω βρει καλύτερους ρυθμους και προλαβαινω να κανω και δυο πραγματα.Τωρα περιμενω να ανοιξει λίγο ο καιρος για να παρω τους δρόμους σπρωχνοντας ενα καρότσι!

Αύριο 14 βαθμούς και το Σ/Κ 20!!!! Αντε πάει και ο χειμώνας. Εμπρος να ξεχυθούν τα καρότσια και οι κοιλιές!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Κατ' αρχήν το ΙΚΑ θα σου δώσει την άδεια που δικαιούσαι μετά την ΠΗΤ, δηλαδή 2 μήνες +1 λόγω διδύμων. Τώρα για τπ Σεπτέμβριο... αυτό καλό είναι να το συζητήσεις από τώρα με τον εργοδότη σου και να ξέρεις ότι από τη νομοθεσία απαγορεύεται να σου αρνηθεί εργασία λόγω τέκνου, απλά θα πας όταν λήξει η αδειά σου. Αυτό τουλάχιστον ξέρω ότι ισχύει στους περισσότερους συμβασιούχους. Τα φροντιστήρια ίσως είναι λίγο πιο αυστηρά λόγω υπερπροσφοράς εργατικού δυναμικού, αλλά δεν είναι ικακό να ρωτήσεις, ειδικά αν ήσουν στον ίδιο εργοδότη πολλά έτη.

Ωραία είναι όλα αυτά που λες αλλά δυστυχώς είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα από οικονομικής πλευράς, οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πάω. Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Αν όχι εκεί θα βρω κάπου αλλού. Δεν θα χαθώ πιστεύω.........:):)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι όλα αυτά που λες αλλά δυστυχώς είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα από οικονομικής πλευράς, οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πάω. Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Αν όχι εκεί θα βρω κάπου αλλού. Δεν θα χαθώ πιστεύω.........:):)

Αυτό ειδικά να μη σε αγχώνει.... Μάλιστα τώρα που λένε ότι η γλωσσομάθεια είναι κεντρικό σημείο της εκπαιδευσης.

Αλήθεια, έχεις σκεφτεί να εκμεταλλευτείς αυτή την περίοδο για ασεποδιάβασμα; να μου κάνεις και εμένα παρέα στα διαβάσματά μου;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειδικά να μη σε αγχώνει.... Μάλιστα τώρα που λένε ότι η γλωσσομάθεια είναι κεντρικό σημείο της εκπαιδευσης.

Αλήθεια, έχεις σκεφτεί να εκμεταλλευτείς αυτή την περίοδο για ασεποδιάβασμα; να μου κάνεις και εμένα παρέα στα διαβάσματά μου;

Να σου πω την αλήθεια βαριέμαι οικτρά το συγκεκριμένο διάβασμα. Μπλιααχ δηλαδή....... Εσύ το έχεις ρίξει στο διάβασμα ε? Μπράβο παιδί μου. Μπράβο........ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω την αλήθεια βαριέμαι οικτρά το συγκεκριμένο διάβασμα. Μπλιααχ δηλαδή....... Εσύ το έχεις ρίξει στο διάβασμα ε? Μπράβο παιδί μου. Μπράβο........ :)

Τι μπράβο, το βλέπω σαν τρόπο να πολεμάω το άγχος. Εξ' ου και οι τόσες ώρες στο ιντερνετ. Ξέρεις τι ωραία αρθράκια έχει; Καλά, όχι τόσο ωραία όσο αυτά για τα δίδυμα ή οι συζητήσεις μας εδώ, αλλά τουλάχιστον χρήσιμα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκιές μανούλες και όμορφες εγκυούλες...επιτέλους κατάφερα να μπω γιατί είχε μπλοκάρει ο λογαριασμός μου...υπάρχει κι άλλη ιοκάστι!!!Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες..σας εύχομαι να είστε καλά να μεγαλώσετε τα μπεμπάκια σας, να τα χαρείτε και να τα δείτε όπως θα επιθυμούσατε....Εγκυούλες με το καλό να έρθει η στιγμή να ζήσετε την απόλυτη ευτυχία, καθώς θεωρώ ότι το μόνο πιο υπέροχο απο το να φέρεις μια ζωή στον κόσμο είναι να φέρεις 2!!

Εμείς λοιπόν που λέτε είμαστε πλέον 2 μηνών και κάτι ψιλα, γελάμε ασταμάτητα, δεν γκρινιάζουμε πια και ναι επικοινωνούμε...Ο μπεμπούκος είναι 5300 και η μπέμπα 4400...έχουμε ψηλώσει πολύ και επιτέλους μας κάνουν τα ρουχαλάκια μας!! Να σταματούσαμε και το βραδινό ξύπνημα τέλεια θα ήταν αλλά να μην τα θέλω όλα δικά μου. Πάντως κορίτσια καμία σχέση πως ήταν πριν 1 μήνα τα μπεμπέ με τώρα και φαντάζομαι ότι θα έρθουν πολύ πιο όμορφες στιγμές....Καλήμέρα λοιπόν θα μπω κι εγώ ξανά στη παρέα σας.....ελπίζω να με θέλετε...φιλάκια


leMup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε?

Εμεις συνεχιζουμε σταθερα αυπνοι το βράδυ!:mrgreen: Τις αφηνουμε να ξυπνησουν μονες τους κ αυτες ξυπνανε για να φανε οτι ώρα να είναι. Σημερα ξεμπερδεψαμε στις 6 το πρωι, μεχρι που ξυπνησε η μια μπεμπα για να φάει στις 9. Αντε να ερθει ο καιρος που θα κοιμούνται όλο το βράδυ, γιατι τωρα εφαρμοζουν σχέδιο εξοντωσης της μαμας κ του μπαμπα. Ευτυχως παιρνουν βάρος, αν κ η μια με την άλλη εχουν τελειως διαφορετικους ρυθμους στην διατροφη κ σε ολη την συμπεριφορα τους.Εχουν πολλη πλάκα τα ατιμα..δεν μπορω ουτε να τα μαλώσω!:tongue:


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιοκάστη μου μια χαρα τα μπεμπούλια σου!Αχ πως περιμένω να αρχισουμε και εμεις τα γελάκια!Προς το παρόν γελαμε οποτε το θυμηθούμε.Τι ωρα σου ξυπνανε το βραδυ?Εχεις βοηθεια και τα ταιζεις και τα δυο μαζι?

Συμπεθερα και μενα αν τα αφηνα να κανουν οτι θελουν θα ξυπναγαν εντελως ασχετες ωρες.Ομως οταν τα ξημερωματα μου ξυπνησει ο πρωτος,τον καθυστερω με την πιπιλα του μεχρι να ξυπνησει και ο αλλος να φανε μαζι.Θελω το πρωτο πρωινο να εγκατασταθει στις 7.Προς το παρόν μια ειναι 6 και μια 7.Μετα λοιπόν αναλογα το πρωινο φτιαχνω εγω το υπολοιπο προγραμμα ουτως ωστε το τελευταιο γευμα να βγαίνει 11-11:30.Για προσπαθησε το εφόσον εχεις βοήθεια να τα ξεγελας λιγο για να περναει η ωρα και να ταιζονται μαζι.Θα σου μεινει λίγος χρόνος και για σας

Εμεις απο εχθες εχουμε μια μικρή γκρίνια αλλα ελεγχομενη προς το παρόν.Μπορει να πονανε λιγο ποιος ξερει.Παλι καλα κοιμηθηκαμε το βραδυ.12:30 με 5:30.Λιγο χαζολόγημα καμια ωριτσα για να περασει η ωρα και φαγαμε στις 7.Που θα παει θα το συνηθησουν καποια στιγμη.Εγω θα επιμείνω και ας μενω ξυπνια


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω.Δεν πρόλαβε να σταματήσει το αίμα απο την γεννα και να σου αδιαθέτησα γαμώτο:twisted:.Και μιλάμε για τρελή ποσότητα

Δεν μπορω αλλο τις σερβιέτες.Θα βαλω τα κλαματα:cry::?


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Twins 2010 έγραψες κάτι για 2 μήνες συν 1 για το ΙΚΑ..Που το είδες;είχα ρωτήσει πριν καιρό )κανα 2 μήνες) και μου είπαν ότι δεν ισχύει κατι τέτοιο....για πες πληροφορίες....

Η αλήθεια είναι και εμένα μου το είπαν αυτό. Ξέρω ότι σιγουρα υπάρχει σε ΦΕΚ για ασφαλισμένους δημοσίου (το έχω), αλλά για το ΙΚΑ δεν έχω κάτι γραπτώς. Για να μην παραπλανώ τον κόσμο, νομίζω ότι στο forum του parents.gr έχει εκτενή αναφορά τόσο για τις άδειες λοχείας όσο και για τις άδειες ανατροφής... άλλος πόνος και αυτός.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλγα μου κάπως έτσι κάνω κι εγώ με τον ύπνο.Δηλ. όταν ξυπνούν κατά τις 6 τα παραπλανώ λίγο..Ο μπέμπης κοιμήθηκε επί 2 βράδια 7 ώρες και χάρηκα αλλα μάλλον ήταν τυχαίο. Εγώ που λες το βράδι είμαι μόνη, δεν ξυπνάω πλέον τον άντρα μου γιατί κάποιος πρέπει και να δουλεψει, αλλά με την άγια πιπίλα την ρυθμίζω την κατάσταση.Μέχρι να κλέισουν τον 3ο μήνα νομίζω ότι έτσι θα είναι, μετά ευελπιστώ να το κοιμούνται πιο πολύ. υπάρχουν κάποιοι τρόποι αλλά δεν θέλω να επέμβω γιατί για να ξυπνάνε σημαίνει ότι έχουν ανάγκη το γάλα για την ανάπτυξή τους..

Για το Ικα θα σας πω αύριο, θα πάω από εκεί...


leMup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...