Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Kαλησπέρα στην ομάδα και από ένα ακόμη καινούριο μέλος.  Σε λίγους μήνες κλείνω τα 46 και μόλις την προηγούμενη βδομάδα επισκεφτήκαμε γνωστό κέντρο εξωσωματικής στο κέντρο της Αθήνας με άριστες κριτικές για να προχωρήσουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής με δικά μου ωάρια. Οι πιθανότητες είναι μονοψήφιες όπως μας είπαν, αλλά υπάρχουν.

      Θα ήθελα να ρωτήσω  τη δική σας γνώμη βάσει των εμπειριών σας. Αξίζει να προσπαθήσουμε με δικά μου ωάρια στην ηλικία των 46; Ή θα ταλαιπωρηθούμε μάταια χάνοντας πολύτιμο χρόνο; Θα θεωρούσατε τα ωάρια δότριας μονόδρομο; 

      Καλώς ήρθες !! Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι θέμα χρόνου αλλά χρημάτων. Αν έχεις χρήματα φυσικά Κ αξίζει να δοκιμάσεις Κ με δικά σου ωάρια. Εντάξει είναι αρκετά δύσκολο να υπάρξει υγιές εγκυμοσύνη αλλά μια μικρή πιθανότητα υπάρχει ανάλογα Κ με τις εξετάσεις σου βέβαια . 

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

καλα ειναι!Προσπαθω να τους κοψω το βραδινο.Κατι καταφερνουμε σιγα σιγα.Τρωνε στις 12 και μετα στις 6-7 το πρωι.Οχι παντα ομως θελουμε δουλιτσα ακομη

Ευτυχως ειναι αρκετα ησυχα μωρα.Κλαίνε για να φάνε και που και που αν εχουν καμια ανησυχια

Κολικούς δεν εχουμε γιατι λογω της αλλεργιας στο γαλα πινουν υποαλλεργικο το οποιο ειναι και για κολικους

Η νυστα νυστα όμως.Αυτο δεν αλλαζει.Κουραση βρε κοριτσια αλλα....Δεν το αλλαζω με τιποτα στον κόσμο!!Τα εχει φτυσει και η μανα μου.Συνεχεια εδω ειναι

Αφήστε που συναχωθηκε ο αντρας μου και τον εχω σε καραντινα με μασκα


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

το ΓΑΙΑ είναι το Ντυνάν; Δεν ξέρω κανένα που γέννησε εκεί, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν άλλες.

Εγώ πρέπει να το ξεκαθαρίσω επιτέλους με το θέμα του μαιευτηρίου. Α, και αύριο πρέπει να θυμηθώ να πάρω τηλέφωνο για το ραντεβού της β' επίπέδου (το λέω-γράφω για να μην το ξεχάσω)


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

το ΓΑΙΑ είναι το Ντυνάν; Δεν ξέρω κανένα που γέννησε εκεί, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν άλλες.

Εγώ πρέπει να το ξεκαθαρίσω επιτέλους με το θέμα του μαιευτηρίου. Α, και αύριο πρέπει να θυμηθώ να πάρω τηλέφωνο για το ραντεβού της β' επίπέδου (το λέω-γράφω για να μην το ξεχάσω)

Ναι βρε στο Ντυνάν είναι. Α δεν έχεις κλείσει?Έγώ έκλεισα για τις 15 Απρίλη στο ΕΜΒΡΥΟ. Εσύ που θα την κάνεις την β' επιπέδου?:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλγα: ερώτηση κρίσεως για εμάς τις μέλλουσες διδυμομαμάδες!

Φαντάζομαι ότι πριν γεννήσεις δουλευες. Πως σου φαίνεται που τώρα αντί για δουλειά είσαι full time mum 2 αγοριών; Τι είναι πιο κουραστικό; Η δουλειά ή τα μωρα;

Και περαστικά στον άντρα σου και γρήγορα (αλλιώς τώρα θα φροντίζεις 3 άντρες)!!!!!!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε στο Ντυνάν είναι. Α δεν έχεις κλείσει?Έγώ έκλεισα για τις 15 Απρίλη στο ΕΜΒΡΥΟ. Εσύ που θα την κάνεις την β' επιπέδου?:P

Στο Κέντρο Μητέρας- Εμβρύου (στη Μιχαλακοπούλου είναι) και λέω για 7/4. Έχει ένα γιατρό που έχει φοβερή πλάκα! Πολύ διασκεδαστικό υπερηχογράφημα!!!!!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο Κέντρο Μητέρας- Εμβρύου (στη Μιχαλακοπούλου είναι) και λέω για 7/4. Έχει ένα γιατρό που έχει φοβερή πλάκα! Πολύ διασκεδαστικό υπερηχογράφημα!!!!!

Ωραία. Έχω κ' γι αυτό μια περιέργεια, αγωνία..... Να δούμε πως θα πάει. Να πάρω και το dvd να δω και τις φατσούλες τους.............. Ωραίααααα......:P:p

Link to comment
Share on other sites

το να μεγαλωνεις δυο μωρα ειναι παρα πολυ δυσκολο γιατι δεν ειναι το 8ωρο στην δουλεια.Διαρκει 24 ωρες το 24ωρο.Ομως η ευτυχια ειναι μεγαλη να εχεις δυο πλασματακια που δεν την εχεις πηγαινοντας για δουλεια!χαχαχα

Η αρχη ειναι λιγο ζορι μετα συνηθιζεις.Φτιαχνεις το προγραμμα σου αρκει να μην το χαλας


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

το να μεγαλωνεις δυο μωρα ειναι παρα πολυ δυσκολο γιατι δεν ειναι το 8ωρο στην δουλεια.Διαρκει 24 ωρες το 24ωρο.Ομως η ευτυχια ειναι μεγαλη να εχεις δυο πλασματακια που δεν την εχεις πηγαινοντας για δουλεια!χαχαχα

Η αρχη ειναι λιγο ζορι μετα συνηθιζεις.Φτιαχνεις το προγραμμα σου αρκει να μην το χαλας

Πάντως εμένα να σου πω την αλήθεια με αγχώνει το γεγονός όλο. Θα τα καταφέρω, δεν θα τα καταφέρω, πως θα είναι, θα είμαι καλή, δεν θα είμαι, όλα αυτά ξέρεις τώρα. Θα πάω για δουλειά και μετά από δύο μήνες περίπου οπότε με αγχώνει και αυτό. Θα έχω βέβαια αρκετή βοήθεια. Να μην είμαι και πλεονέκτρα........:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και βεβαια θα τα καταφερεις!Τι ειμαστε εμεις πιο εξυπνες?

Καλο παντως που εχεις βοηθεια.Χρειαζεται για να σου μενει λιγος χρονος αναμεσα στα γευματα.Επειδη ειμαστε και εμεις παντα δυο ή εγω και η μανα μου ή με τον αντρα μου ταιζονται και τα δυο μαζι


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια θα τα καταφερεις!Τι ειμαστε εμεις πιο εξυπνες?

Καλο παντως που εχεις βοηθεια.Χρειαζεται για να σου μενει λιγος χρονος αναμεσα στα γευματα.Επειδη ειμαστε και εμεις παντα δυο ή εγω και η μανα μου ή με τον αντρα μου ταιζονται και τα δυο μαζι

Φαντάζομαι ότι δεν τα θηλάζεις μόνο. Βγάζεις και με το θήλαστρο ε? Ή όχι? Αυτό μου φαίνεται δύσκολο. Το θέμα του φαγητού. Πως θα οργανωθεί. Κ βέβαια αυτόπου με αγχώνει πολύ είναι η πρώτη μέρα στο σπίτι. Μόλις γυρίσω από το μαιευτήριο. Τί κάνω? Τι άγχος...........;)

Link to comment
Share on other sites

Όλγα, όπως σου έχω πει και άλλες φορές θα ακολουθήσω απόλυτα το παράδειγμα σου με τα δύο άτομα ταυτόχρονα! Απλά, ξέρεις μου φαίνεται περίεργο που μέχρι τώρα είχα μία ζωή που δούλευα συνεχώς και έλεγα ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνω full time mum. Ξαφνικά, τώρα που πήρα άδεια, μου φαίνεται άλλες φορές ότι σκεφτόμουν βλακείες και τώρα είναι η πραγματική ζωή, από την άλλη πλευρά δεν θέλω απλώς να καταθέσω τα όπλα και να παρατήσω ότι έκανα μέχρι τώρα. Κάπου θα υπάρχει η ισορροπία φαντάζομαι....

Και Glor... για δες μήπως μπορείς να πάρεις άδεια ανατροφής...Εγώ έχω αρχίσει ήδη να καλοκοιτάζω τα νομικά θέματα. Και νομίζω ότι τα ταμεία δίνουν παράταση έτσι κι αλλιώς στην άδεια λοχείας +1 μήνα αν έχεις δίδυμα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλγα, όπως σου έχω πει και άλλες φορές θα ακολουθήσω απόλυτα το παράδειγμα σου με τα δύο άτομα ταυτόχρονα! Απλά, ξέρεις μου φαίνεται περίεργο που μέχρι τώρα είχα μία ζωή που δούλευα συνεχώς και έλεγα ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνω full time mum. Ξαφνικά, τώρα που πήρα άδεια, μου φαίνεται άλλες φορές ότι σκεφτόμουν βλακείες και τώρα είναι η πραγματική ζωή, από την άλλη πλευρά δεν θέλω απλώς να καταθέσω τα όπλα και να παρατήσω ότι έκανα μέχρι τώρα. Κάπου θα υπάρχει η ισορροπία φαντάζομαι....

Και Glor... για δες μήπως μπορείς να πάρεις άδεια ανατροφής...Εγώ έχω αρχίσει ήδη να καλοκοιτάζω τα νομικά θέματα. Και νομίζω ότι τα ταμεία δίνουν παράταση έτσι κι αλλιώς στην άδεια λοχείας +1 μήνα αν έχεις δίδυμα.

Άστο εγώ δεν έχω τέτοια προνόμια. Είμαι σε φροντιστήριο με σύμβαση ορισμένου χρόνου. Τον Μάιο απολύομαι δηλαδή. Οπότε από Σεπτέμβρη δεν ξέρω τι θα γίνει. Αν θα με ξαναπάρουν δηλαδή...........Κατάλαβες?Είναι περίεργα. Άστα. Με αγχώνει και αυτό. :P:|

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια δεν θα καταθεσουμε τα οπλα.Θα συνεχίσουμε να κάνουμε οτι και πριν απλα θα πάρει λίγο χρόνο.Ηδη εγω δεν λειτουργω οπως πριν 1 μηνα.Εχω βρει καλύτερους ρυθμους και προλαβαινω να κανω και δυο πραγματα.Τωρα περιμενω να ανοιξει λίγο ο καιρος για να παρω τους δρόμους σπρωχνοντας ενα καρότσι!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...