Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Κορίτσια χάθηκα μιας και έλιωσα στον ύπνο σήμερα και τώρα να μαι μεταμεσονύχτιο με το μάτι γαρίδα...:D

Τα νέα από τον γιατρό είναι καλά! Ο μπεμπαρίκος ανέβηκε στο βάθος της μήτρας. Ο άτιμος πλακούντας όμως δεν μας έκανε την χάρη να κουνηθεί λιγάκι αυτή τη φορά....τι να κάνουμε... Με υπομονη και πολλή προσοχή κάνω τον σταυρό μου και συνεχίζω...

Ρε παιδιά, πολύ συγκινήθηκα που τον είδα να μου κουνάει χεράκια και ποδαράκια....όλο κουνιόταν ο ατιμούλης!!!! Και σε κάποια φάση έφερε και την πατούσα στο στόμα....:rolleyes:

Για τις κρέμες που λέτε....εμένα ούτε να τις φτήαουν τα παιδιά μου...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. τι μου κάνετε σήμερα;

Εμείς είμαστε πολύ καλά.. Μέσα στην τρελλή χαρά, το γέλιο και τα φιλιά.. Κάθε μέρα ερωτεύομαι τον γιο μου όλο και περισσότερο.. όχι να το παινευτώ αλλά είναι πραγματικά κούκλος και καλό παιδάκι.. καθόλου γκρινιάρης.. Τώρα θα μου πείτε όλες οι μάνες τα ίδια λένε για τα παιδιά τους.. ναι, αυτό είναι αλήθεια αλλά εγώ έτσι αισθάνομαι..

Νόρα μου εμείς δεν πήραμε ποτέ κουτάλι σιλικόνης.. Στην αρχή ξεκινήσαμε με ένα απλό πλαστικό κουταλάκι και μετά πήρα από Jumbo 3 κουταλάκια με πολύ μικρή καμπύλη μπροστά και τρώμε τέλεια με αυτό.. Μήπως να της το δοκιμάσεις;

Θέλω να πάρω τη γιατρό τηλέφωνο για να πάμε το Σάββατο να μας δει.. Έχουμε να πάμε 2 μήνες και ανυπομονώ να δω πόσο έχει ψηλώσει γιατί το βλέπω με το μάτι αλλά θέλω να το δω και γραμμένο!

Βασδέλη μου χαίρομαι τόσο πολύ για σένα.. μου έρχονται στο μυαλό τα δικά μου και συγκινούμαι.. Σήμερα στη λαϊκή ήταν μια μαμά με ένα μωρό 40 ημερών στο καρότσι.. Ζήλεψα κορίτσια.. θέλω κι άλλο..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Τι μου κάνετε; Σας διάβασα στα γρήγορα και βεβαίως έχω να πω στην καθεμιά σας πολλά. Ξεκινώ λοιπόν!

Βασδέλη μου, πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά! Ο μικρούλης σου είναι δυνατός κι είμαι σίγουρη πως θα φτάσει πολύ πιο πάνω από την 32η εβδομάδα που θέλουμε! Καλέ, δεν ήξερα ότι είσαι συνάδελφος! Κι εγώ σπούδασα στο ΑΠΘ Φιλολογία ελληνική! Λες να ήμασταν την ίδια περίοδο; Μάλλον την ίδια θα ήμασταν αφού δεν έχουμε διαφορά ηλικίας!

Νόρα μου, περαστικά στο κοριτσάκι σου! Μωρέ, το καημενούλι τι έπαθε! Πολλά φιλάκια να της δώσεις.

Εχω να σου πω πως από τα όσα διάβασα συμφωνώ με τα κορίτσια πως έδωσες πνοή στην παρέα μας! Όχι ότι δεν μιλούσαμε αλλά η αλήθεια είναι πως είχαμε καιρό να πούμε τόσα πολλά! Χαίρομαι που ήρθες στην παρέα μας!

Μάγδα μου, δεν κανονίσαμε ακόμη για βάφτιση! Βλέπεις, λέγαμε για Πάσχα, αλλά η νονά είναι από μακριά και τώρα είναι έγκυος η κοπέλα! Ετσι, δεν έχει απαντήσει ακόμη για το πότε, αφού κι αυτή θέλει πρώτα από όλα να διασφαλίσει την εγκυμοσύνη της! Κι εγώ βεβαίως βάζω πάνω από όλα αυτή τη στιγμή να είναι καλά η γυναίκα και να έχει μια καλή εγκυμοσύνη! Ελπίζω να τα καταφέρει και να την βαφτίσουμε, γιατί μεγάλωσε το πουλάκι μου και αν δεν γίνει το Πάσχα μετά πάμε για Σε΄πτέμβρη που είναι πολύ αργά!

Οσο για τις κρέμες θα συμφωνήσω με Δόμνα!

Μανου, βλέπω πως η κορούλα σου έγινε πλέον μια δεσποινίδα που βγαίνει με τις φίλες της! Τώρα θέλει προσοχή από την πλευρά σου! Κατανόηση, διακριτικότητα μα και έλεγχος!

Μηλίτσα, μπήκες και βγήκες πάλι σαν σίφουνας! Περνάς δύσκολη περίοδο, ε; Χαίρομαι τουλάχιστον που η κόρη σου το πήρε κάπως χαλαρά!

Dόμνα μου, ζήλεψες το ασαράντιστο; Αντε, βουρ! για δεύτερο! Το ξέρεις ότι τώρα μπορεί να τα καταφέρετε μόνοι σας; Πάντως μία γνωστή μου που στο πρώτη της δυσκολεύτηκε και τελικά προχώρησε σε σπερματέγχυση κι έμεινε έγκυος, τώρα τα κατάφερε μόνη της και περιμένει το δέυτερο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου νέα τώρα!

Ελειψα τόσες μέρες, γιατί έλειπε ο άντρας μου και δεν είχα μαζί μου το λαπ τοπ!

Η μικρή μου είναι καλά. Μεγαλώνει και ομορφαίνει! Καταλαβαίνει τα πάντα! Χτυπάει παλαμάκια, κάνει ζήλεια, δείχνει με το χεράκι της, ενθουσιάζεται, τσαντίζεται, κάνει νάζια! Είναι υπέροχη!

Εγώ δεν είμαι καλά και έχω στενοχωρεθεί πάρα πολύ, γιατί ψάχνοντας το δερματολογικό θέμα που έχω εκεί κάτω ( εκεί πήγε να βγει, ρε γμτ;;;;), έμαθα τελικά ότι είναι νευροδερματίτιδα! Και οι δυο δερματολόγοι που είδα είπαν πως είναι καθαρά άγχος και πως έχει πλέον σωματοποιηθεί! Εδωσαν κορτιζόνη και συμβουλές για αλλαγή τρόπου ζωής και σκέψης! Δεν πήρα την κορτιζόνη γιατί ξέρω μετά από τόσα χρόνια πως η θεραπεια της είναι αποτελεσματική μόνο για όσο την χρησιμοποιώ. Μετά φτού! και από την αρχή! Πήγα λοιπόν σε ομοιοπαθητικό μην και με βοηθήσει! Αυτός είπε να προσπαθήσουμε και μου έδωσε κάτι χάπια φυτικά και στην περιοχή είπε να βάζω είτε καλέντελα, είτε λάδι απλό, είτε κηραλοιφή, ή tea tree oil! Εχω μία εβδομάδα που ξεκίνησα αλλά ακόμη δεν έχω δει βελτίωση! Θα έλεγα πως η κατάσταση έχει πλέον ξεφύγει! Εχω απίστευτη φαγούρα σε όλη την περιγεννητική περιοχή (μπρος - πίσω) κι είμαι στα κακά μου τα χαλια! Κορίτσια, άνθρωπος άλλος να μην πάθει τέτοιο πράγμα! Διαβάζω και στο ίντερνετ πως δεν θεραπεύεται και τρελαίνομαι! Εντάξει, έχω κι έναν σύζυγο με ανάγκες στο κάτω κάτω! Τι θα γίνει; Θα είμαι συνέχεια με αλοιφές και με πόνο και παράπονα πως δεν μπορώ, με τσούζει και στοπ; Ξέρετε πόσο χάλια είμαι; Και το καλό είναι πως μου λένε πως αν δεν αποβάλω το άγχος, δεν θα δω γιατρειά! Μα αυτό από μόνο του μου δημιουργεί άγχος..........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα κι από μένα..

Χθες το βράδυ το αγοράκι μου είχε κάποιες ενοχλήσεις και ξύπναγε κάθε μια ώρα περίπου.. Κάποια στιγμή κατά τις 1 τον παίρνω στο δικό μας κρεβάτι, του φτιάχνω 150 γρμ. γάλα και τον ξαπλώνω δίπλα μου.. ε αυτό ήταν.. σε λιγότερο από 10 λεπτά είχε κοιμηθεί το μωρό μου.. δεν έκανε κιχ όλο το βράδυ και ξύπνησε μια και καλή στις 8 όλο χαρά και γεμάτος ενέργεια.. Δεν τον χόρταινα να τον κοιτάω έτσι που κοιμόταν μακάρια..

Κορίτσια θέλω τη βοήθειά σας σε κάτι.. Ο μικρός μου τον άλλο μήνα γίνεται ενός χρονού ακριβώς.. Μέχρις στιγμής και μέχρι τον Σεπτέμβρη τον κρατάει και θα τον κρατάει η πεθερά μου.. Θέλω όμως από Σεπτέμβρη να τον στείλω παιδικό σταθμό.. πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο για το παιδί να είναι με παιδάκια της ηλικίας του και όχι με έναν μεγάλο άνθρωπο.. Έκανα μια πρώτη έρευνα και τη Δευτέρα έχω ραντεβού σε έναν παιδικό σταθμό στον Κολωνό.. Στο ΕΣΠΑ δεν υπάρχει περίπτωση να μας πάρουν λόγω υψηλού οικογενειακού εισοδήματος και βρεφονηπιακοί δημόσιοι στον Δήμο Αθηναίων ελάχιστοι που και εκεί λόγω υψηλού εισοδήματος αμφιβάλλω αν έχουμε πιθανότητες.. Αν υπάρχουν μανούλες που μένουν κοντά στο κέντρο της Αθήνας (Κάτω Πατήσια - Γαλάτσι - Ν. Φιλαδέλφεια) και έχουν παιδάκια που τα στέλνουν σε παιδικό θα ήθελα να μου πείτε αν είστε ευχαριστημένες και σε τι τιμές κυμαίνονται..

Ήδη με τον παιδικό που μίλησα μου είπαν ότι οι εγγραφές για τον Σεπτέμβρη θα αρχίσουν σε λίγο καιρό και οι μισές θέσεις είναι ήδη καλυμμένες από τώρα.. οπότε λογικά θα πρέπει να αρχίσω κάπως εντατικότερα το ψάξιμο..

Margi μου εγώ πρώτη δεν στο είχα πει πως είναι ψυχοσωματική αντίδραση αυτή η φαγούρα;;; Νομίζω ότι λόγω των καταστάσεων που έχεις περάσει στο παρελθόν όλη η ένταση, η κούραση, η στενοχώρια όντως συσσωρεύτηκαν και σωματοποιήθηκαν.. Μόνη λύση για μένα είναι να δεις έναν ψυχολόγο.. Μη το γελάς σε παρακαλώ.. έτσι θα μπορέσεις να βάλεις σε μια τάξη όλα όσα σε ενοχλούν και θα βοηθήσεις πραγματικά τον εαυτό σου..

Κι εγώ στο παρελθόν αντιμετώπιζα διάφορα ψυχοσωματικά.. Εκεί που καθόμουν ξαφνικά μαύριζε ο κόσμος.. Πήγα σε ψυχολόγο και βοηθήθηκα ειλικρινά.. Τώρα ξέρω να μιλάω και να αντιμετωπίζω καταστάσεις.. Ελπίζω να μη παρεξήγησες την καλή μου πρόθεση..

Φιλάκια πολλά


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, συμφωνώ μαζί σου και στο θέμα του παιδικού και στο θέμα του ψυχολόγου!

Λένε όμως πως η ομοιοπαθητική είναι και μία εναλλακτική μέθοδος ψυχολογίας! Μιλήσαμε με τον ομοιοπαθητικό και του είπα τι με αγχώνει ( μάνα και άντρας). Μου έδωσε κάποιες συμβουλές. Είπε να μην τα κρατάω όλα μέσα μου, να μιλάω κι αν βλέπω πως δεν με ακούει κανείς, να σφυρίζω αδιάφορα! Εμένα αυτό είναι το προβλημά μου! Πώς δεν με ακούει κανείς και όταν λέω κάποιο παράπονο με καταφέρνουν με τον τρόπο τους να με κάνουν να τσαντίζομαι, να φωνάζω και μετά να μου λένε πως φταίω κι από πάνω!

Για πες, μιας κι έχεις πάει σε ψυχολόγο, πώς ακριβώς προσεγγίζει τις καταστάσεις και πώς βοηθάει γενικότερα; Ας πούμε εσένα σε πόσες συνεδρίες σε βοήθησε, τι σου είπε που σε έκανε να αισθανθείς καλύτερα;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Δομνινα νομιζω οτι καλα θα κανεις να στειλεις το παιδι παιδικο εαν και το τελειο για εμενα θα ηταν να ξεκινησει στο 2ο εξαμηνο, απλως να ξερεις οτι στην αρχη μπορει να εχετε πολλες ιωσεις!!! Αληθεια δινεις ξενο γαλα στο μικρο??? Ρωταω γιατι οταν θα αρχισω δουλεια θα εχω θεματακι με το γαλα που πινει στης 8 το πρωι, θα βαλω φρουτοκρεμα(φρεσκια) στης 1030 και φαγακι 1330 με 1400 αλλα δεν θα μπορω να θηλαζω στης 8 το πρωι που ξυπναει!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νορα πως ειναι η μικρη???

Μαγδούλα μου κι εμείς λογικά γιατρό θα πάμε το Σάββατο, να μας μετρήσει, να μας ζυγίσει και να μας πει τι καινούργιο να προσθέσουμε στη διατροφή μας.. Λογικά θα ξεκινήσουμε ψαράκι και αυγό..

Γνώμη μου προσωπική είναι να μην της δώσεις κρέμες εμπορίου.. Ουσιαστικά δεν της προσφέρουν κάτι.. Εγώ δεν του έχω δώσει καμία πλην φαρίν λακτέ και αυτό γιατί τη φαρίν λακτέ την τρώω κι εγώ..

Το ρυζάλευρο δεν προσφέρει τίποτε και αφού φρουτόκρεμα θα της ξεκινήσεις με φρέσκα φρούτα δεν έχει νόημα να της δώσεις έτοιμη..

Εγώ για απογευματινό του δίνω είτε κανονικό γιαουρτάκι, είτε παιδικό γιαουρτάκι με δημητριακά, είτε φαρίν λακτέ είτε το ίδιο φαγητό που έφαγε το μεσημέρι..

Το ξαναλέω πάντως ότι είναι καθαρά προσωπική μου άποψη!

Δομνινα μου σκεφτομαι για τον μηνα αυτον να δωσω κρεμουλα οπως αυτες με βρωμη ή με δημητριακα και απο τον αλλο μηνα που θα μας αφησει να φαμε γιαουρτακι, αλλα δεν τα εχω συζυτησει ακομη με το γιατρο, η φαριν λακτε τι ειναι???


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζυ μου δεν ξερω τι να πω.... σε βγαινει σε κολπιτιδα ή μονο φαγουρα???? παντως εγω εχω παραγγειλει κρεμουλα με κεραλοιφη που να εχει μεσα σπαθολαδο και καλεντουλα ως ενυδατικη, δεν την δοκιμασα ακομη. Η ξεροδερμια φερνει φαγουρα καποια παιδακια εχουν ατοπικη δερματιτιδα (φανταζομαι πως ειναι αλλο απο αυτο που εχεις) και εχει ωραια σειρα η φρεζυντερμ.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νορα πως ειναι η μικρη???

Δομνινα μου σκεφτομαι για τον μηνα αυτον να δωσω κρεμουλα οπως αυτες με βρωμη ή με δημητριακα και απο τον αλλο μηνα που θα μας αφησει να φαμε γιαουρτακι, αλλα δεν τα εχω συζυτησει ακομη με το γιατρο, η φαριν λακτε τι ειναι???

Είναι πολύ μικρή ακόμη για να της ξεκινήσεις βρώμη και δημητριακά.. Η φαρίν λακτέ είναι σαν τη γνωστή μας μπισκοτόκρεμα.. Για μένα μακράν καλύτερη είναι του Γιώτης και τη βρίσκεις "Φαρίν - λακτέ Γιώτης"..

Όσον αφορά το ξένο γάλα.. Κι εγώ του δίνω που και που τώρα.. Του δίνω είτε το Nesclac είτε το Noulac σε αναλογία 50 -50.. Δηλαδή 50 γρμ γάλα - 50 γρμ νερό, 70 γρμ γάλα - 70 γρμ. νερό.

Να βγάλεις με θήλαστρο δεν έχεις τη δυνατότητα;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, συμφωνώ μαζί σου και στο θέμα του παιδικού και στο θέμα του ψυχολόγου!

Για πες, μιας κι έχεις πάει σε ψυχολόγο, πώς ακριβώς προσεγγίζει τις καταστάσεις και πώς βοηθάει γενικότερα; Ας πούμε εσένα σε πόσες συνεδρίες σε βοήθησε, τι σου είπε που σε έκανε να αισθανθείς καλύτερα;

Η αλήθεια είναι ότι για να μπορέσει να σε βοηθήσει πραγματικά πρέπει να είσαι διατεθειμένη να δουλέψεις πολύ με τον εαυτό σου και να λες μόνο αλήθειες.. Εμένα μου πήρε 4 ολόκληρα χρόνια.. στην αρχή με ατομικές θεραπείες και μετά με ομαδική ψυχοθεραπεία.. αλλά δεν είχα να αντιμετωπίσω και λίγα.. Μαθαίνεις σιγά σιγά να πιστεύεις στον εαυτό σου και να βάζεις το καλό του εαυτό σου πάνω από όλους και από όλα..

Και το σημαντικότερο Μάρτζι μου.. Τώρα έχεις και ένα παιδί που για να είναι εκείνο καλά πρέπει πάνω απ' όλα η μητέρα του να είναι καλά και σωματικά αλλά και ψυχικά..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα μου, καμία σχέση με την κολπίτιδα! Η κολπίτιδα είναι παιγνιδάκι......

Από που την παρήγγειλες την αλοιφή που λες;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi, ναι ντε! συνάδελφοι είμαστε και μάλλον ήμαστε και τα ίδια χρόνια στην Θεσσαλονίκη....Αθάνατες στιγμές...Έκανα συνολικά 6 χρόνια εκεί, 4 της σχολής και 2 που δούλεψα μετά σε Φροντιστήριο. Μετά ξεκίνησα να δουλεύω αναπληρώτρια σε Κυκλάδες και 12νησα (τα έχω κυριολεκτικά οργώσει). Εσύ είσαι αναπληρώτρια; πότε γυρνάς στη δουλειά;

Για το ζήτημα υγείας σου....να πας αν χρειαστεί σε συνεδρίες...θα σου κάνει καλό...έκανα κι εγω 2 χρόνια...Τα δερματικά τις περισσότερες φορές είναι εκδήλωση άγχους και καταπίεσης του οργανισμού....

Δομνίνα μου, εύχομαι καλά ψαξίματα με τον βρεφονηπιακό...Από την μεριά μου πιστεύω ωστόσο ότι ο Γεράσιμος είναι πολύ μικρούλης για να ξεκινήσει...ειδικά τον πρώτο χρόνο θα πρέπει να έχεις σίγουρα κάποιον stand by στο σπίτι γιατί ειδικά την πρώτη χρονιά αρρωσταίνουν πολύ συχνά...αλλά από την άλλη εσύ αποφασίζεις...Ξέρεις κι εμείς τον μικρό μας τον ξεκινήσαμε σταθμό πριν γίνει 2, είδαμε την γλύκα και τελικά βρήκαμε μια άγια γυναίκα και τον κρατάει 2ο χρόνο τώρα....

Μάγδα γιατί τόση βιάση με τις κρέμες; Εγώ μέχρι 6 μηνών σ' ολα μου τα παιδιά πήγα μόνο με θηλασμό...και μετά άρχισα σιγά σιγά να εισάγω τα στερεά...με την σύμφωνη γνώμη της παιδιάτρου φυσικά...

Νόρα, Νόρα είσαι εδώ;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου, εύχομαι καλά ψαξίματα με τον βρεφονηπιακό...Από την μεριά μου πιστεύω ωστόσο ότι ο Γεράσιμος είναι πολύ μικρούλης για να ξεκινήσει...ειδικά τον πρώτο χρόνο θα πρέπει να έχεις σίγουρα κάποιον stand by στο σπίτι γιατί ειδικά την πρώτη χρονιά αρρωσταίνουν πολύ συχνά...αλλά από την άλλη εσύ αποφασίζεις...Ξέρεις κι εμείς τον μικρό μας τον ξεκινήσαμε σταθμό πριν γίνει 2, είδαμε την γλύκα και τελικά βρήκαμε μια άγια γυναίκα και τον κρατάει 2ο χρόνο τώρα....

Βασδέλη μου έχω την πεθερά μου και για stand by και για ότι χρειαστεί ο Γεράσιμος.. Γι' αυτό άλλωστε τους νοικιάσαμε και σπίτι κοντά μας γινα να είναι διαθέσιμη ανά πάσα στιγμή. Η πεθερά μου είναι 72 στα 73. Προς το παρόν τον καταφέρνει τον Γεράσιμο που δεν έχει αρχίσει να περπατάει.. Όμως τον Σεπτέμβρη ο Γεράσιμος θα είναι κοτζάμ παιδάκι και στην κυριολεξία θα τρέχει. Δε νομίζω ότι μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες του για να τον έχει ολόκληρο δεκάωρο και προσωπικά δεν θέλω το παιδί μου να μεγαλώσει μπροστά σε μια τηλεόραση αλλά το κυριότερο με το συγκεκριμένο πρόσωπο παράδειγμα.. Προτιμώ να συναναστραφεί με παιδάκια της ηλικίας του.. Θα περνάει πολύ καλύτερα.... Όσο για τις αρρώστιες.. αναγκαίο κακό!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...