Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα. Εγώ κλείνω και εγώ ανοίγω μ αρέσει!! Μαγδα μου σου είπα ψέματακια κ το πλήρωσα. Η μπεμπα στον ύπνο πιάνει πιπιλά κ αν της πέσει και ξυπνήσει κλαίει σπαρακτικά της τη βάζουμε κ κοιμάται αυτο μπορεί να γίνει κανά δυο φορές τη νύκτα άντε και τρεις. Σήμερα όμως έγινε πέντε φορές μου ειναι κ λιγο ανήσυχη θα δείξει. Την πιπιλά της τη δώσαμε γιατί πιπιλάγε τρέλα το δάχτυλο της. Με τη μεγαλη τρέχουμε ορθοδοντικό κ μας είπε ο άνθρωπος καλύτερα πιπιλά κ όχι δάχτυλο έχει δει πολλά. Έχω ένα προβλήματάκι τη βρίσκω ξεσκέπαστη αρκετές φορές λέω να τη βάλω σε υπνόσακο στη μεγαλη δεν είχα βαλει, εσείς έχετε, βολεύει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα..

Νοράκι μου.. με ρωτάς πως αντέχω.. έχει τύχει και βράδυ που από τις φορές που σηκώθηκα την τελευταία δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ από το κρεβάτι να πάω το μωρό στο δωμάτιό του και ξύπνησα τον άντρα μου.. Εγώ τον πήγα πολύ νωρίς στο δωμάτιό του (3 μηνών) αλλά όλο το καλοκαίρι στο χωριό τον είχα πάλι στο δωμάτιό μας διότι δεν χώραγε αλλού η κούνια του αλλά και επειδή ήμουν μόνη στο σπίτι .. όταν γυρίσαμε Αθήνα πήγε κατευθείαν στο δωμάτιό του.. Θέμα συνήθειας είναι πλέον.. Ευτυχώς δουλειά έρχομαι στις 10 το πρωί οπότε συνήθως ξυπνάω το πρωί ότι ώρα ξυπνήσει ο μπέμπης.. κάπου ανάμεσα στις 7 με 8.00.. Σπάνια να σηκωθεί αργότερα.. και το βράδυ κοιμάμαι πολύ νωρίς.. έχει τύχει και από τις 10 να κλείνουν τα μάτια μου..

Πιπίλα ο δικός μου δεν ήθελε καθόλου ως βρεφάκι και ευτυχώς.. τώρα όμως που βγάζει δοντάκια τον ανακουφίζει.. μέσα στη μέρα δεν του τη δίνω καθόλου.. μόνο όταν είναι η ώρα του να κοιμηθεί για να νανουριστεί ευκολότερα και με το που κοιμηθεί του την βγάζω.. είναι η πιο ανώδυνη λύση πιστεύω!

Μάρτζι μου εμένα ο καημενούλης τα τρώει όλα αδιαμαρτύρητα!

Νόρα μου πότε χρονίζει η δικιά σου; Στο Δημόσιο εργάζεσαι;

Φιλιά πολλά σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Μάρτζι, ευχαριστώ κορίτσι μου!

Νόρα, μεγάλωσα τα τρία μου παιδιά με υπνόσακο! Μην το σκέφτεσαι!!!!

Φιλιά σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες,τι μου κανετε;

Βασδελη μου δε θυμαμαι αν σου ευχηθηκα για την εγκυμοσυνη,οποτε ευχομαι κοπελα μου με το καλο,κι ολα να πανε σουπερ!!!

Νορα μου οσον αφορα τον υπνοσακο,κι εγω μπορει να μεγαλωσα ενα παιδακι αλλα πραγματικα ειχα σωθει,γιατι η δικια μου ηταν μονιμως ξεσκεπαστη.

Θυμαμαι οτι φορουσε πολλα χρονια,στην αρχη αυτους που κλεινουν απο κατω,και αργοτερα που μεγαλωσε αυτους που εχουν ποδαρακια κι ειναι σαν φορμες εξοδου.Θυμαμαι πραγματικα και γελαω,επειδη ειχε μεγαλωσει,ειχε μαθει και ξεκουμπωνε το φερμουαρ και τον εβγαζε,οποτε ειχα βγαλει το φερμουαρ απο πανω και το ανεβοκατεβαζα με μια παραμανα ασφαλειας :tongue::tongue::tongue:πω πω τι μου θυμισες....ειναι σωτηρια λυση,μην το σκεφτεσαι καθολου.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ θα το δρομολόγησω οπωσδήποτε το θεμα υπνόσακος. Μου φέραμε ένα δώρο με ποδαράκια κ χέρια στην βαφτιση της. Την βάφτισα πέντε μηνών γιατί μετα χειμωνιάζε και πήρε κ το όνομα της Παναγίας μας Μαρία το πρώτο το δεύτερο είναι Ιωαννα και ταιριάζουν κιόλας μεταξύ τους. Δεν δουλεύω στο δημόσιο η εταιρεια μου ανήκε παλιά στον ευρύτερο δημόσιο τομέα τώρα ειναι ένα μπάχαλο. Κρατήσανε όμως το ενιαμμηνο κ το εκμεταλλεύτηκα. Τώρα μαθαίνω ότι κόβουνε πολλά, η μπεμπα χρονίζει 17 μαιου κ γυρνάω αρχές Ιουνίου. Θα ψάξω για γυναίκα τον Απρίλιο και έχω αρχίσει κ το σκέφτομαι. Δομνινα εσύ εχεις γυναίκα? η δικο σου άνθρωπο? συγνώμη για τις συνεχείς ερωτήσεις μου αλλα ο κύκλος μας πια δεν έχει πια μωρά αλλα όπως λέω εγώ ... Να το πω τσπ γαϊδούρια!!! Μανουλιτα σ ευχαριστω. Θυμάμαι κ εγώ κάποια πράγματα έντονα απ τη μεγαλη μου αλλα όπως λεει η κολλητή μου " εσύ δεν μεγάλωσες παιδί αλλα πρόβατο" τώρα νομίζω θα τα δώ όλα! Αυτά τα λίγα κοντεύω να αναφέρω όλο το ζωικό βασίλειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νόρα μου κι εμείς βαφτιστήκαμε μικρούληδες.. 7 μηνών ήταν το μωρό μου.. Τον έβγαλα Γεράσιμο (από τον πατέρα μου που δε ζει) και Ταξιάρχη (επειδή τον είχα ταμένο).. Φέτος η γιορτή του (του Αγ. Γερασίμου) έπεφτε Κυριακή και έτσι τον βαφτίσαμε ανήμερα της γιορτής του.. Ήθελα πολύ να βαφτιστεί το συντομότερο για να είναι προστατευμένο..

Εμένα τον μικρό τον κρατάει η πεθερά μου και τον Σεπτέμβριο που θα είναι ακριβώς 1.5 χρονών σκέφτομαι να τον στείλω παιδικό.. Πιστεύω ότι είναι καλύτερα τα παιδάκια να συναναστρέφονται με παιδάκια όσο νωρίτερα γίνεται και θεωρώ ότι ένας μεγάλος άνθρωπος όπως η πεθερά μου (θα είναι 72.5 τον Σεπτέμβρη) δεν έχει να του προσφέρει κάτι το ουσιαστικό αλλά δεν έχει και τις αντοχές για να τον κυνηγάει όλη μέρα..

Αν ενδιαφέρεσαι για κοπέλα έχω μια πολύ καλή μου φίλη που ενδιαφέρεται και ψάχνει για δουλειά.. αν εκείνη τη χρονική περίοδο δεν έχει βρει σίγουρα θα την ενδιαφέρει.. Σε ποια περιοχή μένεις;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nora μου, η μικρή μου χρονίζει 15 μαιου! Δυο μέρες διαφορά έχουν τα κοριτσάκια μας!

Κι εγώ την βάζω σε υπνόσακο. Ο δικός μου δεν είναι με πόδια και τα χεράκια της είναι έξω! Κάποια στιγμή μες στο βράδυ την σκεπάζω και με κουβέρτα για να καλύπτω τα χεράκια της! Μάλλον το παρακάνω, ε; Κι εμένα θέλει πιπίλα στον ύπνο!

Κορίτσια, θα χαθώ για λίγες μέρες!Πάει ο άντρας μου Σαλόνικα και θα πάρει το λαπ τοπ μαζί!

Θα τα πούμε όμως σύντομα!

Φιλιά στα μωράκια σας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι και εγώ σκεφτομουνα υπνόσακο και κουβέρτα δεν νομίζω ότι ειναι υπερβολή. Μιλάς βέβαια με τον άνθρωπο της υπερβολής. Δομνινα μένω Πευκη Β.Π. Πήρα άντρα με προίκα. Εσύ? ποια άλλη κοπέλα ειναι από Αθήνα? εγώ για παιδικό έχω άσχημη εμπειρία με τη μεγαλη, την είχα στείλει 3,5 και τα χα δει όλα. Μέχρι νοσοκομείο καταλήξαμε την πρώτη χρονια. Δεν την είχα θηλάσει σχεδόν καθόλου δεν ήξερα τίποτα τότε. Νομίζω ότι τα μωρά που έχουν θηλάσει ειναι πιο γερά. Γενικά πάντως η μεγαλη μου τσιμπάγε τα πάντα κ στο δημοτικό, παίρναμε αντιβίωση απο τον Οκτώβριο μέχρι κ το Μάιο. Μέχρι που Τρίτη Τετάρτη της έκανα ομοιοπαθητικη και είδαμε την υγεία μας. Στην αρχή έκανε ωτιτιδες και μετα καταλήξαμε σε βρογχιτιδες. Δυο φορές κιόλας την πήγα στη γιατρό με λιγο βήχα, είχε βηξει 4-5 φορές μονο, αλλα έβαζα τα χέρια μου στην πλάτη της και αισθανομουνα ένα βρόγχο. Η γιατρός με κοίταζε σαν εξωγήινο, αλλα το παιδί είχε βρογχοπνευμονια και την προλάβαμε στην πολύ αρχή της. Της άλλες φορές πήγαινα μονο για το φάρμακο κ τη δόση της τη διάγνωση την έκανα Μονή μου κ απλώς το επιβεβαίωνε. Μονο αυτιά δεν μπορούσα να δώ σε όλα τ αλλα έγινα Εξπερ.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα πολύ να βαφτιστεί το συντομότερο για να είναι προστατευμένο..

Και εμείς για αυτο τη βαφτίσαμε νωρίς και σ εκκλησία της Παναγίας. Κάποιοι καλοθελητές απο το σόι του άντρα μου απόρησανε γιατί βγάλαμε δεύτερο το όνομα του πεθερου μου. Ξέρανε ότι το παιδί νοσηλεύτηκε είχαμε πει βέβαια ότι ήταν πρόωρη. Πρόωρο μωρό, όνομα Μαρία, η εκκλησία, ότι είχε διάφορα δώδεκα χρονια με την πρώτη δεν πέρασε απο το νου κανενός ότι το παιδί ειναι ταγμένοι!!!!! Ο άντρας μου ήταν οκ οπότε χ....... Σορρυ κιόλας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νόρα μου η φίλη μου μένει Χολαργό οπότε ίσως και να τη βολέψει.. Βλέπουμε.. Εγώ μένω Κάτω Πατήσια και δουλεύω στο Κολωνάκι..

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο θηλασμός ή η κράση του μωρό πάντως μέχρις στιγμής παρόλες τις ιώσεις που κυκλοφορούν ο μικρούλης μου δεν έχει πάθει τίποτε εκτός από μια γαστρεντερίτιδα πριν 2 μήνες που για δυο μέρες μας ταλαιπώρησε αλλά συνήλθε γρήγορα. Βέβαια έχω εφαρμόσει το εξής: μόλις μπούμε στο σπίτι εγώ και ο άντρας μου βγάζουμε τα παπούτσια, βγάζουμε αμέσως τα ρούχα της δουλειάς, φοράμε τα ρούχα του σπιτιού και πλένουμε χέρια και πρόσωπο και μετά πιάνουμε το μωρό.. ίσως είναι τυχαίο αλλά έχει δουλέψει καλά μέχρις στιγμής.. Βέβαια και εμείς δεν αρρωσταίνουμε εύκολα που παίζει κι αυτό ρόλο!

Μάρτζι θα μας λείψεις!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Δομνινα σε βολεύει ο ηλεκτρικός? εγώ δουλεύω Ν. Σμύρνη στην εγκυμοσύνη που δούλεψα μέχρι τον πέμπτο κατέβαινα με το αυτοκίνητο το πρωί ήταν καλα το μεσημέρι απο ποτάμι έκανα σχεδόν μια ώρα. Παλιά άφηνα το αμάξι στον παράδεισο Αμαρουσιου κ έπαιρνα το 550 το πρωί μια Χαρα, το μεσημέρι ήταν Λιγο Δράμα αλλα χαλαρά διάβαζα τα βιβλία μου τα περιοδικά μου. Κάνω την ίδια ώρα με το να χρησιμοποιήσω ηλεκτρικό, μετρό κ λεωφορείο κ το αμάξι βέβαια σε σταθμό του ήσαπ. Εγώ δεν μπορώ να κυνηγήσω τη μεγαλη τόσο πολύ για καθαριότητα γιατί η εφηβεία ειναι λιγο βρωμερουλα. Μανουλιτα εσείς είσαστε καθαρούλες?? ή .... Μάρτζι τα Μωρουλια μας όντως έχουν κοντά τα γενέθλια τους. Η μεγαλη μου ειναι 18 Ιουνίου ένα μήνα διάφορα με τη μπεμπα. Ευτυχώς η μπεμπα ειναι διαφορετικό ζώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα.

Και ναι ειναι γεγονος,το κοριτσακι μου εγινε 13 χρονων....

Το Σαββατο το βραδυ,βγηκε εδω σε ενα εμπορικο μαζι με τις φιλες της,και τα περασε πολυ ομοφρα,το ευχαριστηθηκε και χαρηκε πολυ.

Χθες περασαμε οικογενειακα,παρεα με τη νονα και το νονο της,εσβησε και το κερακι της,κι ολα μια χαρα.Ευχομαι να ειναι παντα γερη και χαρουμενη οσο αυτες τις μερες το κοριτσι μου!!!

Νορα μου,τωρα οσον αφορα την καθαριοτητα,που με ρωτησες,εμενα επειδη η δικια μου παει και προπονηση(στο στιβο)θελει δε θελει δεν αποφευγει το ντους και το λουσιμο.Οσον αφορα δε το ντυσιμο,ειναι πολυ τιτιζα και τα θελει ολα καθαρα και ομορφα,εκει που εχουμε θεμα,ειναι με το δωματιο της.....ειναι συνεχως ακαταστατο και εγω μονιμως γκρινιαζω....εχει δε εναι "κακο" συνηθειο,να αφηνει κατω καλτσες,μαζευονται τα ζευγαρια....αφου πια με το μπαμπα της,τη δουλευουμε και της λεμε:Καλα παιδι μου,σου εχει πει κανεις οτι οι πεταμενες καλτσες στο πατωμα ειναι καλο feng sui;;;;

Και γελαμε φυσικα,αλλα επειδη γενικοτερα ακουω για αλλα ζορια που τραβανε οι μαμαδες με την εφηβεια,λεω μια χαρα ειμαστε,αν το μονο μας θεμα ειναι η ακαταστασια.....:tongue:


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε!

Νόρα μου εγώ παίρνω τον ηλεκτρικό και κατεβαίνω είτε Αττική και μετά το μετρό μέχρι το Σύνταγμα, είτε Μοναστηράκι και μετά το Μετρό για τον Ευαγγελισμό.. Το λιγότερο πάντως που κάνω για να φτάσω σπίτι μου είναι 45 λεπτά.. Μεγάλη ευκολία δε λέω.. Εναλλακτικά μπορώ να πάρω και το τρόλευ Νο. 6 που περνάει έξω από το σπίτι μου και να κατέβω τέρμα στην Ιπποκράτους και μετά να πάω με τα πόδια..

Το χειρότερό μου ήταν όταν έμενα Παγκράτι και δούλευα στη Βάρη.. Ακριβώς απέναντι από τη σχολή Ευελπίδων.. Τότε δεν υπήρχε η Αττική οδός και κάθε μέρα έκανα 1.30 ώρα το πρωί και 1.30 το απόγευμα να γυρίσω.. βέβαια η βενζίνη είχε το 1/3 της σημερινής τιμής..

Εγώ επειδή λατρεύω την τάξη στο σπίτι και η ακαταστασία με χαλάει πολύ θα φροντίσω να "εκπαιδεύσω" τον μπέμπη.. Λέτε να είναι χαμένη υπόθεση;;;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια για δείτε μήπως σας ενδιαφέρει αυτό :

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=23586


Η οικονομική κρίση μας ένωσε. Το www.parentscafe.gr μας στήριξε. Η αγάπη σας μας βοηθάει.

Η ΜΥΡΤΙΑ Κοιν.Σ.Επ. - Α.Μ.Δ00356, παράγει χειροποίητα προϊόντα με αγάπη, με κυριο σκοπό την δημιουργία θέσεων εργασίας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...