Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Γεια σας αγαπημένες μου φιλενάδες!

Επιτέλους, τέρμα οι εξετάσεις, οι οποίες φέτος τράβηξαν 1 μήνα (δεν συζητώ για τα μαθήματα - στην ουσία τελείωσαν πριν το Πάσχα).

Margi μου, καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου για τις βαθμολογίες, όμως μη νομίζεις ότι τα πράγματα είναι καλύτερα στα @##!!@ σχολεία των «αρίστων», όπου τα παιδιά πρεσάρονται σε τρομερό βαθμό, αγχώνονται και ταλαιπωρούνται από την α΄ γυμνασίου χωρίς λόγο κατά τη γνώμη μου, ενώ οι γονείς αναγκάζονται να πληρώνουν φροντιστήρια και ιδιαίτερα, προκειμένου το παιδί τους να μη βιώσει την απαξίωση ενός απολυτηρίου με 17 (παρακαλώ!), η οποία είναι διάχυτη στην ατμόσφαιρα τάξεων που θυμίζουν περισσότερο αίθουσες προπόνησης πρωταθλητών.

Η αλήθεια είναι πως θα την είχαμε πάρει από το σχολείο αυτό, όμως αφενός έχει εκεί τις παρέες της (στην περιοχή μας δεν γνωρίζει κανένα απολύτως παιδί της ηλικίας της) και αφετέρου ο χαρακτήρας της είναι λίγο «ζαμανφού», οπότε ξεπερνάει τις κακοτοπιές, οι οποίες φέτος ήταν μεγάλες και πολύ οδυνηρές. Εξάλλου, το μόνο που την κάνει πραγματικά να υποφέρει (και μου σκίζει την καρδιά) είναι να βλέπει τις παρέες των παιδιών της γειτονιάς που γεμίζουν τους δρόμους, τις πλατείες και τα στέκια, ενώ η ίδια περιορίζεται στις βόλτες μαζί μας και το βάιμπερ (μόλις έκανα τη «γνωριμία» μαζί του, η άσχετη).

Δομνίνα μου και όλες οι υπόλοιπες μικρομαμάδες, τώρα περνάτε τις πιο ωραίες και ξένοιαστες στιγμές με τα παιδάκια σας . Εμείς έχουμε μπει σε άλλη φάση, με το λύκειο προ των πυλών....

Εύχομαι καλό τριήμερο, με υπέροχες βόλτες και πολλές βουτιές με τα μικρά και μεγάλα παιδιά μας!

Νόρα μου, να χαιρόμαστε τις κουκλάρες μας!

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κορίτσια .

Καιρό έχω να μπω.

Μια μου να τις χαιρόμαστε πολύχρονες και καλα μυαλά!!!!

Εμείς βαθμούς παίρνουμε αύριο. Εμένα το λύκειο με αγχώνει παρα πολύ.

Συζητάμε βέβαια κ την αλλαγή σχολείου γιατι το κοστος σχολείου και φροντιστηρίων θα μας γονατίσει. Φροντιστήρια δεν κανουμε για τους βαθμούς αλλα για να βοηθήσουμε το παιδί που ειναι αδύναμο σε βασικά μαθήματα.

Στεναχωρέθηκα πολύ με τους βαθμούς των πανελληνίων γιατι παιδια συναδέλφων με 19,6 στους ελεγχους γράψανε άθλια. Δυνατοί μαθητές και με πολύ διάβασμα δεν έχω λόγο να μη πιστέψω τους συναδέλφους.

Αλήθεια Μάρτζι μου μπορει το άγχος και το μπλοκάρισμα των εξετάσεων να φέρει τετοια αποτελέσματα????

Η μικρη δεν αντέχετε το όχι δεν υπαρχει στο λεξιλόγιο της. Η μεγαλη δεν σηκώνετε απο το κρεββάτι και δεν βγαίνει απο το δωμάτιο κινητό και λαπ του οοοοληηη μέρα. Ξεκινήσαμε βέβαια σήμερα αγγλικά θα κανει προετοιμασία για προφισενσι ένα μήνα για να καλύψουν την ύλη.

Οι σχέσεις με το σύζυγο τυπικές!!!!!

Φιλία πολλα να περνάτε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου γλυκές..

Να χαίρεστε τα καμάρια σας κι από δω Μία και συμπεθέρα μου.. Με τη μια τα είπαμε τηλεφωνικώς και με την άλλη τα είπαμε δια ζώσης.. να είναι πάντα γερές, χαρούμενες κι ευτυχισμένες και να κάνουν στη ζωή τους ότι πραγματικά θέλουν κι επιθυμούν..

Ο μικρός μου έχει λίγο βηχαλάκι.. Τον πήγα σήμερα στην παιδίατρο διότι θα φύγει αύριο με τον πατέρα του για χωριό κι εγώ θα ακολουθήσω την Παρασκευή με το λεωφορείο και δεν ήθελα να προκύψει κάτι ξαφνικό.. Ο λαιμός του είναι λίγο κόκκινος αλλά ουδέν άλλο ανησυχητικό.. Είδωμεν..

Στη δουλειά βαρεμάρα κι άγιος ο Θεός.. Μάχη γίνεται για τις άδειες.. Εγώ αν και θα ήθελα να λείψω Ιούλιο αναγκαστικά θα πάρω 2 βδομάδες τον Αύγουστο αφού κλείνει ο σταθμός και δεν έχω τι να κάνω το παιδί και μια τον Σεπτέμβρη. Στα ενδιάμεσα Σαββατοκύριακα όμως εννοείται ότι θα κατοικοεδρεύουμε στην παραλία!

Όσον αφορά τα παιδιά που στο σχολείο γράφουν άριστα και στις πανελλήνιες χάλια.. ξέρω περιπτώσεις που οι καλοί βαθμοί κατά κάποιον τρόπο "εκμαιεύονται" από τους εκπαιδευτικούς και είναι τελείως παραπλανητικοί.. Δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολα τα θέματα φέτος και το ξέρω και από την ανηψιά μου που και αυτή έδινε πανελλήνιες φέτος.. Σίγουρα πάντως το άγχος και το στρες παίζουν ρόλο μιας και η ανηψιά μας παραλίγο να πάει στο νοσοκομείο λόγω αυτών.. Η ζωή είναι μικρή.. γι' αυτό ας μην τα ζορίζουμε τα παιδάκια μας.. ας τους δίνουμε τις κατευθυντήριες γραμμές και ας είναι εκείνα υπεύθυνα για τον εαυτό τους..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές στο καμάρι μου, που στα φετινά της γενέθλια έκανε 3ήμερο εορτασμό (Σάββατο στο Color Day, Κυριακή «επίσημο» ξενύχτι μέχρι τα μεσάνυχτα, Δευτέρα τηλέφωνα, socializing κλπ.). Βαθμούς θα πάρουμε μάλλον προς το τέλος του μήνα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο μεγάλη η καθυστέρηση.

Νόρα μου, κι εμείς έχουμε ψιλοαγχωθεί ενόψει του λυκείου, γιατί όλα σχεδόν τα παιδιά της τάξης της έκαναν ιδιαίτερα από την α΄ γυμνασίου, όπως έχω ήδη γράψει. Μας έχουν συστήσει ένα πολύ καλό φροντιστήριο στην περιοχή, με επιτυχία 100% στις πανελλήνιες, όμως πολύ bootcamp το «κόβω» και προβληματίζομαι. Όσο για τα θέματα των πανελληνίων, ισχύουν όσα λέει η Δομνίνα, γιατί, όπως μου είπαν γνωστές και φίλες με παιδιά που έδωσαν και - κυρίως - εκπαιδευτικοί, τα θέματα επιλέχθηκαν με κριτήριο τις σχολικές (και όχι φροντιστηριακές) γνώσεις ενός μέσου μαθητή, με αποτέλεσμα αφενός μεν τα περισσότερα παιδιά να γράψουν ικανοποιητικά, αφετέρου δε τα «σκληρά» πολυδιαφημισμένα φροντιστήρια να την πατήσουν πανηγυρικά. Εξ ου και ο παραπάνω προβληματισμός μου....

Δομνίνα μου, πόσο δίκιο έχεις σχετικά με το άγχος που φορτώνουμε στα παιδιά μας! Όμως, όσο θα μεγαλώνει ο Γεράσιμος, θα διαπιστώνεις ότι, δυστυχώς, πρόκειται για μονόδρομο. Όχι μόνο απουσιάζουν οι εναλλακτικές λύσεις, αλλά τα παιδιά επηρεάζονται καθοριστικά από το κοινωνικό, σχολικό και οικογενειακό περιβάλλον και εξωθούνται σε πολλαπλές δραστηριότητες, ξένες γλώσσες κλπ., προκειμένου να μην μειονεκτούν σε σχέση με συμμαθητές, φίλους και ξαδέρφια, με συνέπεια να πιέζονται φοβερά (μαζί και οι γονείς) όταν τα μαθήματα σοβαρεύουν και οι απαιτήσεις μεγαλώνουν.

Γιʼ αυτό, απολαύστε αυτές τις υπέροχες και ξένοιαστες στιγμές (πιστεύω πως ένα κρυωματάκι δεν θα εμποδίσει τον σούπερ Γεράσιμο να περάσει τέλεια στο χωριό)! Ζηλεύουμε!

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Μία..

Θέλω να πιστεύω πως όταν έρθει εκείνη η ώρα που ο Γεράσιμος θα αποφασίσει τι θέλει να κάνει στη ζωή του, θα φερθώ όπως φέρθηκαν οι δικοί μου γονείς.. Χωρίς κανένα άγχος από μεριά τους και καμία πίεση με άφησαν να διαλέξω τι ήθελα να κάνω.. Ήθελα να γίνω κτηνίατρος (Β' Δέσμη για όσους θυμούνται).. Με άφησαν κιόλας να κάνω φροντιστήριο προετοιμασίας για την Γ' Λυκείου στο χωριό για να μη με φάει η κάψα της Αθήνας (δικό μου ψηστήρι κυρίως)... Έκανα και όλη τη χρονιά της Γ' Λυκείου φροντιστήριο και στο τέλος αποφάσισα να μη δώσω! Ούτε φώναξαν, ούτε με πίεσαν, ούτε με βάλανε τιμωρία για τα λεφτά και τον κόπο μου που πήγαν χαμένα.. Με άφησαν να περάσω ένα ωραιότατο καλοκαίρι και στο τέλος με ρωτήσανε τι θα ήθελα πραγματικά να κάνω.. Έτσι επέλεξα να πάω στο εμπορικό κολλέγιο όπως και έκανα..

Τι θέλω να πω με όλα τα παραπάνω.. Το άγχος τους το δημιουργούμε εμείς από μόνοι μας.. Αν αφήσουμε το παιδί ελεύθερο να αποφασίσει τι πραγματικά θέλει να κάνει, είμαι σίγουρη ότι θα βρει το δρόμο του και πως ότι κι αν αποφασίσει να κάνει θα το κάνει καλά γιατί θα είναι αυτό πραγματικά που θέλει..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου, τι κάνετε; Χαθήκαμε! Δεν είμαι και τόσο καλά ψυχολογικά, γιατί για άλλη μια φορά, διαπιστώνω πως ο άντρας μου δεν με σέβεται καθόλου. Εχω πάψει να ελπίζω πως τα πράγματα θα διορθωθούν, γιατί δεν πρόκειται. Αισθάνομαι εγκλωβισμένη και πολύ θα ήθελα να βρίσκομαι σε έναν χώρο να μην μας ακούει κανείς, για να τον βρίσω τόσο άσχημα, για να του πω όλα όσα έχω μέσα μου και στο τέλος να τον διαολοστείλω... Τεσπα.

Πήρα μετάθεση κι είμαι πλέον σε πόλη μία ώρα από την δική μου. Αλλά με αφήνει ο ακατανόμαστος να χαρώ οτιδήποτε καλό μού συμβαίνει;;; Αει στο καλό......

Αχ, συγχωρέστε με, αλλά δεν αντέχω άλλο τον παραλογισμό του, την βλακεία του.........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες μου γλυκές καλησπέρα!

Χάθηκα το ξέρω αλλά αισθάνομαι τόσο μα τόσο κουρασμένη.. Μου έχει παρουσιαστεί κι ένα θέμα με υψηλή πίεση.. αύριο θα πάω στο γιατρό αλλά τα νεύρα μου κρόσια..

Ο μικρός μεγαλώνει, ψηλώνει, δυναμώνει και δοκιμάζει τις αντοχές και τα νεύρα της μαμάς.. Νομίζει ότι είναι Σούπερ Ήρωας με αποτέλεσμα να κάνει συνεχώς ριψοκίνδυνα πράγματα και μου κόβει το αίμα.. Κάθε μέρα ζούμε έναν μικρό πόλεμο μεταξύ μας και ώρες ώρες με φέρνει εκτός εαυτού..

Μάρτζι μου κατάφερες επιτέλους και πήρες μετάθεση; Ελπίζω μόνιμα αυτή τη φορά..

Ανυπομονώ να πάω διακοπές κορίτσια αλλά αργώ ακόμη.. 12 Αυγούστου τελευταία μέρα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημερα!

Σήμερα γιορτάζει η μεγαλη μου και έχω τραπεζι τους νονούς της και τους νονούς της μικρής.

Τα νεα μας δεν ειναι πολλα!! Εμένα η κούραση εχει βαρέσει κόκκινο και το σώμα μου εχει παραδώσει μέση χέρι γόνατα σέρνομαι.

Διακοπες φεύγουνμε την αλλη εβδομάδα για δυο εβδομάδες αλλα ενθουσιασμένη δεν ειμαι γιατι ξέρω ότι δεν θα ξεκουραστώ.

Τα κορίτσια τρώγονται και μαλώνουν με το παραμικρό και ο σύζυγος στο κόσμο του.

Μπράβο Μάρτζι μου για τη μετάθεση ελπιζω να ηρεμήσεις απο αυτο το θεμα. Όσο για το άλλο σε καταλαβαίνω όσο δεν μπορεις να φανταστείς.

Η μεγαλη απο Σεπτέμβριο αλλάζει σχολείο παει σε δημόσιο γιατι τα πράγματα εχουν δυσκολέψει πολύ. Ελπιζω να προσαρμοστεί εύκολα. Πάμε πια λύκειο και μια αγωνία την έχω.

Link to comment
Share on other sites

Νόρα μου!

Χρόνια σας πολλά! Να το χαίρεστε τοΜαρινάκι σας!!!

Κορίτσια χαθήκαμε....

Εμένα μετά και το τέλος των εξετάσεων μου βγήκε υπερβολική κούραση....σε σημείο που τα έβλεπα όλα μαύρα....αλλά δόξα τω Θεώ! Ειμαι καλύτερα τώρα....ξεκουράζομαι στο πατρικό μου....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!

Νόρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τη Μαρίνα, με υγεία, χαρά, λογική και πρόοδο! Είναι ένα γλυκό, ήρεμο και συνετό παιδί και, πίστεψέ με, ίσως κάποιες (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) να υποτιμάμε αυτά τα πολύτιμα στοιχεία του χαρακτήρα των παιδιών μας, επειδή τα θεωρούμε αυτονόητα - δεν είναι όμως....

Όσο για τα υπόλοιπα, καταλαβαίνω πώς νιώθεις, γιατί κι εγώ πονάω σε όλο μου το σώμα κι έχω καταντήσει να ανεβαίνω στα λεωφορεία με υποστήριξη και να μου δίνουν θέση σαν τις γιαγιάδες (οι οποίες - πρέπει να παραδεχτώ - πως έχουν περισσότερες αντοχές, ζωηράδα και όρεξη από μένα, που σέρνομαι). Πάντως, μακάρι να μπορούσα να φύγω έστω για μια εβδομάδα, μια και τα τελευταία χρόνια κάνω διακοπές ανά διετία ή και τριετία.

Κορίτσια, φέτος το καλοκαίρι τα έχω δει όλα. Οι παρέες της κόρης μου κάνουν την "επανάσταση του ξενυχτιού, του ναργιλέ και του αλκοόλ", με χρήματα των - κατά τα άλλα αντιπαθών και "παρεμβατικών" - γονέων τους. Το τι περνάμε δεν περιγράφεται και οσονούπω θα ιδρύσουμε σωματείο αλαλιασμένων γονιών: Ξενύχτια, αγωνιώδεις αναζητήσεις σε τηλέφωνα που δεν απαντούν, μεταμεσονύχτια ξεροσταλιάσματα σε στάσεις λεωφορείων και πιάτσες ταξί, άει στα κομμάτια πια! Τα μόνα θετικά σε όλη αυτή την παράνοια είναι αφενός ότι η κόρη μου διαπίστωσε πως σιχαίνεται το ξενύχτι, το ποτό και το τσιγάρο (ευχαριστώ καλέ Θεούλη!) και αφετέρου ότι κάθε λίγο και λιγάκι βγαίνουμε παρέες γονέων και ξεδίνουμε κάπως. Μέχρι σε συναυλίες πήγαμε. Και οι διακοπές αργούν ακόμη - άσε που δεν βλέπουμε την ώρα να έρθει ο Σεπτέμβριος για νʼ ανοίξουν τα σχολεία, μήπως και συμμαζευτούν....

Δομνίνα μου, όπως σου είπα και στο τηλέφωνο, πιστεύω πως το πρόβλημά σου δεν είναι σοβαρό. Να δεις που μόλις ξεκουραστείς και διώξεις το άγχος (τι λέμε τώρα!), όλα θα περάσουν.

Margi, Vasdeli (αλλά και σε όλα τα κουρασμένα "παληκάρια"), καλή δύναμη!

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα φιλεναδίτσες μου.. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να σχεδιάζετε τις διακοπές σας!

Εγώ τελικά έχω ένα θεματάκι με τη χολή μου - απ' ότι φάνηκε στον υπέρηχο. Τις αιματολογικές περιμένω να τις πάρω σήμερα.. το πιθανότερο είναι να χρειαστεί αφαίρεση.. Ευτυχώς έχουμε έναν εξαιρετικό γιατρό (που χειρούργησε τον άντρα μου πριν 2 χρόνια) και έχω κλείσει ραντεβού μαζί του την ερχόμενη Τετάρτη.. Εννοείται πως θα προσπαθήσω να αποφύγω το χειρουργείο για τουλάχιστον μέσα στο καλοκαίρι αλλά και πάλι θα γίνει ότι πει ο γιατρός..

Ο μικρός ξεκίνησε στον καινούργιο παιδικό από τη Δευτέρα και κάθε μέρα το πρωί μου λέει ότι δεν θέλει να πάει στον καινούργιο σταθμό αλλά στον παλιό.. Ξέρω πως του είναι κομματάκι δύσκολο ξαφνικά όλη αυτή η αλλαγή αλλά τουλάχιστον όταν τον παίρνω είναι χαρούμενος και το βασικό κοιμάται στο σχολείο.. πράγμα που για μένα σημαίνει ότι αισθάνεται άνετα.. Μια βδομάδα ακόμη του έμεινε και μετά θα ξεκινήσει τις διακοπές με τον πατέρα του.. Λογικά θα πάνε μια βδομάδα στα πεθερικά και μια βδομάδα στο Βόλο..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Διαβάζω πως κάποιες από εσάς θα κάνετε διακοπές και ζηλεύω! Εμείς δεν θα πάμε πουθενά. Ούτε ένα μπάνιο δεν κάναμε ακόμη μιας και είμαστε τόσο πιεσμένοι οικονομικά που ούτε μία εξόρμηση δεν μπορούμε να κάνουμε. Για τη μικρή στενοχωριέμαι κι όχι για μένα. Κρίμα να μην κάνει μπανάκια...

Δόμνα, περαστικά σου εύχομαι. Θα σε πάρω τηλ, όταν βρω έστω και λίγο χρόνο. Αντί να ξεκουράζομαι, κουράζομαι περισσότερο το καλοκαίρι μού φαίνεται.

Κι εμένα η μικρή μου κάνει πολύ ριψοκίνδυνα πράγματα και φοβάμαι τόσο πολύ.

Νόρα μου, χρόνια πολλά γι ατην μικρή σου. Να είναι πάντα γερή έυχομαι.

Σας φιλώ όλες γλυκα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου, τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περνάτε τέλεια! Εμείς περάσαμε ένα πολύ ήσυχο Καλοκαίρι. Πήγαμε για μπάνιο μόνο μία φορά!!!! Τέλεια, ε;;; Αχ, Δόμνα μου, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόσκληση, αλλά, όπως θα κατάλαβες ήδη, αδυνατώ να έρθω.

Κι επειδή το Καλοκαίρι μας αποχαιρετά και δεν ήθελα η μικρή μου να ΄μείνει με ένα μπάνιο, είπα να κλείσω δωμάτιο για κοντινή παραθαλάσσια περιοχή και να πάμε να μείνουμε 2 μέρες. 25 ευρώ την βραδιά τα σηκώνει η τσεπούλα μου, οπότε 30- 31 θα είμαστε κι εμείς στη θάλασσα. Γιούπιιιιιι !

Χαθήκαμε όλες....Για να επιστρέφουμε σιγά σιγά...........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου γλυκιές! Καλό μήνα να έχουμε και καλό φθινόπωρο!

Χάθηκα το ξέρω αλλά έλειπα από τις 12 Αυγούστου και επέστρεψα την Παρασκευή 26.. Όλο το σβκ μάζευα το σπίτι και παρηγορούσα τον Γεράσιμο που δεν ήθελε με τίποτε να πάει στο καινούργιο σχολείο! Το δράμα μας το ζήσαμε 3 ολόκληρες μέρες και σήμερα επιτέλους μπήκε στο σχολείο με φόρα και χωρίς ούτε ένα τρεμούλιασμα στη φωνούλα του! Οπότε νομίζω πως πάμε καλά!

Στις διακοπές την πρώτη βδομάδα στο χωριό τα περάσαμε τέλεια. Είχαμε και εξαιρετική παρέα και ευχαριστηθήκαμε μπάνιο και βόλτες.. Μετά πήγα μια βδομάδα στην αδερφή μου όπου εκεί έκανα crash test στα νεύρα μου μιας και υπήρχαν δύο νήπια ηλικίας 4 χρονών περίπου και ένα μωρό ηλικίας 1 έτους που όλη μέρα φωνάζανε, μαλώνανε, κάνανε σκανταλιές και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε.. Έτσι, ενώ σκόπευα αρχικά να κάτσω μέχρι Κυριακή, Παρασκευή το πήρα απόφαση, μαζέψαμε τα μπογαλάκια μας και επανήλθαμε στη βάση μας.

Για πείτε κι εσείς τα νέα σας!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...