Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Χαχαχα! Δομνίνα έλα στο σπίτι μου!!! Εδώ γίνεται το καθημερινό πάρτυ!!!

Δεν άντεξες με τρία;

Καλό Φθινόπωρο κορίτσια!

Εγώ περιμένω τοποθέτηση. Παράλληλα αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να γράψω τελικά τον μικρό στον παιδικό και είμαι σε δίλημμα...

Σε όλες πολλά φιλια!

Το κορίτσι μου πήρε το lower, σας το είπα;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου γλυκές!!

Βασδελάκο μου γλυκό όχι και ντροπή μου που το λέω αλλά με 3 μωρά δεν άντεξα.. Βέβαια το καλό στη δική σου υπόθεση είναι ότι έχουν αρκετή διαφορά το ένα από το άλλο οπότε κάπως παλεύεται η κατάσταση.. Αν και σίγουρα πρέπει να έχεις απύθμενα αποθέματα υπομονής, ενσυναίσθησης και αντοχές Ταντάλου! Μπράβο στην κοριτσάρα σου για το Lower. Όσο για την τοποθέτησή σου εύχομαι και ελπίζω ειλικρινά να τοποθετηθείς όσο πιο κοντά στο σπίτι γίνεται..

Όσο για τον μικρό.. νομίζω ότι καλό θα του κάνει να πηγαίνει λίγες ώρες παιδικό. Να ξεφεύγει κι αυτός από το σπίτι και να επιστρέφει με όρεξη!

Οι υπόλοιπες που είστε; Για come σα δώθε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σχολική χρονιά να έχουμε, μαθητές, δάσκαλοι και γονείς! Καλή αρχή στα μικρά μας που θα πάνε παιδικό (πότε μεγάλωσαν;;;)

Βασδέλη, συγχαρητήρια στην μικρή σου. Αλήθεια πόσο χρονών είναι; Πού τοποθετήθηκες τελικά; Εγώ είμαι σε Λύκειο πόλης και με βλέπω να τρέχω και να μην φτάνω. Εχω χρόνια να διδάξω σε λύκειο κι έχω πολύ διάβασμα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλή σχολική χρονιά φιλενάδες μου σε όλα μας τα παιδάκια.. Από τα μικρότερα μέχρι τα μεγαλύτερα! Μακάρι να καλυτερέψουν λίγο τα πράγματα στο σχολείο γιατί τα πιτσιρίκια νομίζω πως φορτώνονται πολλά.. Αλλά και οι δάσκαλοι και οι καθηγητές έχουν ιδιαίτερα δύσκολο έργο.. Κουράγιο φιλενάδες μου..

Το άλλο σβκ βαφτίζεται η ανηψιά μου στην Πάτρα και θα πάμε ταξιδάκι.. Μεγάλωσε κι αυτό. Μεθαύριο κλείνει κιόλας τον πρώτο της χρόνο!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα.

Καλη σχολική χρονια στα παιδάκια μας στις μαμάδες και στις εργαζόμενες μας.

Ειχαμε πολύ τρέξιμο με φροντιστήρια και ξένες γλώσσες ξεκινήσαμε σιγά σιγά και ο θεός βοηθός.

Χάθηκα αλλα ειχαμε πολλα πράγματα να δρομολογήσουμε για τη νεα σχολική χρονια.

Η μικρούλα μου ξεκίνησε κολυμβητήριο και μια απασχόληση στο φροντιστήριο αγγλικών της μεγάλης για δυο φορές την εβδομάδα με τραγουδάκια και παραμυθάκια. Φέτος θα ειναι σπίτι με την κυρία που τη κρατά και απο του χρονου βλέπουμε.

Εγω στη δουλειά έχω τρεξίματα μιας και η εταιρεια πουλήθηκε τον Αύγουστο. Περιμένουμε μεγάλες αλλαγές σε ωράρια μισθούς και εργασιακά γενικότερα. Καποια στιγμή θα αξιολογηθουμε και βλέπουμε.

Η μεγαλη μου κάθετε σε αναμμένα κάρβουνα. Αλλάξαμε και σχολείο όπως σας είχα πει. Καινούργιες παρέες καινούργια πράγματα!! Το μυαλό πάνω απ το κεφάλι γενικότερα.

Αυτά τα λίγα για τώρα.

Φιλία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου γλυκιές.. Τι μου κάνετε;

Εμείς καλά είμαστε δόξα το Θεό. Ο μικρός μου προσαρμόστηκε στον καινούργιο παιδικό και πλέον πάει χωρίς γκρίνια το πρωί. Το μόνο μου θέμα είναι ότι δεν κοιμάται εκεί το μεσημέρι με αποτέλεσμα μόλις τον παραλαμβάνει ο πατέρας του το απόγευμα να πέφτει ξερός.. πολλές φορές το παίρνει σερί μέχρι την άλλη μέρα το πρωί.. Πχ. χθες κοιμήθηκε από τις 6 το απόγευμα μέχρι τις 5 σήμερα το πρωί όπου ξυπνώντας μου λέει "Μαμά, δεν νυστάζω άλλο".

Προσπαθήσαμε να τον ξεκινήσουμε και καράτε αλλά εις μάτην μιας και δηλώνει συνεχώς κουρασμένος και αρνείται να πάει. Προχθές τον ρώτησα το πρωί "Γεράσιμε, θα πας σήμερα καράτε"; και μου απάντησε "Ναι, αλλά δεν θα μπω μέσα.. Θα μείνω απέξω να κοιτάω τα παιδάκια"... Εννοείται πως ούτε καν ξεκίνησε από το σπίτι για να πάει οπότε το αφήνουμε για φέτος και του χρόνου βλέπουμε.

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και καλή βδομάδα! Μα που είστε όλες;;;;

Εμείς το σβκ πήγαμε στην Πάτρα γιατί βάφτιζε η αδερφή μου την κόρη της και ήταν ευκαιρία να βρεθούμε όλη μαζί η οικογένεια ύστερα από πολύ καιρό.. Δυστυχώς η αρνητικότητα και η κακή διάθεση του συζύγου για το συγκεκριμένο ταξίδι μας στιγμάτισαν οπότε και γυρίσαμε εγώ με νευροκαβαλίκεμα (πόνος, πόνος, πόνος), ο σύζυγος με πονεμένο στομάχι και πόδι και ο μικρός με απίστευτη άρνηση για το σχολείο..

Και ξανά προς τη δόξα τραβάμε!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, επιτέλους βρήκα λίγο χρόνα να σας διαβάσω.

Δόμνα μου, να σας ζήσει η μικρούλα. Να χαίρεται το ονοματάκι της.

Εγώ έχω πεθάνει στην κούραση. Να με δω πώς θα βγάλω την χρονιά. Κάθε μέρα ξυπνάω στις 6, ταξιδεύω μιάμιση ώρα σχεδόν για να πάω στη δουλειά. Φτάνω ράκος. Κάνω τη δουλειά μου και επιστρέφω μετά τις 2 σπίτι (στην καλύτερη). Στην χειρότερη κατά τις 4. Ξαπλώνω λίγο και μετά διαβάζω...................Νοσταλγώ το απομακρυσμένο χωριό που ήμουν. Ηρθα στην πόλη και τι κατάλαβα;;;; Αφήστε. Χάλι η κατάσταση. Το περιβάλλον στη δουλειά δεν μου αρέσει. Απρόσωπες καταστάσεις. Ατομα που με αφήνουν αδιάφορη, παιδιά που με εκνευρίζουν απίστευτα.

Η μικρή ξεκίνησε παιδικό. Δεν ξέρω πώς τα πάει. Δεν έχω προλάβει ούτε μία φορά να την πάω ή να την πάρω. Οποτε τη ρωτώ πώς τα περνά, αποφεύγει να μου απαντήσει. Δεν λέει απολύτως τίποτα. Τα πρωινά μαθαίνω πως δεν θέλει να πηγαίνει, μα σαν φτάνει εκεί, δεν διαμαρτύρεται καθόλου. Ορμήνεψα την μάνα μου να ρωτήσει αύριο τις δασκάλες για το πώς συμπεριφέρεται κι αν περνάει τουλάχιστον καλά. Εσένα, Δόμνα, σου λέει ο μικρός πώς τα περνάει, τι κάνουν στο σχολείο κτλ;

Αυτά τα νέα. Πάω για νάνι. Καληνύχτα........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Μάρτζι μου γλυκιά πόσο σε καταλαβαίνω.. Τη μετάθεση την πήρες για καλύτερα αλλά προφανώς είναι για χειρότερα.. Σκότωμα τόση ώρα οδήγηση πρωί και απόγευμα για να πας στη δουλειά.. Μέχρι να φτάσεις έχεις ήδη κουραστεί..

Εγώ ευτυχώς τον πάω το πρωί σχολείο και τον παίρνει ο άντρας μου το απόγευμα. Το έχουμε κανονίσει έτσι ώστε να περνάμε και οι δυο λίγο χρόνο μαζί του μόνοι μας.. Ο μικρός στην αρχή δεν ήθελε καθόλου να πηγαίνει στον συγκεκριμένο παιδικό και αυτό διότι τον άλλαξα από εκείνον που πήγαινε πέρισυ για διάφορους λόγους.. Σε αυτόν που πάει τώρα μένει μέχρι τις 6 και πολλές φορές παραπονιέται που μένει τελευταίος αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Ο άντρας μου το νωρίτερο που μπορεί να φύγει από τη δουλειά για να πάει να τον πάρει είναι στις 5 και ένας λόγος που επιλέξαμε τον συγκεκριμένο σταθμό είναι επειδή είναι ανοιχτός μέχρι τις 6.

Ευτυχώς όμως παρόλο που όλο το προηγούμενο διάστημα ο μικρός αρνιόταν πεισματικά να κοιμηθεί στο σταθμό με αποτέλεσμα να γυρνάει κομμάτια σπίτι, αυτή τη βδομάδα ευτυχώς κοιμήθηκε και έτσι είναι πιο ξεκούραστος! Σήμερα μάλιστα είναι η πρώτη μέρα που δεν με ρώτησε το πρωί αν θα πάει σχολείο και που πήγε χωρίς γκρίνια τρέχοντας να μπει στην τάξη του. Νομίζω πως το πήρε απόφαση πια..

Μάρτζι εμένα μου λέει τι κάνει και πως τα περνάει.. όχι από μόνος του φυσικά, μόνο αν τον ρωτήσω.. Πάντως έκανε αμέσως φίλο τον Αναστάση και μου μιλάει συνέχεια γι' αυτόν. Γνωριστήκαμε και με τη μαμά του Αναστάση και μάλιστα μια φορά βγήκαμε και βόλτα..

Μάρτζι τώρα μένεις μόνιμα στα Γιάννενα;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ναι, Δόμνα μου, μένω μόνιμα εδώ πλέον.

Είμαι πολύ αγχωμένη με το θέμα παιδικός - μικρή, γιατί τελικά οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν και η μικρή δεν θέλει να ακούει για τον παιδικό- πόσο μάλλον να πηγαίνει.....Φοβερή άρνηση. Σήμερα πήρα άδεια από τη δουλειά και την πήγα εγώ για να δω και την δασκάλα της. Μια χαρά μου φάνηκε το περιβάλλον εκεί. Η μικρή βέβαια έκλαιγε συνέχεια και δεν με άφηνε να φύγω. Κάτσαμε καμία ωρίτσα και μετά την πήρα και φύγαμε. Ε'ιπαμε με τη δασκάλα της να το πάρουμε από την αρχή το θέμα και να μπει πάλι σε πρόγραμμα προσαρμογής, επείδη το είχαμε παρακάμψει βλέποντας την να κάθεται χωρίς κλάματα........Ας ελπίσουμε να προσαρμοστεί.

Πολύ καλός ο Γεράσιμος που κάθεται ως τις 6. Μπράβο το παιδάκι μας.Ιδιωτικός είναι ο σταθμός;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλενάδες μου γλυκιές!

Από χθες υποφέρω με ένα νευροκαβαλίκευμα. Είχα πάθει ένα ακόμη πριν 2 βδομάδες το οποίο κράτησε 10 μέρες. Και πάνω που είπα ότι είμαι καλά, να σου το νέο νευροκαβαλίκευμα και μάλιστα στον ύπνο μου. Σήμερα το πρωί δεν μπορούσα ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ. Είμαι σπίτι και περιμένω τη φυσικοθεραπεύτρια να έρθει μπας και δω γιατρειά. Δουλειά θα πάω το μεσημέρι.

Μάρτζι μου ναι, ιδιωτικός είναι ο σταθμός. Οι δημόσιοι - δημοτικοί δεν μας παίρνουν αλλά και να μας έπαιρναν το ωράριο είναι μέχρι τις 4.. οπότε καταλαβαίνεις.

Βέβαια τώρα μάλλον ενδέχεται να τον αλλάξω πάλι τον μικρό γιατί τα δεδομένα της δουλειάς του Νίκου άλλαξαν και του ζήτησαν να κάθεται περισσότερες ώρες, με τα ίδια λεφτά φυσικά, αλλά έτσι δεν θα μπορεί να πηγαίνει να παίρνει το παιδί. Ο σταθμός δεν έχει σχολικό και εννοείται ότι δεν εμπιστεύομαι τον οποιονδήποτε να πηγαίνει με το αυτοκίνητο να παίρνει το παιδί. Αφήστε που το λιγότερο θα πρέπει να δίνω άλλα 200 Ευρώ σε κάποιο άτομο για να κρατάει το παιδί μετά.. Και ο Νίκος δουλεύει μόλις για 600 Ευρώ.. οπότε σταθμός + άτομο μας φτάνουν τα 500 Ευρώ.. στο τέλος είναι ασύμφορο να δουλεύει ο Νίκος.. Θα δούμε τι θα κάνουμε.. έχουμε μέχρι το τέλος του μήνα να αποφασίσουμε μιας και ως τότε θα μας εξυπηρετήσει μια ξαδέρφη μου - να είναι καλά..

Μάρτζι η μικρή σου μάλλον πήρε χαμπάρι τη μονιμότητα του θέματος.. Τη ρώτησες γιατί κλαίει και γιατί δεν θέλει να πηγαίνει; ίσως σου πει τον πραγματικό λόγο. Όταν ρώτησα εγώ τον Γεράσιμο μου απάντησε ότι δεν του αρέσει που μένει τελευταίος.. αλλά δυστυχώς δεν γίνεται διαφορετικά..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα.

Το προηγούμενο ΣΚ το μικρούλι μου πέρασε μια ίωση με υψηλό πυρετό και απο χθες ειμαστε με νεα ίωση με βήχα και πολύ μυξα. Μπορει παιδικο να μη πηγαίνουμε αλλα απο ιώσεις πάμε καλα.

Τα νεα μας ειναι ίδια. Δουλειά σπίτι παιδια και πολύ υπομονή. Τα ΣΚ μου ειναι τραγικά δουλειές και παλι δουλειές και το σπίτι μου εχει τον αμάζευτο.

Μάρτζι μου ελπιζω να λυθεί το θεμα παιδικός και η μικρούλα σου να περνάει καλα..

Αυτά τα λιγα γιατι ο χρόνος μου δεν φτάνει πια για τιποτα.

Φιλία!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ εδώ είμαι.. Πότε με τα πάνω μας και πότε με τα κάτω μας.. Ο μικρούλης μου είναι μια χαρά ευτυχώς. Οι ιώσεις της εποχής μας έχουν αφήσει ανεπηρέαστους και εύχομαι πραγματικά να συνεχίσουμε έτσι. Ξεκινήσαμε τη Δευτέρα σε καινούργιο σταθμό και αφενός έχει αφήσει τις δασκάλες του άφωνες με τη συμπεριφορά του (με την καλή έννοια) και εμάς επίσης άφωνους με την προσαρμοστικότητά του.. Ούτε πίσω δεν γύρισε να κοιτάξει!

Σας σκέφτομαι όλες σας! Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...