Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα φιλενάδες μου..

Έχω τον μικρό μου άρρωστο από το Σάββατο.. ψήθηκε στον πυρετό που δεν έπεφτε με αντιπυρετικό και στον βήχα.. Σήμερα αναγκάστηκα να τον πάω νοσοκομείο να κάνει μάσκα μπας και δούμε βελτίωση.. ο πνευμολόγος στον οποίο πήγαμε απεφάνθη ότι πάσχει ο μικρός από αλλεργική ρινίτιδα.. άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή.. οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν θα ακολουθήσω τη διάγνωσή του..

Ο μικρός έχει πάθει εξάρτηση από μένα και δεν με αφήνει να πάω πουθενά.. τώρα μόλις με πήρε τηλέφωνο η κοπέλα που τον κρατάει και μου είπε ότι από την ώρα που τον άφησα κλαίει με αναφιλητά και με ζητάει.. δεν ξέρω τι να κάνω.. πραγματικά.. σπαράζει η καρδιά μου που τον ακούω έτσι και τον σκέφτομαι να κλαίει..

Γαμώ τις ιώσεις μου γαμώ..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου, περαστικά στα μικρά σας!

Είμαι κι εγώ τόσο κουρασμένη και τόσο τσαντισμένη με τον άντρα μου, που πραγματικά πιστεύω πως κάνει κάθε τι για να με ξενερώσει................Πέρα από το ότι ανέχομαι την μακροχρόνια ανεργία του και το ότι δεν έχει συνεισφέρει οικονομικά σε αυτή την οικογένεια τόσα χρόνια, πέρα από το ότι ανέχομαι το γεγονός πως έχει φτάσει 38 χρονών και δε λέει να πάρει το παλιοπτυχίο του που μας βγήκε "χρυσό", πρέπει να ανέχομαι και την αχαριστία του, την κακία του, την ασχήμια που βγάζει σαν άνθρωπος;;;;

Αχ, είμαι τόσο δυσαρεστημένη μαζί του, αλλά ας μην σας πρήζω......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες μου καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε..

Επιτέλους ύστερα από μια εφιαλτική βδομάδα που περάσαμε με τον μικρό να περνάει μια πολύ βαριά ίωση με υψηλότατο πυρετό που δεν έπεφτε με αντιπυρετικό, με μύξες και μπούκωμα τόσο βαρύ που στο τέλος έβγαινε αίμα από τη μυτούλα του, με ληθαργικές καταστάσεις και επίσκεψη στο νοσοκομείο τελικά μπορώ να πω ότι είμαστε καλά.. Είμαι πολύ πολύ πολύ κουρασμένη.. αλλά ευτυχώς το μωρό μου είναι καλά..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου περαστικα σας.

Μαρτζυ μου υπομονη και κανε μια καλη συζυτηση με συζυγο. Ας παρει το πτυχιο μηπως βρει τπτ.

Εμεις τρεχουμε με τα δυο.

Ο μικρος ξεκινησε κρεμουλες. Σας φιλω


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά, βρε Δόμνα. Τι ταλαιπωρίες περνάτε βρε κοπέλα; Φαντάζομαι πόσο πολύ υπέφερε το μικρούλι.

Είχαμε κι εμείς πυρετό για 2 μερούλες, αλλά ευτυχώς πέρασε. Εφτιαξε κι ο καιρός κι είμαστε συνεχώς έξω. Κάνουμε μεγάλες βόλτες γιατί δεν μπορώ μέσα στο σπίτι.

Μάγδα, μεγάλωσε ο μικρός. Πώς πέρασε ο καιρός! Τι καλά που έχεις και δεύτερο παιδάκι και τα έκανες γρήγορα- γρήγορα! Η μικρή τι κάνει;

Με τον άντρα μου έχω μιλήσει πολλές φορές και δεν βγάζω άκρη. Είναι ανίατη περίπτωση. Πλέον δεν του απαντώ. Όταν τον ακούω να λέει βλακείες, κάνω πως δεν τον ακούω και τον αγνοώ. Μακάρι να το κρατήσω και να μην με παρασύρει. Νομίζω πως το κάνει επίτηδες να θέλει να με τσαντίζει. Σαν να θέλει να με βλέπει να στενοχωριέμαι


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Surprise!!!!!

Σας χαιρετώ απο τα όμορφα Γιάννενα!!! Είμαστε εδω για συνέδριο με τον καλό μου! Τα παιδιά στο νησί με τους γονείς μου. Το χρειαζόμασταν ρε κορίτσια...

Τι ζωντανή πόλη είναι αυτή; τι ομορφιά!!!!

Margi τα έμαθες; ηλεκτρονικά υποβάλλονται φέτος για πρώτη φορά οι αιτήσεις για απόσπαση.

Σας φιλώ όλες !!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημερα.

Καλη μεγαλη εβδομάδα να έχουμε.

Βασδελη μου τι ευχάριστη έκπληξη μπράβο καλα να περάσετε.

Εγω απ τη αλλη όχι μονο να πήγαινα κάπου με το σύζυγο αλλα ούτε να τον βλέπω θέλω ούτε να τον ακούω.

Η μεγαλη μου γύρισε χτες απο την τριήμερη και δεν τη έχουμε δει ακόμη κοιμάται και δεν εχει βγει απ το δωμάτιο της. Η μικρη μου απ τη χαρά της δεν ξέρει τι να πρωτοκάνει. Δεν είχα καταλάβει ποσο της έλειψε αλλα τώρα το κατάλαβα ότι της έλειψε παρα παρα πολύ και δεν το έδειχνε το μικρούλι μου.

Πάσχα δεν θα πάμε πουθενα θα ειμαστε εδώ και ελπιζω να ξεκουραστώ λιγο γιατι ειμαι και αισθάνομαι τραγικά. Μετα το Πάσχα η μεγαλη δίνει γαλλικά και ξεκινάνε και οι εξετάσεις.

Φιλάκια πολλα και να περνάτε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε!

Βασδελάκο μου υπέροχη πόλη τα Γιάννενα.. Ιδιαίτερα ατμοσφαιρική και σε ταξιδεύει σε άλλες εποχές. Έχω πάει 2 φορές και πολύ θα ήθελα να ξαναπάω.. ευκαιρία θα είναι να δω και τη Μάρτζι μας πάλι από κοντά καθώς και την πριγκηπέσσα της..

Σίγουρα χρειάζεται να ξεφεύγουμε που και που με το σύζυγο χωρίς τα παιδάκια μας..να συσφίγγουμε λίγο τις σχέσεις που η καθημερινότητα δοκιμάζει καθημερινά.. Ο γιος μου πάντως μου είπε σήμερα σοβαρός - σοβαρός "Μαμά - δεν πρέπει να πηγαίνεις πουθενά χωρίς εμένα".. Οπότε καταλαβαίνετε ότι όπου πάω πρέπει να τον παίρνω μαζί μου! Το λατρεύω το αγοράκι μου, σας το έχω πει;

Αν είμαστε καλά θα φύγουμε ή Μεγάλη Πέμπτη ή Μεγάλη Παρασκευή πρωί για το Βόλο.. Θα πάμε να ξεφύγουμε λιγάκι.. να χαρώ λίγο και τις ανηψιές μου και τον αδερφό μου.. να παίξει κι ο μικρός με τις ξαδερφούλες του..

Χθες βρέθηκα με τη συμπεθέρα ύστερα από αρκετό καιρό.. Τα μικρά παίξανε τόσο καλά μαζί που με το που γυρίσαμε ανακοίνωσε στον πατέρα του ότι έπαιξε πολύ καλά με τη Μ...α..

Ήταν ευκαιρία να τα πούμε και με τη συμπεθέρα..

Θα επανέλθω..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Να είναι καλά τα παιδάκια μας!

Πώς περάσατε; Εμείς πολύ καλά.

Δόμνα μου,να έρθεις όποτε θες στα Γιάννενα. Πολύ θα χαρώ να σας φιλοξενήσω.

Η μικρή περνάει φάση εφηβείας. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να περιγράψω την άσχημη συμπεριφορά της


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!! Χριστός Ανέστη!!!!

Μάρτζι μου καλύτερα δεν θα μπορούσα να περιγράψω και την κατάσταση της δικιας μου της μικρής. Μας εχει γονατίσει αφού οταν πέφτει για ύπνο η ανακούφιση μας ειναι τεράστια. Αν θυμάμαι καλα απο την μεγαλη μου μέχρι τα πέντε η κατάσταση θα ειναι αυτη. Το πως κλαίει αυτές τις μέρες δεν την έχω ξανακουςει ετςι.Καλα κουραγια.

Εμείς καλα δεν μπορω να πω ότι περάσαμε είμασταν όλο μ ένα ελαφρύ κρύωμα και τελευταια τώρα έχω τη μεγαλη μου. Δεν κοιμήθηκα κιόλας καλα μια ο λαιμός μου μια η μικρη που έβηχε. Δράμα.

Σήμερα εκανα και τις ντουλάπες και ξεπατωθηκα. Μεγάλο Σάββατο έβαλα τέσσερα πλυντήρια Τίγκα στο ρούχο και βέβαια θέλουν όλα σιδέρωμα.

Φιλία να περνάτε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένες μου φίλες Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!

Είναι γεγονός ότι χάθηκα από το καφέ μας, όμως είχαμε απανωτές πολύ σοβαρές περιπέτειες υγείας σε παππούδες-γιαγιάδες (φοβηθήκαμε μάλιστα και για επερχόμενο μοιραίο) που κράτησαν μήνες και μας εξουθένωσαν σωματικά και ψυχικά με ξενύχτια, νοσοκομεία κλπ. Δυστυχώς, πρέπει σιγά-σιγά να συνειδητοποιήσουμε ότι οι γονείς μας κάποια στιγμή θα "φύγουν" και να προετοιμαστούμε για το μεγάλο αντίο.....

Σαν να μην έφταναν αυτά, η κόρη πέρασε και περνάει μια φάση αμφισβήτησης, άρνησης και ανεξαρτητοποίησης από την οικογένεια, η οποία θα ήταν απόλυτα κατανοητή και αποδεκτή, αν δεν είχε σαν αποτέλεσμα τη σκόπιμη "εξαφάνιση" (δεν σηκώνει κινητό, δεν λέει πού πηγαίνει και με ποιες παρέες κλπ.) μέχρι τα μαύρα μεσάνυχτα: 12.30 μαζεύτηκε ένα βράδυ, με συνέπεια να τιμωρηθεί μεν, πλην όμως υπό τις μεγάλες αποδοκιμασίες προς εμάς από τους υπόλοιπους ... προοδευτικούς γονείς των φιλενάδων της, οι οποίοι της παρέχουν την καλύτερη υποστήριξη και κάλυψη και την κάνουν να μας αντιπαθεί ως υπερσυντηρητικούς, που να πάρει!).

Έχω πλέον εναποθέσει τις ελπίδες μου στο Λύκειο, όπου τα πράγματα θα σοβαρέψουν και θα τεθούν για πρώτη φορά επί τάπητος οι προοπτικές του - πολύ κοντινού πλέον - μέλλοντος, οπότε η επερχόμενη στοχοπροσήλωση (πιστεύω πως) θα αποτελέσει το απαραίτητο "αντίβαρο" σ' αυτήν την ανερμάτιστη συμπεριφορά....

Μακάρι να πάνε καλύτερα τα πράγματα, να ηρεμήσουμε και να μπορώ να μπαίνω συχνότερα. Μου λείπετε όλες τόσο πολύ!

Εύχομαι σε σας και τις οικογένειές σας πάνω απ' όλα υγεία, ψυχική γαλήνη, ελπίδα και πολλά ανοιξιάτικα χαμόγελα!

Καλό μήνα!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες μου γλυκιές χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!!

Εμείς τελικά δεν πήγαμε πουθενά διότι πήγα τον μικρό στην παιδίατρο την Μ. Πέμπτη το πρωί για να τον ακούσει, διότι για μια ακόμη φορά δεν μου άρεσε ο βήχας του.. Πράγματι μου είπε ότι ο λαιμός του ήταν λίγο κόκκινος και με προειδοποίησε πως κάτι μου ετοιμάζει ο μικρός.. Υπό αυτές τις συνθήκες λοιπόν αποφασίσαμε με τον σύζυγο να μην πάμε πουθενά μιας και όταν αρρωσταίνει ο μικρός, αρρωσταίνει βαριά.. Πράγματι την Μ. Πέμπτη το βράδυ μου ανέβασε πυρετό ο οποίος συνεχίστηκε όλη την Μ. Παρασκευή και μέχρι και τα ξημερώματα της Κυριακής του Πάσχα.. Ευτυχώς δεν ήταν ιδιαίτερα υψηλός και έπεφτε σχετικά εύκολα.. Ο μικρός ήταν και κεφάτος και ορεξάτος οπότε δεν ανησύχησα ιδιαίτερα.. Έκανε η ίωση τον κύκλο της και από την Κυριακή του Πάσχα το αγοράκι μου είναι περδίκι..

Βέβαια με έσκασε όλες αυτές τις μέρες μιας και από φαγητό δεν έτρωγε τίποτε.. αλλά από σαβούρες τα πάντα.. Χθες όλη μέρα ήταν με ένα κρουασανάκι το πρωί και το βράδυ αφού λύσσαξε στην πείνα καταβρόχθισε 2 αχλάδια, ένα μήλο και 3 κομμάτια πίτσα (εγώ έφαγα 4)!

Κι ο δικός μου περνάει εφηβεία και ζόρικη μάλιστα.. Όλο φωνή, αντίδραση, πείσμα και τσακωμούς είμαστε.. τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από υπομονή;

Μία μου εύχομαι οι ταλαιπωρίες σας να τελειώσουν εδώ με τα θέματα της υγείας και των δικών σας ανθρώπων.. Όσον αφορά τώρα την κόρη.. σαφώς πρέπει να καταλάβει ότι οι πράξεις της έχουν και συνέπειες και να σταματήσει να είναι η "χαϊδεμένη" σας.. τώρα για τους γονείς των φιλενάδων της τι να πω... εύχομαι πραγματικά να μην έρθει ποτέ η στιγμή που θα χτυπήσουν το κεφάλι τους στον τοίχο..

Μάρτζι μου σ' ευχαριστώ πολύ για την πρόθεση να μας φιλοξενήσεις.. ξέρεις ότι κι εσείς είστε ευπρόσδεκτοι στο Βόλο όποτε το θελήσετε.. Μακάρι να το καταφέρουμε κάποια στιγμή.. θα περάσουμε υπέροχα.. είμαι σίγουρη!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Μία μου, βλέπω όλα τα κορίτσια του σχολείου πόσο πολύ έχουν "ξεφύγει" και παθαίνω πλάκα. Εκεί που τα έβλεπες μαζεμένα και συνεσταλμένα, ξαφνικά, μετά τα Χριστούγεννα, είναι σαν να βλέπεις άλλα άτομα. Και σκέψου πως πρόκειται για μικρό χωριό με ελάχιστες επιλογές, κι όμως.........Τα ζευγαράκια ξεφυτρώνουν στα διαλείμματα σαν μανιτάρια......η συμπεριφορά τους ιδιαίτερα αυθάδης........Μία ανιψιά μου (κόρη ξαδέλφου) να δεις. Να γυρίζει σπίτι ξημερώματα, ενώ είναι μόνο 14!!!! Καλό κουράγιο σου εύχομαι.

Η Μία περνά την "μεγάλη" εφηβεία, εμείς με τα τρίχρονα την "μικρή".........Βρε τι τραβάμε...Τι πείσματα, τι φωνές, τι τσιρίδες, να μην μας αφήνει να μιλάμε, να θέλει να γίνεται το δικό της..........Αλλά όταν είναι κόσμος μπροστά, αρνάκι λέμε.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσάκια...χρόνια πολλα...Χριστός

ανέστη....... Πώς περάσατε αυτες τις μερες? Εγω

δουλευα ολες τις μερες...η μικρη ξεσαλωσε...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ti κάνετε κορίτσια μου; Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμείς καλά είμαστε......Βέβαια, συνέβη κάτι που με ανησύχησε λίγο (έχει σχέση με τη μικρή) αλλά με διαβεβαίωσε η παιδίατρος ότι όλα θα πάνε καλά. Όλα τα περίεργα σε μας συμβαίνουν......Θα κάνουμε εξετάσεις την άλλη εβδομάδα και μακάρι να βγουν καλές.....

Τώρα την έχω στους παππούδες και καταλαβαίνετε πώς είμαι..........Έχουμε και τις πανελλαδικές κι είναι δύσκολη η άδεια........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...