Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. Ελπίζω να είστε καλά..

Εμείς καλά είμαστε.. Ο Γεράσιμος κάνει την επανάστασή του κάθε βράδυ με γκαρίσματα κάθε βράδυ τόσο έντονα που πολλοί θα νομίζουν ότι το δέρνω, το σφάζω, το κακοποιώ.. Έχει πολύ έντονη προσωπικότητα και θέλει να περνάει το δικό του.. χθες είχαμε δράματα διότι άνοιξε μια σοκολατίτσα που του έδωσα και ήταν σπασμένη.. άρχισε να σκούζει και να γκαρίζει σαν το γαιδούρι.. βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου..τίποτε αυτός.. ώσπου στο τέλος τον έβαλε ο πατέρας του τιμωρία στο δωμάτιό του - όπου συνέχισε να φωνάζει - και ησυχάσαμε..

Μάρτζι μου ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό το θέμα της μικρής σου.. αν θες στείλε μου μήνυμα ή πάρε με τηλέφωνο. Τουλάχιστον είναι και ο άντρας σου μαζί της;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπερα!!!!

Μάρτζι μου να χαίρεσαι την κορη σου πολύχρονη. Ελπιζω ότι κ αν ειναι να ειναι περαστικά και γρήγορα. Τα παιδια βγάζουν περίεργα πράγματα συνεχώς. Στο λεω εγω που έχω καεί με τη μεγαλη μου πολλές φορές και καίγομαι ακόμη.

Εγω σακατεμένη να με περιγράψω ανάπηρη να με πω ειμαι χάλια. Το σπίτι δεν μαζεύεται με τιποτα. Η μικρη θέλει δέκα απο πίσω να μαζεύουν τον αμάζευτα αυτο το ΣΚ με άφησε να κουτσαίνω απο τη μέση κ τα γόνατα μου. Μια ζαλάδα μόνιμη την έχω τον τελευταιο καιρό.

Η μεγαλη μου το Σάββατο έδωσε γαλλικά και την Τρίτη ξεκινάνε οι εξετάσεις δεν έχω το κουράγιο ούτε να της φωνάξω. Με άλλο χρώματα νύχια την αφήνω το πρωί με άλλο τη βρίσκω το απόγευμα.

Μια μου ευτυχώς πολλα ξεπόρτιςματα δεν εχουμε και κάποιες παρέες χαλαρές την κάνανε πέρα αφού δεν την αφήναμε να βγει και να γυρνάει.

Αυτά τα λίγα φιλία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Margi μου, χρόνια πολλά για τη μικρούλα σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Δυστυχώς, δεν θα σταματήσουμε ποτέ να αγχωνόμαστε για τα παιδάκια μας, όσο κι αν μεγαλώσουν. Έχεις απόλυτο δίκιο για την "εφηβεία" της νηπιακής ηλικίας. Πάντως, μη νομίζεις ότι τα ζουζούνια θα ησυχάσουν κάποια στιγμή, γιατί (ειδικά στα κορίτσια) η προεφηβεία αρχίζει γύρω στα 10, οπότε ....

Νόρα μου, περαστικά και καλά κουράγια. Η δική μου έχει ξεπεράσει το στάδιο των νυχιών και τώρα βρίσκεται στο στάδιο του ρουζ κλπ. (ευτυχώς δεν μοιάζει με κλόουν όταν βάφεται). Χθες, με οδηγίες των φιλενάδων της από το viber, έκοψε τα μαλλιά της κι έγινε σαν την Κλεοπάτρα. Άσε, σε σκέφτομαι και συμπάσχω...

Δομνίνα μου, καλή υπομονή με τον μικρό "επαναστάτη". Διάβασα όσα είχες γράψει τις προηγούμενες ημέρες και στενοχωρήθηκα με την ταλαιπωρία σας (τα έχουμε περάσει κι εμείς, όπως ξέρεις). Ευτυχώς βελτιώθηκε ο καιρός και όλα τα προβλήματα σιγά-σιγά θα ξεπεραστούν, ιδίως όταν ο Γεράσιμος βρεθεί στη θάλασσα και τον καθαρό αέρα του χωριού.

Η κόρη, ευτυχώς, συμμαζεύτηκε λόγω των εξετάσεων και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχουμε και το καλοκαίρι τα ίδια "κρούσματα" με τις ημέρες του Πάσχα. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!

Καλή εβδομάδα και πολλά φιλιά σε όλες!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκές μου φιλενάδες καλησπέρα σας και καλή βδομάδα να έχουμε..

Μάρτζι μου να χαίρεσαι την μονάκριβή σου, η οποία παρεμπιπτόντως είναι μια κούκλα.. Έγινε κι αυτή 3! Να είναι πάντα γερή, χαρούμενη κι ευτυχισμένη.. Σου έστειλα και μηνυματάκι..

Συμπεθέρα μου να χαιρόμαστε τη νυφούλα μου για αύριο.. Θα σε πάρω και τηλεφωνάκι.. Μέσα στο μυαλό μου είχα κι εσένα και την μεγάλη σου την κόρη που έδινε γαλλικά το Σάββατο αλλά είμασταν συνεχώς στο τρέξιμο και δεν πρόλαβα τίποτε..

Ο Γερασιμάκος τα πάει πολύ καλά με την τουαλέτα.. Πλέον μου ζητάει μόνος του τσίσα και κακά και τα ατυχήματά μας είναι απειροελάχιστα.. Το Σάββατο το πρωί τον πήγα σούπερ μάρκετ χωρίς πάνα και γυρίσαμε στεγνοί πίσω.. κατευθείαν στην τουαλέτα.. Το απόγευμα του Σαββάτου πήγαμε σε υπαίθρια φουσκωτά στη Ν. Φιλαδέλφεια παρέα με το βαφτιστήρι μου και το κατευχαριστήθηκαν και τα δυο.. Με το ζόρι φύγαμε στις 10.30 το βράδυ, αφού ο παιδότοπος έκλεινε.. Ο Γεράσιμος ατρόμητος.. Ανέβαινε σε τσουλήθρα 3 μέτρων και μάλιστα όταν κατέβαινε δεν περίμενε στην ουρά αλλά κοίταζε πότε η κοπέλα που τα πρόσεχε θα γύρναγε το βλέμμα της και τσουπ ξανασκαρφάλωνε! Πολύ τον χάρηκα και πολύ περήφανη αισθάνθηκα για το παιδάκι μου.. Δεν μασάει σε τίποτε..

Γενικότερα περάσαμε πολύ όμορφα το σβκ. Μεγαλώνει το καμάρι μου και απολαμβάνω κάθε στιγμή μαζί του.

Μία μου κι εγώ θέλω να ελπίζω ότι τώρα οι αρρώστιες είναι πια παρελθόν και περιμένω πως και τι το καλοκαίρι για να ξεχυθούμε στις παραλίες..

Καλή επιτυχία στα μεγάλα μας παιδάκια που ξεκινάνε αύριο εξετάσεις!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας! Και ναι λοιπόν!!! Το κοριτσάκι μου έκλεισε τα 3!!! Μα πώς πέρασαν τρία χρόνια; Ούτε που το κατάλαβα. Το να έχω το παιδάκι μου είναι το πιο όμορφο δώρο που μου χάρισε ο Θεός. Να είναι γερή και αυτή και όλα τα παιδάκια του κόσμου! Κορίτσια μου, να χαιρόμαστε τα αγγελουδάκια μας!

Εύχομαι καλή επιτυχία στις κορούλες σας που ξεκινάνε αύριο τις εξετάσεις. Όπως καταλαβαίνετε ξεκινά και για μένα μία δύσκολη περίοδος, αφού οι επιτηρήσεις είναι πολλές. Αλλά και το να φτιάχνεις θέματα και μετά να διορθώνεις γραπτά είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Τι να κάνουμε όμως; Ας έχουμε δουλεια κι ας είμαστε κι ευχαριστημένοι.

Το κοριτσάκι μου, δεν έχει κάτι σοβαρό. Απλά εγώ ανησύχησα. Ερπη ζωστήρος στο χεράκι της έβγαλε και πολύ στενοχωρήθηκα που δεν ήμουν δίπλα της να την φροντίζω. Ευτυχώς οι παππούδες έκαναν καλή δουλειά και τώρα ο έρπης υποχωρεί. Την Παρασκευή θα της κάνουμε και γενικές εξετάσεις.

Αυτά τα νέα μου. Σας φιλώ.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα φιλενάδες μου!

Σήμερα το στερνοπούλι της Vasdeli γίνεται 2 χρονών! Σαν χθες μου φαίνεται που μπήκε στο μαιευτήριο να γεννήσει! Φιλενάδα μου να είναι πάντα γερό, χαρούμενο κι ευτυχισμένο κι εσύ γερή να καμαρώνεις όλα σου τα βλαστάρια!

Είμαστε καλά.. Μεγαλώνουμε, δυναμώνουμε και κάθε απόγευμα κατεβαίνουμε στον πεζόδρομο που βρίσκεται μπροστά από το σπίτι και λυσσάμε στο τρέξιμο, στη μπάλα και στο κρυφτό. Το καμάρι μου γίνεται ανεξάρτητο, αυτόνομο και ατρόμητο και αυτό με κάνει μια πολύ ευτυχισμένη και περήφανη μανούλα!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Βασδέλη μου, να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Να είναι πάντα γερό και δυνατό.

Η δική μου έχει πολύ χαμηλή φεριτίνη κι έτσι ξεκινήσαμε να παίρνουμε σίδηρο. Την έβλεπα εγώ που ήταν πολύ χλωμή το τελευταίο διάστημα κι ήμουν σίγουρη πως κάτι δεν πήγαινε καλά. Τώρα έχουμε μπει σε διατροφή. 4 φορές την εβδομάδα κρέας κόκκινο και συκώτι μας είπε να τρώμε. Καλά, το συκώτι ούτε να το φτύσει. Μεγάλη απέχθεια λέμε. Πού θα πάει όμως; Θα την κατα΄φερω να το φάει κάποια στιγμή.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλές μου φιλενάδες!

Μπήκα για να ευχηθώ σε όλα τα παιδάκια που γιόρτασαν, γιορτάζουν ή θα γιορτάσουν αυτές τις ημέρες, να είναι πολύχρονα, υγιή, χαρούμενα και κάθε στιγμή τους να είναι γεμάτη αγάπη και χαμόγελο!

Εμείς, κορίτσια, περάσαμε και περνάμε άλλο ένα σοβαρότατο πρόβλημα (δεν έτυχε μεν στη δική μας οικογένεια, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία). Ίσως να μπορέσω γράψω κάτι αργότερα, όμως τώρα δεν έχω τη δύναμη. Αμάν πια, να τελειώσουν αυτές οι εξετάσεις, που ταλαιπωρούν παιδιά, γονείς και καθηγητές...

Ένα μόνο: Προσοχή μεγάλη στους εφήβους μας και την εύθραυστη ψυχοσύνθεσή τους! Πιστέψτε με, όσο κι αν νομίζουμε πως τους έχουμε δώσει σωστή ανατροφή, πως είμαστε δίπλα τους ή πως ελέγχουμε την κατάσταση, τα πράγματα μπορούν να ξεφύγουν σε ανύποπτο χρόνο.....

Ευχαριστώ που είστε εδώ (τελικά το καφέ μας είναι ΚΑΙ ψυχοθεραπευτικό) και σας φιλώ όλες με πολλή αγάπη.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Να ευχηθώ κι εγώ σε όλα τα παιδάκια μας που γιόρταζαν χρόνια πολλά!

Ο Νικόλας μας χθες έγινε 2 χρόνων! Είναι ένας υπέροχος αντάρτης που μιλάει κανονικότατα πλέον και μας τρελαίνει οικογενειακώς.

Δόμνα σε ευχαριστώ και για το τηλέφωνο, ποτέ δεν ξεχνάς είσαι φοβερή!

Εγώ κλασικά επιτηρήσεις και εισηγήσεις στα σχολεία αλλά σαφώς πιο ήρεμα τώρα...εξετάσεις η κόρη μου, χαμός τα αγόρια στο σπίτι και προσπαθώ να κρατήσω ισορροπία...

Τελικά ενέδωσα και πήραμε γάτο....με έριξε με την ομορφιά του ο άτιμος!!! Πορτοκαλής κεραμιδόγατος με γαλανά ματάκια!!! Η κόρη μου τρελλάθηκε από την χαρά της...ο Περικλής λοιπόν ήρθε να μείνει...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες και καλή βδομάδα να έχουμε! Ξεκίνησαν νομίζω οι ζέστες δυναμικά.. 35 θα φτάσει αύριο η θερμοκρασία στην πρωτεύουσα..

Ο μικρός μου κάθε πρωί μου θυμίζει να μην ξεχάσουμε να κατέβουμε στον πεζόδρομο το απόγευμα.. Μαζεύονται μεγαλύτερα κυρίως παιδιά και τον παίζουν πολύ.. τον έχουν μη στάξει και μη βρέξει.. Η μασκότ του πεζόδρομου είναι και περνάει τέλεια.. οπότε λογικό να θέλει να πηγαίνει..

Περάσαμε ένα όμορφο σβκ.. Κάναμε πολλές δραστηριότητες και είδαμε και αγαπημένους φίλους που είχαμε να δούμε καιρό.. Προσπαθώ τώρα που ο καιρός είναι καλός να εκμεταλλεύομαι την κάθε στιγμή και να πηγαίνω με το παιδάκι μου παντού.. έτσι εκτονώνεται αυτός εκτονώνομαι κι εγώ!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπερα.

Αν και καθυστερημένα Βίκη μου να τ εκατοστήσει ο Νικόλας σας μεγάλωσε το ζουζούνακι σας.

Εμείς μια απο τα ίδια. Η μεγαλη φουλ διάβασμα και ιδιαίτερα. Τις εχουν μείνει μαθηματικά και φυσική που ειναι τα δύσκολα της. Φυσικά συνεχίζουμε και γαλλικά γιατι δίνει προφορικά στις εικοσιτέσσερις νομίζω.

Η μικρη δεν πάλευεται ξεροκέφαλη μαύρο εμείς άσπρο αυτη. Αγύριστο κεφάλι τρώγονται με τη μεγαλη συνέχεια δεν κανει πίσω καμια.

Όλος ο κόσμος περιμένει το ΣΚ να ξεκουραστεί εγω τι να σας πω κουράζομαι περισσότερο απο τις άλλες μερες.

Φιλία!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γεια σας! Χάθηκα τόσες μέρες και πολύ μου λείψατε.

Μία μου, ελπίζω όποιο κι αν είναι το πρόβλημα να ξεπεραστεί γρήγορα. Δόμνα μου, ο μικρός σου περνάει τέλεια αλλά μου φαίνεται πως κι εσύ δεν πας πίσω.....Περνάτε πολύ όμορφα τα δυο σας.

Η δική μου θέλει να περνάει όλη τη μέρα με τον παππού και τη γιαγιά. Όπως καταλαβαίνετε της κάνουν όλα τα χατίρια και έχει κακομάθει. Είναι φορές που ουρλιάζει τόσο πολύ που απορώ πώς βγάζει τέτοια φωνή. Κάνει όμως και κάτι νάζια που με τρελαίνουν. Α, ξέρετε τι μου είπε προχθές;;; "μαμά, θα πεις στην Παναγίτσα να μου στείλει ένα αδελφάκι;;;" ( αυτά της τα λέει η γιαγιά της.....). Εγώ πολύ θα ήθελα να της χαρίσω ένα αδελφάκι, αλλά δεν έρχεται.....Πάλι θα δυσκολευτούμε;;;;

Τεσπα, δεν το σκέφτομαι και δεν με νοιάζει. Να είναι καλά η μικρή μου κι αν θέλει ο Θεός μακάρι να έρθει και δεύτερο. Αν δεν θέλει, δεν πειράζει....

Εγώ ξεκίνησα γυμναστήριο κι είμαι πολύ ενθουσιασμένη που επιτέλους κάνω κάτι για τον εαυτό μου. Τρεις φορές την εβδομάδα επί 3 ώρες το μυαλό μου αδειάζει από όλα τα προβλήματα. Αυτό είναι αρκετό......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Μπορώ να πω ότι είχαμε ένα γεμάτο σβκ.. Το Σάββατο το πρωί πήρα τον μικρό μου και πήραμε το τρόλευ για να πάμε Σούπερ Μάρκετ μιας και ο μπαμπάς μας είχε πάει το αυτοκίνητο για σέρβις. Τρελλάθηκε ο μικρός με το τρόλευ.. Κατενθουσιάστηκε και μου ζητάει να ξαναπάμε βόλτα με αυτό! Μπήκε στον παιδότοπο του σούπερ μάρκετ και λύσσαξε.. κάποια στιγμή ήρθε ο άντρας μου και τους άφησα μόνους τους και ψώνισα με την ησυχία μου. Το απόγευμα πήγαμε με μια φίλη μου και τα παιδιά μας σε υπαίθρια φουσκωτά και λυσσάξανε.. Το αστείο ήταν ότι και ο γιος της λεγόταν Γεράσιμος, φορούσανε τα ίδια ρούχα, είναι και τα δυο ξανθούλικα και γινόταν της κολάσεως.. Ευτυχώς ο ένας ήταν 5.5 χρονών και ο δικός μου 3.5 αλλά παίξανε πάρα πολύ καλά μαζί.

Χθες ήταν η μέρα της γενικής. Φώναξα μια κοπέλα και έφερα το σπίτι άνω κάτω.. του χρειαζότανε όμως.. επιτέλους, ανάπνευσε κι αυτό κι εγώ μαζί του..

Το απόγευμα ήρθε η νονά του με το φίλο της και λυσσάξανε και οι 3 μαζί.. βλέπετε η νονά του είναι μόλις 20 χρονών και καταλαβαίνετε..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κανετε, κοριτσάκια μου; Εγώ επιτέλους διόρθωσα τα τελευταία γραπτά. Πανωλεθρία, κορίτσια. Πήγαν τα 6άρια και τα 7άρια σύννεφο...... Πολύ αδιάφορα τα παιδιά. Ζήτημα από τα 26 να άνοιξαν βιβλίο τα 5. Όλα τα υπόλοιπα, ό,τι τα φώτισε ο Θεός εκείνη την ώρα.....

Συνεχίζω γυμναστήριο και τρελαίνομαι λέμε.....

Η μικρή μια χαρά. Ανυπομονούμε να φτιάξει επιτέλους αυτός ο παλιόκαιρος.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Χάθηκα το ξέρω αλλά ειλικρινά δεν μου μένει καθόλου χρόνος.. Από τη μια η δουλειά, από την άλλη το σπίτι και τέλος ο Γεράσιμος ο οποίος απαιτεί κάθε ελεύθερο λεπτό.. Κάθε απόγευμα με το που γυρίζω σπίτι με περιμένει έτοιμος και μου λέει με τα ματάκια του καρφωμένα επάνω μου: "Μαμά, θα με πας στον πεζόδρομο"; Μπορώ να του αρνηθώ; Εννοείται πως όχι.. οπότε αλλάζω ρούχα, ρίχνω λίγο νερό στο πρόσωπό μου και βουρ στον πεζόδρομο κι εγώ..

Ανυπομονώ για τις διακοπές.. θέλω να αρχίσω τα μπάνια.. Μου φαίνεται πως το σβκ που μας έρχεται θα το τολμήσω.. Φτάνει μόνο να κάνει καλό καιρό!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...