Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Λατρεύω τα βιλία εχετε καποιο να μου προτεινετε ?

Θωμαή, τι είδους βιβλία σου αρέσουν; Το "Αγώνες Πείνας" κατατάσσεται στα επιστημονικής φαντασίας, πολύ καλό όντως!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σου προτείνω το "Της νεκρής πριγκήπισσας" (θα το διαβάσεις απνευστί), την τριλογία "το κορίτσι με το τατουάζ" (τα έχω γράψει πιο πάνω), τους Αγώνες Πείνας (φυσικά!-επίσης τριλογία), αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο άλλο...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το "Της νεκρής πριγκήπισσας" (θα το διαβάσεις απνευστί), την τριλογία "το κορίτσι με το τατουάζ" (τα έχω γράψει πιο πάνω), τους Αγώνες Πείνας (φυσικά!-επίσης τριλογία), αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο άλλο...

"Της νεκρής πριγκήπισσας"

Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπω........το βιβλίο αυτό με μάγεψε!!!!!!

Επίσης πριν λίγες μέρες τελείωσα το "μία μεγάλη καρδιά γεμίζει με ελάχιστα" της Βαμβουνάκη και είμαι σίγουρη πως θα το διαβάσω πάρα πολλές φορές ξανά στην ζωή μου!!!!αν το διαβάσετε θα με καταλάβετε!;)

Τώρα διαβάζω το "ψάχνοντας για κοχύλια" ξέρω ότι είχε κάνει θραύση στα τέλη της δεκαετίας του 80 που βγήκε και μέχρι σήμερα έχει πολύ καλές κριτικές αλλά εμένα μου φαίνεται ότι δεν με πολύ τρελαίνει........:rolleyes: είμαι ακόμη στην αρχή .....124σελ. 'εχω προστά μου άλλες 500......:shock: ίσως να ανατραπεί η δράση και το ενδιαφέρον του!!:tongue:

Αν κάποια το έχει διαβάσει ας μου πει!!!

Έψαξα εδώ στο Ρέθυμνο που μένω αλλά και στα Χανιά το αγώνες πείνας γιατί διαβασα από εδώ στις συζητήσεις σας ότι είναι κόλλημα η τριλογία αυτή και δεν το ξέραν καθόλου???:confused: Γιατί έτσι????

α!!! επίσης πολύ ωραίο βιβλίο που διάβασα σε δύο μέρες είναι το "η κόρη της Ανθής Αλκαίου" της Τσαλίκογλου αλλά και το "Αν ήταν όλα αλλιώς" της Αλκιόνη Παπαδάκη, το ρούφηξα..........!!:shock::tongue:μου άρεσε πολύ και γενικότερα μου αρέσειόπως γράφει η Αλκιόνη Παπαδάκη!! οι εικόνες που φτιάχνω διαβάζοντας τα βιβλία της μου μένουν στο μυαλό και της επαναφέρω όταν αναφερθώ σε κάποιο από τα βιβλία της αυτό το πράγμα μου αρέσει πολύ διαβάζοντας ένα συγγραφέα!!Να με κάνει να φεύγω..........να πηγαίνω αλλου΄!!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

"Της νεκρής πριγκήπισσας"

Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπω........το βιβλίο αυτό με μάγεψε!!!!!!

Επίσης πριν λίγες μέρες τελείωσα το "μία μεγάλη καρδιά γεμίζει με ελάχιστα" της Βαμβουνάκη και είμαι σίγουρη πως θα το διαβάσω πάρα πολλές φορές ξανά στην ζωή μου!!!!αν το διαβάσετε θα με καταλάβετε!;)

Στα υπ'οψιν λοιπόν!

Τώρα διαβάζω το "ψάχνοντας για κοχύλια" ξέρω ότι είχε κάνει θραύση στα τέλη της δεκαετίας του 80 που βγήκε και μέχρι σήμερα έχει πολύ καλές κριτικές αλλά εμένα μου φαίνεται ότι δεν με πολύ τρελαίνει........:rolleyes: είμαι ακόμη στην αρχή .....124σελ. 'εχω προστά μου άλλες 500......:shock: ίσως να ανατραπεί η δράση και το ενδιαφέρον του!!:tongue:

Αν κάποια το έχει διαβάσει ας μου πει!!! Μωρέ, σαν τίτλος κάτι μου λέει... Δε μου λες πάνω -κάτω περι τίνος πρόκειται;

Έψαξα εδώ στο Ρέθυμνο που μένω αλλά και στα Χανιά το αγώνες πείνας γιατί διαβασα από εδώ στις συζητήσεις σας ότι είναι κόλλημα η τριλογία αυτή και δεν το ξέραν καθόλου???:confused: Γιατί έτσι????

Είναι δυνατόν;;;;;:shock::)

α!!! επίσης πολύ ωραίο βιβλίο που διάβασα σε δύο μέρες είναι το "η κόρη της Ανθής Αλκαίου" της Τσαλίκογλου αλλά και το "Αν ήταν όλα αλλιώς" της Αλκιόνη Παπαδάκη, το ρούφηξα..........!!:shock::tongue:

Τρελαίνομαι για Αλκυόνη Παπαδάκη! Αυτό το βιβλίο της που αναφέρεις δε θυμάμαι αν το έχω διαβάσει:-(...είναι καινούργιο;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρελαίνομαι για Αλκυόνη Παπαδάκη! Αυτό το βιβλίο της που αναφέρεις δε θυμάμαι αν το έχω διαβάσει:-(...είναι καινούργιο;

Να το αγοράσεις και σήμερα κιόλας θα το διαβάσεις σε μία μέρα!!!!:P

Δες κριτικές εδώ:

http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/elliniki-logotehnia/elliniki-pezografia/an-itan-ola-allios.product


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tρίτεκνη και βιβλιοφάγος, γίνεται?ΓΙΝΕΤΑΙ!Καλησπέρα κορίτσια!Έχω διαβάσει άπειρα βιβλία απ' όλα τα είδη και θέλω κι άλλα!Αυτή η τριλογία με την πείνα τι είναι?Τελείωσα προχθές το πρώτο από την τριλογία ''οι μεσημβρινοί της ζωής'' νομίζω λέγεται και μια συνάδελφος θα μου δώσει και το δεύτερο που είναι λέει εξίσου ωραίο.Τριλογία ''κορίτσι με τατουάζ'' τέλεια, τέλεια όμως κι επίσης πήρε ο ανήρ το''ΝΈΜΕΣΙΣ'' που το έχει γράψει ο νέος στιγκ λάρσον (ο αποθανών συγγραφέας της τριλογίας ντε!)λένε!Αυτά μου ήρθαν για αρχή!Καλώς σας βρήκα!:P:p:p:p


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου! Μπράβο! Οι Αγώνες Πείνας είναι επιστημονικής φαντασίας, όχι όμως βλακεία! Είναι καταπληκτικό, σου λέω! Ούτε διαφήμιση να'κανα! Το Νέμεσις δεν το έχω ακούσει... καλό;;;; Ποιος είναι ο διάδοχος του Στιγκ Λάρσον;Πες κι άλλες προτάσεις. Εγώ δε σας λέω τώρα τι διαβάζω γιατί θα με πάρετε στο ψιλό...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου! Μπράβο! Οι Αγώνες Πείνας είναι επιστημονικής φαντασίας, όχι όμως βλακεία! Είναι καταπληκτικό, σου λέω!

Στυλ στίβεν κινγκ δηλαδή?

Ούτε διαφήμιση να'κανα! Το Νέμεσις δεν το έχω ακούσει... καλό;;;; Ποιος είναι ο διάδοχος του Στιγκ Λάρσον;

Ο συγγραφέας του ''νέμεσις'', αστυνομικό είναι, στυλ το κορίτσι που έπαιζε με τη φωτιά...

Πες κι άλλες προτάσεις. Εγώ δε σας λέω τώρα τι διαβάζω γιατί θα με πάρετε στο ψιλό...

Πες πες...:P:p:p


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Να το αγοράσεις και σήμερα κιόλας θα το διαβάσεις σε μία μέρα!!!!:P

Δες κριτικές εδώ:

http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/elliniki-logotehnia/elliniki-pezografia/an-itan-ola-allios.product

μόλις χθες το τελείωσα........πραγματκα το ευχαριστηθηκα.

αν ήταν όλα αλλιώς.......θα χαμογελούσα καθε μέρα.........:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πες πες...:P:p:p

όχι καμία σχέση με Στήβεν Κίνγκ. Είναι κάτι διαφορετικό απ'όσα πινανόν έχεις διαβάσει...

Το κοίταξα στο google το "Νέμεσις" και για να είμαι ειλικρινής, μου κίνησε την περιέργεια... σίγουρα θα το πάρω! Τζο Νέσμπω είδα ότι λέγεται ο συγγραφέας.

Το βίο του Μ.Βασιλείου διαβάζω.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Aaaa!Βλέπω κι εσύ έχεις μεγάλο εύρος:tongue::tongue::tongue:Εγώ τώρα διαβάζω Αντρέα Καμιλέρι, όχι κι αμάν αμάν...Η τελευταία μου αδυναμία ο Σαραμάγκου, δύσκολος στην ανάγνωση αλλά ωραία βιβλία!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πριν λίγο καιρό τελείωσα "τα σακιά" της Καρυστιανη.

(Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, μόλις μπήκα στο θέμα.)

Αν και σε μερικά σημεία με κούρασε λιγάκι, γενικά... εκπληκτικό βιβλίο!! Και τόπους τόπους, γροθιά στο στομάχι...


Link to comment
Share on other sites

Ζούπυ, μπορείς να πεις περίληψη; Το έχω ακουστά πάντως. Εγώ παρήγγειλα ένα νέο βιβλίο, το "Ανήλικος Επισκέπτης", τρόμου-μυστηρίου. Μετά θα διαβάσω το κοιμητήριο της Πράγας, επίσης καινούριο, του Έκο. Δηλ. θα το αγοράσω όταν θα έχω λεφτά, βιβλίο και 20ευρώ, αμάν!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα τα ''σακιά'' πριν κανα 5μηνο, ευτυχώς δεν το είχα αγοράσει εγώ.Ευτυχώς γιατί ήταν απαίσιο, μες στη στεναχώρια...Ίσως επειδή ήμουν κι έγκυος και περίμενα να γεννήσω, αλλά με τίποτα δεν το ξαναπιάνω στα χέρια μου!Γούστα είναι αυτά, βέβαια!Διαβάζω το ''εγκλημα στο da capo'', παλιό αλλά ωραίο είναι!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...