Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Α το ψάχνοντας για κοχύλια νομίζω ότι το έχω διαβάσει! Μ'αρέσει η Πίλτσερ, είναι ρομαντική και με έχει κάνει να αγαπήσω τη Σκωτία, χωρίς να έχω πάει ποτέ... ντροπή μου, σπούδασα κι εκεί!:(:oops:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι πολύ χαρούμενη! Πήγα στην δημοτική βιβλιοθήκη και βρήκα το πρώτο από την τετραλογία του Παπαθεοδώρου Οι κόρες της λησμονιάς και έχουν και το 2ο βιβλίο.

Πήρα και άλλα 2, ένα της Ροζαμουντ Πλίτσερ Ψάχνοντας για κοχύλια, και το τρίτο μυστικό (κάτι σαν το Ιλουμινάτι, θρίλερ με τον πάπα)

Ανυπομονώ να ξεκινήσω!

Tί καλά που έχετε βιβλιοθήκη και μάλιστα βρίσκεις τέτοια βιβλία.

Στη δική μας πριν κλείσει υπήρχαν μόνο κάτι ''αρχαία'' με τίποτα δεν έβρισκες καινούργια λογοτεχνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το Ψάχνοντας για κοχύλια και είναι νιώθω τόσο όμορφα... Πολύ ωραίο, με ταξίδεψε νοερά στην Αγγλία, ξεκούραστο αν και με συγκίνησε λίγο, το τελείωσα σε 2 μέρες!

Πάμε για το επόμενο τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Tί καλά που έχετε βιβλιοθήκη και μάλιστα βρίσκεις τέτοια βιβλία.

Στη δική μας πριν κλείσει υπήρχαν μόνο κάτι ''αρχαία'' με τίποτα δεν έβρισκες καινούργια λογοτεχνικά.

και έμενα με εξέπληξε ευχάριστα!:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άργησα να το ξεκινήσω το "Έμποροι των Εθνών", μόλις προχθές το άνοιξα και χθες έφτασα μέχρι τη μέση. Είναι πολύ καλό!!!Αν είχα περισσότερο χρόνο θα το είχα τελειώσει.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασα Το Σπίτι δίπλα στο ποτάμι της Μαντά....δεν τρελάθηκα, είναι το δεύτερο βιβλίο που διαβάζω από την Μαντά και δυστυχώς πάλι δε με έπεισε.

γράφει πολύ απλά, καλύτερη είναι η Δημουλίδου στην γραφή μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα Το Σπίτι δίπλα στο ποτάμι της Μαντά....δεν τρελάθηκα, είναι το δεύτερο βιβλίο που διαβάζω από την Μαντά και δυστυχώς πάλι δε με έπεισε.

γράφει πολύ απλά, καλύτερη είναι η Δημουλίδου στην γραφή μου φαίνεται

Κι εμένα δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου. Προτιμώ τη Δημουλίδου, αν και τελευταία δεν τη βρίσκω τόσο ενδιαφέρουσα όσο παλιότερα


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Ειστε καλα?

Ναι,οπως καταλαβατε την τετραλογια του Παπαθεοδωρου πρεπει να τη διαβασετε με τη σειρα!

Αλλα και παλι το τονιζω,προσοχη οι εγκυουλες!Εγω ειχα συγκλονιστει!

Και η Μαντα ειναι πολυυυυ λιτη στον λογο της!Βεβαια ειναι τι ζηταει και ο καθενας!Αν και εχω διαβασει το ''οσο ανεχει η ψυχη'' και μπορω να πω πως δακρυσα!

Κοριτσια διαβαστε το βιβλιο ''τα πουλια του μαικοπ''"Αθανασιάδου-Ταμπουρή Έφη"!Τελειο!

το Ψάχνοντας για κοχύλια ειναι καλο?Το εχει παρει το ματι μου,αλλα δε ξερω εαν ειναι στις προτιμησεις μου!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Ειστε καλα?

Ναι,οπως καταλαβατε την τετραλογια του Παπαθεοδωρου πρεπει να τη διαβασετε με τη σειρα!

Αλλα και παλι το τονιζω,προσοχη οι εγκυουλες!Εγω ειχα συγκλονιστει!

Και η Μαντα ειναι πολυυυυ λιτη στον λογο της!Βεβαια ειναι τι ζηταει και ο καθενας!Αν και εχω διαβασει το ''οσο ανεχει η ψυχη'' και μπορω να πω πως δακρυσα!

Κοριτσια διαβαστε το βιβλιο ''τα πουλια του μαικοπ''"Αθανασιάδου-Ταμπουρή Έφη"!Τελειο!

το Ψάχνοντας για κοχύλια ειναι καλο?Το εχει παρει το ματι μου,αλλα δε ξερω εαν ειναι στις προτιμησεις μου!

Kαλησπέρα.

Μαρία διαβάζω το 1ο βιβλίο της τετραλογίας και ήδη έχω κλάψει πολύ, νομίζω πάντως πως και εγκυος να μην ήμουν τώρα μόνο και μόνο που είμαι ήδη μαμά αρκεί για να κλάψω. Παρ'όλα αυτά είναι πολύ αληθινό βιβλίο, πολύ καλογραμμένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα.

Μαρία διαβάζω το 1ο βιβλίο της τετραλογίας και ήδη έχω κλάψει πολύ, νομίζω πάντως πως και εγκυος να μην ήμουν τώρα μόνο και μόνο που είμαι ήδη μαμά αρκεί για να κλάψω. Παρ'όλα αυτά είναι πολύ αληθινό βιβλίο, πολύ καλογραμμένο.

Καλησπερα κοριτσι μου!

Πραγματικα,ειναι πολυ καλογραμμενο και ''ζωντανο''!Που να διαβασεις και το δευτερο!Εκει να δεις κλαμα!

Το βιβλιο ''η λιστα του σιντλερ'',το εχετε διαβασει?ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και εγώ το πρώτο του Παπαθεοδώρου, πολύ καλογραμμένο πραγματικά και ζωντανό όπως λέτε κορίτσια.

Αν και νομίζω πως δεν είναι και πολύ αντικειμενικός ο συγγραφέας, σίγουρα δεν κατάγεται από σόι κομμουνιστών:rolleyes:

Περιμένω να διαβάσω και τα άλλα 3, ανυπομονώ να δω την συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι μου!

Πραγματικα,ειναι πολυ καλογραμμενο και ''ζωντανο''!Που να διαβασεις και το δευτερο!Εκει να δεις κλαμα!

Το βιβλιο ''η λιστα του σιντλερ'',το εχετε διαβασει?ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ!

Ναι το έχω διαβάσει, είδα και την ταινία -επίσης καλή- και να προτείνω ένα άλλο σχετικό με β' παγκόσμιο: Διαβάζοντας στη Χάνα. Η αντίστοιχη ταινία είναι τα Σφραγισμένα Χείλη.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και σε κάποια άλλη ενότητα:

Πήγα να πάρω ένα δωράκι σήμερα και έπεσα πάνω σε αυτό. Διθυραμβικές κριτικές από το εξωτερικό, εδώ στην Ελλάδα ούτε κουβέντα από πολύ μικρό εκδοτικό οίκο.

Ελπίζω σήμερα να καταφέρω να το ξεκινήσω.

http://www.politeianet.gr/books/9789607895820-hayder-mo-koan-tokuo-156675

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω διαβάσει, είδα και την ταινία -επίσης καλή- και να προτείνω ένα άλλο σχετικό με β' παγκόσμιο: Διαβάζοντας στη Χάνα. Η αντίστοιχη ταινία είναι τα Σφραγισμένα Χείλη.

Αλήθεια είναι τόσο καλό η λίστα του σίντλερ, δεν το έχω διαβάσει, να το πάρω αν είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...