Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα.

Εγω αυτό τον καιρό διαβάζω το ''Αθθώο αίμα'' της Π.ΝΤ.Τζαιμς.Αν και την λάτρεψα με το πρώτο δικό της που διάβασα (το θάνατο του εμπειρογνώμονα) αυτό δε με ενθουσίασε (λίγο θέλω για να το τελειώσω).Με κούρσασαν οι άκοπες περιγραφές κτιρίων και προσώπων και το βιβλίο γενικά κυλάει πολύ αργά, εγω ειμαι της πεισσότερης έντασης, γενικά μου αρέσουν τα αστυνομικά ή περιπετειας.

Μετα λέω να πάρω το ''Αγώνες πείνας'' με τόσα σχόλια που διάβασα εδώ δε γίνεται να μη το διαβάσω κι εγώ...

Μεχρι στιγμής το βιβλίο που μου έμεινε, που είχε απίστευτη ένταση, ανατροπές και αγωνία, ήταν το ''οι πεφωτισμένοι''.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και απο μένα.

Εγω αυτό τον καιρό διαβάζω το ''Αθθώο αίμα'' της Π.ΝΤ.Τζαιμς.Αν και την λάτρεψα με το πρώτο δικό της που διάβασα (το θάνατο του εμπειρογνώμονα) αυτό δε με ενθουσίασε (λίγο θέλω για να το τελειώσω).Με κούρσασαν οι άκοπες περιγραφές κτιρίων και προσώπων και το βιβλίο γενικά κυλάει πολύ αργά, εγω ειμαι της πεισσότερης έντασης, γενικά μου αρέσουν τα αστυνομικά ή περιπετειας.

Μετα λέω να πάρω το ''Αγώνες πείνας'' με τόσα σχόλια που διάβασα εδώ δε γίνεται να μη το διαβάσω κι εγώ...

Μεχρι στιγμής το βιβλίο που μου έμεινε, που είχε απίστευτη ένταση, ανατροπές και αγωνία, ήταν το ''οι πεφωτισμένοι''.

Ο Dan Brown έχει κάνει φοβερή δουλειά σε αυτό το βιβλίο καθώς και στον " Κώδικα Ντα Βίντσι " . Αν δεν το έχεις διαβάσει κάντο!

Εγώ τώρα έχω βάλει στο μάτι το Inferno.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ο Dan Brown έχει κάνει φοβερή δουλειά σε αυτό το βιβλίο καθώς και στον " Κώδικα Ντα Βίντσι " . Αν δεν το έχεις διαβάσει κάντο!

Εγώ τώρα έχω βάλει στο μάτι το Inferno.

Αγγελικη το εχω διαβασει οπως και το χαμενο συμβολο. Αλλα νομιζω πως οι πεφωτισμενοι ειναι μακραν καλυτερο απο τα υπολοιπα.

Και εγω θελω να παρω το ινφερνο.

Link to comment
Share on other sites

από τους αγώνες πείνας εμένα μου άρεσε το πρώτο και το δεύτερο στο τρίτο βαρέθηκα να πω την αλήθεια

Xanpαληθεια με τρια μωρακια προλαβαινεις να διαβασεις;εγω περιμενω το 2ο και σκεφτομαι οτι προλαβω τωρα.

Για το 3ο και εγω διαβασα οτι ειναι βαρετο, ας ξεκινησω με το πρωτο και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελική, το τελείωσα το Μπλε, δε μου άρεσε, πολύ πρόστυχο.

Εγώ, κορίτσια, δεν διάβασα κανένα του Νταν Μπράουν ό,τι βγήκε στο σινεμά μόνο πήγα και το είδα. Μια φορά ξεκίνησα τον αρκτικό κύκλο αλλά δεν προχώρησα πολύ...Α το ίδιο και με το χαμένο σύμβολο.

Οι Αγώνες Πείνας μου άρεσαν, απλώς το 3ο ήταν πιο συναισθηματικό κατά τη γνώμη μου, πράγμα που με ξεκούρασε μπορώ να πω, μετά τη δράση και την ένταση των 2 πρώτων.Την ταινία την είδε καμία να πει εντυπώσεις;

Αχ το λατρεύω το σινεμά αλλά έχω κάτι χρόνια να πάω...:-(

Kasteraki, σε τι αναφέρεται το "Αθώο αίμα";


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική, το τελείωσα το Μπλε, δε μου άρεσε, πολύ πρόστυχο.

Εγώ, κορίτσια, δεν διάβασα κανένα του Νταν Μπράουν ό,τι βγήκε στο σινεμά μόνο πήγα και το είδα. Μια φορά ξεκίνησα τον αρκτικό κύκλο αλλά δεν προχώρησα πολύ...Α το ίδιο και με το χαμένο σύμβολο.

Οι Αγώνες Πείνας μου άρεσαν, απλώς το 3ο ήταν πιο συναισθηματικό κατά τη γνώμη μου, πράγμα που με ξεκούρασε μπορώ να πω, μετά τη δράση και την ένταση των 2 πρώτων.Την ταινία την είδε καμία να πει εντυπώσεις;

Αχ το λατρεύω το σινεμά αλλά έχω κάτι χρόνια να πάω...:-(

Kasteraki, σε τι αναφέρεται το "Αθώο αίμα";

Τα βιβλία του Dan Brown δεν έχουν καμία σχέση με τις ταινίες, μόλις τελείωσα τους πεφωτισμένους έβαλα να δω την ταινία και στο μισάωρο την έβγαλα, το ίδιο συνέβη και με τον κώδικα.

Το ''Αθώο αίμα'' αναφέρεται σε μια υιοθετημένη κοπέλα που μόλις ενηλικιωνεται θέλει να μάθει ποιοι είναι οι πραγματικοί γονείς της. Τελικά ανακαλύπτει ότι ο πατέρας της βίασε ένα κοριτσάκι και η μαμά της το σκότωσε, φυλακίστηκε και σε λίγες μέρες βγαίνει. Αυτά συμβαίνουν στις πρώτες σελίδες, μετά προχωράει αργά, και κάποια στιγμή εμφανίζεται ο πατέρας του κοριτσιού που σκότωσαν...

Εγώ προσπάθησα να διαβάσω το Ογδόντα ημέρες κίτρινο αλλά δεν άντεξα και πολύ...κανένα νόημα όπως και με τα 50 από τα οποία διάβασα από το 1ο τις πρώτες 30 σελίδες και το επέστρεψα, βιβλία χωρίς καμία ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα να διαβάσω το Ογδόντα ημέρες κίτρινο αλλά δεν άντεξα και πολύ...κανένα νόημα όπως και με τα 50 από τα οποία διάβασα από το 1ο τις πρώτες 30 σελίδες και το επέστρεψα, βιβλία χωρίς καμία ουσία.

Έχεις απόλυτο δίκιο!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα κορίτσια!

Το καλοκαίρι διάβασα και εγώ πολλά βιβλία αλλά αυτό που μου έμεινε είναι το Φλογισμένες πέτρες το οποίο έχει να κάνει με την κατοχή και τον εμφύλιο πόλεμο.

Τέλειο βιβλίο χωρίς να σε κουράζει με άχρηστες περιγραφές και με αρκετά ιστορικά στοιχεία. Το συστήνω!

Διάβασα και το καινούριο της Δημουλίδου - τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα της- και δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, είναι αυτό που είπε και μια άλλη κοπέλα ότι κατάλαβα τον δολοφόνο στη μέση του βιβλίου.

Συμφωνώ με το καστοράκι το βιβλίο με την ταινία δεν έχει καμία σχέση, και το Illuminati και ο κώδικας Ντα Βίντσι είναι πολύ ωραία βιβλία- προτιμώ τον κώδικα βασικά μιας και το Illuminati το βρήκα λιιιιίγο τραβηγμένο (στο σημείο που σώθηκε ο ιερέας που πήδησε από το ελικόπτερο και σώθηκε με ξενέρωσε λίγο.

Αααα διάβασα και 2 ανάλαφρα βιβλία ό,τι πρέπει για το καλοκαίρι και μου άρεσαν της Καίτης Οικονόμου: Λευκή Ορχιδέα και το Φθινόπωρο της μάγισσας

Και αυτό που δε μου άρεσε καθόλου ήταν της Λένας Μαντά Όσο αντέξει η ψυχη- το μόνο βιβλίο της που έχω διαβάσει και δεν ενθουσιάστηκα καθόλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kasteraki το ¨Χαμένο σύμβολο¨ δεν το έχω διαβάσει ακόμη. Είναι όμως στην λίστα των αγορών μου!

Αρετούλα το φαντάστηκα ότι θα είναι πρόστυχο! Κινείται στους ίδιους δρόμους με υποτακτικές κλπ ή αλλάζει τρόπο?

Το σινεμά μου αρέσει κι εμένα πολύ αλλά δεν πάω ποτέ να δω ταινία που έχω διαβάσει ήδη το βιβλίο γιατί ξέρω ότι δεν έχουν καμία σχέση.

ΜΑΡΙΤΑ δεν θα συμφωνήσω μαζί σου για την Μαντά. Την θεωρώ πολύ καλή συγγραφέα και δεν έχω απογοητευτει από κανένα βιβλίο της! Αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό :lol:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καστεράκι, συγγραφέας είναι ο Grego Hurwitz. Ήρωας είναι ο Μάικ ο οποίος εγκαταλείφθηκε σε ηλικία 4 ετών από τον πατέρα του και μεγάλωσε σε ορφανοτροφείο. Σήμερα ως ενήλικος ζεί τη ζωή που πάντοτε επιθυμούσε. είναι παντρεμένος και έχει μια 8χρονη κόρη. τότε κάτι συμβαίνει που αλλάζει τη ζωή του, μια απειλή από το παρελθόν κλπ... το 'πιασες το νόημα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...