Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Μου αρεσουν πολυυυυ τα βιβλια!Οπως και ο τιτλος του θεματος,ειμαι και γω βιβλιοφαγος!Δε θυμαμαι εαν ειχα ξαναγραψει,αλλα θα ηθελα πολυ να μου προτινατε και σεις βιβλια που αξιζουν,διοτι και τα οικονομικα δεν ειναι τελεια,οποτε ας αξιζουν τουλαχιστον τα λεφτα τους!

Εγω ξεκινησα το ''Η καρδια θυμαται'',της Καιτης Οικονομου!Καλο μεχρι στιγμης!

Οχι κατι το ιδιαιτερο ομως!

Γεια σου Μαρία.

Εγω διαβαζω περισσότερο βιβλία αστυνομικά και γενικά περιπετειας, απο τα υπόλοιπα πολύ επιλεγμένα πια.

Τωρα διαβάζω της Τζόαν Χάρις ''Ο ζωγράφος και η μουσα του'', εχω ξαναδιαβάσει δικό της και μ'αρέσει πολύ ο τροπος που γράφει έχει κάτι μαγικό.

Για μετά πήρα το 1ο της τετραλογίας του Παπαθεοδώρου ''οι κόρες της λησμονιάς''. Λένε ότι αξίζουν τα συγκεκριμένα βιβλία.Τα έχεις διαβάσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Δεν είναι να μπαινω εγώ σε βιβλιοπωλείο... Πήγα σήμερα να αγοράσω τα χαρτικά για το σχολείο του Δημήτρη μου και χάζευα τα βιβλία και έπεσα πάνω στο "Οι έμποροι των Εθνών" του Παπαδιαμάντη (ήταν και φθηνό!). Έχω διαβάσει κάποια του Παπαδιαμάντη αλλά με κουράζει η αρχαϊζουσα που χρησιμοποιεί. Σε αυτό, όμως, διάβασα ένα απόσπασμα στο πίσω μέρος και κάτι μου 'κανε. Θα σας ενημερώσω!

Μαρία καλωσήρθες στην παρέα!Καλά διαβάσματα!

Καστεράκι τώρα βγαίνουν και σε τετραλογίες;! Θα φρικάρει ο άντρας μου! χαχαχα


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν είναι να μπαινω εγώ σε βιβλιοπωλείο... Πήγα σήμερα να αγοράσω τα χαρτικά για το σχολείο του Δημήτρη μου και χάζευα τα βιβλία και έπεσα πάνω στο "Οι έμποροι των Εθνών" του Παπαδιαμάντη (ήταν και φθηνό!). Έχω διαβάσει κάποια του Παπαδιαμάντη αλλά με κουράζει η αρχαϊζουσα που χρησιμοποιεί. Σε αυτό, όμως, διάβασα ένα απόσπασμα στο πίσω μέρος και κάτι μου 'κανε. Θα σας ενημερώσω!

Μαρία καλωσήρθες στην παρέα!Καλά διαβάσματα!

Καστεράκι τώρα βγαίνουν και σε τετραλογίες;! Θα φρικάρει ο άντρας μου! χαχαχα

χαχαχα σκέτη καταστροφή!

Ναι κι εμένα με κουράζει ο Παπαδιαμάντης.Πες μας όμως εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Τελείωσα το ''ο ζωγραφος και η μόυσα του'' και μπορώ να πως πως και αυτό με άφησε αδιάφορή. Ενώ η γραφή της μ'αρέσει το συγκεκριμένο βιβλίο με κούρασε.

Ξεκίνησα το 1ο της τετραλογίας του Παπαθεοδώρου, οι κόρες της λησμονιάς και μ'αρέσει πολύ. Επιτέλους ένα βιβλίο που να με ''κρατάει''...ίσως φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και όλα μου φαίνονται αδιάφορα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή λεφτά για βιβλία δυστυχώς δεν υπάρχουν, ξεκίνησα να πηγαίνω στην βιβλιοθήκη του δήμου μας. Μέχρι στιγμής βέβαια πήρα 2 όχι και τόσο ωραία αλλά τουλάχιστον έχει πολλές επιλογές.

Διάβασα αυτό http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/ola-itan-toso-ma-toso-iperoha.product το οποίο ενώ ξεκίνησε ωραία, το τέλος του με ξενέρωσε τελείως. Δε το προτείνω ιδιαίτερα...

Αυτές οι κόρες τις λησμονιάς είναι πολύ ψυχοπλακωτικό;

Ψάχνω να δω ποιο να τους ζητήσω μήπως και το έχουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρίτα, το έχω διάβάσει. Αυτό το είδος επιβεβαιώνει κατά τη γνώμη μου ότι όποιος θέλει τη σήμερον ημέρα μπορεί να γίνει συγγραφέας...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρία.

Εγω διαβαζω περισσότερο βιβλία αστυνομικά και γενικά περιπετειας, απο τα υπόλοιπα πολύ επιλεγμένα πια.

Τωρα διαβάζω της Τζόαν Χάρις ''Ο ζωγράφος και η μουσα του'', εχω ξαναδιαβάσει δικό της και μ'αρέσει πολύ ο τροπος που γράφει έχει κάτι μαγικό.

Για μετά πήρα το 1ο της τετραλογίας του Παπαθεοδώρου ''οι κόρες της λησμονιάς''. Λένε ότι αξίζουν τα συγκεκριμένα βιβλία.Τα έχεις διαβάσει;

Καλημερα κοπελα μου!

Πραγαμτικα αξιζουν τα βιβλια του Παπαθεοδωρου!Εχω διαβασει τα 2 πρωτα!

Εγω λογω λοχειας ειχα σταματησει στα 2 πρωτα,διοτι ολη η ενταση του βιβλιου περνουσε και στην ψυχολογια μου!Σκεψου τι συναισθηματα βγαζει!

Καλο αυτο που διαβαζεις?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελείωσα το ''ο ζωγραφος και η μόυσα του'' και μπορώ να πως πως και αυτό με άφησε αδιάφορή. Ενώ η γραφή της μ'αρέσει το συγκεκριμένο βιβλίο με κούρασε.

Ξεκίνησα το 1ο της τετραλογίας του Παπαθεοδώρου, οι κόρες της λησμονιάς και μ'αρέσει πολύ. Επιτέλους ένα βιβλίο που να με ''κρατάει''...ίσως φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και όλα μου φαίνονται αδιάφορα.

Ωχ,εαν εισαι εγκυος,προσεξε με το βιβλιο!

Πραγαμτικα δημιουργει πολυ εντονα συναισθηματα!:)


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρίτα, το έχω διάβάσει. Αυτό το είδος επιβεβαιώνει κατά τη γνώμη μου ότι όποιος θέλει τη σήμερον ημέρα μπορεί να γίνει συγγραφέας...

συμφωνώ μαζί σου! άκυρο τελείως βιβλίο ρε παιδί μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααααα τώρα ψήνομαι κι εγώ για τις "κόρες της λησμονιάς"! Τι μου κάνετε... με ξεμυαλίζετε!:lol:

Και εγώ το ίδιο:D

Το προηγούμενο βιβλίο που διάβασα με τον εμφύλιο (Φλογισμένες πέτρες)με συνεπήρε πραγματικά και κάτι μου λέει ότι κι αυτά τα 4 θα με ενθουσιάσουν!

Και από ό,τι κατάλαβα είναι σειρά οπότε πρέπει να τα διαβάσουμε από την αρχή και όλα:D

Ελπίζω να έχει το πρώτο η βιβλιοθήκη γιατί 60 ευρώ θα μας πάνε όλα, δε λέει ε;;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τα βιβλιά του Παπαθεοδώρου πρέπει να διαβαστούν με τη σειρά

Το 1ο που ξεκίνησα είναι πολύ καλό, πάρα πολύ καλός και ο τροπος γραφής του, το συστίνω ανεπιφύλακτα.

Δυστυχώς εμείς δεν έχουμε βιβλιοθήκη στο δήμο μας, έκλεισε, οπότε μόνο αγοράζουμε, αν και να σας πω αυτα τα 4 βιβλία τα θέλω να τα έχω στη βιβλιοθήκη μου και όχι να τα επιστρέψω μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα τώρα ψήνομαι κι εγώ για τις "κόρες της λησμονιάς"! Τι μου κάνετε... με ξεμυαλίζετε!:lol:

είναι πολύ καλό, φαντάσου μ'άρεσε βιβλίο μετά απο 5-6 που διάβασα συνεχόμενα και τα βρήκα όλα αδιάφορα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη! Πήγα στην δημοτική βιβλιοθήκη και βρήκα το πρώτο από την τετραλογία του Παπαθεοδώρου Οι κόρες της λησμονιάς και έχουν και το 2ο βιβλίο.

Πήρα και άλλα 2, ένα της Ροζαμουντ Πλίτσερ Ψάχνοντας για κοχύλια, και το τρίτο μυστικό (κάτι σαν το Ιλουμινάτι, θρίλερ με τον πάπα)

Ανυπομονώ να ξεκινήσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...