Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Κοίτα, Αγγελική, η ηρωίδα αποδεικνύεται πολύ πιο ξεπεταγμένη από το πρώτο, έχει πιο έντονες "αναζητήσεις", γενικά πολλή προστυχιά βρε παιδί μου... έτσι πάλι με μαστίγια κλπ είναι.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είναι βολικά τα παιδιά και προλαβαίνω ναι χαχαχα

έπεσε από τύχη στα χέρια μου το "Αγγελική η μαρκησία των αγγέλων" είναι πολλά βιβλία 3 έχουν μεταφραστεί προς το παρόν στα ελληνικά και μου άρεσε πολύ.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

είναι βολικά τα παιδιά και προλαβαίνω ναι χαχαχα

έπεσε από τύχη στα χέρια μου το "Αγγελική η μαρκησία των αγγέλων" είναι πολλά βιβλία 3 έχουν μεταφραστεί προς το παρόν στα ελληνικά και μου άρεσε πολύ.

Μπραβο μας δινεις ελπιδες...

Link to comment
Share on other sites

Καστεράκι, συγγραφέας είναι ο Grego Hurwitz. Ήρωας είναι ο Μάικ ο οποίος εγκαταλείφθηκε σε ηλικία 4 ετών από τον πατέρα του και μεγάλωσε σε ορφανοτροφείο. Σήμερα ως ενήλικος ζεί τη ζωή που πάντοτε επιθυμούσε. είναι παντρεμένος και έχει μια 8χρονη κόρη. τότε κάτι συμβαίνει που αλλάζει τη ζωή του, μια απειλή από το παρελθόν κλπ... το 'πιασες το νόημα.

Ναι το πισα καλο ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελικη δεν έχω άποψη για τη Μαντά καθώς έχω διαβάσει μόνο αυτό το βιβλίο οπότε δε μπορώ να κρίνω αλλά το συγκεκριμένο βιβλίο δε με τρέλανε, δε με κέρδισε βασικά η συγγραφέας ούτε από την υπόθεση ούτε από το τρόπο γραφής της.

Πχ και η Καίτη Οικονόμου και αυτή ανάλαφρα βιβλία γράφει αλλά με κέρδισε αρκετά.

Πολύ καλό βιβλίο είναι και το Αθηνά: ευτυχώς που δε γεννηθηκα όμορφη του Κώστα Καρακάση, γράφει πολύ ωραία ο Καρακάσης

Link to comment
Share on other sites

είναι βολικά τα παιδιά και προλαβαίνω ναι χαχαχα

έπεσε από τύχη στα χέρια μου το "Αγγελική η μαρκησία των αγγέλων" είναι πολλά βιβλία 3 έχουν μεταφραστεί προς το παρόν στα ελληνικά και μου άρεσε πολύ.

xanp αυτό είχε γυριστεί και σε σειρά γαλλική παλιά αν έχεις δεί. Πολυ ωραία με μια όμορφη ηθοποιό σαν την Μπριζίτ Μπαρντό.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

ναι και το Αθηνά πολύ καλό όντως...να σας πω στο σκλαβενιτή τον δικό μας τουλάχιστον έχει βιβλία με 5 ευρώ προσφορά εκδόσεις ωκεανίδα κυρίως και άλλες όμως και έχω πάρει αρκετά ένα κάθε μήνα για την ακρίβεια και σχεδόν τα περισσότερα έχουν βγει καλά έχε τον νου σας


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Xanρ δυστυχωςβεδω δεν εψουμε σκλαβενιτη

Α ναι κσι εγω εχω στη λιστα μου το αθηνα...

Επισης και την τριλογιαβτου παπαθεωδορου.

Ποσο δικιο εχεις, ειναι πολυ ακριβα τα ατιμα, ποσα να παρεις πια..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τελειωσα το αθωο αιμα, το βρηκα τελειως αχρωμο και αντιπαθεστατη την ηρωιδα.

Γενικα τωρα τελευταια δεν εχω διαβασει κατι που να με συνεπηρε.

Σημερα λεω να ξεκινησω το "χιμαιρα" του μανφρετι βαλεριο μασιμο...για να δουμε

Αυτο εδω ειναι

http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/himera-2.product

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καστεράκι, καλό φαίνεται! Είχα διαβάσει ένα δικό του παλιά, αλλά δεν το θυμάμαι καν, δε μου άρεσε ιδιαίτερα η γραφή του. ίσως να έπεσα στην εξαίρεση γιατί μια φίλη μου που εμπιστεύομαι το γούστο της, τον λατρεύει.

Άντε καλό διάβασμα. Εγώ συνεχίζω με το δικό μου.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

To τελειωσα το βιβλίο και δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου, νομίζω ανήκει στην εφηβική λογοτεχνία.

Αρνικολ ούτε εμενε μου άρεσε η γραφή του.

Είναι το 4ο ή 5ο βιβλίο στη σειρά που διαβάζω και δεν μου αρέσει.

Τώρα ξεκίνησα της Τζόαν Χάρις ''Ο ζωγράφος και η μουσα του''. Εχω διαβάσει κι άλλα δικά της και μου αρέσει πολύ ο τροπος που γράφει τη θεωρώ πολύ ξεχωριστή.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ασταμάτητη είσαι! Εγώ ακόμα με το "είσαι ο επόμενος"... φοβερό όμως, έχει πολλή δράση αλλά και μυστήριο, σαν να βλέπω ταινία.

Να μας πεις εντυπώσεις κι από αυτό που θα ξεκινήσεις τώρα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Μου αρεσουν πολυυυυ τα βιβλια!Οπως και ο τιτλος του θεματος,ειμαι και γω βιβλιοφαγος!Δε θυμαμαι εαν ειχα ξαναγραψει,αλλα θα ηθελα πολυ να μου προτινατε και σεις βιβλια που αξιζουν,διοτι και τα οικονομικα δεν ειναι τελεια,οποτε ας αξιζουν τουλαχιστον τα λεφτα τους!

Εγω ξεκινησα το ''Η καρδια θυμαται'',της Καιτης Οικονομου!Καλο μεχρι στιγμης!

Οχι κατι το ιδιαιτερο ομως!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...