Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Ευχαριστω dms προσπαθω να σκεφτομαι μονο το ευχαριστο οτι θα δω το μωρακι μου και ολα τα αλλα θα ειναι τιποτα!!! Ολα περνανε μονο τα μωρακια μας να ειναι γερα. Οι μανουλες πρεπει να ειναι δυνατες πάντα! Καλη δυναμη σε ολες! Καλό σ/κ!

Ετσι να κανεις! Ειναι λογικό να είσαι φορτισμενη, κ εγω αν κ στο δεύτερο παιδι,οταν πήγα να κάνω την εισαγωγή στο νοσοκομείο πάλι κάπως ήμουν...

Λογικό ειναι αλλα μην αγχωνεσαι, ολα θα ειναι μια χαρα.

Εμενα να σου πω την αμαρτία μου,μου άρεσε που κοιμούνται κ την επόμενη στιγμή που καταλάβαινα κατι ειχα το μωρο μου αγκαλιά. Ειναι σα να περνάνε δευτερόλεπτα! ;)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!τι μου κανετε;;;!!!!!πως παει η αναμονη;;;!!!!οι μωρο μανουλες τι κανουν;;;!!!!!

καλο σκ να εχουμε!!!!!!

Εδω φανερός πράκτωρ Βεγγος! Τι κανεις κοριτσακι μου; Εμεις πανικόβλητοι. Ο άντρας μου για δουλειά κ εγω κατάφερα και να μαγειρεψω και να κάνω μπάνιο τη μικρή και να την ταΐσω και να φάω πάνω απο το κεφάλι του μικρού που θηλαζε κ να τον κάνω μετα μπάνιο μολις ξυπνήσει! Ε ρε γλέντια λέμε!

Ετοιμασου έρχεται η σειρά σου! :)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας με τα καινούργια μωρούλια!:P

Τα δικά μου νέα δυστυχώς δεν είναι πολύ καλά. Το λεύκωμα όλο και ανεβαίνει και σαν να μην έφτανε αυτό, μου ανέβηκε λίγο και το ουρικό οξύ. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί και τα δυο αυτά αποτελούν συμπτώματα προεκλαμψίας. Ευτυχώς έχω χαμηλή πίεση. Την μετράω διαρκώς. Θα κάνουμε άλλο ένα τεστ ούρων 24ωρου την Δευτέρα και αν δεν αλλάξει κάτι, θα πάω με πρόκληση την Τετάρτη 26/3. Αγωνιώ τόσο πολύ..:cry:


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!!πως εισαστε;;;!!!!καλη κυριακη να εχουμε!!!!

Εδω φανερός πράκτωρ Βεγγος! Τι κανεις κοριτσακι μου; Εμεις πανικόβλητοι. Ο άντρας μου για δουλειά κ εγω κατάφερα και να μαγειρεψω και να κάνω μπάνιο τη μικρή και να την ταΐσω και να φάω πάνω απο το κεφάλι του μικρού που θηλαζε κ να τον κάνω μετα μπάνιο μολις ξυπνήσει! Ε ρε γλέντια λέμε!

Ετοιμασου έρχεται η σειρά σου! :)

ουαου!!!!!!!!!καπως ετσι το φανταζομαι κ γω!!!!!!!!!εχει να πεσει "γελιο"-κλαμα θα γινει χαμος λεμεεεεεεεεεε!!!!!!μου ανεβασες το ηθικο!!!!!!εσυ πως εισαι κουκλα μου;;;!!!!!

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας με τα καινούργια μωρούλια!:P

Τα δικά μου νέα δυστυχώς δεν είναι πολύ καλά. Το λεύκωμα όλο και ανεβαίνει και σαν να μην έφτανε αυτό, μου ανέβηκε λίγο και το ουρικό οξύ. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί και τα δυο αυτά αποτελούν συμπτώματα προεκλαμψίας. Ευτυχώς έχω χαμηλή πίεση. Την μετράω διαρκώς. Θα κάνουμε άλλο ένα τεστ ούρων 24ωρου την Δευτέρα και αν δεν αλλάξει κάτι, θα πάω με πρόκληση την Τετάρτη 26/3. Αγωνιώ τόσο πολύ..:cry:

κοπελα μου, λιγο υπομονη, την δευτερα θα ξερεις...κ μην αγχωνεσαι!!!!γινεσαι χειροτερα!!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!

γεια σας κοριτσακια

εμεις κλεισαμε 28 του μηνα καισαρικη τελειωσαν τα ψεματα

τα χω κλασει απ το φοβο

κοπελα μου, οντως, τελειωσαν τα ψεματα!!!!αντε 5μερουλες εμειναν!!!με το καλο να την κρατησεις αγκαλια!!!!!!!!

οι υπολοιπες τα νεα σας;;;!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

eleni κανονικά εχουμε την ιδια ΠΗΤ αλλά και γω με κ.τ. θα πάω, αύριο θα πάω στον γιατρό να μου πει ημερομηνία. Εχθές πήγα και βρήκα την μαία και με ξενάγησε στα χειρουργία μέσα για να δω τι γίνεται. Με πήραν λίγα δάκρυα απο τον φόβο λέω εγω να την κάνω τώρα καλύτερα. Εβλεπα τις άλλες κοπέλες που μπένανε για κ.τ. ή φ.τ. λες και πηγαίνανε για καφέ και γω τα είχα βάλει με τον εαυτό μου που τα είχα κάνει πάνω μου και η μαία με αγκάλιαζε για να ηρεμήσω....

Link to comment
Share on other sites

Εδω φανερός πράκτωρ Βεγγος! Τι κανεις κοριτσακι μου; Εμεις πανικόβλητοι. Ο άντρας μου για δουλειά κ εγω κατάφερα και να μαγειρεψω και να κάνω μπάνιο τη μικρή και να την ταΐσω και να φάω πάνω απο το κεφάλι του μικρού που θηλαζε κ να τον κάνω μετα μπάνιο μολις ξυπνήσει! Ε ρε γλέντια λέμε!

Ετοιμασου έρχεται η σειρά σου! :)

Κοριτσια γεια σασ και απο μενα..... Αχ Μαρακη μου, εγω κανω τα ιδια... πρωηνο πανω απ το κεφαλι του...χαχαχα αστα να πανε.... εχει ψιλοκριωσει κιολασ, και πεφτει πολυ γρινια.... χθεσ επαθα υπερκοποσι και λιποθιμισα... ειχα πιεση 13 και 10 με κανονικη για μενα 10 και 5 και εκτοσ απο την πιεση υποθερμια 34,8 .... αστα... την νυχτα οταν θηλαζα και τον αλλαζα με κρατουσε ο αντρασ μου καλου κακου μην ξαναπεσω.... ευτυχοσ δεν κρατουσα το μωρο... σημερα ηρθαν οι γονεισ μου και κοιμιθηκα 4 ωρεσ σε δυο δωσεισ....συνιλθα λιγο..... αυταααα κοριτσια σε οποια δεν εχω ευχιθει να σασ ζησουν τα μωρακια, δεν εχω χρονο ουτε για να παω τουαλετα... φιλακια πολλα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!!πως εισαστε;;;!!!!καλη κυριακη να εχουμε!!!

κοπελα μου, οντως, τελειωσαν τα ψεματα!!!!αντε 5μερουλες εμειναν!!!με το καλο να την κρατησεις αγκαλια!!!!!!!!

οι υπολοιπες τα νεα σας;;;!!!!!!

Έτσι είναι αύριο θα ξέρω. Όλο λέω πως δεν θα ξαναγχωθώ αλλά ώρες ώρες δεν ελέγχεται.. Βέβαια τις περισσότερες ώρες της μέρας δεν έχω την πολυτέλεια του άγχους λόγω της μικρής, αλλά νομίζω πως είναι πάντα εκεί, υποσυνείδητα..:(


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μου και γω πήγα σήμερα στον δοκτωρ μου και μου είπε τέλος της άλλης εβδομάδας πρώτα ο Θεός θα γεννήσουμε! Να κλείσουμε λέει την 38η εβδομάδα για να είναι τα πνευμονάκια πιο ολοκληρωμένα. Εκτός και αν μας προλάβει η μικρή μας. Αντε με το καλό για όλες μας που έχουμε απομείνει! Σε όλες τις φρεσκομανουλες καλή δυναμη και αντοχή με τα μωράκια τους;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω φανερός πράκτωρ Βεγγος! Τι κανεις κοριτσακι μου; Εμεις πανικόβλητοι. Ο άντρας μου για δουλειά κ εγω κατάφερα και να μαγειρεψω και να κάνω μπάνιο τη μικρή και να την ταΐσω και να φάω πάνω απο το κεφάλι του μικρού που θηλαζε κ να τον κάνω μετα μπάνιο μολις ξυπνήσει! Ε ρε γλέντια λέμε!

Ετοιμασου έρχεται η σειρά σου! :)

Καλημέρα! Ουφ ευτυχώς δεν ειμαι η μόνη μαμά που τρώει πάνω από το μωρό της που θηλαζει. Μου φανηκε κάπως όταν το έκανα πρωτη φορά αλλά ώρες-ώρες δεν γινεται αλλιώς!:tongue:


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ουφ ευτυχώς δεν ειμαι η μόνη μαμά που τρώει πάνω από το μωρό της που θηλαζει. Μου φανηκε κάπως όταν το έκανα πρωτη φορά αλλά ώρες-ώρες δεν γινεται αλλιώς!:tongue:

Καλε τι να νιώθεις άσχημα!!! Δεν έχουμε κ άλλη επιλογή οταν τα μωρά θέλουν ως και 18 ωρες μαμ.... Εμεις τι να πρωτοκανουμε στις 6 που απομένουν;;;

Οι υπόλοιπες μανούλες πως είστε;;;;


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε τι να νιώθεις άσχημα!!! Δεν έχουμε κ άλλη επιλογή οταν τα μωρά θέλουν ως και 18 ωρες μαμ.... Εμεις τι να πρωτοκανουμε στις 6 που απομένουν;;;

Οι υπόλοιπες μανούλες πως είστε;;;;

Είναι το πρώτο μου μωράκι και δεν ξερω τι ειναι φυσιολογικό και τι όχι! Χθες περασαμε εναν μαραθωνιο θηλασμο που ξεκινησε στις 3 τα ξημερωματα και τελειωσε στις 1 το μεσημερι. Όλες αυτες τις ώρες την ειχα στο στηθος με διαλειμματα των 10-15 λεπτων που κοιμοταν και μολις ξυπνουσε εκλαιγε λες και την ειχα νυστικη 2 μέρες!!! Τελικα 1παρά κοιμηθηκε για ενα ωραίο 3ωρο! Δεν θα τα παρατησω όμως!!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο μου μωράκι και δεν ξερω τι ειναι φυσιολογικό και τι όχι! Χθες περασαμε εναν μαραθωνιο θηλασμο που ξεκινησε στις 3 τα ξημερωματα και τελειωσε στις 1 το μεσημερι. Όλες αυτες τις ώρες την ειχα στο στηθος με διαλειμματα των 10-15 λεπτων που κοιμοταν και μολις ξυπνουσε εκλαιγε λες και την ειχα νυστικη 2 μέρες!!! Τελικα 1παρά κοιμηθηκε για ενα ωραίο 3ωρο! Δεν θα τα παρατησω όμως!!

Καλημερα κοριτσια.....λιγοστεψαμε χιχι... ολεσ με τα μορακια μασ τρεχουμε εεεε....Εγω σημερα του εδωσα πιπιλα, γιατι τωρα τελευτεα περασε το βυζι μου για πιπιλα, με το που τον βαλο κοιμαται.....δεν τρωει.... φαι θελει καθε τριτη φορα που τον βαζω στο στιθοσ... οποτε θελω να κωψουμε τισ δυο φορεσ που το θελει ετσι απλα......Τι λετε, μιποσ κανω λαθοσ? χθεσ κλεισαμε ενα μιννα!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!! τι μου κανετε;;!!! εδω βρεχει καταρακτωδως απο χθες πανω που λεγαμε οτι καλοκαιριασε!!!!

τι λενε τα μωρακια;;!!! οι ετοιμογενες:;;!!!!

εμεις εδω περιμενουμε να περασουν οι μερες!!!

βαλεντινη μου, μεχρι το μωρακι να κλεισει 40 μερες κ να εδραιωθει ο θηλασμος, καλο ειναι να αποφευγουμε τη χρηση πιπιλας, γιατι το μπερδευει...το οτι χρησιμοποιει το στηθος σου σαν πιπιλα χωρις να πινει γαλα, δεν ειναι κατι κακο!!!απλα λιγο κουραστικο σιγουρα!!! το κανει ομως γιατι ισως θελει τη σιγουρια της αγκαλιας σου κ του στηθους σου!!!!

συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια που θηλαζουν!!! δεν ειναι ευκολα, αλλα χαλαλι!!!!!συνεχιστε ετσι κοριτσια!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...