Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Κοροτσια ειμαι στο μαιευτηριο . Καναμε κσισαρικη τελικα λογω του οτι ειχε κουραστει ο τραχηλος πολυ κ θσ ητσν μεγσλο ρισκο.

Η μικρη μου βγηκε 3.330.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ χαρα σλλα σπο τη πιεση να βγει εχασε πολυ ζαχαρο και ειναι με ορο για λιγες ωρες . Εγω ποναω αλλα μσλλον φτσιει που ημουν σιγουρη ηια φ.τ. και τρομαξα με την αλλαγη σχεδιου!θα σας πω αναλυτικα αλλα ωρα:tongue: ... φιλακια!!!

Joannako μου γλυκό

Να σας ζήσει η μικρή σας πριγκίπισσα!!!!

Να είναι τυχερή, υγιής, ευτυχισμένη και καλότυχη

Καλή Ανατροφή!!!!!!!

Σε φιλώ γλυκά

Υ.Γ. Όλα τελικά τα προέβλεψε η φύση, είδες?:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλησπερα κοριτσια 11/3/2014 και ωρα 12:50 γεννήθηκε η μπεμπουλα μου 2750 με καισαρική σημερα βγήκαμε απο το νοσοκομειο μολις μπορέσω θα μπω να σας πω τα νεα μας ειμαστε πολυ κουρασμένες και οι δυο μας ελπίζω να είσαστε ολες καλα σας καλυνηχτουμε :)

Ντινάκι μου γλυκό

Να σας ζήσει η μικρή σας νεραϊδούλα!!!!

Να είναι τυχερή, υγιής, ευτυχισμένη και καλότυχη

Καλή Ανατροφή!!!!!!!

Σε φιλώ γλυκά

Καλημερα κοριτσια!!!Ντινακη μου, και γω στην αρχη αυτο εκανα...χαχαχα τωρα με τοση κουραση ξυπνασ οταν αρχηζει και πεφτει γρινια και κλαμα.....χαχα Αλλα αξηζει... το χω πει χιλλεσ φορεσ μαλλον...χιχι ειναι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε για το μωρακι μασ....

χθεσ πηραμε το infacolic που μασ ειπε ο γιατροσ για τουσ κολικουσ που κανει, του εχω δωσει μεχρι τωρα τρεισ φορεσ, δεν βλεπω προσ το παρων μεγαλι διαφορα... θα δειξει την μερα, που μου κανει πολυσ!!!μακαρι να μασ κανει δουλεια, γιατι δεν μπορω να τον βλεπω να κλαιει!!!

Κοριτσαρεσ μου, πωσ παει με τοισ κοιλισεσ???

Βαλεντίνα υπομονή με τους κολικούς!

Και εμενα είχε ο γιος μου μέχρι να κλείσει τους δύο μήνες......Εγώ του έβαζα και λαδάκι χλιαρό και του έκανα μασάζ στην κοιλίτσα και ανακουφιζόταν για λίγο....τι να σου πω, σιροπι δεν του έδωσα.....είναι μεγάλη στεναχώρια να υποφέρει το παιδί σου και να μην μπορείς να το βοηθήσεις, αλλά σκέψου ότι θα περάσει........

Περαστικά και με το δόντι (μπρρρρρρρρ!!!!!!)


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες και εν δυνάμει μανούλες!!!!

Τι κάνετε γλυκές μου?

Βλέπω η επάνω λιστα μεγαλώνει δυναμικά!!!!!

Άντε, και στα δικά μας οι εναομείνασες και μετά ξεκινάν τα...γλέντια!!!!!!

Εγώ μπήκα στο μήνα μου και σέρνομαιιιιιιιιιιιιι.........

Έχω μια κοιλούμπα .....να (με τα συμπάθειο).......η κοιλιά μου ειναι τσίτα, δεν μπορώ να κάνω τίποτα και ....απλώς περιμένω........

Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τις 27 του μηνός, έχω ραντεβού για .......χεράκι (μπλιαξξξξξξξξ!!!!!!!), να δούμε τι γίνεται....τόσο καιρό για προορότητα φοβόμαστε, τώρα η κοντέσσα δεν θέλει να βγει.....

Αλήθεια, ποια έχει σειρά?

Σας φιλώ γλυκά

Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή και να προσέχετε τα μπεμπάκια σας!!!!

ΥΓ Εδω΄κάτω ο καιρός είναι υπέροχος! Ήρθε η άνοιξη!!!!!


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησε η Βροχερή....

Βροχερούλα μου γλυκιά

Να χαίρεσαι τον πρίγκιπά σου, το θαυματάκι σου....

Να είναι υγιής, τυχερός, καλότυχος κα ευτυχισμένος!

Καλή Ανατροφή!!!!!!!!!!

Σε φιλώ γλυκά και σε σκέφτομαι!!!!!


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα και απο εμενααα...!!!!!

Κοριτσακια μου να σας ζησουν τα ζουζουνακια... !!! Καλοτυχα και υγιεστατα να ειναι σε ολη την ζωη σου... ειχα γραψει στην καθε μια , αλλα ξαναευχομαι.. ουφφ...!!!

Βροχερουλα να σου ζησει ο Μπεμπαρος.. !!! οπως επιθυμειτε να τον δειτε.. !! μονο χαρες να εχει στην ζωη του...!!!

εγω κοριτσια μου δεν ειμαι και στα καλητερα μου.. ναι μεν μπαινω στο ιντερνετ, αλλα τις τελευταιες μερες δεν το εχω καθολου με το γραψιμο...!!!

τωρα δυο μερες υποφερω.. ειδικα την νυχτα.. εχτες το βραδυ νομιζα οτι θα γεννησω.. εκανα συσπασεις ανα 30 με 40 λεπτα και πονουσαν και παρα πολυ... ενοιωθα την μεση να ανοιγει, και απο μπροστα δυνατους πονους.. ειλικρινα ειπα θα γεννησω..!!!φοβηθηκα..!! βεβαια την μερα ειναι ποιο ηρεμα τα πραγματα, ναι μεν αρκετες συσπασεις αλλα οχι με τοσο πονο.. !! μαλλον η μικρη μου βιαζετε.. !!!

τον γιατρο μου δεν τον εχω παρει.. το εχω αφησει.. αλλα θα τον παρω οπωσδιποτε σημερα το μεσημερι...

Ο Αντρουλης μου επειδη εχει ανησυχησει πολυ, και επειδη αυριο δουλευει σε μια νεα οικοδομη.. και θα ειναι μεχρι αργα το απογευμα ειπε οτι θα με παει σημερα να μεινω στης μανουλας μου στην πολη... ειναι και διπλα στο νοσοκομειο.. θα παω για δυο μερουλες τουλαχιστον... !!!

ουφφ αυτα τα νεα μας.. !!!! αντε κοριτσια σε ολες με εναν πονο.. !!!

τωρα για το ποια θα ειναι η επομενη.. θα δειξει...!!!!!!!!! χα χα χα


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

6a00e553a7b4ae88340163001e8825970d-450wi

:-D...Μανουλες Μαρτιου-Απριλιου 2014...:-D

χαρα25--> 26/01/2014--> Γεννησε ενα κοριτσακι 1.150 gr.. 27η εβδομαδα

Dms2310 --> 6/2/2014 --> Κ.τ... Γεννησαμε εναν αντρα 4.000 gr

Anaida --> 6/2/2014 -->Κ.τ ... Γεννησαμε ενα Κοριτσαρο 2.100 gr

Τονια89-->15/2/2014 --> ... Γεννησαμε μια μπουμπου 2,770 gr

ValentinaSp-->25/2/2014--> ...Γεννησαμε εναν αντρακλα 3380 gr

Myrina--> 5/3/2014--> ...Γεννησαμε μια κουκλα 3870 gr

Konna82 --> 6/3/2014--> Κ.τ... Γεννησαμε μια κορουλα 3200 gr

Αριαδνη89 --> 10/3/2014 --> Κ.τ .. Ηρθε στον Κοσμο ενας αντρακλας 3200 gr

joannako--> 11/3/2014 --> Κ.τ .. Γεννηθηκε μια Κουκλα 3330 gr

Ntinaki04 -->25/03/2014--> Κ.τ.. Γεννηθhκε μια ζουζουνα 2,750 gr

βροχερή-->

lenachania ----> 6/3/2014

bmcie --------> 7/3/2014

Linaki1988 ----->17/3/2014

KMG! -------> 21/3/2014 (Προγραμματισμενη Κ.Τ)

Εκλεράκι ----> 22/3/2014

sspyr82 ------>1/4/2014(Προγραμματισμενη Κ.τ)

Sunflower5000->5/4/2014

dinask -- -------> 7/4/2014

georgia-kak --> 09/4/2014

Tsoupina ------>12/4/2014

MarilenaDim --> 13/4/2014

aphrodite1978 ---->14/4/2014

evhgiorgos --> 14/4/2014

elenitsamou --> 16/4/2014

Isigs--> 16/4/2014

stavr77 -------> 17/4/2014

kristy25-------> 25/4/2014

emilyp--------->25/4/2014

i want to be mama ----> 19/5/2014


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τζωρτζια μου καλα θα κανεις κ θα πας στη μαμα σου!!!!!να εισαι κοντα!!!!!υπομονη, κοντευεις μαλλον κ γι'αυτο ολα αυτα!!!!!!

βροχερη μου να σας ζησει ο αντρακλας σας!!!!!!παντα γερος κ τυχερος να ειναι κ εσεις να τον καμαρωνετε!!!!!με το καλο να πατε σπιτι σας κ καλο σαρντισμο!!!!!περιμενουμε νεα σου με την πρωτη ευκαιρια!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια 11/3/2014 και ωρα 12:50 γεννήθηκε η μπεμπουλα μου 2750 με καισαρική σημερα βγήκαμε απο το νοσοκομειο μολις μπορέσω θα μπω να σας πω τα νεα μας ειμαστε πολυ κουρασμένες και οι δυο μας ελπίζω να είσαστε ολες καλα σας καλυνηχτουμε :)

Ντινάκι να σου ζησει η μπεμπούλα σου!!! Να ειναι υγιης και να την χαιρεσαι την πριγκηπέσσα σου!!!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μας νεα ειναι καλά! Θηλαζουμε αποκλειστικά, έχω τόσο γάλα που το στηθος μου σταζει όταν το αφηνει η μπέμπα. Το μονο θεματακι μας ειναι ότι 2-3 φορες την ημερα ο θηλασμος ειναι ατελείωτος!!!! Μπορει να να πιπιλαει 1-2 ώρες μισοκοιμισμένη. Θηλάζει την παιρνει ο υπνος, βγαινει η θηλή από το στοματακι και σε 2 λεπτα αρχιζει την γκρινια! Αν δεν της το δώσω σε 1 λεπτο αρχιζει το κλαμα! Οπότε αφου δεν αντεχει η καρδια μου να κλαιει περναμε ώρες μέχρι τελικά να αποκοιμηθει καλα! Αυτο το κανει 1-2 φορες την ημερα και 1 φορα κατα τις 9-10 το βραδυ οπότε και μετά κοιμαται του καλού καιρού. Το βραδυ ψιλογκρινιαζει καθε 2-3 ώρες. Θηλαζει για κανενα 10λεπτο και ξανακοιμαται αμεσως. Ευτυχως δηλαδη τα βραδια μας ειναι ευκολα. Πιπίλα δεν θελω να της δώσω. Μου φαινεται παρα πολύ μικρούλα για να αρχισουμε! Καμια από τις μαμαδες που εχουν και πιο μεγαλα παιδακια το περασε αυτό? Αυτές που θηλάζετε τώρα σας το κανουν τα μωράκια σας αυτό το συνεχομενο για πολύ ωρα?


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μας νεα ειναι καλά! Θηλαζουμε αποκλειστικά, έχω τόσο γάλα που το στηθος μου σταζει όταν το αφηνει η μπέμπα. Το μονο θεματακι μας ειναι ότι 2-3 φορες την ημερα ο θηλασμος ειναι ατελείωτος!!!! Μπορει να να πιπιλαει 1-2 ώρες μισοκοιμισμένη. Θηλάζει την παιρνει ο υπνος, βγαινει η θηλή από το στοματακι και σε 2 λεπτα αρχιζει την γκρινια! Αν δεν της το δώσω σε 1 λεπτο αρχιζει το κλαμα! Οπότε αφου δεν αντεχει η καρδια μου να κλαιει περναμε ώρες μέχρι τελικά να αποκοιμηθει καλα! Αυτο το κανει 1-2 φορες την ημερα και 1 φορα κατα τις 9-10 το βραδυ οπότε και μετά κοιμαται του καλού καιρού. Το βραδυ ψιλογκρινιαζει καθε 2-3 ώρες. Θηλαζει για κανενα 10λεπτο και ξανακοιμαται αμεσως. Ευτυχως δηλαδη τα βραδια μας ειναι ευκολα. Πιπίλα δεν θελω να της δώσω. Μου φαινεται παρα πολύ μικρούλα για να αρχισουμε! Καμια από τις μαμαδες που εχουν και πιο μεγαλα παιδακια το περασε αυτό? Αυτές που θηλάζετε τώρα σας το κανουν τα μωράκια σας αυτό το συνεχομενο για πολύ ωρα?

Αυτο ακριβώς κάνουμε κ εμεις,σχεδόν 40 ημερών σχεδόν τωρα.Ετσι ειναι το φυσιολογικό μεχρι να μάθει κ το παιδι αλλα και ο οργανισμός σου!!!!

Πιπιλα μη δώσεις για κανένα λόγο θα πάθει σύγχυση θηλων το μωρο και υπαρχει κίνδυνος να σου χάνει γεύματα ..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;; Καλα κουραγια κ υπομονή κ όσες μείνανε με το καλο!!!!

Σπυριδουλα μου στο μυαλό μου σε ειχα! :) πήγαμε κ πήραμε την ευχή μας σημερα,αλλα μεχρι να σταθεροποιησουμε κάπως ενα ωράριο θηλασμου δεν έχουμε κ πολλές δυνατότητες για βόλτα....τα εχω παίξει με την κλεισουρα... :/


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησαν και με το καλο οσες περιμενουν τα μωρακια τους.θα ηθελα οποια μπορει να με βοηθησει σε κατι.καποια που εχει παρει το επιδομα κυοφοριας απ'το Ικα μπορει να μου πει σε ποσες μερες απο την καταθεση των χαρτιων και περιπου τι ποσο πηρε?ευχαριστω.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτο ακριβώς κάνουμε κ εμεις,σχεδόν 40 ημερών σχεδόν τωρα.Ετσι ειναι το φυσιολογικό μεχρι να μάθει κ το παιδι αλλα και ο οργανισμός σου!!!!

Πιπιλα μη δώσεις για κανένα λόγο θα πάθει σύγχυση θηλων το μωρο και υπαρχει κίνδυνος να σου χάνει γεύματα ..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;; Καλα κουραγια κ υπομονή κ όσες μείνανε με το καλο!!!!

Σπυριδουλα μου στο μυαλό μου σε ειχα! :) πήγαμε κ πήραμε την ευχή μας σημερα,αλλα μεχρι να σταθεροποιησουμε κάπως ενα ωράριο θηλασμου δεν έχουμε κ πολλές δυνατότητες για βόλτα....τα εχω παίξει με την κλεισουρα... :/

κοπελα μου κ γω σε σκεφτομαι συνεχεια!!!!!πως πατε;;;!!!!τωρα που πηρατε την ευχη σας, ολο βολτες να εισαστε!!!!να μην καθοσαστε μεσα ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!!καλο σκ να εχουμε!!!!!!

μαρακι μου συριανο πως εισαι;;;πως τα πατε;;;!!!!!

ευη μου, ποσο πολυ σε καταλαβαινω....νιωθω κ γω ακριβως το ιδιο...τυψεις που δεν μπορω να ασχοληθω με το παιδι μου επειδη εχω βαρυνει καθως κ τυψεις που μετα δεν θα εχει την "αποκλειστικη" προσοχη μου......

πως ειναι οι υπολοιπες κοπελες;;;καποιες λογικα θα εχου γεννησει κ δεν το ξερουμε!!!!!!!!

Προσπαθώ πολύ από τότε που γεννήθηκε γενικά να μην είμαι ενοχική μαμά αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα. Τώρα ειδικά όμως νομίζω πως το έχω χάσει. Και φυσικά πιστεύω πως τα πανέξυπνα πλασματάκια μας το αντιλαμβάνονται! Βλέπω πως τα παιδιά μας είναι συνομήλικα! Σου κάνει ήδη ζήλιες; Εμένα πολλές. Έχει κολλήσει κυριολεκτικά πάνω μου! Κι όσο δεν μπορώ τόσο αυτή θέλει μόνο εμένα!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα!!!

Πως είστε;;;

κοπελα μου κ γω σε σκεφτομαι συνεχεια!!!!!πως πατε;;;!!!!τωρα που πηρατε την ευχη σας, ολο βολτες να εισαστε!!!!να μην καθοσαστε μεσα ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!

Σπυριδουλα μου οσο γίνεται θα βγαίνουμε...ειναι κ ο καιρός που θα πρέπει να βοηθάει βλεπεις...!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Ευχαριστούμε τις νεες μαμάδες που μας δίνουν ενημέρωση και τα νέα τους και περιμένουμε και μεις την σειρά μας να δούμε πως θα τα καταφέρουμε. Κορίτσια επείδη και μεις θα γεννήσουμε με καισαρική και επισκληρίδιο πως είναι αυτή η εμπειρία γιατί δεν εχω ξανακάνει ποτέ επέμβαση στην ζωή μου και θέλω να είμαι ψύχραιμη. Αυτό το να μην αισθάνεσαι τίποτα απο την μέση και κάτω και τα ποδια σου πως είναι? Μέτά απο ποση ωρα φεύγει η νάρκωση? Σίγουρα πανω απ όλα να βγει γερό το παιδί απλά κάθε βράδυ βλέπω την επέμβαση στον ύπνο μου και τρομοκρατούμαι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις μανουλες κ τα μωρακια!!!πως ειμαστε σημερα κοριτσια;;;!!!!!

Προσπαθώ πολύ από τότε που γεννήθηκε γενικά να μην είμαι ενοχική μαμά αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα. Τώρα ειδικά όμως νομίζω πως το έχω χάσει. Και φυσικά πιστεύω πως τα πανέξυπνα πλασματάκια μας το αντιλαμβάνονται! Βλέπω πως τα παιδιά μας είναι συνομήλικα! Σου κάνει ήδη ζήλιες; Εμένα πολλές. Έχει κολλήσει κυριολεκτικά πάνω μου! Κι όσο δεν μπορώ τόσο αυτή θέλει μόνο εμένα!!

καλημερα κουκλα μου!!!!εμενα δεν κανει ιδιεταιρες ζηλιες, ισως το αντιθετο θα ελεγα η θα ηθελα να πιστευω!!!!!!!!οταν ολοι οι γυρω του κανους σχετικες ερωτησεις, δεν απανταει ποτε κ φαινετει οτι ειναι τσαντισμενος...οταν ειμαστε μονοι μας ολο με ρωταει, ολο χαϊδευει κ φιλαει την κοιλια μου, ολο με προσεχει, ολο φερνει τα παιχνιδια του να τα δειξει στο μωρο!!!!!!!!!!δεν ξερω τι να πω...μαλλον δεν θελει να "ανακατευονται" οι αλλοι σε κατι που ειναι δικο του!!!!!!!!!κ μενα εχει κολλησει πανω μου, αλλα αυτο δεν εχει να κανει με τον ερχομο του μωρου, αλλα με το οτι σταματησα τη δουλεια κ τωρα πλεον ειμαστε ολη την ωρα μαζι!!!!!!!!!αλλα δεν ξερω κ φοβαμαι η αληθεια ειναι, το τι θα αντιμετωπισω μετα, μιας κ ειναι φυσικο κ για το μεγαλο να ζηλευει....ειδομεν....

Καλημέρα στα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα!!!

Πως είστε;;;

Σπυριδουλα μου οσο γίνεται θα βγαίνουμε...ειναι κ ο καιρός που θα πρέπει να βοηθάει βλεπεις...!

ναι κοπελα μου, εννοειται οτι ο καιρος παιζει ρολο!!!!!!!αλλα αν εχει καλο καιρο, βγειτε εξω!!!!!!!!θα κανει κ σε σενα καλο!!!!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Ευχαριστούμε τις νεες μαμάδες που μας δίνουν ενημέρωση και τα νέα τους και περιμένουμε και μεις την σειρά μας να δούμε πως θα τα καταφέρουμε. Κορίτσια επείδη και μεις θα γεννήσουμε με καισαρική και επισκληρίδιο πως είναι αυτή η εμπειρία γιατί δεν εχω ξανακάνει ποτέ επέμβαση στην ζωή μου και θέλω να είμαι ψύχραιμη. Αυτό το να μην αισθάνεσαι τίποτα απο την μέση και κάτω και τα ποδια σου πως είναι? Μέτά απο ποση ωρα φεύγει η νάρκωση? Σίγουρα πανω απ όλα να βγει γερό το παιδί απλά κάθε βράδυ βλέπω την επέμβαση στον ύπνο μου και τρομοκρατούμαι.

καλημερα κοπελα μου!!!!!δεν ξερω ποιοι ειναι οι λογοι για τους οποιους εχετε κανονισει να κανετε κτ...το μονο "καλο" που ισως θα μπορουσα να βρω στην ολη διαδικασια της επισκληριδιου, ειναι που θα εισαι "ξυπνια", θα δεις αμεσως το μωρο σου, μπορεις να ζητησεις να το παρεις αγκαλια ωστε να παρει τη θερμοκρασια του σωματος σου, να σε μυρισει κ φυσικα να ξεκινησει αμεσως το θηλασμο, που εναι πολυ σημαντικο κατα την πρωτη ωρα της γεννησης για την εδραιωση του!!!!στο γιο μου εκανα κτ, με επισκληριδιο, αλλα λιγο πριν βγαλουν το μωρο μου εκαναν κ μεθη...εκανα πολυ ωρα να συνελθω, μου επεσε "βαρια" κ γενικα αργησα να συνηδιτοποιησω τι ειχε γινει κ να κρατησω αγκαλια το μωρο μου.....αυτα που σου λεω ειναι η προσωπικη μου εμπειρια, ετσι;;;!!!!!καλη επιτυχια σε οτι κ αν επιλεξεις!!!!

οι υπολοιπες τα νεα σας;;;!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...