Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

καλημερα ηρθαμε κ μεις

εχουμε γεννες ε? να μας ζησουν τ αγγελουδια μας

γεννησαμε 28/3 μια μπουμπου 2550

προς το παρον ειμαστε ησυχες τρωμε κ κοιμομαστε,το βραδυ μονο θελουμε αγκαλιτσες

δυστυχως δεν τα καταφερα με το θηλασμο,δεν ειχα καθολου γαλα κ η μικρη δεν επιανε τις θηλες, δεν πειραζει

αυριο παω να βγαλω τα ραμματα κ τον καθετηρα ω ναι εφερα τον καθετηρα πακετο σπιτι γιατι η μικρη ηταν πολυ τυλιγμενη κ στην προσπαθεια τους να τη βγαλουν τραυματιστηκε η ουροδοχος κυστη κ μειναμε κ μια μερα παραπανω

στο μαιευτηριο

τελος καλο ολα καλα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!!

Πω πω μωρακια που εφτασαν!!!

Να σας ζησουν!!!Να ειναι γερα,καλοτυχα και χαρουμενα!!!!

Με το καλο και εμεις που εχουμε μεινει...Να φερουμε στον κοσμο γερα μωρακια!!!

Τα νεα τα δικα μου ειναι περιπου καλα....

Τελη 7ου μηνα μπηκα στο νοσοκομειο με συσπασεις με κρατησαν 3 μερες με γιουτοπαρ και καναμε και ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια της μπεμπας!

Βγαινω ολα καλα!!!

27/3 κανω το ντοπλερ!

Οι αιματωσεις ολες καλες αλλα αμνιακο στα κατωτα φυσιολογικα ορια...

Η μπεμπα 1700γρ και ο υπερηχος να την βγαζει 10 μερες μικροτερη...

Ραντεβου ξανα για να με δει στις 10/4...

Προσπαθουμε να αντεξουμε οσο γινεται περισσοτερο για να μπω στον μηνα μου...

Ελενιτσα σε πια εβδομαδα γεννησες τελικα;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

Πω πω μωρακια που εφτασαν!!!

Να σας ζησουν!!!Να ειναι γερα,καλοτυχα και χαρουμενα!!!!

Με το καλο και εμεις που εχουμε μεινει...Να φερουμε στον κοσμο γερα μωρακια!!!

Τα νεα τα δικα μου ειναι περιπου καλα....

Τελη 7ου μηνα μπηκα στο νοσοκομειο με συσπασεις με κρατησαν 3 μερες με γιουτοπαρ και καναμε και ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια της μπεμπας!

Βγαινω ολα καλα!!!

27/3 κανω το ντοπλερ!

Οι αιματωσεις ολες καλες αλλα αμνιακο στα κατωτα φυσιολογικα ορια...

Η μπεμπα 1700γρ και ο υπερηχος να την βγαζει 10 μερες μικροτερη...

Ραντεβου ξανα για να με δει στις 10/4...

Προσπαθουμε να αντεξουμε οσο γινεται περισσοτερο για να μπω στον μηνα μου...

Ελενιτσα σε πια εβδομαδα γεννησες τελικα;;;

υπομονη κοριτσακι μου θα τα καταφερεις

37,5 εβδομαδων


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια!

Ισιδώρα με το καλό το μωρακι σου σημερα! Εφτασε η μεγαλη μερα! Σου στελνω την αγαπη μου και ευχομαι να πανε όλα καλυτερα και πιο ευκολα απ'οτι θα φανταζοσουν! Να ειναι γερο το μωρακι σου! Οταν μπορεσεις περιμενω να μου πεις την εμπειρια σου!

Εμεις προχθες πηγαμε πρωτη φορα στον παιδιατρο. Ειμαστε 4300gr και 52,5cm!Και όλα αυτά μόνο με το γαλατακι της μανουλας! Ποσο περηφανη νιωθω!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηρθαμε κ μεις

εχουμε γεννες ε? να μας ζησουν τ αγγελουδια μας

γεννησαμε 28/3 μια μπουμπου 2550

προς το παρον ειμαστε ησυχες τρωμε κ κοιμομαστε,το βραδυ μονο θελουμε αγκαλιτσες

δυστυχως δεν τα καταφερα με το θηλασμο,δεν ειχα καθολου γαλα κ η μικρη δεν επιανε τις θηλες, δεν πειραζει

αυριο παω να βγαλω τα ραμματα κ τον καθετηρα ω ναι εφερα τον καθετηρα πακετο σπιτι γιατι η μικρη ηταν πολυ τυλιγμενη κ στην προσπαθεια τους να τη βγαλουν τραυματιστηκε η ουροδοχος κυστη κ μειναμε κ μια μερα παραπανω

στο μαιευτηριο

τελος καλο ολα καλα

Να σου ζησει κουκλα μου, και περαστηκα σε σενα....οσω για το θηλασμο, δεν ειναι αργα ακομα.... ξεκινα κατευθιαν, παρε πλαστηκεσ θηλεσ για το στιθοσ και βαζε την μικρι οσω πιο συχνα μπορεισ..... το επαθε μια φιλι μου, δεν τησ το επιανε, και νομιζε οτι δεν ειχε και γαλα, γιατι οταν το πιεζε δεν εβγαινε τιποτα, αλλα μετα απο δεκα μερεσ εντατικου θηλασμου και ελαχιστο συμπληρομα μετα το στιθοσ, τα καταφερε... ειναι τωρα 5 μινον και ακομα θηλαζει και χορισ την πλαστηκη θηλη απο τον 1 μηνα..... καλη επιτυχια..... προσπαθησε, αξηζει τον κοπο!!!

καλημερα κοριτσια!!

Πω πω μωρακια που εφτασαν!!!

Να σας ζησουν!!!Να ειναι γερα,καλοτυχα και χαρουμενα!!!!

Με το καλο και εμεις που εχουμε μεινει...Να φερουμε στον κοσμο γερα μωρακια!!!

Τα νεα τα δικα μου ειναι περιπου καλα....

Τελη 7ου μηνα μπηκα στο νοσοκομειο με συσπασεις με κρατησαν 3 μερες με γιουτοπαρ και καναμε και ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια της μπεμπας!

Βγαινω ολα καλα!!!

27/3 κανω το ντοπλερ!

Οι αιματωσεις ολες καλες αλλα αμνιακο στα κατωτα φυσιολογικα ορια...

Η μπεμπα 1700γρ και ο υπερηχος να την βγαζει 10 μερες μικροτερη...

Ραντεβου ξανα για να με δει στις 10/4...

Προσπαθουμε να αντεξουμε οσο γινεται περισσοτερο για να μπω στον μηνα μου...

Περαστηκα και σε σενα κοριτσι μου!!! και σου ευχομαι να πανε ολα καλα, και να αντεξεισ ακομα λιγουλακι.... εδω γαιδαρο εφαγεσ, στην ουρα θα κολλησεισ!!! φιλακια!!!

QUOTE=Konna82;2296172]Καλημερα σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια!

Εμεις προχθες πηγαμε πρωτη φορα στον παιδιατρο. Ειμαστε 4300gr και 52,5cm!Και όλα αυτά μόνο με το γαλατακι της μανουλας! Ποσο περηφανη νιωθω!

Μπραβο κοπελαρα μου!!!!!!!!!!!!!!! ΕΤΣΙ !!!!!!! εγω 9/4 εχω ραντεβου.... για να δουμε τι καναμε και μεισ με το γαλατακι..... αυριο σαραντηζουμε κιολασ.... πωσ περναει ο καιροσ!!!!!!

Καλη επιτυχια σε ολεσ τισ μανουλεσ και κοιλιτσεσ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυαγαπημένες μου συνοιδοιπόρισσες......

Και το δικό μας ταξίδι προς την ανείπωτη ευτυχία έλαβε τέλος......

Η μπουμπούκα μου είδε το πρώτο φως την Πρωταπριλιά στις 19 και 30 το απόγευμα....

Γεννήθηκε ένα γατάκι με φυσιολογικό τοκετό 2700 γραμ.

Μόλις μπήκαμε σπίτι από την κλινική και όλα πάλι απέκτησαν χρώμα και μωρουδίλα....

Πίνουμε το γαλατάκι της μαμάς μας για να γίνουμε μεγαλες κυρίες....

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα. Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να είναι τα μωράκια τους γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα και καλή ανατροφή να έχουν...

Θέλω να σας ευχαριστήσω για όλα όσα μοιραστήκαμε αυτούς τους 9 υπέροχους μήνες....

Να είστε όλες καλά

Σας φιλώ γλυκα


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυαγαπημένες μου συνοιδοιπόρισσες......

Και το δικό μας ταξίδι προς την ανείπωτη ευτυχία έλαβε τέλος......

Η μπουμπούκα μου είδε το πρώτο φως την Πρωταπριλιά στις 19 και 30 το απόγευμα....

Γεννήθηκε ένα γατάκι με φυσιολογικό τοκετό 2700 γραμ.

Μόλις μπήκαμε σπίτι από την κλινική και όλα πάλι απέκτησαν χρώμα και μωρουδίλα....

Πίνουμε το γαλατάκι της μαμάς μας για να γίνουμε μεγαλες κυρίες....

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα. Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να είναι τα μωράκια τους γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα και καλή ανατροφή να έχουν...

Θέλω να σας ευχαριστήσω για όλα όσα μοιραστήκαμε αυτούς τους 9 υπέροχους μήνες....

Να είστε όλες καλά

Σας φιλώ γλυκα

συγχαρητηρια κοριτσι μου να σου ζησει το μπουμπουκακι σου γερο κ δυνατο

θα συνεχισουμε να μοιραζομαστε τις ανησυχιες για τα αγγελουδια μας πλεον:D


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυαγαπημένες μου συνοιδοιπόρισσες......

Θέλω να σας ευχαριστήσω για όλα όσα μοιραστήκαμε αυτούς τους 9 υπέροχους μήνες....

Να είστε όλες καλά

Σας φιλώ γλυκα

Όντως έτσι είναι.. πόσο γρήγορα τελικά πέρασε ο καιρός!!Και τώρα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!:P:p:p:p


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

κουκλες μου καλησπερα κ απο μενα!!!

αρχικα να ευχηθω σε οσες γεννησαν να τους ζησουν κ να ειναι ολα τα μωρακια γερα κ τυχερα!!!

σε οσα κοριτσακια περιμενουν με το καλο!!!

εμεις γεννηθηκαμε οπως ηταν κανινισμενο την 1/4!!! το βαρος μας 4290!!!!!!! ειναι ενας κουκλος κ παρα πολυ ηρεμος :o:o:o:o:o:o:o

καναμε λιγο ικτερο κ μειναμε μια μερα παραπανω στο νοσοκομειο...τελος παντων ολα καλα!!!

γυρισαμε χθες σπιτι μας κ τωρα τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τον αντρα μου να "συμμαζεψουμε" δυο παιδια!!!! :D:D:D:D:D:D

το καλο ειναι οτι θηλαζουμε αποκλειστικα!!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιες μου όμορφες να σας ζήσουν τα κουκλάκια σας!!!!

Να ειναι ολα γερά κ τυχερά!!!!!

Η Σπυριδουλα που ειναι καλε; Γέννησε κ δε το πηραμε χαμπάρι;;;

Σπυριδουλα πρωταπριλιάτικο;;;;

Ενα ζουζουνακι κυριολεκτικά σαν ψέμα; Χιχιχι να σας ζήσει νέα υγεία κ ευτυχία!!!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κουκλες μου καλησπερα κ απο μενα!!!

αρχικα να ευχηθω σε οσες γεννησαν να τους ζησουν κ να ειναι ολα τα μωρακια γερα κ τυχερα!!!

σε οσα κοριτσακια περιμενουν με το καλο!!!

εμεις γεννηθηκαμε οπως ηταν κανινισμενο την 1/4!!! το βαρος μας 4290!!!!!!! ειναι ενας κουκλος κ παρα πολυ ηρεμος :o:o:o:o:o:o:o

καναμε λιγο ικτερο κ μειναμε μια μερα παραπανω στο νοσοκομειο...τελος παντων ολα καλα!!!

γυρισαμε χθες σπιτι μας κ τωρα τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τον αντρα μου να "συμμαζεψουμε" δυο παιδια!!!! :D:D:D:D:D:D

το καλο ειναι οτι θηλαζουμε αποκλειστικα!!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Καλε!!! Τι συγχρονισμός!;;;;;

Να σας ζήσει καμάρι μου,εσεις δεν κάνατε μωρο,αγοραρο κατ'ευθειαν κάνατε!!!!

Ο,τι καλύτερο καμάρι μου!Τροχαδην τωρα ε; Καλα κουραγια!!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυαγαπημένες μου συνοιδοιπόρισσες......

Και το δικό μας ταξίδι προς την ανείπωτη ευτυχία έλαβε τέλος......

Η μπουμπούκα μου είδε το πρώτο φως την Πρωταπριλιά στις 19 και 30 το απόγευμα....

Γεννήθηκε ένα γατάκι με φυσιολογικό τοκετό 2700 γραμ.

Μόλις μπήκαμε σπίτι από την κλινική και όλα πάλι απέκτησαν χρώμα και μωρουδίλα....

Πίνουμε το γαλατάκι της μαμάς μας για να γίνουμε μεγαλες κυρίες....

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα. Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να είναι τα μωράκια τους γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα και καλή ανατροφή να έχουν...

Θέλω να σας ευχαριστήσω για όλα όσα μοιραστήκαμε αυτούς τους 9 υπέροχους μήνες....

Να είστε όλες καλά

Σας φιλώ γλυκα

κουκλες μου καλησπερα κ απο μενα!!!

αρχικα να ευχηθω σε οσες γεννησαν να τους ζησουν κ να ειναι ολα τα μωρακια γερα κ τυχερα!!!

σε οσα κοριτσακια περιμενουν με το καλο!!!

εμεις γεννηθηκαμε οπως ηταν κανινισμενο την 1/4!!! το βαρος μας 4290!!!!!!! ειναι ενας κουκλος κ παρα πολυ ηρεμος :o:o:o:o:o:o:o

καναμε λιγο ικτερο κ μειναμε μια μερα παραπανω στο νοσοκομειο...τελος παντων ολα καλα!!!

γυρισαμε χθες σπιτι μας κ τωρα τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τον αντρα μου να "συμμαζεψουμε" δυο παιδια!!!! :D:D:D:D:D:D

το καλο ειναι οτι θηλαζουμε αποκλειστικα!!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Να σας ζήσουν τα βλαστάρια σας!!!!!!!!!!! Να είναι γερά κ ευτυχισμένα φίλες μου!!!!!!!!!!!!!

Καλή δύναμη σας ευχομαι.....;)

Σας φιλώ!!!!


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε? ελπιζω να στε ολες καλα με τα ζουζουνακια σας

εγω δυστυχως δεν ειμαι πολυ καλα,εχασα τη μαμα μου την κυριακη

προσπαθω να συνελθω οσο μπορω

ευτυχως η μπουμπου ειναι πολυ ησυχη τρωει μονο οταν πιναει κ οταν κανει κακακια

θα μπω οταν ξαναμπορεσω

φιλακια γλυκα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα!!!πως είσαστε;;;!!!χαθήκαμε βλέπω!!!έτσι είναι ο πρώτος καιρός με ταμωρακια !!!!

έλένη μου ζωή σε σας κούκλα μου...κουράγιο....τώρα έχεις το μωρό σου,προσπάθησε όσο μπορείς φυσικά, να είσαι καλά γι'αυτό...μια αγκαλιά από μένα...

μαρακι μου εσυ πως την παλεύεις με δύο μικρα;;;εγώ δυσκολεύομαι...

επίσης ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια για τις όμορφες ευχές τους!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!! Ελενιτσα να ζήσεις να την θυμάσαι! Τα εχω περάσει πολυ νωρίς κ σε νιώθω.... :/

Σπυριδουλα μου τρέξιμο αρκετό γτ ετοιμάζω σιγα σιγα κ τα της βάπτισης μιας κ θα τα κάνω σχεδόν ολα εγω...

Ειδες με τα δυο πιτσιρίκια χαμός; Εχω φτιάξει ενα οσο γίνεται προγραμμα κ τα παλεύω. Πηγαίνω κ μια ωρα τη μερα περπάτημα για να ανασυντάσσω δυνάμεις και να κάνω κ για'μενα κατι μην φρικαρω! :)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...