Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

κοντευω να τρελλαθω


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες θα ηθελα να μαθω εαν εχετε αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα με καποιο απο τα αγγελουδια σας και να μου δωσετε την βοηθεια σας....εχω μια μπεμπα 13 μηνων το μωρο μου γεννηθηκε με αλλεργια στο αγγελαδινο γαλα ο παιδιατρος μας ομως μεχρι 4 μηνων δεν το ειχε βρει τραγικο λαθος...ειχε βρει μονο την γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση ετσι και τον αλλαξα πηγα σε μια αλλη παιδιατρο οπου και μας βρηκε το προβλημα. Της δινω υποαλλεργικο γαλα μεχρι εδω ολα καλα ομως στην ηλικια που επρεπε να αρχησουμε τα φρουτακια και το φαγητο το μωρο αντιμετωπησε μεγαλη δυσκολια.....στην πεψη το εβλεπα να υποφερει απο πονους στην κοιλιτσα να κουλουργιαζετε στην κουβερτουλα της....πηγαιναμε στην γιατρο και μου ελεγε δεν εχει κατι απλα αργει το στομαχι να φτιαξει μην ανησυγχεις οταν γινει 12 μηνων θα τα ξεπερασει ολα...μας εδωσε στην αρχη το infacolic και μετα το epadoren εγω ειμαι κατα τον φαρμακων αλλα μας ειπε επρεπε να το παρει για το καλο της..οταν λοιπον εγινε 13 μηνων παλι το προβλημα μεγαλωνε και μας ειπε πλεον δεν ειναι δικο μου θεμα και μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο...πηγαμε και αυτος μας ειπε τα ιδια μας εδωσε ενα φαρμακο το nexium οπου αυτο χειροτερεψε την κατασταση.παραλληλα ειχαμε παει και στο παιδων και εκεινοι το ιδιο φαρμακο εδωσαν,ετσι η μικρη μου πλεον δεν μπορουσε ουτε το γαλα της να πιει εκει δλδ που επεινε 200 αρχισε να τρωει μονο 50.....μετα μας εδωσαν ενα γαλα που εχει 50.00 το κουτακι... neocate αυτο το δεχτηκε......μπηκαμε εισαγωγη γιατι μας ειπαν ισως εχει καποια στενωση στο εντερο να κανουμε πεχαμετρια της εβαλαν σωλινακι στην μυτουλα καναμε αιματος καναμε ακτινογραφια και παλι μου ειπαν εχει βαριας μορφης γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση..η μικρη μου δεν βγαζει γουλιες αλλα πνιγετε και στραβοκαταπινει το σαλιο της εχει πονους στην κοιλιτσα και μεγαλη δυσκολια στον υπνο...δεν ξερω τι να κανω πηγα και σε αλλο παιδιατρο και μου ειπε δεν εχει τπτ δωστης αρνι ειναι δυνατον πως τους εχουν δωσει και αδεια ασκησεως του επαγγελματος..εντομεταξυ διαβαζω στο internet απο για αυτη την ασχημη αρρωστια...δεν ξερω τι να κανω;ισως εχετε περασει κατι παρομοιο καποια μανουλα ισως εχετε ακουσει κατι ισως εναν καλο παιδιατρο.....την δευτερα μπαινουμε παλι νοσοκομειο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες θα ηθελα να μαθω εαν εχετε αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα με καποιο απο τα αγγελουδια σας και να μου δωσετε την βοηθεια σας....εχω μια μπεμπα 13 μηνων το μωρο μου γεννηθηκε με αλλεργια στο αγγελαδινο γαλα ο παιδιατρος μας ομως μεχρι 4 μηνων δεν το ειχε βρει τραγικο λαθος...ειχε βρει μονο την γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση ετσι και τον αλλαξα πηγα σε μια αλλη παιδιατρο οπου και μας βρηκε το προβλημα. Της δινω υποαλλεργικο γαλα μεχρι εδω ολα καλα ομως στην ηλικια που επρεπε να αρχησουμε τα φρουτακια και το φαγητο το μωρο αντιμετωπησε μεγαλη δυσκολια.....στην πεψη το εβλεπα να υποφερει απο πονους στην κοιλιτσα να κουλουργιαζετε στην κουβερτουλα της....πηγαιναμε στην γιατρο και μου ελεγε δεν εχει κατι απλα αργει το στομαχι να φτιαξει μην ανησυγχεις οταν γινει 12 μηνων θα τα ξεπερασει ολα...μας εδωσε στην αρχη το infacolic και μετα το epadoren εγω ειμαι κατα τον φαρμακων αλλα μας ειπε επρεπε να το παρει για το καλο της..οταν λοιπον εγινε 13 μηνων παλι το προβλημα μεγαλωνε και μας ειπε πλεον δεν ειναι δικο μου θεμα και μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο...πηγαμε και αυτος μας ειπε τα ιδια μας εδωσε ενα φαρμακο το nexium οπου αυτο χειροτερεψε την κατασταση.παραλληλα ειχαμε παει και στο παιδων και εκεινοι το ιδιο φαρμακο εδωσαν,ετσι η μικρη μου πλεον δεν μπορουσε ουτε το γαλα της να πιει εκει δλδ που επεινε 200 αρχισε να τρωει μονο 50.....μετα μας εδωσαν ενα γαλα που εχει 50.00 το κουτακι... neocate αυτο το δεχτηκε......μπηκαμε εισαγωγη γιατι μας ειπαν ισως εχει καποια στενωση στο εντερο να κανουμε πεχαμετρια της εβαλαν σωλινακι στην μυτουλα καναμε αιματος καναμε ακτινογραφια και παλι μου ειπαν εχει βαριας μορφης γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση..η μικρη μου δεν βγαζει γουλιες αλλα πνιγετε και στραβοκαταπινει το σαλιο της εχει πονους στην κοιλιτσα και μεγαλη δυσκολια στον υπνο...δεν ξερω τι να κανω πηγα και σε αλλο παιδιατρο και μου ειπε δεν εχει τπτ δωστης αρνι ειναι δυνατον πως τους εχουν δωσει και αδεια ασκησεως του επαγγελματος..εντομεταξυ διαβαζω στο internet απο για αυτη την ασχημη αρρωστια...δεν ξερω τι να κανω;ισως εχετε περασει κατι παρομοιο καποια μανουλα ισως εχετε ακουσει κατι ισως εναν καλο παιδιατρο.....την δευτερα μπαινουμε παλι νοσοκομειο...

Καλησπέρα καλη μου,\

Λυπάμαι για την μικρουλα σου αλλά και για σένα που στεωαχοριεσαι,

΄δεν ξέρω τιποτε για την περιπτωση αυτή αλλά θα σου σησήσω έναν καταπληκτικό γιατρο!!! Εχω διδυμα γεννημενα 6 μηνων και έχω πρασειπαρα πολλά, καταλαβαινω πως νιωθεις!! Εμεις εχουμε κάνει πολλά χειρουσργια και του εχω μεγαλη εμπιστοσυνη,

ΛεγεταιΣπυριδης Νικος, Ο αδερφος του ειναι παιδοχειρουργος και ο πατερας του μεγάλος παιδιατρος και καθηγητης Εκτος απο το ιατριο του είναι και στο παιδον !!!

Δεν ειναι αξριβος 50€ η επισκεψη,

Δες και στο inernet περισσοτερα/

Ευχομαι γρηγορα περαστικά

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σας ευχομαι ολα να ειναι περαστικα για τα παιδακια σας και να ηταν οι τελευταιες στενοχωριες που περασατε...ειναι πολυ οδυνηρο να βλεπεις το παιδι σου σε τετοιες καταστασεις.....σας ευχαριστω που μου απαντησατε στο μυνημα μου και μου δωσατε αυτη την πληροφορια να ειστε ολη η οικογενεια παντα καλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα πηγαμε σημερα στο γιατρο η μονη λυση της γαστρεντερολογου ειναι γαστροσκοπηση με ολικη ναρκωση......εχει κανει κανενα αλλο παιδακι γαστροσκοπηση τοσο μικρο;με φοβιζει πολυ η ολικη ναρκωση δεν θα ηθελα να το κανει αλλα μας ειπε ισως στο μελλον αποκτησει αλλα προβληματα το παιδι...melinaaa σε ευχαριστω πολυ για το site μα δυστυχως δεν βρηκα κατι για το δικο μας προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατι να σου προτεινω απλα σου γραφω να σου συντομα να φτιαξει το στομαχακι της μπεμπουλας σας και να μην εχει ποτε ξανα προβλημα.Υγεια σε ολα τα μωρακια το χειροτερο μου ειναι να μαθαινω οτι καποιο μωρο-παιδι ταλαιπωρειτε...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω natly και mariasp ευχομαι ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι γερα δεν τους αξιζει να ταλαιπωρουντε....υποφερουν και αυτα και εσυ που δεν μπορεις να τα βοηθησεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσι μου να εισαι υπομονετικη και δυνατη για τη μικρη σου!το ξερω πωσ ειναι παρα πολυ δυσκολο να τη βλεπεις να ταλαιπωριεται και να μη μπορεις να κανεις τπτ!ομως ψαχνεις κ κανεις τα παντα για να τη βοηθησεις κι αυτο θα φερει αποτελεσματα!!ελπιζω συντομα να βρειτε αυτο που θα την βοηθησει!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τα ομορφα λογια συμπαραστασης.....μακαρι η μικρη μου να μην εχει κατι σοβαρο.και να περασουν ολα σαν ενα ασχημο ονειρο.να στε παντα καλα.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εμας απο οταν γεννηθηκε εδειχνε δυσκολιες αλλα την ειχαμε παει σε τοσους γιατρους και μας ελεγαν ειναι απο την παλινδρομηση και την αλλεργια μην ανησυγχειτε μολις παει 12 μηνων θα το ξεπερασει...οχι μονο δεν το ξεπερασε αλλα χειροτερεψε η δυσκολια της....για αρχη μας ειπαν θα την δει αλλεργιολογος μετα θα συννενοηθει μαζι με την παιδογαστρεντερολογο μηπως μπορουν να δωσουν καποιο φαρμακο εντομεταξυ θα κανουμε και εξετασεις και η τελευταια λυση που μας εδωσαν ειναι γαστροσκοπηση με ολικη ναρκωση που ειναι επικινδυνη..:( μας ειχαν ξαναδωσει ενα φαρμακο το nexium που δημιουργησε τοσο προβλημα στην μικρη μου απο τις πρωτες μερες που το πηρε που σταματησε να μου πινει γαλα ετρωγε μονο 50 ml απο 200 που επινε...ειχαμε ξαναμπει πριν 2 εβδομαδες περιπου να της κανουν μια εξεταση που λεγετε πεχαμετρια...αυτη η εξεταση ειναι ακριβης μεθοδος μετρησης για την εντοπηση οξινου ph στον οισοφαγο και μετρανε το οξινο γαστρικο υγρο...δεν μας αφηναν να μπουμε μεσα ομως τελικα μπηκαμε γιατι καναμε φασαρια..δεν αφηνα το παιδι μου ουτε λεπτο μονο του ηταν τοσο ψυχοφθορο να εχουν βαλει το παιδι σου 3 κατω και να του βαζουν σωλινακι στην μυτουλα του και αφτο να κλαιει ανημπορο και εμενα να ποναει η καρδια μου..τοσο δυνατα...ευχομαι να μην τα περασει κανενας γονιος αυτα...επρεπε για 24 ωρες να εχω πανω μου ενα μηχανημα που μετραγε και συνδεοταν μεχρι το στομαχακι της και να κρατησω και το μωρο να μην το βγαλει.δεν ξερω τι αλλο μας περιμενει ακομα ο θεος ας ειναι κοντα μας..εσας τι σας λεει ο παιδιατρος σας;γιατι ο πρωτος που ειχα δεν ειχε βρει καν οτι το μωρο μου ειναι αλλεργικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τελειώσει αυτή η ιστορία σύντομα.Ολα αυτά που λες παραλίγο να τα περάσουμε 40 μερών.Για καλή μου τύχη θηλάζω και έτσι τα γλιτώσαμε.Εμας μας παρακολουθεί απο τότε γαστρεντερολόγος το βρήκαμε "σύντομα"...Για την αλλεργία κάνω δίαιτα εγώ.Δεν τρώει μοσχάρι (αρνι κ μοσχαρι ειπαν κ σε μένα γιατι πρέπει να φάει κόκκινο κρέας) και ξένο γάλα μου απαγορευουν.Φρούτα τελευταια τα δοκιμάσαμε και μόνο βρασμένα.Πηγαίναμε τέλεια και ενώ θα κόβαμε το φαρμακάκι μας βλέπει κουτάλι και ουρλιάζει κάνοντας το κεφάλι πίσω.Αυτη η παλινδρομιση πότε θα τελειώσει;;;Θα ήθελα να μου πεις νεοτερα και όπου μπορώ να σε βοηθησω...Οι περισσότεροι ακουν ΓΟΠ και ξέρουν μόνο για τους εμετους δεν ξέρουν -ήξερα για την βρωμοκρυφή που είναι η χειρότερη... Τώρα που σου γράφω μακάρι να πάρεις μια σίγουρη απάντηση - ενημέρωση για να σταματήσει να υποφέρει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...