Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλησπέρα εγγυούλες μου.

τα νέα μου : πήγα στον ενδοκρινολόγο μου ανέβασε το χάπι και λόγω του ότι έχω αφαιρέσει το θυροειδή μου , μου είπε να πάρω το γυναικολόγο μου να μου δώσει ασβέστιο (ο γυναικολόγος μου , μου είχε πει απο 3 μηνών και πάνω). εσάς σας έχουν δώσει απο τώρα?

ampeligi καλωσήρθες !!!:P:p:p:p και για εσένα το πρώτο είναι?

καλέ εδώ κάτσε και εμένα 24/8 με παράταση μου είπε 27/8. πες μου ότι γεννάς και στο Μητέρα (όλες στο Ρέα θα γεννήσουν). μόνη μου θα είμαι εγώ?


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα εγγυούλες μου.

τα νέα μου : πήγα στον ενδοκρινολόγο μου ανέβασε το χάπι και λόγω του ότι έχω αφαιρέσει το θυροειδή μου , μου είπε να πάρω το γυναικολόγο μου να μου δώσει ασβέστιο (ο γυναικολόγος μου , μου είχε πει απο 3 μηνών και πάνω). εσάς σας έχουν δώσει απο τώρα?

ampeligi καλωσήρθες !!!:P:p:p:p και για εσένα το πρώτο είναι?

καλέ εδώ κάτσε και εμένα 24/8 με παράταση μου είπε 27/8. πες μου ότι γεννάς και στο Μητέρα (όλες στο Ρέα θα γεννήσουν). μόνη μου θα είμαι εγώ?

Συνονοματη Αναστασία για μένα ειναι το δεύτερο. Έχω ενα γιο που ειναι 13.5 μηνών! Το είδα ολες νότια προάστια ειναι! Εγω θα γεννησω λητω γιατι έμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη στο πρώτο. Ο δικός μου γιατρός ειναι ιασω, γαια, λητω και Αλεξάνδρας.

Αυτό το δεύτερο μου κάνει πολλές ανακατοσουρες σε αντίθεση με το γιο που είχα μια άριστη εγκυμοσύνη απο ολες τις πλευρές!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγγυούλες μου.

τα νέα μου : πήγα στον ενδοκρινολόγο μου ανέβασε το χάπι και λόγω του ότι έχω αφαιρέσει το θυροειδή μου , μου είπε να πάρω το γυναικολόγο μου να μου δώσει ασβέστιο (ο γυναικολόγος μου , μου είχε πει απο 3 μηνών και πάνω). εσάς σας έχουν δώσει απο τώρα?

ampeligi καλωσήρθες !!!:P:p:p:p και για εσένα το πρώτο είναι?

καλέ εδώ κάτσε και εμένα 24/8 με παράταση μου είπε 27/8. πες μου ότι γεννάς και στο Μητέρα (όλες στο Ρέα θα γεννήσουν). μόνη μου θα είμαι εγώ?

Κι εγω παίρνω για θυρεοειδή εχω υπο αλλά ηταν ρυθμισμένος... τώρα το τ4 εχει απόσυντονιστεί αλλά και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος το θέλουν έτσι για να μην ανέβει η tsh...ασβέστιο δεν παίρνω ακόμα αλλά το pregnacare που παίρνω για φυλλικο οξυ έχει νομιζω κ ασβέστιο και σιδηρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες τις μέλλουσες μανουλες... Εγω εχω ΠΗΤ 28/8. Τι λέτε να κάτσω σε αυτό το μήνα η λέτε να μου την κάνει το μικρό και να παει αρχές Σεπτέμβρη;

Αυτό εξαρτάται απο τον γιατρό σου ποιας σχολής είναι και σίγουρα θα εξαρτηθεί και απο τους τελευταίους υπερήχους που νομιζω κάθε εβδομαδα γίνονται στον τελευταιο μήνα πχ αν δουν οτι δεν παιρνει βαρος σημαίνει οτι ο πλακούντας δε δίνει όλα τα απαραίτητα έχει γεράσει το λένε στην ορολογία τους εκεί σε βάζουν και νωρίτερα!ο δικός μου πάντως είναι υπέρ και καλη να είναι η εγκυμοσύνη να μην ξεπερνιεται η ΠΗΤ για να μη προκυψει επιπλοκη, μη μπλεχτεί στον ομφάλιο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνονόματη.

Να σου ζήσει, γερός και καλότυχος να είναι!!!!!!!!:D και με το καλό και το αδερφάκι σας!!!!!!

marilouu μου και εμένα ήταν ρυθμισμένος , ανά 6 μήνες έβλεπα τον ενδοκρινολόγο, μου ανέβασαν το χάπι Τ4 150 (μέσα σε 2 μήνες η TSH μου απο 1,9 πήγε 5,05) και μου είπε για το ασβέστιο να πάρω απο τώρα. εγώ για φυλλικό οξύ παίρνω το filicine.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα συνονόματη.

Να σου ζήσει, γερός και καλότυχος να είναι!!!!!!!!:D και με το καλό και το αδερφάκι σας!!!!!!

marilouu μου και εμένα ήταν ρυθμισμένος , ανά 6 μήνες έβλεπα τον ενδοκρινολόγο, μου ανέβασαν το χάπι Τ4 150 (μέσα σε 2 μήνες η TSH μου απο 1,9 πήγε 5,05) και μου είπε για το ασβέστιο να πάρω απο τώρα. εγώ για φυλλικό οξύ παίρνω το filicine.

Εγώ πριν στην 5η εβδομαδα είχα tsh 1,78 και τώρα πήγε 0,48 αυτό ήθελαν και οι γιατροι!αλλά η τ4 απο 15 πήγε στο 23 και φαντασου στο εργαστήριο αυτό έχουν όριο 17 για δεύτερο τρίμηνο κύησης κ εγώ το σαββατοκυριακο μπαίνω!ανησυχησα να σου πω μα λέω τι θα γίνει στο τέλος θα μου γυρίσει σε υπέρ ο υπο τι να κάνω ομως εμπιστευομαι τους γιατρούς...αν είναι να τρελαθω και για αυτό την εβαψα!το καλό είναι οτι με ελέγχουν κάθε μηνα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αναστασία ολες μας με το καλο να γεννησουμε γερά παιδάκια.

Μαριλου εμένα ο δικός μου γιατρός αφήνει μεχρι την ΠΗΤ. Τον πρώτο τον γεννησα μια μέρα μετα την ΠΗΤ γιατι είχε αρχίσει να μειώνεται το αμνιακο υγρό οπότε δε μας αιώνες για παραπάνω. Ειναι καλο πάντως να φανούν αν δεν παρέχει θέμα υγείας να φτάνεις την ΠΗΤ.


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν στην 5η εβδομαδα είχα tsh 1,78 και τώρα πήγε 0,48 αυτό ήθελαν και οι γιατροι!αλλά η τ4 απο 15 πήγε στο 23 και φαντασου στο εργαστήριο αυτό έχουν όριο 17 για δεύτερο τρίμηνο κύησης κ εγώ το σαββατοκυριακο μπαίνω!ανησυχησα να σου πω μα λέω τι θα γίνει στο τέλος θα μου γυρίσει σε υπέρ ο υπο τι να κάνω ομως εμπιστευομαι τους γιατρούς...αν είναι να τρελαθω και για αυτό την εβαψα!το καλό είναι οτι με ελέγχουν κάθε μηνα

έτσι ακριβώς θα τρελαθούμε!!! και εγώ έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στους γιατρούς μου. κάθε μήνα με ελέγχουν και εμένα αλλά τώρα έκατσε η περίπτωση, έκανα εξετάσεις Νοεμβρη που δεν ήμουν έγκυος, μετά εξετάσεις έκανα τον Ιανουάριο 13/12 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος). ο ενδοκρινολόγος μου θα με δει αρχές Μάρτη τώρα.

Οπότε: ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αναστασία ολες μας με το καλο να γεννησουμε γερά παιδάκια.

Μαριλου εμένα ο δικός μου γιατρός αφήνει μεχρι την ΠΗΤ. Τον πρώτο τον γεννησα μια μέρα μετα την ΠΗΤ γιατι είχε αρχίσει να μειώνεται το αμνιακο υγρό οπότε δε μας αιώνες για παραπάνω. Ειναι καλο πάντως να φανούν αν δεν παρέχει θέμα υγείας να φτάνεις την ΠΗΤ.

Ναι εχεις δίκιο για να πάρουν και βαρος!μιας και εισαι έμπειρη να σε ρωτησω με τα βλαστόκύτταρα τι κάνατε;με το καλό σου εύχομαι να ερθει το μωράκι σου!:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δίκιο για να πάρουν και βαρος!μιας και εισαι έμπειρη να σε ρωτησω με τα βλαστόκύτταρα τι κάνατε;με το καλό σου εύχομαι να ερθει το μωράκι σου!:D

Αχ δύσκολη απόφαση δύσκολη επιλογή... Ακούς πόσες εκδοχές και δε ξέρεις τι να ακολουθήσεις. Επειδη έχω εμπιστοσύνη στο γυναικολογο μου ακολούθησα αυτό που έκανε εκείνος... Τα έδωσα σε μια ιδιωτική ξένη τράπεζα φύλαξης αν θες σου λέω σε πμ το όνομα φυσικά ακριβή επιλογή αλλα πήγα εκεί γιατι στις ελληνικές δεν έχω καμια εμπιστοσύνη και οσον αφορα τη δωρεά που λένε είχα ακούσει την εκδοχή ότι κρατάνε μόνο το 20% των περιπτώσεων και τα υπόλοιπα πετιούνται! Βεβαια στη δωρεά λένε πως αν ω μη γεννητω και μακρυά απο όλα τα παιδια χρειαστεί κάποιο παιδι βλαστοκυτταρα τότε βρίσκουν συμβατό και γινεται η μεταμόσχευση ενώ με τα δικά του βλαστοκυτταρα ειναι μικρότερες οι πιθανότητες να ειναι συμβατό το παιδι.

Πάντως 2 περιπτώσεις που ξέρω που δυστυχώς τα χρειάστηκαν και χρησιμοποιώντας του παιδιου και με δωρεά δυστυχώς δεν υπήρχε αίσιο τέλος. Ειναι ακόμα σε πρωταρχικό στάδιο η ολη φάση και απλά ευελπιστούν ότι αργότερα θα ειναι πιο εξελιγμένα τα πράγματα.

Επίσης να ξέρεις πως τα βλαστοκυτταρα αρκούν για μια το πολυ δυο φορές...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες!!!!!!!!!

Κι εγώ παίρνω ασβέστιο απο τώρα λόγω υψηλής παραθορμονης (αυτα κανει η ΧΝΑ...) :(

Σίδηρο δεν παίρνω και δε βλέπω να παίρνω....Πάλι λόγω ΧΝΑ αλλά ευτυχως για την ώρα ειμαι φουλ......:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!τι κανετε?

ΛΟΙΠΟΝ για το σεξ ειναι πολυ λογικο στην εγκυμοσυνη οι ορεξεις να ειναι στο φουλ!!!!!!!!!στο πρωτο τριμηνο λενε οτι δεν κανει μεχρι να δεσει το μωρο!!!!!!

εμεις δεν το πρωτο τριμηνο αλλα απο το δευτερο τριμηνο βουρρρ αλλα παντα με προσοχη κ με ηπιο ρυθμο!!!!!!!!στο τριτο τριμηνο δε λενε οτι επιβαλεται γιατι βοηθαει στον φυσιολογικο τοκετο!!!!!!!!εμεις δεν καναμε γιατι εκανα καισαρικη(το ηξερα απ την αρχη της εγκυμοσυνης)κ δεν θελαμε!!!!!!!!

για τον θυροειδη που λετε εχω κ γω θεμα εδω κ κατι χρονια κ στην εγκυμοσυνη απ την αρχη επαιρνα αυξημενη δοση αλλα ευτυχως η tsh ηταν παντα νορμαλ!!!!!!!!

για τα καφε κ τα κοκκινα ειναι πολυ φυσιολογικο να εχουμε σε εγκυμοσυνη μη σας τρομαζει!!!!!!!!!!!!απλα να ξεκουραζεστε!!!!!!!!!εγω ειχα καφε πολλες φορες κ συνηθως τα εβλεπα λογω κουρασης!!!!!!!

σιδηρο κ ασβεστιο εγω ξεκινησα απ την 8 εβδομαδα ειχα παντα χαμηλο σιδηρο κ αιματοκριτη!!!!!!!!!!για τις αναγουλες να μην αφηνετε πολλες ωρες το στομαχι αδειο καλο ειναι πριν σηκωθειτε απ το κρεββατι να μασατε καμια φρυγανια εγω ειχα ολη μερα αναγουλες κ επινα σουρωτη κ ροφημα μεντας!!!!!!!!για τις καουρες που ειπε καποια κοπελα εγω ειχα εντονες στο τριτο τριμηνο ετρωγα ξινομηλα κ πολυ νερο!!!!!!!

κοριτσια εγω καθε φορα που πηγαινα στον γιατρο ειχα πολυ αγχος ειναι απολυτα λογικο απ τη στιγμη που μενεις εγκυος εχεις συνεχεια ανησυχια για το αν παν ολα καλα!!!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!!!

ελπίζω να είστε όλες καλά. Ιωαννάκι ευχαριστούμε για τις συμβουλές. εδώ μείνε μη φεύγεις!!!!;)

Που να πάρουμε? απο τώρα? αχ τι θα μας στείλουν?:D:D:D:D:D:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...