Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

κοριτσακια η καλλιεργεια κολπικου υγρου εγω την εκανα 3 φορες μια στην αρχη μια καπου στον 5 κ μια λιγο πριν γεννησω ειναι καλο να γινεται καθως εκανα κ τεστ παπστην εγκυμοσυνη ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας ο εξωτερικος που ειχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ εγω ειχα παει περσυ το μαρτη στο νησι κ τωρα θα ξαναπαω το πασχα κ θα παραμεινω ολο το καλοκαιρι μαζι με την μπεμπα!!!!!!!!!!!!!οι γονεις μου μενουν εκει!!!!!!!!!

ΜΑΡΙΛΟΥ μηπως κουραστηκες?μηπως αλλαζεις μηνα?εγω θυμαμαι ειχα αυτο της αμμου κ οταν αλλαζα εβδομαδα δεν ειναι τιποτα υπομονη!!!!!!!!!!!καθως αυτα μπορεις να τα δεις κ μετα απο κολπικη εξεταση!!!!!!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

AAΑΑΑΑ τρεις μέρες διαφορά έχουμε!!!! Και καλά από τον Απρίλιο μέχρι σήμερα δεν έκανες μπάνια στη θάλασσα, δεν είχες επαφές με τον άντρα σου δε πήγες σε ξένες τουαλέττες όσο και αν πρόσεχες;;;;

Σε πληροφορώ papakia30 πως καλό είναι να κάνεις καλλιέργεια να δεις πως όλα είναι οκ. εγώ στο πρώτο παιδί έκανα καλλιέργεια όπως τώρα νωρίς και βγήκε καθαρή! Μετά ο γιατρός μου μου ζήτησε να ξανακάνω στο τέλος του 8ου μήνα και βρήκαμε στρεπτόκοκκο β.... Τι είναι αυτό;;;; Κάτι ασήμαντο για έμας και περνάει με μια αντιβίωση αλλά πολύ επικίνδυνο για το παιδί αν γεννήσεις φυσιολογικά, τόσο επικίνδυνο που αν δεν έπιανε η αντιβίωση και μου έδινε αντιβίωση την ώρα της γέννας, κάτι που το έκανε ο γιατρός μου προλήπτικα παρόλο που έκανα πάλι καλλιέργεια μετά την αντιβίωση και βγήκα καθαρή, που το παιδί θα μου το κράταγαν για παρακολούθηση 48 ώρες....

Προφανώς θα μου το ξεφουρνησει ο γιατρουδακος μου τη Δευτέρα..με πάει λαου λάου...Εγώ ούτως ή άλλως καισαρική θα πάω...και πολύ φοβάμαι πολύ πριν την ημερομηνια τοκετού...μην πω και πριν το 9μηνο...αλλάααα δεν το σκέφτομαι!!!Λεω όλα θα πάνε περίφημα!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα σας μακάρι να πάνε όλα καλά πάντως σήμερα μπαίνω στην 12η εβδομαδα δεν ξέρω μηπως παιζει ρολο αυτό μακάρι να ναι όλα φυσιολογικά...

Εγώ έχω κανει και προ γεννητικό και για κυστική ινωση και εξειδικευμένη εξέταση για μεσογειακή και το τεστ παπ έγινε λιγες μέρες πριν τη σύλληψη τώρα καλλιέργεια είχα κανει το Σεπτέμβρη η σύλληψη έγινε Νοέμβρη και ο γιατρός μου δε ζήτησε περαιτέρω εξετασεις...στη συνέχεια της εγκυμοσύνης θα με βάλει αλλά για τώρα λέει είναι καλυμενος με οσες είχα ηδη κανει...μήπως το ίδιο ισχυει και για σένα PAPAKIA30 και θα σου την κανει λίγο αργότερα;μη σε παιρνει απο κάτω!!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!σας διάβαζα λίγο!είμαι κ εγ έγκυος στο δεύτερο νινακι,με το καλό τα μωράκια σας!στην κόρη μου είχαμε κάνει εδώ ένα γκρουπ με τα κορίτσια με τα οποία γεννουσαμε μαζί κ έχουμε δεθεί παρά πολύ,μιλάμε καθημερινά,γνωριστήκαμε σχεδόν όλες κ πλέον είμαστε καλές φίλες!είναι ωραίο να ξέρεις ότι αυτό που βιώνεις το βιώνει κ κάποιος άλλος με τον ίδιο ακριβώς τρόπο!με το καλό και πάλι!;


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε??ελειπα στους δικους μου κ σαββατοκυριακο θα παμε χωριο αλλα απο δευτερα θα τα λεμε..

ακουσα για μυτηληνη κ μενα η μιση καταγωγη απο μυτηληνη ειναι η μαμα μου απο εκει κ γω εχω καιρο να παω αλλα λογω οικονομικου μας τρεναρει λιγο ας ελπιζω ο θεος να μας αξιωσει να παμε συντομα...

τα νεα μου μιλησα με τον γιατρο κ εχουμε ραντεβου την τριτη να ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο θεος γιατι εχω πολυ αγχος...το μονο μου συμπτωμα ειναι λιγουρα συναιχεια πειναω που αν δεν φαω με πιανει λυποθυμια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΚ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Μες στην αϋπνία είμαι...αλλά τουλαχιστον είμαι καλυτερα καθόλου καφέ απο χτες απογευμα...μακάρι να μην επανεμφανιστούν!

Chrysa ποσο εβδομαδων και ημερών είσαι; εμεις στις 6 και 6 την ακουσαμε

:-) όλα καλα θα πάνε θα δεις!!!λίγη υπομονη να κάνουμε κι εγώ έχω την αυχενική με έχει φαει η αγωνια σε καταλαβαίνω απολυτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!Καλό σαββατοκύριακο μανούλες!!!!

chrysa αυπνιες βλέπω.....να κοιμασαι...να ξεκουραζεσαι...!!για να εχεις απόθεμα υπνου..!!κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!!!

marilou θα σε μαλώσω...είσαι πιο μπροστά απο όλες αν δεν κάνω λάθος..πας για αυχενικη...που σημαινει εχεις δει το νινι σου περισσοτερο απο ολες...αχαριστη....!!:tongue::tongue::tongue:

Εγώ μόλις μια φορά το έχω δει...:(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!σας διάβαζα λίγο!είμαι κ εγ έγκυος στο δεύτερο νινακι,με το καλό τα μωράκια σας!στην κόρη μου είχαμε κάνει εδώ ένα γκρουπ με τα κορίτσια με τα οποία γεννουσαμε μαζί κ έχουμε δεθεί παρά πολύ,μιλάμε καθημερινά,γνωριστήκαμε σχεδόν όλες κ πλέον είμαστε καλές φίλες!είναι ωραίο να ξέρεις ότι αυτό που βιώνεις το βιώνει κ κάποιος άλλος με τον ίδιο ακριβώς τρόπο!με το καλό και πάλι!;

Real thing καλώς ήρθες στο γκρουπάκι! Πόσων εβδομάδων είσαι έγκυος;;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ αυπνίες δεν έχω αλλά πολύ ανακατοσούρα την οποία την ελαφρύνω αρκετα μασώντας τσίχλες!!!!:shock::shock:


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!Καλό σαββατοκύριακο μανούλες!!!!

chrysa αυπνιες βλέπω.....να κοιμασαι...να ξεκουραζεσαι...!!για να εχεις απόθεμα υπνου..!!κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!!!

marilou θα σε μαλώσω...είσαι πιο μπροστά απο όλες αν δεν κάνω λάθος..πας για αυχενικη...που σημαινει εχεις δει το νινι σου περισσοτερο απο ολες...αχαριστη....!!:tongue::tongue::tongue:

Εγώ μόλις μια φορά το έχω δει...:(

Τόσες φορες που το έχω δει το έχω πρηξει προχτες στον υπερηχο έβγαλε χερι και μας μουτζωσε χωρίς πλάκα!χαχαχα

Αχ ας ηταν και αυτό φρόνιμο να μην αναστατωνε τη μαμα γιατι λόγω του αίματος ο γιατρός με έβλεπε κάθε 10 μέρες περιπου ...τι να σου πω απο τελιτσα το χω δει, σκέτο σάκο, κουκίδα με καρδια , alien... τώρα έχει γίνει μωρο με χερακια ποδαρακια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ιδέα βέβαια την εκλεψα το είδα οτι το εκαναν και σε αλλά θέματα !!!!

Θέλετε να γράψουμε όλες τη διαίσθηση μας τι φύλο θα είναι να τις κάνω λίστα και αργοτερα να δουμε αν πεσαμε μέσα;;;

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα εγκύουλες μου!!!!!!!!

Real thing καλώς ήρθες. Να σου ζήσει το πρώτο και με το καλό και το δεύτερο!!!! Ποτε με το καλό και που;

marilouu μου πως είσαι;μου άρεσε πολυ η περιγραφή με τη μούντζα , μακάρι να τη δώ και εγω(πολυ γέλιο). Η ιδέα σου για το φύλο μου αρέσει παρά πολυ.

Εγω δυστηχως δεν εχω καμία διαίσθηση διότι με έχουν επηρεάσει ολοι οτι ειναι αγόρι(βέβαια ο ΓΙΑΤΡΟΣ μου είπε οτι βάση των σφυγμων κορίτσι φέρνει αλλα ειναι πολυ νωρίς).

chrysa μου και εσύ από Μυτιλήνη;

Τι κάνετε οι υπόλοιπες;

Κορίτσια απο κιλά πως πάτε; Εγω αύριο μπαίνω στη 10η εβδομάδα και εχω πάρει 2,5 κιλά. Εσείς;


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Αυχενική έκανα την Τρίτη!έχω πητ αρχές Αυγούστου.την Τρίτη κλείνω 13 εβδομάδες!δυστυχώς φύλο δε μάθαμε,ήταν μικρό το σπορακι,Ενώ στην κόρη μου είχαμε μάθει!τον άλλο μήνα!στην αυχενική θα τρελαθειτε όσες δεν έχετε κάνει!θα δείτε τα μωράκια σας να χοροπηδάνε κ να κάμουν κωλοτούμπες!αν φάτε κ λίγη σοκολάτα ακόμα καλύτερα!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκύουλες μου!!!!!!!!

Real thing καλώς ήρθες. Να σου ζήσει το πρώτο και με το καλό και το δεύτερο!!!! Ποτε με το καλό και που;

marilouu μου πως είσαι;μου άρεσε πολυ η περιγραφή με τη μούντζα , μακάρι να τη δώ και εγω(πολυ γέλιο). Η ιδέα σου για το φύλο μου αρέσει παρά πολυ.

Εγω δυστηχως δεν εχω καμία διαίσθηση διότι με έχουν επηρεάσει ολοι οτι ειναι αγόρι(βέβαια ο ΓΙΑΤΡΟΣ μου είπε οτι βάση των σφυγμων κορίτσι φέρνει αλλα ειναι πολυ νωρίς).

chrysa μου και εσύ από Μυτιλήνη;

Τι κάνετε οι υπόλοιπες;

Κορίτσια απο κιλά πως πάτε; Εγω αύριο μπαίνω στη 10η εβδομάδα και εχω πάρει 2,5 κιλά. Εσείς;

Εγώ έχασα 4 κιλά απο τις ανακατωσουρες! μου ηταν και έξτρα βέβαια ίσως γι αυτό το λογο...

Ναααιιιιι καλά με τη μούντζα μέχρι και ο γιατρός γελαγε γιατί απο εκεί που δε φαινόταν το χεράκι του καθολου ξαφνικά μες στη μαυριλα του υπερηχου βγαίνει μια παλάμη ορθανοιχτη!

Καλά αυτό με το να σου λένε όλοι οτι θα ναι αγόρι γιατί και σε μένα το ίδιο ισχυει μήπως συμβαίνει κλασικά στο πρωτο παιδι;;;να χει μείνει υποσυνείδητα σε ολους το στερεότυπο ξέρεις πρωτο παιδι και γιος;

Πάντως και γω μπορεί να χω επηρεαστεί αγόρι σκέφτομαι θα ναι...

μονο η κολλητή μου που θα γίνει και νονά, μου είχε πει πριν την καθυστέρηση κιολας οτι με είδε ονειρο ημουν έγκυος και είχα κοριτσάκι!!! Όταν είδα θετικό τεστ έπαθα πλάκα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Αυχενική έκανα την Τρίτη!έχω πητ αρχές Αυγούστου.την Τρίτη κλείνω 13 εβδομάδες!δυστυχώς φύλο δε μάθαμε,ήταν μικρό το σπορακι,Ενώ στην κόρη μου είχαμε μάθει!τον άλλο μήνα!στην αυχενική θα τρελαθειτε όσες δεν έχετε κάνει!θα δείτε τα μωράκια σας να χοροπηδάνε κ να κάμουν κωλοτούμπες!αν φάτε κ λίγη σοκολάτα ακόμα καλύτερα!

Καλησπέρα!!!με το καλό σου εύχομαι!:-)

Περίεργο που σου ειπαν φύλο στην κόρη συνήθως στα κορίτσια είναι που αργούν να επιβεβαιωσουν το φύλο...ενω τα αγόρια αν είναι να φανεί κάτι ε δε θα φανεί;δε θα εξέχει;χαχαχα

Για τη σοκολατα σε μένα μου το είπε ηδη να φάω λίγο πριν γιατί προχτες που το είδαμε μου ειπε οτι έχει κάτσει πολύ άσχημα για την αυχενική...ελπίζω μέχρι τοτε να αλλάξει τη δεύτερα παω!σε ποιο μαιευτήριο είσαι; :-)

Link to comment
Share on other sites

Όχι,Στην αυχενική το φύλο το βλέπουν από μια γραμμή στην περιοχή!αν είναι ίσια είναι κορίτσι,αν είναι καμπυλωτη αγόρι.απλά πρέπει να'ναι πάνω από 5 εκατοστά για να φανεί!μου τα είπε η γιατρός αυτά!η μικρή ήταν 5.5.δεν πειράζει!γερά να'ναι!!!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...