Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημέρα φίλες μου!!!

ελπίζω να είστε όλες καλά. Ιωαννάκι ευχαριστούμε για τις συμβουλές. εδώ μείνε μη φεύγεις!!!!;)

Που να πάρουμε? απο τώρα? αχ τι θα μας στείλουν?:D:D:D:D:D:D

Καλημέρα anastasia!!!Πως εισαι;;Εταιρειες στέλνουν δειγματακια από σαμπουανακια,πανες....γενικα οτι αφορα το μωρο..ααα και τη μαμα φυσικά...κρεμουλες για περιοποιηση θηλων..Δεν ξερω αν μπορείτε να ζητησετε απο τώρα δειγματα για κρεμες για τις ραγαδες...Αυτα...Εγώ ενεκεν επαγγελματος θα με γεμισουν δειγματακι...παλι καλα...γιατι και αυτα λεφτά θέλουν....(δουλευω σε παιδιατρικο τμημα για να μη σας μεινει η απορια):D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

papakia30 δεν ήξερα ότι στέλνουν δειγματάκια! Δηλαδή ποιες εταιρείες προτείνεις?? Εγώ σήμερα ξεκίνησα να βάζω Frezyderm για την πρόληψη ραγάδων!

Ioannaki28 ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!!

Λοιπόν εγώ χτες παρόλο που ανακατευόμουν, έφαγα το βράδυ και ούτε εμετός ούτε τίποτα! Και το πρωί με το που σηκώθηκα πάλι έφαγα πριν κάνω οτιδήποτε άλλο και ήμουν πολύ καλύτερα! Βέβαια τα ρεψίματα Σρεκ δεν σταματούν...


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υποψήφιες μανουλες Αυγούστου 2014!Ειμαι κ εγω απο το καφε αυγουστου 2013,οπως το Ιωαννακι. Σας εύχομαι μεσα απο την καρδια μου τελειόμηνες εγκυμοσυνες και γερα μωροφατσακια να μπουνε στη ζωη σας!!! Θα σας διαβαζω που κ που!! Σας φιλω!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λετε για δειγματακια, αυτη ειναι μια παλια λιστα δε ξερω αν ακομα στελνουν όλες οι εταιρειες η έχει αλλαξει κατι.. Σε εμενα αμεσα ειχαν στειλει η φρεζιντερμ η σουντοκριμ και το βαλιτσακι του μοδερκεαρ αλλα προς το τελος της εγκυμοσυνης..

1. Sudocream (2108547802, [email protected]) (μικρό δείγμα κρέμας)

2. Nuk ([email protected]), (δίνουν στο μαιευτήριο)

3. Frezyderm ([email protected]) (μικρές συσκευασίες μεγέθους δειγμάτων φαρμακείου)

4. Chicco ([email protected]) (δίνουν στο μαιευτήριο ή ένα μήνα αφούγεννήσουμε στο σπίτι, στέλνουν ένα μπιμπερό και ένα επίθεμα για το στήθος)

5. http://www.babyspace.gr (με εγγραφή στέλνουν κουπούνια ή δείγματα εφοσον ενημερωσουν οτι εχουν διαθεσιμα, οχι παντα)

6. Babylino ([email protected]) (στέλνουν δείγματα υπολογίστε να τους πάρετε 1 μήνα πριν την γεννα)

9. Πανες Chicco (8001156000) (λίγα δείγματα πανών)

10. Libero (80011542376) (δίνουν στο μαιευτήριο ή μέχρι 1 μήνα αφού γεννήσετε)

11. Pampers (8001123000) (δίνουν στο μαιευτήριο)

12. http://www.weleda.gr

13. septona (2262031544)

14. caredirect 2109287600 (στέλνουν διαφημιστικό βαλιτσάκι 1-1/2 μήνα αφού τους καλέσετε)

15. http://www.mybabysworld.gr (Με την εγγραφή σας και αφού γεννήσετε θα λάβετε κουπούνια για JOHNSON)+βαλιτσακι με προιοντα Libero+Johnson

16. Mustela ([email protected]) σας καθοδηγει στο πλησιεστερο σε εσας φαρμακειο για δειγματα

19. http://www.mambaby.com (δείγματα μπιμπερο+πιπιλα anticolic)

20. http://www.stickit.gr (ηλεκτρονικό κατάστημα για αυτοκόλλητα, δωρεάν δείγματα αυτοκολλήτων)

21. http://www.pharmshop.gr

22. Phyto (http://www.phyto-paris.gr) (σε καθοδηγούν σε φαρμακείο με δείγματα)

24. medela (http://klinikum.gr/) (σε καθοδηγούν σε κοντινότερο κατάστημά για παραλαβή δειγμάτων)

25. tena (8008003000) (στέλνουν σε ένα μήνα δείγματα, κουπόνια και dvd για γυμναστική εγκύων)

26. http://www.ikeapharm.com/ Στέλνουν 7 δείγματα για βρεφική φροντίδα frezyderm και για τη μαμά 2 δείγματα frezyderm και 7 δείγματα του κορρέ για πρόσωπο και μαλλιά.

27. http://www.nutricia.gr (γίνοντας μέλος στο club στέλνουν τσαντάκι για πρώτες εξετάσεις μωρού και αργότερα ζητάτε δείγματα για κρέμες)

28. http://www.milupa.gr (στέλνουν δείγματα και κουπούνια μετά τον 5ο μήνα ζωής του μωρού)

29. Nestle (8001168068) (δειγματα οταν το μωρο γινει 5-6 μηνων)

30. Δελτα (8001199800) (εκπτωτικα κουπονια για προιοντα advance+εντυπο για να συγκεντρωνετε κουκουβαγιες και να στελνουν δωρακι)

31. Νουνού (80011668668) (στέλνουν δείγματα για κρέμες)

32. Humana (2106466171) (στέλνουν δείγματα για κρέμες)


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

papakia30 δεν ήξερα ότι στέλνουν δειγματάκια! Δηλαδή ποιες εταιρείες προτείνεις?? Εγώ σήμερα ξεκίνησα να βάζω Frezyderm για την πρόληψη ραγάδων!

Ioannaki28 ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!!

Λοιπόν εγώ χτες παρόλο που ανακατευόμουν, έφαγα το βράδυ και ούτε εμετός ούτε τίποτα! Και το πρωί με το που σηκώθηκα πάλι έφαγα πριν κάνω οτιδήποτε άλλο και ήμουν πολύ καλύτερα! Βέβαια τα ρεψίματα Σρεκ δεν σταματούν...

impregnant εγραψε το Μαρακι αναλυτικα εταιρειες κααι την ευχαριστούμε!!!Κατατοπιστικοτατη!!!

Ρεψίματα Σρεκ...!!!!αχααχαχχαχαχ νομιζα πως μόνο εγώ είχα απο αυτα...!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμέρες!τι ωραία μέρα!!!νομιζω οτι είναι μέρα για βολτιτσα θα βγω να προσλαβω και τη βιταμίνη d που μας βοηθά ο ήλιος!!!χαχαχαχα

ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΛΙΣΤΑ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!

εγώ να σας ξαναζαλισω για την αυχενική;βρε κορίτσια δεν νιώθω εδώ κ 2μερες τα τσιμπηματακια 'η να μεγαλώνει η μήτρα (απο την αρχή το καταλαβαινα ειδικα την εβδομαδα της καθυστέρησης είχα πεθάνει απο τον πόνο που τεντωνοταν) γενικα δεν εχω ενοχλησεις και δεν ανακατευομαι!επιτελους τρωω!και όλο σκέφτομαι μά τι γίνεται καλά είναι ζει;αχχχχχ τι θα δω στην αυχενική...........όλο άγχος είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρες!τι ωραία μέρα!!!νομιζω οτι είναι μέρα για βολτιτσα θα βγω να προσλαβω και τη βιταμίνη d που μας βοηθά ο ήλιος!!!χαχαχαχα

ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΛΙΣΤΑ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!

εγώ να σας ξαναζαλισω για την αυχενική;βρε κορίτσια δεν νιώθω εδώ κ 2μερες τα τσιμπηματακια 'η να μεγαλώνει η μήτρα (απο την αρχή το καταλαβαινα ειδικα την εβδομαδα της καθυστέρησης είχα πεθάνει απο τον πόνο που τεντωνοταν) γενικα δεν εχω ενοχλησεις και δεν ανακατευομαι!επιτελους τρωω!και όλο σκέφτομαι μά τι γίνεται καλά είναι ζει;αχχχχχ τι θα δω στην αυχενική...........όλο άγχος είμαι!

Κι εγω τα ίδια..!!Δε νιώθω πια τίποτα..Αλλα δεν ξέρω γιατί...όταν μου ερχονται τετοιες σκέψεις προσπαθώ να τις διώχνω γρήγορα...Λέω εκεί ειναι το αστεράκι μου...Απλά ειναι πολύ καλό παιδί και αγαπάει πολύ τη μανούλα..!!!:D:D:D

Αλλωστε λέω,τι στο καλο,αν κατι δεν πηγαινε καλα κατι θα ειχαμε...αιμα..πολύ εντονους πονους;;δεν ξερω τι αλλα δε θα ηταν η απολυτη ησυχια...!!Οπότε όλα ειναι περίφημα..Θα το δεις..!!:D:D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα ίδια..!!Δε νιώθω πια τίποτα..Αλλα δεν ξέρω γιατί...όταν μου ερχονται τετοιες σκέψεις προσπαθώ να τις διώχνω γρήγορα...Λέω εκεί ειναι το αστεράκι μου...Απλά ειναι πολύ καλό παιδί και αγαπάει πολύ τη μανούλα..!!!:D:D:D

Αλλωστε λέω,τι στο καλο,αν κατι δεν πηγαινε καλα κατι θα ειχαμε...αιμα..πολύ εντονους πονους;;δεν ξερω τι αλλα δε θα ηταν η απολυτη ησυχια...!!Οπότε όλα ειναι περίφημα..Θα το δεις..!!:D:D:D

Καλέ εγώ δεν είχα ποτέ ούτε τσιμπηματάκια ούτε τιποτα! Δε σημαίνει κάτι αν νιώθεις ή όχι! Όλα καλά θα πάνε don't worry!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Οσες είπατε πως δε νιώθετε κάποια συμπτώματα μη ξεχνάτε πως στη 12η βδομάδα διαφοροποιούνται τα συμπτώματα και φυσικα κάποιες άλλες δεν έχουν καν αυτά που αναφέρατε.

Οσον αφορα τη κρέμα της frezyderm για ραγιάδες ειναι πολυ καλη ΑΛΛΑ εχει paraben!!! Οπότε πρότεινα να χρησιμοποιείτε καποια άλλη...εγω έπαιρνα απο το Λητωω την olivela αν θυμάμαι καλα!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

με προλαβε το ΜΑΡΑΚΙ κ σας εστειλε την λιστα να παρετε τηλ κοριτσακια να σας στειλουν πολλα κ χρησιμα πραγματακια!!!!!!!!!!μια φιλη μου ειναι 2 μηνων κ ηδη εχει παρει τηλ σε ολες τις εταιριες!!!!!!!!!οσο για τις ραγαδες κοριτσια αν ειναι για να κανεις θα κανει ακομα κ αν βαλεις την καλυτερη αλοιφη οποτε τζαμπα τα λεφτα!!!!!!!εγω εβαζα μονο αμυγδαλελαιο κ αυτο οποτε το θυμομουν κ ειδικα οταν ειχα φαγουρα στην κοιλια δεν λαδωνει ειναι πολυ φτηνο(ενα ευρω ) κ δεν εχει παραμπενς μεσα!!!!!!!!!

οσο για τα συμπτωματα ειναι λογικο να παν κ να ρχονται!!!!!!!!μην σκατε τα σπορακια ειναι μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!

κ γω ολο αγχος ημουν αν ειναι καλα το σπορακι μου κ τωρα το σπορακι ειναι μικρη κοπελα που κοιμαται στο κρεβατακι της!!!!!!!!!!!!!!!ολες απο αθηνα ειστε?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Papakia30 εχεις δίκιο μας αγαπάνε και είναι καλά παιδάκια!αλλά εγώ είμαι και λίγο ανώμαλη οποτε είχα ανακατωσουρες 'η εκανα εμετό χαιρομουν γιατί ελεγα ΝΑΑΙΙΙΙ ΖΕΙΙΙΙ χαχαχα να σου πω όσο είχα το αίμα ηταν η μονη απόδειξη που πιανομουν και έλεγα πως όλα πάνε καλά!σου λεω μες την ανωμαλία είμαι!χαχαχα άντε αρκετά σας ζαλισα ελπίζω ampeligi να ισχυει αυτό που λες και εμένα να με έπιασε απο την 11η εβδομαδα!!!:-)

ΥΓ: τώρα κοίταξα την prevenstria tis frezyderm και ναι έχει parabens!!!!!!!συμφοραααααα ευτυχώς δεν πήρα απόθεμα μονο 2!έχω ακούσει καλά για selba mama uno κάπως έτσι και λάδι weleda τα ξέρετε;αν κ η prevenstria θεωρειται η κορυφη αχχχ

(Πάντως ο γιατρός μου είπε να ξεκινησω μετα την 13η εβδομαδα να έχει τελειώσει η οργανογενεση στο μωρο)

Link to comment
Share on other sites

Papakia30 εχεις δίκιο μας αγαπάνε και είναι καλά παιδάκια!αλλά εγώ είμαι και λίγο ανώμαλη οποτε είχα ανακατωσουρες 'η εκανα εμετό χαιρομουν γιατί ελεγα ΝΑΑΙΙΙΙ ΖΕΙΙΙΙ χαχαχα να σου πω όσο είχα το αίμα ηταν η μονη απόδειξη που πιανομουν και έλεγα πως όλα πάνε καλά!σου λεω μες την ανωμαλία είμαι!χαχαχα άντε αρκετά σας ζαλισα ελπίζω ampeligi να ισχυει αυτό που λες και εμένα να με έπιασε απο την 11η εβδομαδα!!!:-)

ΥΓ: τώρα κοίταξα την prevenstria tis frezyderm και ναι έχει parabens!!!!!!!συμφοραααααα ευτυχώς δεν πήρα απόθεμα μονο 2!έχω ακούσει καλά για selba mama uno κάπως έτσι και λάδι weleda τα ξέρετε;αν κ η prevenstria θεωρειται η κορυφη αχχχ

(Πάντως ο γιατρός μου είπε να ξεκινησω μετα την 13η εβδομαδα να έχει τελειώσει η οργανογενεση στο μωρο)

Καλημέρα μανούλες!!

Ε ΟΧΙ! Ακούς να έχει parabens :mad: Δεν το κοίταξα καν γιατί θεώρησα αυτονόητο ότι μια κρέμα ειδικά για εγκύους δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γκρρρρ.... Τέλος πάντων, μόλις μου τελειώσει αυτή θα το ψάξω καλά για την επόμενη κρέμα! Πάντως ότι και να λένε μερικοί ότι αν είναι να κάνεις θα κάνεις και δε χρειάζεται κρέμες ok, το δέχομαι αλλά πιστεύω ότι μια καλή ενυδάτωση βελτιώνει την κατάσταση...


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες μου!!!!! δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω. ελπίζω να είστε καλά όλες!!!!!!!κορίτσια μου όμορφα δοκιμάστε τα πιο απλά και αγνά Αμυγδαλέλαιο και ελαιόλαδο. εγώ έβαζα βαζελίνη (δεν ήξερα) όχι στη κοιλιά (μόνο στα οπίσθια και στα μπουτια). λέτε να έκανα κακό?


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες μου!!!!! δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω. ελπίζω να είστε καλά όλες!!!!!!!κορίτσια μου όμορφα δοκιμάστε τα πιο απλά και αγνά Αμυγδαλέλαιο και ελαιόλαδο. εγώ έβαζα βαζελίνη (δεν ήξερα) όχι στη κοιλιά (μόνο στα οπίσθια και στα μπουτια). λέτε να έκανα κακό?

Καλημέρα!

Αποκλείεται να έκανες κακό και στην τελική και σε εμας βαζελίνη υπήρχε τοτε και μάλιστα οι γιατροί καποτε βαζελινη πρότειναν(μη σου πω πως κάποιοι παλιοι εξακολουθούν και τώρα απλα οι φαρμακευτικές εταιρίες έχουν μπει για τα καλά σε όλα τα ιατρεια)

Σίγουρα αν μια γυναικα εχει προδιάθεση να κανει θα τις κανει αλλά το μεγαλυτερο κόλπο απο όλα για να εχεις περισσότερες πιθανοτητες μην κανεις ραγαδες για μένα είναι να μην πάρεις πολλά κιλά μονο όσα προβλέπονται απο τη φύση μέχρι 14 νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!

Ε ΟΧΙ! Ακούς να έχει parabens :mad: Δεν το κοίταξα καν γιατί θεώρησα αυτονόητο ότι μια κρέμα ειδικά για εγκύους δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γκρρρρ.... Τέλος πάντων, μόλις μου τελειώσει αυτή θα το ψάξω καλά για την επόμενη κρέμα! Πάντως ότι και να λένε μερικοί ότι αν είναι να κάνεις θα κάνεις και δε χρειάζεται κρέμες ok, το δέχομαι αλλά πιστεύω ότι μια καλή ενυδάτωση βελτιώνει την κατάσταση...

Αχ κι εγώ έτσι νόμιζα άσε που γενικά παίρνω frezyderm απο κρέμα προσώπου ντεμακιγιάζ αφρολουτρά κλπ. Και παντα ελεγχα για parabens(αυτά δεν έχουν) πως την πατησα έτσι με την prevenstria δεν ξέρω.μάλλον το είχα θεωρήσει κι εγώ αυτονόητο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...