Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλησπερα και συγνωμη για την βουτια που κανω στο τοπικ σας!

Μιλατε για κρεμες και ειπα να σας πω την γνωμη μου μιας και ειμαι κι εγω εγκυος!

Λοιπον μεχρι τον 3ο μηνα ο γιατρος μου δεν με αφηνε να βαζω τιποτα!

Οταν πλεον περασαμε το 1ο τριμηνο τον ρωτησα πια κρεμα να βαλω...

Στην ερωτηση μου αν ειναι καλη η frezyderm εγινε καπως ετσι: :shock::shock::shock::shock:

Μου ειπε οτι εχει πολλα parabens παρ'ολο που ειναι για εγκυμοσυνη!Οπως επισης και τα βρεφικα της προιοντα ειναι τιγκα!!!

Οποτε μου ειπε να παρω της Mustela...Ειναι λιγο τσουχτερες αλλα τουλαχιστον ειναι φυτικες!

Εγω χρησιμοποιω αλλη για το στηθος και αλλη για την κοιλια!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Διάβασα τα μηνύματα σας και έχω να σας πω όσον αφορά τις κρέμες ότι εγώ είχα ξεκίνησει νωρίς να βάζω κρέμα για ραγάδες γιατί όσο πιο ενυδατωμένο είναι το σημείο τόσο μικρότερες οι πιθανότητες για ραγάδες.... Με τη Frezyderm τη χρυσοπλήρωσα και εγώ και δεν είχα κοιταξει τα συστατικά με τη λογική πως αφού είναι για εγκυμοσύνη θα είναι αγνή και μια μέρα είπα να διαβάσω τα συστατικά και έπαθα ΣΟΚ. Είχα πάρει και αμυγδαλελαιο αλλά δε με ενθουσίασε...

Τώρα όσον αφορά τις κοιλίτσες οι περισσότερες κοπέλες αν είναι και δεμένες αρχίζει να φαίνεται η κοιλίτσα τους στο 4ο μήνα δειλα δειλά οπότε μην αγχώνεστε.

Όσον αφορά το σεξ κάθε κοπέλα είναι διαφορετική... Εγώ έχω σπάνια όρεξη και αν έχω εκτός που τώρα δε γίνεται δε μπορώ να κάνω και κάτι γιατί πονάω αφάνταστα!!!! Σήμερα έκανα τις πολλές εξετάσεις και πήρε έξω έξω δείγμα από το κολπικό υγρό και πονεσα:shock:

Δείγμα κολπικού υγρού;;;Γιατί;;;;;;;;;;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες μου με τα Αυγουστιάτικα μωράκια.

είστε καλά? ευτυχώς που δεν έβαλα βαζελίνη στη κοιλιά μου ουφ!!!! διάβασα όλα αυτά που γράψατε και στο ιντερνετ γενικότερα, θα ρωτήσω και το γιατρό μου όταν θα πάω τι προτείνει. Γενικότερα απο ότι κατάλαβα τα πιο αγνά είναι το ελαιόλαδο, το αμυγδαλέλαιο και το baby oil.

Όσο για το αν φαίνεται η εγκυμοσύνη μου? λίγο κοιλίτσα έχω πετάξει και πρησμένο στήθος (όσες γυναίκες όμως με βλέπουν μου λένε με τη μία: ``είσαι έγκυος?``

Ιωάννα μου και εγώ απο Μυτιλήνη είμαι (δεν πάω βέβαια είναι και μεγάλο ταξίδι), είμαι 33 ετών και μένω Ελευσίνα. εσύ πάς καθόλου στο νησί?

οι υπόλοιπες?

Σας φιλώ!!!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στα Αυγουστομανούλιαααααα!!!

Σε ποια εβδομαδα δωσατε κολπικο υγρο;;;

Εχει σημασια που εγω ειχα κανει για ολα τον Απριλιο;;;χμμμ λετε να τη γλυτωσω;;:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια στα Αυγουστομανούλιαααααα!!!

Σε ποια εβδομαδα δωσατε κολπικο υγρο;;;

Εχει σημασια που εγω ειχα κανει για ολα τον Απριλιο;;;χμμμ λετε να τη γλυτωσω;;:D

papakia30 πόσων βδομάδων είσαι έγκυος και δεν έκανες καλλιεργεια κολπικού υγρού;;; Τι σήμασια έχει αν έκανες τον Απρίλιο και εγώ τον Σεπτέμβριο έκανα τεστ παπ!!!Μπορεί ως τότε να έχουν αλλάξει τα πράγματα... Θεωρώ πως όλοι οι γιατροί στις αρχες ζήτανε αναλυτικές εξετασεις αίματος με HIV, τοξόπλασμα, μεγαλοκυταρροιο, ερυθρα, ούρων και καλλιέργεια κολπικού υγρου...

Είναι πολύ σημαντικό!!!! Διαβαζα στο parentς την ιστορια μιας κοπελας, η οποία δεν έκανε ποτε καλλιέργεια κολπικού υγρού, είχε δύο παλλινδρομές κυήσεις και άλλαξε γιατρο και της βρήκε στη καλλιέργεια χλαμύδια και τώρα θα κάνει θεραπεια και ελπίζει μετα από αυτό να τελειώσει, που της το εύχομαι, και να ξεκινήσει πάλι προσπάθειες... Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά καλό είναι να γίνουν αυτά....


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Αν και για μένα δεν είναι πολύ καλη...

απο χτες έχω υγρά τα οποια έχουν ενα ψιλό καφέ χρωμα δηλαδή δε λες ότι βλέπω καφέ αίμα απλα χρωματιστά ανοιχτου καφέ υγρά σαν το χρωμα της αμμου...και πάνω που είπα οτι ξεμπερδεψα είχα 2-3 εβδομαδες να δω το οτιδηποτε...το καλό είναι οτι πήρα το γιατρό μου είπε να πάω να ξεαγχωθω αν και με ξαναχαπακωσε με utrogestan...το είδα το μωρά κι μου όλο κουνιόταν και είχε και 170 παλμους παλι καλά....αλλά η φοβία έχει επανέλθει...εννοειται πως ξαναμενω ξαπλα προληπτικα αλλα ο γιατρος ειναι αισιοδοξος δεν ειδε αποκολληση...ευχηθειτε να πάνε όλα καλά και να σταματήσουν!δεν αντεχω αλλο πραγματικα δε μπορω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου...

Link to comment
Share on other sites

marilouu Μην ανησυχείς καθόλου!!! Εγώ είχα μια εβδομάδα καφέ υγρά και μάλιστα όσο προχώραγαν οι μέρες αυξάνονταν κι όλας! Πήρα Utrogestan και παρόλο που ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να είμαι ξάπλα και να πηγαίνω και στη δουλειά μου κανονικά, άκουσα τη μαμά μου κι έκατσα σπίτι! Τώρα έχουν περάσει 3 εβδομάδες και δεν έχω καθόλου, αυτά από ότι μου είπε ο doctor μπορεί να είναι από υπολλείματα αίματος από περίοδο αλλά δεν με άγχωσε καθόλου γενικά, οπότε θα είναι συνιθισμένο.

papakia30 Πρέπει να την κάνεις τώρα την κολπική εξέταση, γιατί αυτό αλλάζει! Εμένα μου την έγραψε μέσα στον προγεννητικό έλεγχο και την έκανα μαζί με την αιματολογική, δεν είναι τίποτα 2 μπατονέτες βάζει :)

Ioannaki28 Εγώ γέννημα-θρέμα Αθήνα κέντρο και τώρα μένω Νότια προάστια! Και είμαι 34 αλλά τον Αύγουστο θα είμαι 35 σνιφ-σνιφ


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

marilouu Μην ανησυχείς καθόλου!!! Εγώ είχα μια εβδομάδα καφέ υγρά και μάλιστα όσο προχώραγαν οι μέρες αυξάνονταν κι όλας! Πήρα Utrogestan και παρόλο που ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να είμαι ξάπλα και να πηγαίνω και στη δουλειά μου κανονικά, άκουσα τη μαμά μου κι έκατσα σπίτι! Τώρα έχουν περάσει 3 εβδομάδες και δεν έχω καθόλου, αυτά από ότι μου είπε ο doctor μπορεί να είναι από υπολλείματα αίματος από περίοδο αλλά δεν με άγχωσε καθόλου γενικά, οπότε θα είναι συνιθισμένο.

papakia30 Πρέπει να την κάνεις τώρα την κολπική εξέταση, γιατί αυτό αλλάζει! Εμένα μου την έγραψε μέσα στον προγεννητικό έλεγχο και την έκανα μαζί με την αιματολογική, δεν είναι τίποτα 2 μπατονέτες βάζει :)

Ioannaki28 Εγώ γέννημα-θρέμα Αθήνα κέντρο και τώρα μένω Νότια προάστια! Και είμαι 34 αλλά τον Αύγουστο θα είμαι 35 σνιφ-σνιφ

marilouu μου ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά!!!!μην αγχώνεσαι και ανησυχείς!!!!!!

κορίτσια ούτε εγώ την έχω κάνει (έκανα ούρων και αιματολογικές ότι είναι για το προγεννητικό - κολπικό δεν έχω κάνει).


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

marilouu Μην ανησυχείς καθόλου!!! Εγώ είχα μια εβδομάδα καφέ υγρά και μάλιστα όσο προχώραγαν οι μέρες αυξάνονταν κι όλας! Πήρα Utrogestan και παρόλο που ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να είμαι ξάπλα και να πηγαίνω και στη δουλειά μου κανονικά, άκουσα τη μαμά μου κι έκατσα σπίτι! Τώρα έχουν περάσει 3 εβδομάδες και δεν έχω καθόλου, αυτά από ότι μου είπε ο doctor μπορεί να είναι από υπολλείματα αίματος από περίοδο αλλά δεν με άγχωσε καθόλου γενικά, οπότε θα είναι συνιθισμένο.

papakia30 Πρέπει να την κάνεις τώρα την κολπική εξέταση, γιατί αυτό αλλάζει! Εμένα μου την έγραψε μέσα στον προγεννητικό έλεγχο και την έκανα μαζί με την αιματολογική, δεν είναι τίποτα 2 μπατονέτες βάζει :)

Ioannaki28

Εγώ γέννημα-θρέμα Αθήνα κέντρο και τώρα μένω Νότια προάστια! Και είμαι 34 αλλά τον Αύγουστο θα είμαι 35 σνιφ-σνιφ

Μακάρι να παει καλά δεν αντεχεται αυτή η κατασταση!απλα ηλπιζα προχωροντας προς στο 2ο τρίμηνο θα ξεμπερδευα με όλα αυτά τα αγχωτικα...για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

Αν και για μένα δεν είναι πολύ καλη...

απο χτες έχω υγρά τα οποια έχουν ενα ψιλό καφέ χρωμα δηλαδή δε λες ότι βλέπω καφέ αίμα απλα χρωματιστά ανοιχτου καφέ υγρά σαν το χρωμα της αμμου...και πάνω που είπα οτι ξεμπερδεψα είχα 2-3 εβδομαδες να δω το οτιδηποτε...το καλό είναι οτι πήρα το γιατρό μου είπε να πάω να ξεαγχωθω αν και με ξαναχαπακωσε με utrogestan...το είδα το μωρά κι μου όλο κουνιόταν και είχε και 170 παλμους παλι καλά....αλλά η φοβία έχει επανέλθει...εννοειται πως ξαναμενω ξαπλα προληπτικα αλλα ο γιατρος ειναι αισιοδοξος δεν ειδε αποκολληση...ευχηθειτε να πάνε όλα καλά και να σταματήσουν!δεν αντεχω αλλο πραγματικα δε μπορω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου...

Μην ανησυχείς κοπέλα μου απλά ξεκουράσου. Αφού δεν είδε αποκόλληση μπορεί να έίναι και καθαρίσματα αυτά τα καφέ και ξαπλώνεις για προληπτικούς λόγους και παίρνεις utrogestan. Τι να πω και εγώ που πρέπει να σήκωνω το γιο μου που είναι 10.5 κιλά;;;;


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω πήγα για προγεννητικο και μεχρι και για κυστικη ινωση...Τώρα είμαι 9w4d....Οσο για τον Απρίλιο που σας λέω,δεν ειχα κάνει τεστ παπ...ειχα κάνει thin prep test και hpv test...και ήταν πεντακαθαρα!!!

Αγχωνομαι λιγο γιατι το νινι μου ειναι χαμηλα..και με τον κολπικο υπερηχο ενιωσα αβολα και πονεσα λιγο...Αλλά αν πρέπει να το κάνουμε...Θα το κάνουμε...γρρρρ μου ριξατε τη διαθεση...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

marilou ολα θα πανε περιφημα!!!!θα δεις που θα ερθει ο Ιουνιος..θα ειμαστε με τις κοιλιτσες μας και θα διαμαρτυρομαστε που δε θα μπορουμε να παρουμε τα πόδια μας..!!αχχαχαχχαχα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω πήγα για προγεννητικο και μεχρι και για κυστικη ινωση...Τώρα είμαι 9w4d....Οσο για τον Απρίλιο που σας λέω,δεν ειχα κάνει τεστ παπ...ειχα κάνει thin prep test και hpv test...και ήταν πεντακαθαρα!!!

Αγχωνομαι λιγο γιατι το νινι μου ειναι χαμηλα..και με τον κολπικο υπερηχο ενιωσα αβολα και πονεσα λιγο...Αλλά αν πρέπει να το κάνουμε...Θα το κάνουμε...γρρρρ μου ριξατε τη διαθεση...

AAΑΑΑΑ τρεις μέρες διαφορά έχουμε!!!! Και καλά από τον Απρίλιο μέχρι σήμερα δεν έκανες μπάνια στη θάλασσα, δεν είχες επαφές με τον άντρα σου δε πήγες σε ξένες τουαλέττες όσο και αν πρόσεχες;;;;

Σε πληροφορώ papakia30 πως καλό είναι να κάνεις καλλιέργεια να δεις πως όλα είναι οκ. εγώ στο πρώτο παιδί έκανα καλλιέργεια όπως τώρα νωρίς και βγήκε καθαρή! Μετά ο γιατρός μου μου ζήτησε να ξανακάνω στο τέλος του 8ου μήνα και βρήκαμε στρεπτόκοκκο β.... Τι είναι αυτό;;;; Κάτι ασήμαντο για έμας και περνάει με μια αντιβίωση αλλά πολύ επικίνδυνο για το παιδί αν γεννήσεις φυσιολογικά, τόσο επικίνδυνο που αν δεν έπιανε η αντιβίωση και μου έδινε αντιβίωση την ώρα της γέννας, κάτι που το έκανε ο γιατρός μου προλήπτικα παρόλο που έκανα πάλι καλλιέργεια μετά την αντιβίωση και βγήκα καθαρή, που το παιδί θα μου το κράταγαν για παρακολούθηση 48 ώρες....


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...