Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οοοο να σαι καλά για τις πληροφορίες μα και έλεγα πως γίνεται να το λένε τόσο νωρίς;!

Αλλά έχω και φιλη που στην αυχενική της ειπαν 80%κοριτσι και τελικά στη β επιπέδου βγήκε γιος! Άσε και πολλοί συγγενείς είχαν ηδη αρχίσει να της παίρνουν ροζ πράγματακια για το μωρο....

εμένα αν μου δώσει ποσοστό δε θα το πω σε κανεναν-ε μονο σε σας εδώ!:-) :-) :-) :-)

Εγώ είμαι στο ρέα στη Συγγρού και πολλα απο τα κορίτσια εδώ νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

ΝαΙ ναι!ποσοστό δίνουν!απλά στον τέταρτο στο επιβεβαιώνουν και πιο πολυ!Για το Ρέα έχω ακούσει τα καλύτερα!άλλα κ το Ιασώ στη Λάρισα απίστευτο!!!ότι θέλετε!!!!από πληροφορίες αλλο τίποτα!τα έχω φρέσκα!χαχαχαχα


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝαΙ ναι!ποσοστό δίνουν!απλά στον τέταρτο στο επιβεβαιώνουν και πιο πολυ!Για το Ρέα έχω ακούσει τα καλύτερα!άλλα κ το Ιασώ στη Λάρισα απίστευτο!!!ότι θέλετε!!!!από πληροφορίες αλλο τίποτα!τα έχω φρέσκα!χαχαχαχα

Εγώ απο την αλλη για το ρέα έχω ακούσει διάφορα και καλά και κακά ...η αλήθεια είναι οτι μια πρωτη γεύση της ανοργανωσιας την πήραμε όταν πήγαμε για την εξέταση της κυστικης ινώσης μας έστελναν απο τον εναν όροφο στον άλλον!βέβαια αυτό δείχνει την ανεπάρκεια της γραμματείας...ελπίζω στο θέμα του τοκετού και της μετα φροντίδας να έχουν βρει τους ρυθμούς τους τα τμηματα γιατί σίγουρα παιζει ρολο το γεγονος οτι είναι ενα καινουριο ουσιαστικά μαιευτήριο...(κι εκεί παλι έχω ακούσει διαφορα κ καλά κ κακά)

Αχχχ τι να κάνω έχε χάρη που είναι ο γιατρός μου εκεί!αν επελεγα θα προτιμούσα το Ιασώ είναι έμπειρο μαιευτήριο(έχουν κάποια σχέση της Αθήνας και της Θεσσαλίας;;;)

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος Όμιλος είναι άλλα σκέψου το πληθυσμιακά!είναι ολοκαίνουργιο και προσεγμένο!παντού θα βρεις τέτοια!όταν έρθειεκείνη η ώρα μόνο να είστε ασφαλείς εσύ κ το μωρό θα σε νοιάζει!μια χαρά θα είσαι!Μην ακούς κ πολλά!για όλα κάτι έχουν να πουν


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω πω!!!μπηκατε ολες μαζι κι εγω στην απ εξω,ε;;;;χαχαχαχα

Σε ποια να πω τι...

Λοιπόν...εγω αυχενικη κάνω 18 Φλεβάρη...Θα ειμαι 13 εβδομαδων τοτε..και δε με πολυνοιαζει να μαθω φυλο......εσεις ποτε την κάνατε;;ΠΗΤ 26/08...Αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ θα μου το παρουν νωριτερα...το ποσο νωριτερα δεν ξέρω...

χμμμ..Αααα Εγώ θα γεννησω ή στο Ιασω ή στο Αλεξάνδρας...Αναλογως πως θα ειναι η καταστασή μου...

Ειμαι 9w5d και δεν εχω πάρει γραμμάριο...δεν ξερω ποια ρώτησε...(που να τα θυμάμαι..!)

Οσο για το φυλο,μια βδομαδα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος...και ημουν και 100% σιγουρη οτι δεν ειμαι...σκεφτειτε το εμαθα μετα από 10 μερες καθυστέρηση...ουτε που πηγαινε το μυαλο μου!!!Τοτε λοιπον πριν το μαθω,ειχα δει στον υπνο μου οτι ειχα αγκαλια μου ενα κοριτσακι και καθρεφτιζομασταν μεσα απο ενα μεγαλο φλυτζανι γεματο με νερο και λεγαμε:ααα τι ομορφες που είμαστε!!!Παρ ολα αυτα δεν ξερω...τωρα νιωθω οτι εχω αγορι...ο αντρας μου λεει κοριτσι...για να δουμε...!!

Αυτααα τα πολλάαα!!!Τα κάλυψα όλα νομίζω!!!!ααααα και πως τη λένε την καινουργια μας....εεεε καλως μας ήρθες!!!!:D:D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

papakia30 ποιον γιατρό έχεις και θα γεννήσεις ή Ιασώ ή Αλεξάνδρας;;;;

Εγώ κορίτσια με το φύλο είμαι μπερδεμένη. Αρχικά πίστευα αγόρι, οι παλμοί δείχνουν αγόρι, η κινέζικη πρόβλεψη λέει αγόρι, αλλά έχω πολλές ανακατωσούρες, έγινε αργά η σύλληψη και του άντρα μου στη γιορτή του, του έλεγαν να σου ζήσει η κόρη ενώ έχουμε γιο... Έτσι άρχισα να πιστεύω πως είναι κορίτσι γιατί τελικά τα μητρικά μου ένστικτα χρειάζονται λάδωμα γιατί στο γιο μου το πίστευα εξ αρχης πως είναι αγόρι!!!!

Έχω ΠΗΤ 28/8, αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω εκεί κοντά αφου το πρώτο με πολύ κόπο το γέννησα φυσιολογικά από κιλά έχω χάσει 1 κιλό γιατί είμαι υπέρβαρη και φοβάμαι το τελικό νούμερο και προσπαθώ. Την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού με ενδοκρινολόγο μπας και μπω σε πρόγραμμα και κάνω καμια διατροφή για να πάρω όσο γίνεται λιγότερα κιλα και μετά με τον γιατρό μου να δω το σποράκι μου στις 10 βδομάδες. Τότε θα μου πει λογικά πότε να πάω για αυχενική....


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

papakia30 ποιον γιατρό έχεις και θα γεννήσεις ή Ιασώ ή Αλεξάνδρας;;;;

Εγώ κορίτσια με το φύλο είμαι μπερδεμένη. Αρχικά πίστευα αγόρι, οι παλμοί δείχνουν αγόρι, η κινέζικη πρόβλεψη λέει αγόρι, αλλά έχω πολλές ανακατωσούρες, έγινε αργά η σύλληψη και του άντρα μου στη γιορτή του, του έλεγαν να σου ζήσει η κόρη ενώ έχουμε γιο... Έτσι άρχισα να πιστεύω πως είναι κορίτσι γιατί τελικά τα μητρικά μου ένστικτα χρειάζονται λάδωμα γιατί στο γιο μου το πίστευα εξ αρχης πως είναι αγόρι!!!!

Έχω ΠΗΤ 28/8, αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω εκεί κοντά αφου το πρώτο με πολύ κόπο το γέννησα φυσιολογικά από κιλά έχω χάσει 1 κιλό γιατί είμαι υπέρβαρη και φοβάμαι το τελικό νούμερο και προσπαθώ. Την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού με ενδοκρινολόγο μπας και μπω σε πρόγραμμα και κάνω καμια διατροφή για να πάρω όσο γίνεται λιγότερα κιλα και μετά με τον γιατρό μου να δω το σποράκι μου στις 10 βδομάδες. Τότε θα μου πει λογικά πότε να πάω για αυχενική....

Μα για ποια με πέρασες...;;;Το παίζω διπλό ταμπλό γλυκιά μου...χεχεχεχε...Δε θα τολμούσα να τα αφήσω όλα στην τύχη τους...Στο Αλεξάνδρας ολόκληρο team εχω επιστρατευσει!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


real thing ας ειναι καλά το μωράκι μου..να ειναι γερο μέχρι το τελος...και δε θελω τίποτε αλλο!!!!!ελπίζω μεχρι το τελος να ειμαι και εγω,γιατι το νινι χρειάζεται και τη μαμά..αλλά δε βαριέσαι...αυτο να ειναι καλα!!!!

Λες σιγουρα να μας το πουν στη 13η ε;;Θα δούμε..Θα την κάναμε πιο νωρίς,αλλά εχουμε το γάμο εκεί...Αν και πιστευω με βαζει σχετικά σχετικά αργά μπας και ειναι πιο καθαρά τα πραγματα και γλυτωσ αμνιο...Θα δούμε...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τους παλμούς δεν το ππλυπιστευω!λένε ότι οι πολλοί σημαίνουν αγόρι;εμένα η μικρή είχε 168αρκετοί!!!αυτό139!

Μαιες που εχω ρωτήσει,ψηλοι παλμοί λενε κορίτσι, χαμηλοι αγόρι..!139 θεωρουνται χαμηλοι...168 ειναι ψηλοι...βεβαια δε μπορει κανεις να το λεει με τους παλμους του πρωτου υπερηχου φαντάζομαι...Αυτά...

Ευχομαι παντως όλες οτι επιθυμείτε!!Να σας γίνει το χατήρι!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε;να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει!!!κορίτσι θα είναι βολικό γιατί τα έχω όλα,αγόρι θα είναι μια ευχάριστη αλλαγή!αχ μόνο εύκολη κ ήρεμη εγκυμοσύνη να έχω θέλω!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Δε μου λέτε είναι καμία από Θεσσαλονίκη η είμαι η μοναδική?? Σας ακούω όλες να λέτε για Αθήνα και νομίζω ότι είμαστε το μόνο βορειοελλαδίτικο μωράκι! Επίσης θα σας πω και κάτι που συζητάμε τις τελευταίες μέρες με τον σύζυγο και τους γονείς για την γέννα.. Λόγω οικονομικών (δουλεύει μόνο ο σύζυγος και παίρνει τον βασικό) λέμε αν τα πράγματα είναι μέχρι τότε στην χώρα στα ίδια επίπεδα και όχι χειρότερα να δούμε για δημόσιο νοσοκομείο. Έχω 2-3 γνωστές που γέννησαν πρόσφατα στο ιπποκράτειο και στο Παπαγεωργίου και είναι ευχαριστημένες. Έχει καμία από εσάς εμπειρία και άποψη πάνω στο θέμα?? Θα ήθελα από τώρα να πω για να μην παρεξηγηθούμε λόγω το ότι είναι γραπτά και χάνουμε καμιά φορά το νόημα των λέξεων ότι δεν τσιγκουνέυομαι για το παιδί μου αλλά θεωρώ ότι είναι καλύτερο να πάρω καλύτερο στρώμα στο κρεββάτι πχ παρά να πληρώσω 1000ε σε ξενοδοχείο πολυτελείας (κλινική) για 2 μέρες.


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Δε μου λέτε είναι καμία από Θεσσαλονίκη η είμαι η μοναδική?? Σας ακούω όλες να λέτε για Αθήνα και νομίζω ότι είμαστε το μόνο βορειοελλαδίτικο μωράκι! Επίσης θα σας πω και κάτι που συζητάμε τις τελευταίες μέρες με τον σύζυγο και τους γονείς για την γέννα.. Λόγω οικονομικών (δουλεύει μόνο ο σύζυγος και παίρνει τον βασικό) λέμε αν τα πράγματα είναι μέχρι τότε στην χώρα στα ίδια επίπεδα και όχι χειρότερα να δούμε για δημόσιο νοσοκομείο. Έχω 2-3 γνωστές που γέννησαν πρόσφατα στο ιπποκράτειο και στο Παπαγεωργίου και είναι ευχαριστημένες. Έχει καμία από εσάς εμπειρία και άποψη πάνω στο θέμα?? Θα ήθελα από τώρα να πω για να μην παρεξηγηθούμε λόγω το ότι είναι γραπτά και χάνουμε καμιά φορά το νόημα των λέξεων ότι δεν τσιγκουνέυομαι για το παιδί μου αλλά θεωρώ ότι είναι καλύτερο να πάρω καλύτερο στρώμα στο κρεββάτι πχ παρά να πληρώσω 1000ε σε ξενοδοχείο πολυτελείας (κλινική) για 2 μέρες.

Τι λες τώρα εννοείται πως δεν σε παρ εξηγεί κανεις και είναι απολυτα λογικά τα όσα γραφείς..εγώ πάντως τελευταια έχω ακούσει άσχημα και για το Αλεξάνδρας και το Έλενα και να φανταστειτε η μητέρα μου δούλευε σε δημόσιο νοσοκομειο και ηταν παντα υπέρ του δημοσίου ...απλα εδώ ακούγονται διάφορα πχ οτι δεν έχουν επαρκή αποθέματα επισκληριδιου και γενικά ελλείψεις στα παντα απο γαζες μέχρι όρους...βέβαια και στο ιδιωτικό αν κάτσει η στραβη στο δημόσιο θα σε στείλουν δεν αναλαμβάνουν βέβαια τα ιδιωτικά τις πολύ δύσκολες περιπτωσεις μη χαλάσει η βιτρίνα τους...για μένα αν δεν τίθεται οικονομικό είναι θέμα γιατρού δηλαδη το ποιον εμπιστευεσαι κ το που ξεγεννα...και απο τη στιγμη που έχετε καλά δημοσια μαιευτήρια πολύ καλά κανεις!!!:-) :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...