Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Πλησιάζουμε όλες στον τοκετό λοιπόν...Εγω αυριο μπαίνω στον ένατο...αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση. Έκανα βυθοσκοπηση, όλα οκ, δε μου έβαλε κολυριο οπότε δε θολωσε η όραση μου, ευτυχώς..

. Πήγαμε κ στην Ακαδημια Αθηνων για την ενημέρωση, σίγουρα θα κάνουμε δωρεά ομφαλοπλακουντιακου αίματος στη δημόσια τράπεζα, τωρα σκεφτόμαστε αν θα κάνουμε οικογενειακή φύλαξη τα μεσεγχυτικα κύτταρα απο ομφάλιο λώρο. Το κόστος ειναι γύρω στα 1000 ευρώ κ εννοείται οτι ειναι σαν ΄επενδυση ΄ για το μέλλον μιας και ειναι σε ερευνητικό στάδιο. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα απλά σκέφτομαι μήπως αν δεν το κανουμε το μετανιωσουμε στο μέλλον γιατι η επιστήμη προοδεύει ραγδαία. Θα ήθελα να διαβάσω και τις σκέψεις όσων απο σας εχετε ενημερωθεί για βλαστοκυτταρα μέσω Ακαδημίας.

Τη Δευτέρα αρχίζουν κ οι εκπτώσεις, θα παμε για παρκοκρεβατο, μπανακι κ χαλακι-γυμναστηριο. Αυτά που εχω δει απο internet ειναι τα εξής :

http://irokids.gr/kiddo-παρκοκρεβατο-bebe-zoo

http://irokids.gr/boon-naked

http://irokids.gr/fisher-price-γυμναστήριο-μουσικό-πιανάκι-σιέλ-bmd80


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ολες και ολοι πλέον ετοιμαζόμαστε !!! Όντως πλησιάζει ο καιρος !!! Ολα τα bebe ειναι ομορφα οτι και να πάρει κανείς, οτι συνδυασμούς και να κανει το αποτέλεσμα ειναι όμορφο!!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζουμε όλες στον τοκετό λοιπόν...Εγω αυριο μπαίνω στον ένατο...αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση. Έκανα βυθοσκοπηση, όλα οκ, δε μου έβαλε κολυριο οπότε δε θολωσε η όραση μου, ευτυχώς..

. Πήγαμε κ στην Ακαδημια Αθηνων για την ενημέρωση, σίγουρα θα κάνουμε δωρεά ομφαλοπλακουντιακου αίματος στη δημόσια τράπεζα, τωρα σκεφτόμαστε αν θα κάνουμε οικογενειακή φύλαξη τα μεσεγχυτικα κύτταρα απο ομφάλιο λώρο. Το κόστος ειναι γύρω στα 1000 ευρώ κ εννοείται οτι ειναι σαν ΄επενδυση ΄ για το μέλλον μιας και ειναι σε ερευνητικό στάδιο. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα απλά σκέφτομαι μήπως αν δεν το κανουμε το μετανιωσουμε στο μέλλον γιατι η επιστήμη προοδεύει ραγδαία. Θα ήθελα να διαβάσω και τις σκέψεις όσων απο σας εχετε ενημερωθεί για βλαστοκυτταρα μέσω Ακαδημίας.

Τη Δευτέρα αρχίζουν κ οι εκπτώσεις, θα παμε για παρκοκρεβατο, μπανακι κ χαλακι-γυμναστηριο. Αυτά που εχω δει απο internet ειναι τα εξής :

http://irokids.gr/kiddo-παρκοκρεβατο-bebe-zoo

http://irokids.gr/boon-naked

http://irokids.gr/fisher-price-γυμναστήριο-μουσικό-πιανάκι-σιέλ-bmd80

Καλησπερα σε ολες σας! Με το καλό τα μωρακια σας κ να σας ζήσουν σε οσες αποκτησατε ηδη τα θαυματακια σας....

Σας διαβάζω εδώ κ λίγο καιρό αλλά δε μπόρεσα να κάνω εγγραφή κ να βρω το θέμα σας μου φαίνεται λίγο δύσκολο το site... Περιμένω κ εγώ το πρωτο μου παιδάκι στις 15 Αυγούστου 2014!!

Ήθελα όμως οπωσδήποτε να γράψω τα λιγα που διάβασα για τα βλαστοκυτταρα κ αρχικα μπερδεύτηκα κ εγώ πολύ!

Στη δημοσια τράπεζα πληρωνεις 1000 ευρώ κ κανεις ΔΩΡΕΑ τα βλαστόκύτταρα του παιδιού σου.... Αν χρειαστείς (αχρειαστα να είναι) τελικά βλαστό κύτταρα σε καποια χρονια δε θα χρησιμοποιήσεις τα δικά σου (ισως εχουν χρησιμοποιηθει απο καποιο αλλο παοδακι που τα χρειαστηκε) αλλά η ακαδημία θα σου βρει συμβατο δότη .... Μπορει ομω; κ να μη βρεθει.....Αυτό όμως ακριβως θα κανει η ακαδημία για εσένα που έδωσες 1000 ευρώ αλλά και για οποιονδήποτε άλλο τα ζητήσει χωρίς να έχει κανει εκεί δωρεά...( που δεν έχει πληρώσει 1000 ευρώ). Ο γυναικολόγος μου μου είπε οτι το πλαφόν 1000 ευρώ έχει μπει τα τελευταια 2 χρόνια χωρίς να εξηγούν για ποιον λογο τα ζητούν εφόσον κάνουμε δωρεά εκεί....

Απο την αλλη στην ιδιωτική τράπεζα παλι θα πληρωσεις 1000 ευρώ θα κρατήσεις όμως τα δικά σου κύτταρα για 18 χρόνια περιπου.... Το μειονέκτημα εδώ είναι πως δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτά τα κύτταρα για γενετικές ασθένειες και για ασθένειες στο αίμα...... Ουτε η ιδιωτική τράπεζα θα ψάξει να σου βρει συμβατο δότη στη "βαση δεδομένων" της...θα μπορείς όμως τοτε να απευθυνθεις στη δημοσια τράπεζα....αλλά υπάρχει η περιπτωση να μη βρεις συμβατο δότη αν οι περισσοτεροι στην Ελλάδα δίνουμε τα βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικές τράπεζες.... Σε περιπτωση όμως που χρειαστούμε τα βλαστοκυτταρα για μια μεταμόσχευση η καποιες αλλες συγκεκριμένες ασθένειες κ έχουμε επένδυση στην ιδιωτική τραπεζα θα εξυπηρευηθουμε άμεσα χωρίς αναμονή κ άγχος εαν θα βρεθεί δότης όπως στην δημοσια τράπεζα......

Το ιδανικό θα ηταν η δημοσια τράπεζα στα πλαίσια της δωρεάν υγειας κ εφόσον δωρίζουμε εκεί τα βλαστοκυτταρα να μην απαιτεί τα 1000 ευρώ κ έτσι όλοι να διναμε εκεί τα βλαστοκυτταρα κ να έχουμε πολλές πιθανότητες να βρούμε συμβατο δότη εαν χρειαστεί....

http://www.exandasdocumentaries.com/documentaries/chronologically/2009-2010/140-the-precious-cell

http://vimeo.com/23804657

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι θα κάνω...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν είσαι σε προτεραιότητα στη δημοσια τράπεζα εαν χρειαστείς απο εκεί βλαστοκυτταρα εσυ που θα εχεις δώσει δωρεά με 1000 ευρώ τα κύτταρα σου σε σχέση με κάποιον άλλο που δεν έχει δωρίσει εκεί τα βλαστοκυτταρα του παιδιού του. Κ σκέφτομαι εφόσον πρόκειται για δημόσιο ποιος θα έχει προτεραιότητα???? Ο γνωστός του γνωστού πιθανόν.....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filh καλώς ήρθες! Κοντα γεννάμε, εγω ΠΗΤ 7/8.

Το ομφαλοπλακουντιακο αίμα που κανουμε δωρεά θεραπεύει μονο ασθένειες που εχουν να κάνουν με αίμα. Αν το παιδι νοσησει δεν μπορει να θεραπευτει με το δικό του Ο.Α. οπότε θα αναζητηθεί δότης απο την παγκόσμια τράπεζα.Οι ιδιωτικές ισχυρίζονται οτι 1. το Ο.Α. θεραπεύει και αλλα πράγματα και 2. οτι μπορει να χρησιμοποιηθεί και απο το ίδιο το άρρωστο παιδι. Αυτά τα 2 όμως τα εχω ξεκαθαρίσει και θεωρώ οτι οι ιδιωτικές τράπεζες κοροϊδεύουν τον κόσμο όσον αφορά στο Ο.Α. Μην ξεχνάμε οτι οι ιδιωτικές τράπεζες ηταν 20 και τωρα ζήτημα ειναι να ειναι 5 στην Ελλαδα διότι δεν ειναι αναγνωρισμένες απο πουθενά.

Τα μεσεγχυτικα κύτταρα ειναι άλλο πράγμα. Αυτά τα παίρνει ο γιατρος απο τον ομφάλιο λώρο και ειναι για οικογενειακή φύλαξη. Πιστεύεται οτι στο μέλλον θα μπορούν να βοηθήσουν σε διάφορες ασθένειες όπως σκλήρυνση κατα πλάκας, διαβήτη κτλ.Αυτο κοστίζει 1000 ευρώ γιατι στα φυλάνε για 25 χρονια κ ειναι αποκλειστικά για σένα. Αυτά μπορούν να βοηθήσουν κ το ίδιο το παιδι που εχει νοσησει γιατι δε σχετίζεται με ασθένειες του αίματος.

Οπότε στην Ακαδημια Αθηνων είτε κανεις μονο τη δωρεά Ο.Α. δωρεάν στην παγκόσμια τράπεζα, εννοείται οτι δεν έχεις προτεραιότητα, θα ηταν κ άδικο. Είτε κανεις κ τη δωρεά κ τη φύλαξη μεσεγχυτικων κυττάρων με 1000 ευρώ. Στην ιδιωτικη πληρώνεις κ τη φύλαξη Ο.Α. και τα μεσεγχυτικα για ιδία χρήση φυσικά πιο πολλα χρήματα. Απλά στην περίπτωση Ο.Α. το ξέρεις οτι σε κοροϊδεύουν γιατι δε θα μπορέσει να χρησιμοποιηθεί ποτε απο ενα υποτιθέμενο άρρωστο παιδι. Οπότε θα αναγκαστούμε να παμε στη δημόσια τράπεζα για να αναζητήσουμε δότη...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Filh καλώς ήρθες! Κοντα γεννάμε, εγω ΠΗΤ 7/8.

Το ομφαλοπλακουντιακο αίμα που κανουμε δωρεά θεραπεύει μονο ασθένειες που εχουν να κάνουν με αίμα. Αν το παιδι νοσησει δεν μπορει να θεραπευτει με το δικό του Ο.Α. οπότε θα αναζητηθεί δότης απο την παγκόσμια τράπεζα.Οι ιδιωτικές ισχυρίζονται οτι 1. το Ο.Α. θεραπεύει και αλλα πράγματα και 2. οτι μπορει να χρησιμοποιηθεί και απο το ίδιο το άρρωστο παιδι. Αυτά τα 2 όμως τα εχω ξεκαθαρίσει και θεωρώ οτι οι ιδιωτικές τράπεζες κοροϊδεύουν τον κόσμο όσον αφορά στο Ο.Α. Μην ξεχνάμε οτι οι ιδιωτικές τράπεζες ηταν 20 και τωρα ζήτημα ειναι να ειναι 5 στην Ελλαδα διότι δεν ειναι αναγνωρισμένες απο πουθενά.

Τα μεσεγχυτικα κύτταρα ειναι άλλο πράγμα. Αυτά τα παίρνει ο γιατρος απο τον ομφάλιο λώρο και ειναι για οικογενειακή φύλαξη. Πιστεύεται οτι στο μέλλον θα μπορούν να βοηθήσουν σε διάφορες ασθένειες όπως σκλήρυνση κατα πλάκας, διαβήτη κτλ.Αυτο κοστίζει 1000 ευρώ γιατι στα φυλάνε για 25 χρονια κ ειναι αποκλειστικά για σένα. Αυτά μπορούν να βοηθήσουν κ το ίδιο το παιδι που εχει νοσησει γιατι δε σχετίζεται με ασθένειες του αίματος.

Οπότε στην Ακαδημια Αθηνων είτε κανεις μονο τη δωρεά Ο.Α. δωρεάν στην παγκόσμια τράπεζα, εννοείται οτι δεν έχεις προτεραιότητα, θα ηταν κ άδικο. Είτε κανεις κ τη δωρεά κ τη φύλαξη μεσεγχυτικων κυττάρων με 1000 ευρώ. Στην ιδιωτικη πληρώνεις κ τη φύλαξη Ο.Α. και τα μεσεγχυτικα για ιδία χρήση φυσικά πιο πολλα χρήματα. Απλά στην περίπτωση Ο.Α. το ξέρεις οτι σε κοροϊδεύουν γιατι δε θα μπορέσει να χρησιμοποιηθεί ποτε απο ενα υποτιθέμενο άρρωστο παιδι. Οπότε θα αναγκαστούμε να παμε στη δημόσια τράπεζα για να αναζητήσουμε δότη...

Samina με βοηθησες παρα πολυ.... Σε ευχαριστω... Αυτη την εβδομάδα θα περάσω απο τη δημόσια τράπεζα για την ενημέρωση που κάνουν... Εσυ την έχεις κάνει; Αύριο περιμένω κ κάποιον απο μια ιδιωτική εταιρεία για ενημέρωση... Κ θα αποφασίσω.... Αν κ απο την αρχη κλινω προς τη δημόσια.... Απλα δεν είχα καταλάβει τι γίνεται με τα 1000 ? κ μου φαινόταν λίγο σαν κοροϊδία...

Το σίγουρο ειναι ότι θα πάρω βλαστοκυταρα γιατι παιδευομαι με συσπασεις απο την 20η εβδομάδα.... Κ είχαμε πολυ άγχος για πρόωρο μωράκι... Τώρα βεβαια είμαι 34weeks + 6d αλλα δε μπορω να φανταστω ότι κάποια στιγμή θα τα χρειαστω κ δε θα υπάρχουν.... Μέσα στα τόσα έξοδα που έχει η γέννα.....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζουμε όλες στον τοκετό λοιπόν...Εγω αυριο μπαίνω στον ένατο...αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση. Έκανα βυθοσκοπηση, όλα οκ, δε μου έβαλε κολυριο οπότε δε θολωσε η όραση μου, ευτυχώς..

. Πήγαμε κ στην Ακαδημια Αθηνων για την ενημέρωση, σίγουρα θα κάνουμε δωρεά ομφαλοπλακουντιακου αίματος στη δημόσια τράπεζα, τωρα σκεφτόμαστε αν θα κάνουμε οικογενειακή φύλαξη τα μεσεγχυτικα κύτταρα απο ομφάλιο λώρο. Το κόστος ειναι γύρω στα 1000 ευρώ κ εννοείται οτι ειναι σαν ΄επενδυση ΄ για το μέλλον μιας και ειναι σε ερευνητικό στάδιο. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα απλά σκέφτομαι μήπως αν δεν το κανουμε το μετανιωσουμε στο μέλλον γιατι η επιστήμη προοδεύει ραγδαία. Θα ήθελα να διαβάσω και τις σκέψεις όσων απο σας εχετε ενημερωθεί για βλαστοκυτταρα μέσω Ακαδημίας.

Τη Δευτέρα αρχίζουν κ οι εκπτώσεις, θα παμε για παρκοκρεβατο, μπανακι κ χαλακι-γυμναστηριο. Αυτά που εχω δει απο internet ειναι τα εξής :

http://irokids.gr/kiddo-παρκοκρεβατο-bebe-zoo

http://irokids.gr/boon-naked

http://irokids.gr/fisher-price-γυμναστήριο-μουσικό-πιανάκι-σιέλ-bmd80

καλημέρα κορίτσιααα....!!!!:D:D

όλα καλά,τι μου κάνετε με τις ζέστη???

κοίτα άμα μου περίσσευαν 1000 ευρο θα τα έδινα για την φύλαξη γιατί ποτέ δεν ξέρεις. το θέμα είναι οτι επειδή δεν μου περισεύουν( για ευνόητους λόγους στην εποχή που ζούμε) θα κάνω μόνο την δωρεά...τουλάχιστον να μην πάει χαμένο αυτό....οι εκπτώσεις πότε ξεκινάνε?


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες! Filh με το καλο το μωρακι σου

samina παρκοκρεβατο και γυμναστηριο γιατι βιαζεσαι να τα παρεις;μπορει να σου φερουν δωρο το γυμναστηριο.οσο για το παρκοκρεβατο ειχα παρει στον ανηψιο μου μονο για να κοιμηθει εμπαινε,του πηραν το κλασικο παρκο και μια χαρα καθοταν και τον βοηθησε να σταθει και να κανει βηματακια.τωρα εξαρταται για τι χρηση το θες!παρκοκρεβατο θα παρει η πεθερα μου για να κοιμαται ο μπεμπης οταν πηγαινουμε,εμενα μου εδωσε η νυφη μου το παρκο για το σπιτι.


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, που έχετε εξαφανιστεί όλες?

Ελπίζω να κάνετε τα μπανάκια σας και να μην σας παιδεύει πολύ η ζέστη.

Σιγά σιγά μπαίνετε όλες στον 9ο, με το καλό να έρθουν στην ώρα τους όλα τα μωράκια.

Νέα από το παπάκι έχουμε? δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα.

Να σας πω και τα νέα από τα μικράκια μου.

Τα μικράκια μου είναι φυσικά ακόμα μέσα, ο μεγάλος κοντεύει τα 1800γρ και από την επόμενη εβδομάδα που θα κλείσει και τις 34 εβδομάδες θα μπει σε ανοιχτό κουνάκι και θα αρχίσουμε προσπάθειες για μπιμπερό. Ο μικρούλης είναι ακόμα στην εντατική, έφτασε 1300γρ αλλά δυστυχώς ακόμα χρειάζεται υποστήριξη με οξυγόνο(διάχυτο), ελπίζουμε μόλις πάρει αρκετό βάρος να κόψει και το οξυγόνο. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και βυθοσκόπηση για τα ματάκια τους και μια αγωνία υπάρχει.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, που έχετε εξαφανιστεί όλες?

Ελπίζω να κάνετε τα μπανάκια σας και να μην σας παιδεύει πολύ η ζέστη.

Σιγά σιγά μπαίνετε όλες στον 9ο, με το καλό να έρθουν στην ώρα τους όλα τα μωράκια.

Νέα από το παπάκι έχουμε? δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα.

μια χαρα ειναι το παπακι και ο μπεμπης της

Να σας πω και τα νέα από τα μικράκια μου.

Τα μικράκια μου είναι φυσικά ακόμα μέσα, ο μεγάλος κοντεύει τα 1800γρ και από την επόμενη εβδομάδα που θα κλείσει και τις 34 εβδομάδες θα μπει σε ανοιχτό κουνάκι και θα αρχίσουμε προσπάθειες για μπιμπερό. Ο μικρούλης είναι ακόμα στην εντατική, έφτασε 1300γρ αλλά δυστυχώς ακόμα χρειάζεται υποστήριξη με οξυγόνο(διάχυτο), ελπίζουμε μόλις πάρει αρκετό βάρος να κόψει και το οξυγόνο. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και βυθοσκόπηση για τα ματάκια τους και μια αγωνία υπάρχει.

ολα θα πανε καλα και συντομα θα τα εχεις σπιτι μαζι σου!να μας γραφεις νεα σου!καλα αποτελεσματα σε ολες σας τις εξετασεις!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σας μανούλες!!!!άντε και πλησιάζει ο καιρός εγώ το σάββατο μπαίνω στον 9ο!!!!!χριστινάκι μου μια χαρά πάνε τα μωρούλια σου!!!!εύχομαι να συνεχίσουν όλα να πηγαίνουν σούπερ και πολύ πολύ γρήγορα να τα πάρετε αγκαλίτσα στο σπίτι σας!!!!!filh με το καλό το μωράκι σου!!!

mj μου εγώ επειδή δεν έχω αιρκοντίσιον σπίτι την ψιλοπαλεύω με τον ανεμιστήρα και ντουζάκια μέσα στην ημέρα!!!πιο πολύ το μεσημέρι είναι λίγο απαλεύτα αλλά υπομονή!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα σου ευχομαι απο καρδιας να βγει συντομα κ ο μικρουλης απο την εντατικη!!

Και να τα παρετε σπιτι σας!

Καλα αποτελεσματα για την βυθοσκοπηση!

Εμεις φανταζομαι ολες στο τρεξημο! Ετοιμαζομαστε...

Λια οι εκπτωσεις επισημα στις 15/7 αρχιζουν!!

Κοριτσιααααα σκαω!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, που έχετε εξαφανιστεί όλες?

Ελπίζω να κάνετε τα μπανάκια σας και να μην σας παιδεύει πολύ η ζέστη.

Σιγά σιγά μπαίνετε όλες στον 9ο, με το καλό να έρθουν στην ώρα τους όλα τα μωράκια.

Νέα από το παπάκι έχουμε? δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα.

Να σας πω και τα νέα από τα μικράκια μου.

Τα μικράκια μου είναι φυσικά ακόμα μέσα, ο μεγάλος κοντεύει τα 1800γρ και από την επόμενη εβδομάδα που θα κλείσει και τις 34 εβδομάδες θα μπει σε ανοιχτό κουνάκι και θα αρχίσουμε προσπάθειες για μπιμπερό. Ο μικρούλης είναι ακόμα στην εντατική, έφτασε 1300γρ αλλά δυστυχώς ακόμα χρειάζεται υποστήριξη με οξυγόνο(διάχυτο), ελπίζουμε μόλις πάρει αρκετό βάρος να κόψει και το οξυγόνο. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και βυθοσκόπηση για τα ματάκια τους και μια αγωνία υπάρχει.

Με το καλό να πάρετε σπίτι σας τα παιδάκια σας !! Σε σκεφτόμαστε πολύ, να ξέρεις και θέλουμε να μαθαίνουμε νεα σου !!

Καλή επιτυχία με τη βυθοσκόπηση !

Όλα θα πάνε καλά !!

Πολλά φιλιά και καλή δύναμη !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, που έχετε εξαφανιστεί όλες?

Ελπίζω να κάνετε τα μπανάκια σας και να μην σας παιδεύει πολύ η ζέστη.

Σιγά σιγά μπαίνετε όλες στον 9ο, με το καλό να έρθουν στην ώρα τους όλα τα μωράκια.

Νέα από το παπάκι έχουμε? δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα.

Να σας πω και τα νέα από τα μικράκια μου.

Τα μικράκια μου είναι φυσικά ακόμα μέσα, ο μεγάλος κοντεύει τα 1800γρ και από την επόμενη εβδομάδα που θα κλείσει και τις 34 εβδομάδες θα μπει σε ανοιχτό κουνάκι και θα αρχίσουμε προσπάθειες για μπιμπερό. Ο μικρούλης είναι ακόμα στην εντατική, έφτασε 1300γρ αλλά δυστυχώς ακόμα χρειάζεται υποστήριξη με οξυγόνο(διάχυτο), ελπίζουμε μόλις πάρει αρκετό βάρος να κόψει και το οξυγόνο. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και βυθοσκόπηση για τα ματάκια τους και μια αγωνία υπάρχει.

καλημέρα κορίτσια!

καλημέρα christine_2! ευχομαι να πανε ολα καλα με τη βυθοσκοπηση στα μωράκια σου και να πάρουν βαρος οσο το δυνατον γρηγοροτερα για να τα παρεις σπιτι σας!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι όλα πάνε καλά και θα συνεχίσουν!! Εύχομαι τα αποτελέσματά σας να είναι τέλεια και πολύ σύντομα να δυναμώσουν και τα δύο, να τα πάρετε αγκαλίτσα και να γυρίσετε σπίτι! Σε σκεφτόμαστε πολύ!!


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...