Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημερα ομορφες! Filh με το καλο το μωρακι σου

samina παρκοκρεβατο και γυμναστηριο γιατι βιαζεσαι να τα παρεις;μπορει να σου φερουν δωρο το γυμναστηριο.οσο για το παρκοκρεβατο ειχα παρει στον ανηψιο μου μονο για να κοιμηθει εμπαινε,του πηραν το κλασικο παρκο και μια χαρα καθοταν και τον βοηθησε να σταθει και να κανει βηματακια.τωρα εξαρταται για τι χρηση το θες!παρκοκρεβατο θα παρει η πεθερα μου για να κοιμαται ο μπεμπης οταν πηγαινουμε,εμενα μου εδωσε η νυφη μου το παρκο για το σπιτι.

Παρκοκρεβατο θέλω πιο πολυ για τις μετακινήσεις...αν και στην αρχή θα το εχω και στο σαλόνι να βάζω το παιδι γιατι το λικνο δε μεταφέρεται εύκολα...Το γυμναστηριο εννοείται ειναι δευτερεύον αλλα τωρα με τις εκπτώσεις ειναι ευκαιρία να πάρεις κ πραγματα που θα χρειαστείς αργότερα. Τωρα να μου φέρει κάποιος γυμναστηριο δωρο δε νομίζω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Filh καλωσηρθεςςςςςςςςς, με το καλο το Μωρακι σου. Το πρωτο σου;που γεννας;

Χριστινακι μου σου ευχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να τα πάρεις σπιτάκι σου, γερά και καλοτυχο να ειναι. Σε σκεφτόμαστε, περιμενουμε νεα!!!!!!!

Mj lia μου κάποια καταστήματα όμως εχουν ξεκινήσει απο τώρα.

Καλές ετοιμασίες σε όλες!!!!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2............16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1100γρ και 1400γρ

Papakia30............. 24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ..................10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Natalia90.............ΠΗΤ 3/8 ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Έλενα)

My girl.................ΠΗΤ 05/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

dafni81................ΠΗΤ 05/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Samina................ΠΗΤ 07/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

Marilouu...............ΠΗΤ 8/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Αγοροmummy...... ΠΗΤ 8/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Impregnant..........ΠΗΤ 10/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Margi25...............ΠΗΤ 18/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Latortura..............ΠΗΤ 26/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασω / Ρέα)

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

zizoulis.................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το πρωτο μου παιδάκι... Και γενναω στο Γαία... Δε ξέρω πως να βάλω αυτοκολλητακι κ λοιπά στοιχεια μου όπως έχετε κ οι υπολοιπες..!

Σημερα είχα κ γιατρό... Είμαι 34+6 κ ο Μπέμπης ηταν 2400 γρ. Μου είπε σχετικα μικρόυλης κ να πάω μέχρι τη τέταρτη να κάνω βίοφυσικό προφίλ..... Ενώ στην αρχή το μωρο βρισκόταν στην 90 εκατοστιαία θέση τώρα έχει φτασει στην 30.... Πιθανόν είναι απο τισ συσπάσεις που έχω γιατί ζοριζεται κ αυτό εκεί μέσα.....

Έχετε κ ομάδα στο facebook? Πως μπορω να σας βρω εκεί που μου είναι πιο ευκολο να το χρησιμοποιώ?


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι είναι το πρωτο μου παιδάκι... Και γενναω στο Γαία... Δε ξέρω πως να βάλω αυτοκολλητακι κ λοιπά στοιχεια μου όπως έχετε κ οι υπολοιπες..!

Σημερα είχα κ γιατρό... Είμαι 34+6 κ ο Μπέμπης ηταν 2400 γρ. Μου είπε σχετικα μικρόυλης κ να πάω μέχρι τη τέταρτη να κάνω βίοφυσικό προφίλ..... Ενώ στην αρχή το μωρο βρισκόταν στην 90 εκατοστιαία θέση τώρα έχει φτασει στην 30.... Πιθανόν είναι απο τισ συσπάσεις που έχω γιατί ζοριζεται κ αυτό εκεί μέσα.....

Έχετε κ ομάδα στο facebook? Πως μπορω να σας βρω εκεί που μου είναι πιο ευκολο να

34 κ 6 με βάρος 2400...μια χαρα ειναι!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

34 κ 6 με βάρος 2400...μια χαρα ειναι!

Ναι είναι μέσα στα όρια απλα η καμπύλη του μπέμπη έχει μειωθεί... Δεν παιρνει βαρος με τον ίδιο ρυθμο που έπαιρνε αρχικά...κ είναι κ λίγο κάτω απο το μέσο ορο... Κ λόγω των συσπάσεων θα κάνω το βιοφυσικο...γιατί το μωρο πιέζεται με τις συσπάσεις... Ζοριζεται..έχω κανει ηδη κ nst γιατί νοσηλευτηκα 2 μερες .. Στο nst είδα οτι ενω το μωρο σε ηρεμία είχε σφυγμους 140 στη σύσπαση ανέβαζε 190-200..

Φαντάζομαι κ εδώ οι περισσότερες δε θα κανουν αυτό τον μεγαλο υπερηχο, το βιοφυσικο προφίλ... Ο γιατρός αρχικα μου είχε πει πως πιθανόν δε θα ηταν απαραίτητος αυτός ο υπέρηχος....

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια για το καλωσόρισμα..!! ( αν κ πολύ καθυστερημένη...)


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας! ηρθαν τα επιπλα σημερα και ειμαι κατενθουσιασμενη! την επομενη βδομαδα θα ερθουν και οι κουρτινες και πιστευω σιγα σιγα θα ειμαστε πανετοιμοι για τη μικρη μας! :P


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, που έχετε εξαφανιστεί όλες?

Ελπίζω να κάνετε τα μπανάκια σας και να μην σας παιδεύει πολύ η ζέστη.

Σιγά σιγά μπαίνετε όλες στον 9ο, με το καλό να έρθουν στην ώρα τους όλα τα μωράκια.

Νέα από το παπάκι έχουμε? δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα.

Να σας πω και τα νέα από τα μικράκια μου.

Τα μικράκια μου είναι φυσικά ακόμα μέσα, ο μεγάλος κοντεύει τα 1800γρ και από την επόμενη εβδομάδα που θα κλείσει και τις 34 εβδομάδες θα μπει σε ανοιχτό κουνάκι και θα αρχίσουμε προσπάθειες για μπιμπερό. Ο μικρούλης είναι ακόμα στην εντατική, έφτασε 1300γρ αλλά δυστυχώς ακόμα χρειάζεται υποστήριξη με οξυγόνο(διάχυτο), ελπίζουμε μόλις πάρει αρκετό βάρος να κόψει και το οξυγόνο. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και βυθοσκόπηση για τα ματάκια τους και μια αγωνία υπάρχει.

Χριστινα με το καλο τα μωρα να έρθουν στο σπιτι και να είστε ολοι μαζι!! Φαντάζομαι ποσο δυσκολο ειναι να εισαι κοντα και στα μωρα και στα παιδια συο σπιτι!! Καλη δυναμη !!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...! Πως είστε?? Εγώ εδώ σπίτι στην Αθήνα στο air condition.... Κ βλεπω φωτο στο φατσοβιβλιο που ολοι ειναι στις παραλιες... Ζηλευω τοσο πολυ! Ουτε ενα μπανακι φετος...Φοβάμαι να πάω κ για μπάνιο εδώ στην Αθήνα μη κολλησω κ τίποτα...

Σήμερα είχα πολύ χρονο κ διάβαζα πολλές παλιότερες σελιδες σας... Τι κρίμα που άργησα να μπω στην ομάδα σας !

Να σας ρωτησω κάτι? Τελικά φτιαξατε τα δωματιάκια των Μπεμπέ?? Εγώ αρχικα έλεγα μόλις μπω στον μήνα μου θα πω να μου φέρουν τη κούνια , καρότσι κλπ.... Τώρα έχω επηρεαστεί λίγο απο μαμά κ πεθερά που λένε να έρθουν τα πραγματα όταν εγώ θα γέννησω.... Μονο τη προίκα κ φορμακια έχω πάρει που τα επλυνα κ τα σιδερωσα....

Kat21 πως ηταν η γέννα σου? Πως ξεκίνησε?

Φιλια πολλά....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό να υπό δεχτούμε όλες τα μωρακια μας. Εγώ μπαίνω στον 9 ο στις 22 Ιουλίου! Καλαθουνα λέω να πάρω για να έχω τη Μπέμπα όταν θα είμαι στο σαλόνι, τι λέτε? Σας ανέφερε τίποτα ο γιατρός σας για εξέταση απο κάτω με δάχτυλο για να δει τον τράχηλο στον 9ο? ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό να υπό δεχτούμε όλες τα μωρακια μας. Εγώ μπαίνω στον 9 ο στις 22 Ιουλίου! Καλαθουνα λέω να πάρω για να έχω τη Μπέμπα όταν θα είμαι στο σαλόνι, τι λέτε? Σας ανέφερε τίποτα ο γιατρός σας για εξέταση απο κάτω με δάχτυλο για να δει τον τράχηλο στον 9ο? ;)

Κατερίνα εμένα απο το Μάρτιο που ξεκίνησαν οι συσπασουλες ο γιατρός σχεδόν καθε 20 μέρες μου κοίταζε το τραχηλο απο κάτω με τον υπερηχο μόνο... Στις 20 ιουνιου όμως που νοσηλευτηκα για 2 μέρες στο μαιευτήριο λόγω συσπασεων μια μαια με είδε απο κάτω με το δάχτυλο... Πονέσε λίγο.. Ο γιατρός δε μου ξανά είπε κάτι για αυτή την εξέταση...

Οσο για τη καλαθουνα , εγω πήρα το σετ πορτ μπεμπε καρότσι κ έτσι σκέφτομαι ότι θα εχω το πορτ μπεμπε στο σαλόνι....

Με το καλο το μωράκι σου! Που θα γεννήσεις;


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...