Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

καλημέρα.... όλες καλά?

μπορώ να πω ήταν ένα σαββατοκύριακο που τα είχε όλα, το σαββατο έναν γάμο και την κυριακή ένα μνημόσυνο!!! μετά το απόγευμα πήγαμε για μπάνιο(το τελευταίο :( ) αχ... καλα ήταν αν και λίγο κουραστικά! την τετάρτη θα δούμε πάλι τον μπέμπη και αυτή την εβδομάδα θα πάρω και τα τελευταία ψώνια.....


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια κ απο μενα ...μα που πηγατε ολες διακοπες???καλα να περασετε και προσοχη ολες μπαινουμε στο μηνα μας..

εγω ολο το σ/κ ειχα πονους περιοδου και πονο στη μεση κ κλασικα συσπασεις αλλα αυτες τις εχω απο τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης...

δεν πηρα τηλ τον γιατρο αυριο εχω ραντεβου οποτε θα δουμε αυριο..

λετε να ειναι προμηνυμα γεννας αυτοι οι πονοι??δεν ειναι πολυ συχνοι πανω απο μιση ωρα με 45 λεπτα και οχι συνεχομενα μπορει το πρωι μετα το απογευμα.στις 3.30 το πρωι ειχα λιγα πονακια.σε μια και μιση ωρα γυρω στις 4 φορες ειχα πονους περιοδου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη εβδομαδα σε όλες. Τρέχουμε όλες με ετοιμασίες ε;

Καλωσορίζω τα νεα μέλη με το καλο!!!!!! Που Γεννατε;

Katerina Salonica το πρωτο σου;filh εσένα το πρωτο σου αν θυμάμαι καλα ε;

Margi25 και εγω εχω κάτι πονακια περιοδου και στη μέση, συσπασεις λίγες. Ούτε εγω τον πήρα , εμενα λείπει διακοπές, στις 20 γυρνάει, 24/7 μπαινω στο μηνα μου. Πωπω ούτε να σκέφτομαι οτι θα γινει κάτι πριν έρθει ο Γιατρος μου.

Mj lia μου αχ εγω κανένα μπανιο:(. Δεν πειράζει του χρονου μαζεμένα . Καλα ψώνια!!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα...μα τι ωραια μερα δροσερη!:D:D:D καλως ηρθατε τα νεα μελη!

Καλησπέρα κορίτσια...! Πως είστε?? Εγώ εδώ σπίτι στην Αθήνα στο air condition.... Κ βλεπω φωτο στο φατσοβιβλιο που ολοι ειναι στις παραλιες... Ζηλευω τοσο πολυ! Ουτε ενα μπανακι φετος...Φοβάμαι να πάω κ για μπάνιο εδώ στην Αθήνα μη κολλησω κ τίποτα...

Σήμερα είχα πολύ χρονο κ διάβαζα πολλές παλιότερες σελιδες σας... Τι κρίμα που άργησα να μπω στην ομάδα σας !

Να σας ρωτησω κάτι? Τελικά φτιαξατε τα δωματιάκια των Μπεμπέ?? Εγώ αρχικα έλεγα μόλις μπω στον μήνα μου θα πω να μου φέρουν τη κούνια , καρότσι κλπ.... Τώρα έχω επηρεαστεί λίγο απο μαμά κ πεθερά που λένε να έρθουν τα πραγματα όταν εγώ θα γέννησω.... Μονο τη προίκα κ φορμακια έχω πάρει που τα επλυνα κ τα σιδερωσα....

Kat21 πως ηταν η γέννα σου? Πως ξεκίνησε?

Φιλια πολλά....

εγω το στηνω σιγα σιγα!μου εφεραν το λικνο και απο εβδομαδα την κουνια και τη συρταριερα ελπιζω!τα ρουχα και την προικα τα εχω πλυνει-σιδερωσει!σημερα λεω να ετοιμασω και τη βαλιτσα μου για να ειμαι ησυχη!

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό να υπό δεχτούμε όλες τα μωρακια μας. Εγώ μπαίνω στον 9 ο στις 22 Ιουλίου! Καλαθουνα λέω να πάρω για να έχω τη Μπέμπα όταν θα είμαι στο σαλόνι, τι λέτε? Σας ανέφερε τίποτα ο γιατρός σας για εξέταση απο κάτω με δάχτυλο για να δει τον τράχηλο στον 9ο? ;)

για την καλαθουνα ειναι αναλογως πως θα σε βολεψει με το χωρο.οσο για την εξεταση δε ξερω αρχες αυγουστου μπαινω στον 9ο.

καλημερα κοριτσια κ απο μενα ...μα που πηγατε ολες διακοπες???καλα να περασετε και προσοχη ολες μπαινουμε στο μηνα μας..

εγω ολο το σ/κ ειχα πονους περιοδου και πονο στη μεση κ κλασικα συσπασεις αλλα αυτες τις εχω απο τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης...

δεν πηρα τηλ τον γιατρο αυριο εχω ραντεβου οποτε θα δουμε αυριο..

λετε να ειναι προμηνυμα γεννας αυτοι οι πονοι??δεν ειναι πολυ συχνοι πανω απο μιση ωρα με 45 λεπτα και οχι συνεχομενα μπορει το πρωι μετα το απογευμα.στις 3.30 το πρωι ειχα λιγα πονακια.σε μια και μιση ωρα γυρω στις 4 φορες ειχα πονους περιοδου...

η μαια μου ειπε ειναι φυσιολογικο να εχουμε συσπασεις,προετοιμαζομαστε!οταν γινουν ρυθμικες στο 20λεπτο μιλαμε με γιατρο!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες... Καλη εβδομάδα να έχουμε...! Κ εγώ αυτή την εβδομαδα μετραω σαν το φαντάρο να ερθει η παρασκευή για να κάνω το βιοφυσικο προφίλ...

Εντωμεταξυ τοσα που έχω googlaρει για αυτή την εξέταση άρχισα να έχω κ αγωνία μήπως έχει κ τίποτα ο μπεμπης ...

Καλημέρα και καλη εβδομαδα σε όλες. Τρέχουμε όλες με ετοιμασίες ε;

Καλωσορίζω τα νεα μέλη με το καλο!!!!!! Που Γεννατε;

Katerina Salonica το πρωτο σου;filh εσένα το πρωτο σου αν θυμάμαι καλα ε;

Margi25 και εγω εχω κάτι πονακια περιοδου και στη μέση, συσπασεις λίγες. Ούτε εγω τον πήρα , εμενα λείπει διακοπές, στις 20 γυρνάει, 24/7 μπαινω στο μηνα μου. Πωπω ούτε να σκέφτομαι οτι θα γινει κάτι πριν έρθει ο Γιατρος μου.

Mj lia μου αχ εγω κανένα μπανιο:(. Δεν πειράζει του χρονου μαζεμένα . Καλα ψώνια!!!!!!!

Ναι το πρωτο μου, αγορακι με ΠΗΤ 15-08-2014 στο ΓΑΙΑ. Απο οτι είδα στο πίνακα που έχετε καμια αλλη δε γεννάει στο γαία?

Ο γιατρός πάντως μου είχε πει οτι αν οι συσπάσεις δεν είναι μαζί με τα πονάκια κ συστηματικά στο 10λεπτο δύσκολα πάμε για γέννα... Γιατι κ εγώ έχω πονάκια περιόδου αλλά όχι με σύσπαση μαζί...! Λογικά απλα προετοιμαζομαστε...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι το πρωτο μου είναι. Απ οτι είδα στο πίνακα τα αγόρια του Αυγούστου θα είναι πολύ περισσότερα, στους 40 βαθμούς τα πλυνατε τα φορμακια? Τι σερβιετες πρεπει να πάρομε ξέρετε? Αυτό με την δαχτυλικη εξέταση θέλω να το αποφυγή, το φοβαμαι λιγο. Οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις είναι φυσιολογικές τώρα και επιθυμητες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Υπάρχουν ειδικές σερβιέτες λοχείας Katerina Salonica. Εγω ας πούμε πηρα tena. Τα ρουχαλακια στους 40 τα έπλυνα με βρεφικο απορρυπαντικο εννοείται κ δεν έβαλα μαλακτικο.

Ποδαράκια πρησμένα χαμηλα καμία ? εκει κοντα στον αστράγαλο κ στα δάχτυλα? καμία συμβουλή? αρχίζουν και λουκανικοποιουνται, το δεξί πιο πολυ...:(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες! Υπάρχουν ειδικές σερβιέτες λοχείας Katerina Salonica. Εγω ας πούμε πηρα tena. Τα ρουχαλακια στους 40 τα έπλυνα με βρεφικο απορρυπαντικο εννοείται κ δεν έβαλα μαλακτικο.

Ποδαράκια πρησμένα χαμηλα καμία ? εκει κοντα στον αστράγαλο κ στα δάχτυλα? καμία συμβουλή? αρχίζουν και λουκανικοποιουνται, το δεξί πιο πολυ...:(

Νερο πολυ να πινεις και να μην τα εχεις κρεμασμενα πολυ ωρα.

Οχι ρε γ......είπα κ γω να βαλω τικερακι έστω κ στο τελος κ βγήκε λάθος....Ειμαι 36 κ 4, 24 μερες ακόμα.....αμάν!

Περναει ο καιρος!με το καλο κοριτσακι!σε λ λιγο θα εχουμε τα πλασματακια μας αγκαλια!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πονεμένη ιστορια το τικερακι....!! Χαχαχα!!

Τα ρούχα εγώ τα επλυνα στους 30 γιατί σκέφτηκα οτι δεν είναι κ λερωμένα... με βρεφικό απορρυπαντικο μονο... Χωρίς βρεφικό μαλακτικο γιατί Ρώτησα παιδίατρο κ μου είπε όχι ακόμα γιατί κανουν πολλές αλλεργίες τα μαλακτικα...αν κ θα ήθελα να μυρίσει λίγο μωρουδιλα....!

Να σας ρωτησω κάτι άλλο?? Τις πρωτες 40 μέρες θα δεχεστε κοσμο- επισκέψεις στο σπίτι με το μωρο? Θείους ξαδέρφια φιλους??

Δε το λέω απο θρησκευτικής άποψης τις 40 μέρες αλλά για μικρόβια για το μωρο....

Δε ξέρω αν το έχετε συζητήσει ξανά αυτό το θέμα έχω διαβάσει αρκετες σελιδες σας αλλά όχι όλες....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό για το μαλακτικο. Για το πρήξιμο καλό είναι να μην τρως αλάτι, να περπατας και τα πόδια ψηλά όταν ξαπλώνει. Είναι και ή ζέστη που επηρεάζει. Αυτό με την εξέταση με δάχτυλο με απασχολεί αν ξέρετε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Και εγώ έχω λίγο πρησμένα πέλματα από χθες... Λίγα μπορούμε να κάνουμε. Το κρύο νερό σίγουρα βοηθάει και η μείωση του αλατιού.

Μαλακτικό ούτε εγώ έβαλα και τα έπλυνα στους 30 βαθμούς με παιδικό απορυπαντικό.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε κοριτσια!!

Κι εμενα πρηστικαν τα ποδια μου! Ξυπνησα ενα πρωι κ δεν ειχα αστραγαλους! Και για να βγαλω την βερα μου ειδα κ επαθα!

Κι εγω στους 40 με πλανετ μπειμπι τα επλυνα!

Οσο για την καλαθουνα που ειπατε, εγω σκεφτομαι οταν ειμαι κρεβατοκαμαρα κι αυτη θα ειναι στην κουνια μαζι μου κ οταν καθομαστε στο σαλονι θα την εχω στο πορτ μπεμπε.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...