Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Brilliant και εγω εβαλα μαλακτικο σε ολα τα ρουχα οπως ειχε κανει και η αδερφη μου σε ολα τα μωρα της και δεν επαθαν κατι. κ η αδερφη μου ειναι χημικος οποτε ξερει τι κανει. Ειναι ειδικα μελετημενα για μωρα τα συγκεκριμενα οποτε δεν περιεχουν συστατικα που μπορουν να βλαψουν τα μωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα! Τι κανετε μανουλιτσες;απολαμβανω το καφεδακι μου στη βεραντα μου και την δροσουλα! Και εγω εβαλα μαλακτικο στα μωρουδιακα!δε νομιζω να εχουμε θεμα! Καλως ηρθες kalli και με το καλο!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ampeligi που χάθηκες κορίτσι ;;;

τι κάνεις ; και εμένα μικρούλα είναι η κόρη μου ! Αλλά μέσα στα φυσιολογικά, όπως λέει ο γιατρός.

Ρε παιδιά, εγώ εβαλα μαλακτικό προδέρμ στα ρούχα ; Πειράζει ;

Καλά είμαι έχω μπλέξει με τη δουλεια και το απογευμα ο μικρός τρωει όλο το χρόνο και φυσικά δε μας αφήνει να πλησιάσουμε υπολογιστη.....

Και εμένα δε με έχει ανησυχησει για το βάρος της αν και τώρα θα με δει στις 10 μέρες και μου είπε πως το αμνιακό είναι χαμηλό και να πίνω πολύ πολύ νερό.

Από δουλειές όσον αφορά το δωμάτιο δεν έχουμε κάνει ΤΙΠΟΤΑ!

Τα μαλακτικά κορίτσια στην αρχή να τα αποφευγετε και εμένα ο παιδιατρος έτσι μου είχε πει και να τα ξεβγαζω πολυ καλά. Τώρα στον γιο μου βάζω μαλακτικό παιδικό αλλά βάζω τη μισή ποσότητα όπως και σε έμας!.


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες....

Ελπίζω να είστε καλά! Τι ωραιος καιρός για να είσαι έγκυος ε???

Κ εμένα η παιδίατρος είπε για αρχή όχι μαλακτικο. Αν κ έχω μια φιλη που βάζει απο την αρχη, ειναι 6 μηνών το Μπεμπέ της και εννοειτε δεν έχει πάθει τίποτα....

Εγώ απο χθες το βράδυ, αφού έφαγα κάτι κλοτσιες στα πλευρα απο τον μπέμπη, έχω αφορητους πόνους στη μέση..μέχρι κ τώρα... Όχι πολύ χαμηλά ομως... Φυσιολογικό δεν ειναι στον μήνα μας? Κ αφού έχω βαρύνει κιόλας?

Φιλια πολλά...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα! Γραφτηκα στο φορουμ λιγακι αργα αφου εχω π.η τ. 7/8 & μαλλον θα γεννησω πιο νωρις λογω μειωμενου αμνιακου υγρου. ευχομαι σε ολες καλη λεφτερια με εναν πονο κ με υγιεστατα μωρακια! Εγω γενναω μαλλον στο ρεα. απ'οτι ειδα πολλες κοπελες απο το φορουμ θα γεννησουν εκει το ιδιο διαστημα!

Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωρακι σου κ με ενα πόνο!!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε filh, kalli και katerina! Με το καλό τα μωράκια σας!

Kat21 να σου ζήσει το μωράκι! Καλή ανατροφή!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Εμένα άρχισαν να πρήζονται τα πόδια μου και τα χέρια μου…

Κορίτσια σκέφτομαι να φτιάξω 2-3 φαγητά και να τα αποθηκεύσω στην κατάψυξη για να έχουμε τις πρώτες μέρες μετά τον τοκετό που θα είναι πιο απαιτητικές. Την πρώτη εβδομάδα θα έχω κοντά τη μαμά μου αλλά μετά θα είμαστε μόνοι. Νομίζω είναι καλή ιδέα. Τι λέτε;

Έχω μια απορία, για το τοξόπλασμα προσέχουμε και όταν θηλάζουμε ή όχι;


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε filh, kalli και katerina! Με το καλό τα μωράκια σας!

Kat21 να σου ζήσει το μωράκι! Καλή ανατροφή!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Εμένα άρχισαν να πρήζονται τα πόδια μου και τα χέρια μου…

Κορίτσια σκέφτομαι να φτιάξω 2-3 φαγητά και να τα αποθηκεύσω στην κατάψυξη για να έχουμε τις πρώτες μέρες μετά τον τοκετό που θα είναι πιο απαιτητικές. Την πρώτη εβδομάδα θα έχω κοντά τη μαμά μου αλλά μετά θα είμαστε μόνοι. Νομίζω είναι καλή ιδέα. Τι λέτε;

Έχω μια απορία, για το τοξόπλασμα προσέχουμε και όταν θηλάζουμε ή όχι;

πολύ καλημέρα σας!!! εγώ για τις πρώτες εβδομάδες έχω την πεθερά μου... εγω σαν μάγειρας θα κρεμάσω κουτάλες!!!!!!!:D:D:D


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας όμορφα κοριτσάκια!!!!τι κάνετε σήμερα???με το καλό στις νέες κοπέλες που έγραψαν!!!με έναν πόνο!!!

και εγώ μια από τα ίδια με την mj!!!!μαμά ή πεθερά στο μαγείρεμα και εγώ θα κρεμάσω τις κουτάλες!!!!!στο μωράκι όσο μπορώ δεν θέλω βοήθεια θέλω να προσπαθήσω μόνη μου!ας βοηθήσουν σε αυτόν τον τομέα τουλάχιστον!!!!

όσο για μαλακτικό εγώ ήδη έβαλα σε όλα που έπλυνα με το σκεπτικό ότι είναι ειδικό για βρέφη!και η παιδίατρος στην κολλητή μου(και εμείς με το καλό την ίδια θα έχουμε) είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα!απλά τα έβαλα σε ειδικό πρόγραμμα στο πλυντήριο ειδικό για μωράκια με πολύ καλό ξέβγαλμα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ απο μενα ..να καλωσορισω και τα νεα μελη με το καλο τα μωρακια σας...

δευτερα πηγα γιατρο ο μπεμπης ειναι 3121 γρ εχει παρει θεσει εχει κατεβει κ η κοιλια...τα πονακια που ειχα ειναι φυσιολογικα προετοιμαζετε ο οργανισμος..

ολα καλα μου πηρε κ κολπικο υγρο για καλιεργια πηρα και τα αποτελεσματα κ ολα τελεια με εκανε κ εξεταση απο κατω με το δαχτυλο για να δει τον τραχηλο αυτο πονεσε πολυ αλλα ο τραχηλος ειναι κλειστος στα 2.5 εκ.

το μωρο ομως ετοιμαζετε τωρα εχω ραντεβου σε μια εβδομαδα να δουμε πως παει...θα ερθει νωριτερα ο μπεμπης απο την ημερομηνια τοκετου που εχω...τελος ιουλιου σιγουρα...εχθες ειχα παρα πολυ πονο στην μεση και στην κοιλια αλλα πιο πολυ στην μεση...

εσεις πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


margi μου μεγαλούτσικο το νινί σου καλέ μπράβο!!!3121 φτου φτου!!!!μια χαρά όλα δλδ και περιμένεις σιγά σιγά!!!!!άντε με το καλό!!!!!σίγουρα ο γιατρός θα σου πει περίπου πότε το βλέπει να σκάει μύτη το μωρό!!σε εμένα είπε αργεί ακόμα για να δούμε την δευτέρα θα πάω να δω αν έχει αλλάξει κάτι!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

margi μου μεγαλούτσικο το νινί σου καλέ μπράβο!!!3121 φτου φτου!!!!μια χαρά όλα δλδ και περιμένεις σιγά σιγά!!!!!άντε με το καλό!!!!!σίγουρα ο γιατρός θα σου πει περίπου πότε το βλέπει να σκάει μύτη το μωρό!!σε εμένα είπε αργεί ακόμα για να δούμε την δευτέρα θα πάω να δω αν έχει αλλάξει κάτι!!

ειναι σχεδον 3 εβδομαδες μεγαλυτερος...χαχαχα

ο τραχηλος ειναι κλειστος αλλα εγω εχω προαισθημα..:Dοι πονοι στην μεση ειναι σημαδι?εχθες ειχα τρομερους..

θα δουμε περιμενω πως κ πως παντως..κουραστικα λιγακι,πιο πολυ στον υπνο κ στο οτι δεν βολευομαι να ξαπλωσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Margi ο μπεμπης ειναι Μπεμπαρος! Εγω είχα χθες ραντεβου αλλα ακυρώθηκε γιατι ο doctor είχε γεννα! Οπότε θα παω τη Δευτέρα τωρα. Σήμερα 37η εβδομαδα. Κ γω εχω πόνους περιοδου οχι συνεχείς..προετοιμάζεται ο οργανισμός ε?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Margi ο μπεμπης ειναι Μπεμπαρος! Εγω είχα χθες ραντεβου αλλα ακυρώθηκε γιατι ο doctor είχε γεννα! Οπότε θα παω τη Δευτέρα τωρα. Σήμερα 37η εβδομαδα. Κ γω εχω πόνους περιοδου οχι συνεχείς..προετοιμάζεται ο οργανισμός ε?

παιδαρος παιδαρος...:D:D:D:D

εμενα ετσι ειπε ο γιατρος οτι προετοιμαζετε..

επειδη ειναι μεγαλος ο μπεμπης μπορει να ειναι ετοιμος σχεδον μου ειπε αλλα ο τραχηλος κλειστος θα δειξει η πορεια απλα περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζουμε όλες στον τοκετό λοιπόν...Εγω αυριο μπαίνω στον ένατο...αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση. Έκανα βυθοσκοπηση, όλα οκ, δε μου έβαλε κολυριο οπότε δε θολωσε η όραση μου, ευτυχώς..

. Πήγαμε κ στην Ακαδημια Αθηνων για την ενημέρωση, σίγουρα θα κάνουμε δωρεά ομφαλοπλακουντιακου αίματος στη δημόσια τράπεζα, τωρα σκεφτόμαστε αν θα κάνουμε οικογενειακή φύλαξη τα μεσεγχυτικα κύτταρα απο ομφάλιο λώρο. Το κόστος ειναι γύρω στα 1000 ευρώ κ εννοείται οτι ειναι σαν ΄επενδυση ΄ για το μέλλον μιας και ειναι σε ερευνητικό στάδιο. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα απλά σκέφτομαι μήπως αν δεν το κανουμε το μετανιωσουμε στο μέλλον γιατι η επιστήμη προοδεύει ραγδαία. Θα ήθελα να διαβάσω και τις σκέψεις όσων απο σας εχετε ενημερωθεί για βλαστοκυτταρα μέσω Ακαδημίας.

Τη Δευτέρα αρχίζουν κ οι εκπτώσεις, θα παμε για παρκοκρεβατο, μπανακι κ χαλακι-γυμναστηριο. Αυτά που εχω δει απο internet ειναι τα εξής :

http://irokids.gr/kiddo-παρκοκρεβατο-bebe-zoo

http://irokids.gr/boon-naked

http://irokids.gr/fisher-price-γυμναστήριο-μουσικό-πιανάκι-σιέλ-bmd80

καλημέρα samina σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μπουμπουκάκι σου. εγώ είναι νέα μανούλα ο μικρούλης μου είναι 4 μηνών. ήθελα να σου πω για το πάρκο ότι το ίδιο πήγα πήρα κι εγώ και όταν ίδα στα jumbo ίδιο πάρκο με περισσότερα πράγματα το μετάνιωσα. ρίξε μια ματιά στα παρκοκρέβατα του jumbo είναι πολύ ωραία και όπως είπα με περισσότερα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...