Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καταρχας Papakia, Katerina και Marilou να σας ζησουν τα παιδακια σας υγιη και καλοτυχα να ειναι παντα!!!

Αναστασια και νομιζω και Brilliant να ζησετε ευτυχισμενοι και με το καλο και σας τα βλασταρια σας μ εναν πονο...

Zizoulis σιγουρα αναφερεσαι σ εμενα?

Το μονο pm που σου εχω στειλει ειναι ακριβως το ιδιο copy paste που εστειλα σε οσα περισσοτερα κοριτσια μπορουσα εκεινη τη στιγμη που το μελος που διεγραφη ζητουσε στοιχεια του facebook.

Λυπαμαι πολυ αν σου εδωσα τετοια εντυπωση και σε διαβεβαιω πως δεν ειχα καμια προθεση να σε προσβαλω...

Τα δικα μου νεα εν συντομια ειναι οτι χαθηκα γιατι πρωτον ξαναειχα συσπασεις, ξαναπηγα νοσοκομειο οπου τελικα μου εδωσαν φαρμακο και μου ειπαν ξαπλα.

Μεσα σ αυτη την κατασταση και ψυχολογια αλλαξαμε και σπιτι ποτε εντελως ξαπλα δεν μπορουσα να ειμαι... ασε που επρεπε να γινουν και ψωνια και ενα σωρο δουλειες.... ο αντρας μου αγγιξε τα ορια του superman ο καημενος. Τωρα ομως επιτελους τελειωσαμε.

Βαψαμε και το δωματιο του μπεμπη στησαμε και την κουνια του στο δικο μας δωματιο και παω και βαζω το μουσικο που γυρναει και χαζογελαω.... με καταλαβαινετε ολες...

Τελος εκανα το Doppler και εκει παλι στεναχωρηθηκα γιατι τον εβγαλε στα κατωτερα φυσιολογικα δηλαδη ειναι μικρουλης. Ο δικος μου γιατρος μου ειπε οτι απλα ειναι ενα μικρο μωρακι αφου ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικα... Παντως την Παρασκευη θα παω ανα κανω και νεο Doppler για να δουμε... εχω πολυ αγχος...

Ααα και καθε βδομαδα μεχρι να γεννησω πρωτα ο Θεος παω και κανω και καρδιοτοκογραφημα. Αυριο εχω παλι...

Αυτα.... συγνωμη ανα σας κουρασα αλλα ειχα να πω νεα ενος μηνα...

Carnation πόσο μικρούλης δηλ???Τα έχω ξανακούσει αυτά και τελικά ή δεν υπολογίζεται σωστά το βάρος του παιδιού απο τον γιατρό ή αναπτύσσεται μετέπειτα...Μην στενοχωριέσαι...Αχ σας βλέπω όλες έχετε μπει στο μήνα σας...Εγώ έχω ακόμη μια εβδομάδα...Άντε....


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πωπω κοριτσια!!! Τι ζεστη ειναι αυτη;;; Υποφερωωωωωωω

Εχουν πριστει κ τα χερια κ τα ποδια μου!! Σανδαλια δεν με κανουν! Σαγιοναρες κ ενα ζευγαρι εσπαντριγιες!!

Ευτυχως λευκωμα δεν εχω. Αλατι να πω την αληθεια μου δεν εκοψα! Δεν μπορω!

Κουραγιο κοριτσια!!! Λιγο εμεινε!!

Carnation περαστικα κι αγυριστα! Αν η αναπτυξη του ειναι σωστη κια ειναι υγειης τι στεναχωριεσαι; Δεν γινεται ολοι μας να βγαλουμε 4κιλα μωρα! Κι εμενα μου ειπε κανα 3κιλο την κοβει την μπεμπα..


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

mariareti ασε ο υπνος ειναι πολύ δύσκολος γτ που σηκωνεσαι το βραδυ ανά μια ωρα.

Ziu_zitsu καλά εισαι αφου σε κανουν και εσπαρτιγες . Χαχα !!! Εμενα μονο ενα ζευγάρι παντόφλες μου κανουν πια :'( σαν μπαλονι νιωθω !! Εγω αυριο εχω εξετάσεις και θα δω την μικρη μακάρι να μου πει ποτε περιπου μπορεί να γεννησω .

Carnation ποσο κιλα σου ειπε?? Το ντοπλερ δεν βγηκε καλό? ?


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!Νέες και παλιές στο forum!!!Να σου ζήσει Marilou!!!Γερή και δυνατή να είναι όπως και όλα τα μελλοντικά μωράκια....Κορίτσια ανυπομονώ τόοοοοοσο πολύ που δεν μπορώ να περιγράψω...Εκτός του οτι θέλω να κρατήσω τον μπέμπη μου αγκαλιά το συντομότερο, θέλω να σταματήσω να χοντραίνω και να πρήζομαι...Α!και επίσης να περπατώ όπως πριν, να κάνω δουλειές με την ίδια ευκολία και να σταματήσουν αυτές οι ρημάδες οι εξάψεις!!!!Ουφ...τα είπα και ξέσπασα!!!

Καλησπερα κ απο μένα κορίτσια!!! Mariareti πραγματικα κ εγώ θέλω τόσο πολύ να γέννησω για ολους αυτους τους λόγους που περιγραφείς!! Είναι τόσο σπαστικός ο ύπνος πια.... Μια τουαλέτα, μια που πονάει η μέση κ δεν μπορω να βολευτω, μια ζέστη, μια πείνα κ μετα κλοτσιες απο τον μπέμπη.... Ουφ κ παλι ουφ!!!

Τα κιλά +12! Νιώθω τόσο πολύ σαν μπαλιτσα...!!!

Carnation μην ανησυχίες για τα κιλακια του μωρού! Κ εμένα είναι πολύ χαμηλά στη καμπύλη... Φαντασου 36 εβδ. Ακριβως όταν ήμουν ηταν 2330.... Ο γιατρός που μου έκανε το βίο φυσικό προφίλ μου είπε απλα είναι μικρο μωρο!!! Ο δικός μου μου λέει μπορεί να επηρεάστηκε κ λίγο απο τις συσπάσεις... Όσο νάναι ζοριζονται... Αλλά κ οι δυο γιατροί μου ειπαν οτι αυτό δεν έχει καμια σχέση με την αναπτυξη μετα! Κ επίσης αυτά τα μικρά μωρακια είναι πολύ ανθεκτικά! Μην στεναχωριεσαι καθόλου!

Αύριο κ εγώ περιμένω το καρότσι, πορτ Μπεμπέ κ καθισματακι αυτοκινήτου! Μετα έχω γιατρό κ ελπίζω να μου πει "α σε 3-4 μέρες γέννας!!"

Κ αύριο επίσης θα κανονισω να μου φέρουν κ να στήσουν τη κούνια... Τα υπολοιπα ρουχαλακια, παντα, κ λοιπά έτοιμα πλυμμενα σιδερωμενα... Κ η βαλίτσα για το μαιευτήριο..!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!με αυτη τη ζεστη τωρα αρχισα να λειτουργω!αυριο εχω γιατρο ,ελπιζω να ειναι ολα οκ.

Carnation σημασια εχει να ειναι καλα το μωρο σου,,δε βγαινουν ολα μεγαλοσωμα και ο υπερηχος εχει και αποκλισεις!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Air condition στο φουλ κ μεις αλλιώς δεν την παλεύουμε!

Πήγαμε γιατρό σημερα, όλα οκ, 2900 το bebe, ειμαι 37βδομαδες κ 4 μερες. Απο δω κ πέρα θα με βλέπει καθε βδομαδα στο νοσοκομειο εκτος κ αν τον πάρω τηλ. για γεννα!! Το μωρο εχει εμπεδωθει πάντως, εχω κ συσπασουλες, εχω κ πονακια περιοδου κάποιες φορες μεσα στη μέρα...θα δούμε...πάντως εξεταση τραχήλου απο κατω δε μου έκανε...

Το μωρο μου είπε ούτε μικρό ούτε μεγαλο, κανονικό...Εντωμεταξύ υπαρχει απόκλιση 400 γρ. Οπότε...μονο οταν γεννηθούν τα μωρά μας κ τα ζυγίσουν θα μάθουμε...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Air condition στο φουλ κ μεις αλλιώς δεν την παλεύουμε!

Πήγαμε γιατρό σημερα, όλα οκ, 2900 το bebe, ειμαι 37βδομαδες κ 4 μερες. Απο δω κ πέρα θα με βλέπει καθε βδομαδα στο νοσοκομειο εκτος κ αν τον πάρω τηλ. για γεννα!! Το μωρο εχει εμπεδωθει πάντως, εχω κ συσπασουλες, εχω κ πονακια περιοδου κάποιες φορες μεσα στη μέρα...θα δούμε...πάντως εξεταση τραχήλου απο κατω δε μου έκανε...

Το μωρο μου είπε ούτε μικρό ούτε μεγαλο, κανονικό...Εντωμεταξύ υπαρχει απόκλιση 400 γρ. Οπότε...μονο οταν γεννηθούν τα μωρά μας κ τα ζυγίσουν θα μάθουμε...

Samina τι ωραία νέα!!! Προχωρας πολυ καλα μπράβο!! Οπου να ναι έρχεται η ώρα !!

Ότι εμπεδωθηκε το μωρο το κατάλαβες μονη σου ή σου το είπε ο γιατρός ; Να θυμηθώ κ εγω να τον ρωτήσω αύριο... Ειναι σημαντικό να γινει κ αυτο το στάδιο για να πάμε για μια καλη φυσιολογικη γέννα....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filh ξενύχτισσα κ συ!χαχαχα!κανουμε προπόνηση για τα μελλοντικά ξενύχτια...

Μου το είπε ο γιατρος οτι εμπεδωθηκε. Εχει πάρει θέση κανονικά, το κεφάλι μου είπε ειναι πολυ χαμηλα. Ναι κ γω νομίζω οτι αυτο ειναι πολυ καλό...όλες πλησιάζουμε στη μεγαλη στιγμή πια...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Filh ξενύχτισσα κ συ!χαχαχα!κανουμε προπόνηση για τα μελλοντικά ξενύχτια...

Μου το είπε ο γιατρος οτι εμπεδωθηκε. Εχει πάρει θέση κανονικά, το κεφάλι μου είπε ειναι πολυ χαμηλα. Ναι κ γω νομίζω οτι αυτο ειναι πολυ καλό...όλες πλησιάζουμε στη μεγαλη στιγμή πια...

Καλημέρα σε όλες !!! Samina ασε το ξενύχτι δεν υπάρχει... Κοιμάμαι 1,5-2 ώρες κ μετα γαρίδα το μάτι!!! Κ μετα παλι τα ίδια.... Πραγματικα πιστεύω μας προετοιμάζουν τα μωρά..... Χαχαχαχα..!!

Kimonadi να πάνε όλα καλά στο γιατρό...! Κ εγώ έχω το απογευμα.... Για να δουμε.....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι 35 εβδ. Και 3 μέρες πήγα χθες στο γιατρό. Μου είπε την αλλη τριτη να πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφο και δαχτυλικη εξέταση. Του είπα οτι δεν θέλω να μου κανει δαχτυλικη εξέταση και δεν συμφωνεί. Επίσης συζητησαμε για τον τοκετό και μου είπε οτι όλες τις ώρες θα είμαι με καρδιοτοκογραφο και δεν θα μπορω να κουνηθω ενω σε κάτι σεμινάρια που έκανε οι μαίες ειπαν οτι είναι καλό να κίνησε. Εσείς κάνατε δαχτυλικη εξέταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ευχαριστω πολυ το ντοπλερ ηταν καλο γι αυτο και δεν πολυανησυχησαμε.

στο ντοπλερ που εκανα σε κεντρο 32 εβδ ηταν 1625 και μετα στον γιατρο μου 34+4 ηταν 2180.

Οπως ειπαν και τα κοριτσια ομως δεν βγαινουν ολα τα μωρακια 4 κιλα... περισσοτερο με ενδιαφερει να παιρνει οταν πρωτα ο Θεος γεννηθει...

Samina μια χαρα φυσιολογικα εξελισσονται τα πραγματα με το καλο!

Filh και kimonandi τι καλα που θα δειτε τα μπεμπακια... περιμενουμε νεα!

Filh με το καλο να δεχτεις τα πραγματακια σας!

Κοριτσια εγω απο τα τελη του 7ου αλλαξα νουμερο παπουτσι απο 36,5 σε 38! πηρα 2 ζευγαρια φτηνα παπουτσια για να εχω να κυκλοφορω!

Ζεστηηηηη και σημερα... κοριτσια κουβαλαω βενταλια και σπρευ νερου στην τσαντα μου τι να κανω εχω εξαψεις!!!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 35 εβδ. Και 3 μέρες πήγα χθες στο γιατρό. Μου είπε την αλλη τριτη να πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφο και δαχτυλικη εξέταση. Του είπα οτι δεν θέλω να μου κανει δαχτυλικη εξέταση και δεν συμφωνεί. Επίσης συζητησαμε για τον τοκετό και μου είπε οτι όλες τις ώρες θα είμαι με καρδιοτοκογραφο και δεν θα μπορω να κουνηθω ενω σε κάτι σεμινάρια που έκανε οι μαίες ειπαν οτι είναι καλό να κίνησε. Εσείς κάνατε δαχτυλικη εξέταση?

Καλημέρα Κατερίνα!

Εγώ εκανα 2 φορες δαχτυλικη εξέταση... Τη πρωτη φορά ημουν 32 εβδ. ακριβως κ είχα παει στις 12 το βράδυ μαιευτήριο με πολλές συσπάσεις οποτε η μαία έπρεπε να δει αν είχα διαστολή... Κ τη δεύτερη φορά 35+5 παλι για τον ίδιο λογο... Γενικά λένε οτι δεν πρεπει να μας "πολύ πειράζουν" απο κάτω οτι προκαλείται τοκετός.... Αλλά μη φοβάσαι.... Εμένα απο τισ 20 εβδομαδες σχεδόν κάθε 20 μέρες με έβλεπε ο γιατρός κολπικά με υπέρηχο... Λόγω συσπάσεων κ μικρού τραχήλου απο την αρχή...κ δεν έχω γεννήσει ακόμα! Νομιζω οτι αν δεν θέλει να ερθει το μωρο δεν γίνεται έτσι απλα....

Κ εγώ παρακολούθησα 2 σεμινάρια απο μαία.... Τα ίδια μας ειπαν.. Όχι απλα να κινείσαι να κανεις κ διάφορες στάσεις για να βοηθήσεις το μωρο να κατεβει... Απο την αλλη όμως επειδή έχω περάσει κ ενα βράδυ στην αίθουσα ωδινών - τοκετού δε γίνεται να μην είσαι συνδεδεμένη με καρδιοτοκογραφο....αν αρχίσουν να πέφτουν οι σφυγμοι του μωρού η ζοριζεται κ κάτι δε παει καλά πως θα το καταλάβουμε?

Εγώ λέω να κάνω οσες ασκήσεις κ στάσεις μπορω μέχρι να πάω στο μαιευτήριο.....κ η μαία μας συμβούλεψε πως αν δεν σπάσουν τα νερά κ απλα έχουμε συσπάσεις έχουμε χρονο... Ειδικα οι πρωτότοκες...δηλαδή μπορούμε να πάμε στο μαιευτήριο όταν οι συσπάσεις θα είναι ανα 5 η 3 λεπτα.... Αλλά ακόμα κ αν σπάσουν τα νερά , αν δεν είναι βρώμικα (μυκωνιο) παλι έχουμε χρονο....κ ο γιατρός μου το είπε αυτό....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ευχαριστω πολυ το ντοπλερ ηταν καλο γι αυτο και δεν πολυανησυχησαμε.

στο ντοπλερ που εκανα σε κεντρο 32 εβδ ηταν 1625 και μετα στον γιατρο μου 34+4 ηταν 2180.

Οπως ειπαν και τα κοριτσια ομως δεν βγαινουν ολα τα μωρακια 4 κιλα... περισσοτερο με ενδιαφερει να παιρνει οταν πρωτα ο Θεος γεννηθει...

Samina μια χαρα φυσιολογικα εξελισσονται τα πραγματα με το καλο!

Filh και kimonandi τι καλα που θα δειτε τα μπεμπακια... περιμενουμε νεα!

Filh με το καλο να δεχτεις τα πραγματακια σας!

Κοριτσια εγω απο τα τελη του 7ου αλλαξα νουμερο παπουτσι απο 36,5 σε 38! πηρα 2 ζευγαρια φτηνα παπουτσια για να εχω να κυκλοφορω!

Ζεστηηηηη και σημερα... κοριτσια κουβαλαω βενταλια και σπρευ νερου στην τσαντα μου τι να κανω εχω εξαψεις!!!!!

Καλημέρα carnation!! Ευχαριστώ κ εγώ.... Το βραδύ θα σας έχω νέα!! Καλά οι εξαψεις νομιζω δε παλευονται!! Κ στο air condition όταν είμαι παλι με πιάνουν....

Εγώ ευτυχώς νουμερο παπούτσι δεν άλλαξαν...φοραω 40 που θα φτάσω???


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση με καθησυχασες λιγακι, απο εδω και περα θα σου κανει σου ειπε δαχτυλικη εξεταση? η κινηση βοηθαει την ωρα της διαστολης σιγουρα μας το ειπαν και οι μαιες αλλα ο γιατρος θελει να εχει συνεχη εικονα του καρδιοτοκογραφου γιατι απο οτι ξερω στο τελος θα εμφανιστει δεν θα ειναι εκει να ελεγχει την κατασταση κατα τη διαρκεια της διαστολης. κοριτσια οι υπολοιπες σας εκανε ο γιατρος δαχτυλικη εξεταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...