Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Πίνακας Ανακοινώσεων- Δελτία τύπου


Συντονιστής Org

Recommended Posts

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΑ ΜΕΣΤΑ ΤΗΣ ΧΙΟΥ

26 Ιουνίου – 4 Ιουλίου 2010

Μεσαιωνικό Χωριό Μεστά Χίου

Για δεύτερη χρονιά φέτος οι Μορφές Έκφρασης και ο ηθοποιός Θωμάς Κινδύνης οργανώνουν στο Μεσαιωνικό χωριό των Μεστών

της Χίου καλοκαιρινό θεατρικό workshop- διδασκαλείο με θέμα την οργάνωση και τη δομή ενός θεατρικού ρόλου.

Βασικός στόχος του διδασκαλείου είναι η ολοκληρωμένη προσέγγιση και δημιουργία ενός θεατρικού ρόλου μέσα από διαφορετικά

ερεθίσματα και πηγές έμπνευσης. Το διδασκαλείο θα έχει χαρακτήρα βιωματικό και θα καταλήξει σε παράσταση που θα δομηθεί

όσο θα εξελίσσεται το εργαστήρι.

Το διδασκαλείο θα λειτουργεί για 6 ώρες κάθε μέρα με κεντρικό θέμα τη μελέτη ενός θεατρικού ρόλου δομημένου και εμπνευσμένου

από εικαστικά, αρχιτεκτονικά και ψυχολογικά στοιχεία.

Θεματικές ενότητες που θα προσεγγίσουμε:

- Συναισθηματική πλοκή.

- Αναπτύσσοντας τη φαντασία

- Ανακαλύπτοντας το κείμενο.

- Ανάλυση και δομή μιας σχέσης.

- Ασκήσεις για την ανάπτυξη της επικοινωνίας

- Σκηνική παρουσία.

- Ανάλυση και σύνδεση ρόλου

- Ψυχολογική χειρονομία.

Τα μαθήματα θα γίνουν στο πέτρινο δημοτικό σχολείο των Μεστών. Ενώ σε όλη την διάρκεια του σεμιναρίου η ομάδα θα ζήσει την έννοια

της ομαδικής δημιουργίας και συμβίωσης. Την τελευταία μέρα στο παλιό μοναστήρι των Μεστών θα παρουσιάσουμε σε μορφή πειραματικής

παράστασης τη δουλειά μας.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή έως 17 Μαΐου 2010.

Τα δίδακτρα για τη συμμετοχή στο σεμινάριο είναι: 200 

Για περισσότερες πληροφορίες : 210 3464903, 210 3464002

Email: [email protected] Site: www.morfesekfrasis.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...